Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

017 ma powłokę dishield, która jak życie pokazało może okazać się przekleństwem i GS nadal jej nie ma:

Ma zmienioną lumę, która jest bardziej biała i świeci 60% dłużej, nie mylić z jaśniej,

 

Wiele takich pytań sie powtarza. Czasem trudno je znalezc

Ta w 001 jest jakby taka żółta, vintage.

Córka ma zegarek z diashield i dla mnie rysy powstają tak samo jak na zwykłym pozbawionym tej powłoki.

Nie pamietam czy to było już ta powłoka to napylony jakoś, czy tez inny rodzaj stali?

Marcin znasz odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powłoka to powłoka, napylona na stal, niestety nie wiem w jakim procesie przywierania, łączenia cząsteczkowego.

Nie jest to, żadne domieszkowanie stali, które zmieniałby jej właściwości i to z czego została wykonana ta koperta, czyli nadal stal 316L

 

https://www.seiyajapan.com/blogs/news/90059207-scratch-resistant-dia-shiled-duratect-dlc&usg=ALkJrhg-XhkuM7ix763-imnDvWNrkLuFCw

 

DiaShield 
Czysty wykończenie i piękny, naturalny zegarek blask, ogólna nazwa Technologia obróbki powierzchniowej Seiko ma małe zadrapania i ścieranie, które chronią komórkę w dłuższej perspektywie. 

Diamond Shield jest zaprojektowany tak, aby utrzymać klasyczne wykończenie od przeznaczonego do użycia w trudnych warunkach, przy czym obróbka powierzchni jest odpowiednia dla każdego produktu. 


Oryginalny tekst: 


ダイヤシールド
.時計本来の美しい輝きやきれいな仕上げを,長期携帯における小傷や擦り傷から守るためにセイコーが独自に開発-ăた表面加工技術の総称ダイヤシールドには,過酷な環境下での使用を想定したものから高級感のある仕上げを保つことを目的にするものまで,各用途·商品に相応しい表面処理があります.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

ale jakby się trafił 017 w dobrej cenie w takim razie to bym nie pogardził ;)

Zagadaj do Karola kroll_czarli miał ostatnio do sprzedania :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypominam sobie tak tabelkę u Seiya widziałem. Dzięki za przypomnienie. Jest tam jeszcze link ale na razie w krzaczkach może później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem.

Pytanie co dla kogo znaczy dobra cena ? - najlepiej w cenie frytek  ;)  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając dwa złote:

o ile pamiętam, to przeciwnicy diashield zarzucają tej technice to, że jak już w końcu zegar nałapie rys (co ponoć wcale nie jest jakieś wybitnie trudne), to kapota, nie da się ich spolerować, bez pogorszenia wyglądu koperty. I chyba żaden zegarmistrz nie podjąłby się takiej polerki.

Natomiast jeśli koperta jest "normalna", tak jak w 001, to co pomniejsze ryski można spolerować samemu (magicznymi ściereczkami), a grubsze u profesjonalisty i zegar wygląda jak nowy.


Pytanie co dla kogo znaczy dobra cena ? - najlepiej w cenie frytek  ;)  B)

 

Nie przesadzaj, ale maksymalnie to w cenie zestawu powiększonego z colą i burgerem  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając dwa złote:

o ile pamiętam, to przeciwnicy diashield zarzucają tej technice to, że jak już w końcu zegar nałapie rys (co ponoć wcale nie jest jakieś wybitnie trudne), to kapota, nie da się ich spolerować, bez pogorszenia wyglądu koperty. I chyba żaden zegarmistrz nie podjąłby się takiej polerki.

Natomiast jeśli koperta jest "normalna", tak jak w 001, to co pomniejsze ryski można spolerować samemu (magicznymi ściereczkami), a grubsze u profesjonalisty i zegar wygląda jak nowy.

 

 

Nie przesadzaj, ale maksymalnie to w cenie zestawu powiększonego z colą i burgerem :lol:

A ja mam 017 przeszło miesiąc i rysy po prostu nie łapie, natomiast była jedna maleńka od spodu i spolerowałem, tyle że bardzo trudno ją było spolerować, bo to jak rysa na szkle, ale można. Myślę, że Seiko bardzo dobrze wie, dlaczego taką technologię zastosowało. Jedyne słabsze, miejsce tego zegarka, które można stosukowo łatwo zarysować to wkład bezela, tutaj brakuje ceramiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 017 przeszło miesiąc i rysy po prostu nie łapie, natomiast była jedna maleńka od spodu i spolerowałem, tyle że bardzo trudno ją było spolerować, bo to jak rysa na szkle, ale można. Myślę, że Seiko bardzo dobrze wie, dlaczego taką technologię zastosowało. Jedyne słabsze, miejsce tego zegarka, które można stosukowo łatwo zarysować to wkład bezela, tutaj brakuje ceramiki.

Tylko jakoś rysa pojawiła się Tobie w innym miejscu niż to słabsze, które sobie wytypowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 017 przeszło miesiąc i rysy po prostu nie łapie, natomiast była jedna maleńka od spodu i spolerowałem, tyle że bardzo trudno ją było spolerować, bo to jak rysa na szkle, ale można. Myślę, że Seiko bardzo dobrze wie, dlaczego taką technologię zastosowało. Jedyne słabsze, miejsce tego zegarka, które można stosukowo łatwo zarysować to wkład bezela, tutaj brakuje ceramiki.

Po co polerować? I tak się zadrapie. Zegarki są do noszenia, a nie polerowania. Odrapańce mają swój urok. Robi Ci się naturalna limitka, bo żaden inny nie będzie odrapany tak samo. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale dot. MM nie było odzewu, więc spróbuję tutaj:

 

Jak to jest z tymi limitkami MM?

Ta referencja: SLA015 i ta: SLA013J1 to są różne wersje, zgadza się? Różnice sprowadzają się do koloru wskazówek i obramowań indeksów?

Która jest łatwiej dostępna? Czy dobrze mi się wydaje, że ta: SLA015?

No i ktoś miał okazję widzieć je na żywo? Na chrono24 znalazłem tylko dwie oferty, z czego jedna jest w rezerwacji? Gdzie potencjalnie można szukać którejś z tych limitek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

013 to limitacja 220 Tajlandię rozeszła się w tydzień ma grawer laserowy rekina Zimbe od spodu. 015 to limitacja 200szt na Niemcy bez graweru. Schodziły wolniej ale raczej też już wyprzedane. Podobno różnic kolorystycznych w tych seriach nie ma tylko wina zdjęć. Ale 100% pewności też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym kolorem, bo na zdjęciach jest wyraźna różnica (przynajmniej na niektórych):

 

sla013:

post-48855-0-87527200-1492237894.jpg

 

sla015:

post-48855-0-37055900-1492237959_thumb.jpg

 

 

Moim zdaniem wersja filipińska tarczy jest przyjemniejsza.

 

Edit:

Tajska, a nie filipinska :)

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co napisałem? Że dużo zależy od zdjęcia. Jedno użytkownika drugie studyjne. Odwrotne też są. Więc to raczej gra świateł. Pokaż dwa zegarki na jednym zdjęciu wtedy porozmawiamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież od razu widać, że foto 015 było robione w jakimś pomieszczeniu z konkretnym sztucznym oświetleniem a wyżej 013 w warunkach naturalnych i foto jest po prostu ciemniejsze. Do tego dochodzi kwestia aparatu jakim były robione foty a później wychodzą jakieś teorie  ;)

Mnie bardziej zastanowiła kwestia "gdzie" była limitka - Niemcy?  :blink:  Taki mocny target, że Japońce im sprezentowali limitkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje pierwsze Seiko

]

Czyli się zdecydowałeś i jak wrażenie? Wygląda dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się zdecydowałeś i jak wrażenie? Wygląda dobrze :)

Wrazenie jest takie ze chcialem w nim spac ;). Jest switnie wykonany i tak jak nie lubilem bransolet tak teraz lubie :). Zegarek jest naprawde super. Korci mnie zeby zminic tarcze :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży dystrybutor czy główny na Europę bo nie wiem jak to nazwać to właśnie Niemcy, którzy raczej w większych pieniądzach wolą to co w PL czyli Omegę i Rolexa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie najlepiej kupic tarcze FFF do seiko snzh ?.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pojawilo sie jeszcze jedno pytanie. Po odciagnieciu koronki wskazowka sekundowa nie zatrzymuje sie......jak go w takim razie zsynchronizowac?:)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam masz 7s36, bez stop sekundy, więc synchronizacja odpada :)

Możesz co najwyżej lekko ruszając koronką do tyłu próbować wymusić zatrzymanie sekundnika, ale nie wiem czy to jest dobre dla mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.