Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Marcin, te 33% to emocje ;)

Takie stwierdzenie wydaje sie troche wyswiechtane, ale trafiles.

Jakby nie emocje to 90% zegarkow mechanicznych nikt by nie kupil.

Wlasnie wydaje mi sie, ze Seiko i Grand wlasnie bylo jakby odarte z tych emocji, dawalo 110% zegarka, prawdziwego za ulamek

ceny innych, ktorzy potrafia podbijac bebenek (nie wiem czy tak to sie mowi ;) ) i wreszcie jest model ktory bez dwoch zdan budzi emocje to nieracjonalne by bylo nie odciac kuponow.

Guest Passero

Napisałem to bez cienia ironii, bo niewątpliwie jest to model, który budzi wyjątkowe emocje. Dawno, żaden model Seiko nie wywołał takiego poruszenia...

Takie stwierdzenie wydaje sie troche wyswiechtane, ale trafiles.

Jakby nie emocje to 90% zegarkow mechanicznych nikt by nie kupil.

Wlasnie wydaje mi sie, ze Seiko i Grand wlasnie bylo jakby odarte z tych emocji, dawalo 110% zegarka, prawdziwego za ulamek

ceny innych, ktorzy potrafia podbijac bebenek (nie wiem czy tak to sie mowi ;) ) i wreszcie jest model ktory bez dwoch zdan budzi emocje to nieracjonalne by bylo nie odciac kuponow.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/3472-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-seiko/?view=findpost&p=2023840

Moim zdaniem zegarek jak zegarek, ani ładniejszy ani lepszy od żółwia, samuraja czy sumo....

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Matek ... I znowu lecisz po bardzie. Tak można powiedzieć o każdym zegarku vs budżetowy citizen vs Omega, ale dla mnie fakt, że Seiko na tle szwajcarskiej konkurencji wpakowało w niego nadmiar marketingu. Ten zegarek w/g starej szkoły Seiko kończy się na 10k. Reszta to podnieta a sbdc051 narobi mu wiele szkody... Ja nie ogarniam polityki Seiko, ale wysiadam z tego tramwaju...

Może mam niewyrobiony gust, czy co, ale na mnie ten zegarek nie robi wielkiego wrażenia. Najzwyczajniej w świecie mi się nie podoba. I abstrahując od kwestii technicznych to zgodzę się z Yodą, że takie Sumo czy żółw mu nie ustępują.

Może i nie ustępują ale akurat tego modelu jest tylko 200 sztuk ;)

Pozdrawiam :)

Ok, ale z limitek jest np SLA015 - pokazywany kilka stron wcześniej i jak dla mnie tamten MM jest rewelacyjny :)

Może i nie ustępują ale akurat tego modelu jest tylko 200 sztuk ;)

2000 ;)

No to zmienia postać rzeczy, byłem przekonany ze tylko 200. Dzięki za sprostowanie :)

Pozdrawiam :)

3600€*2000sztuk, 7,200,000€ :)

Jak na reedycję jest ok.

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Guest Kwiatek

A mi ten zegarek się cholernie podoba i gdyby było mnie na niego stać to bym go kupił bez wahania.

Edited by Kwiatek

A mi ten zegarek się cholernie podoba i gdyby było mnie na niego stać to bym go kupił bez wahania.

Masz chyba żółwia?, jak bedziesz patrzył z pol metra to tak jak bys go miał :);)

Pozdrawiam, Marek

Guest Kwiatek

Nie mam żółwia ;) musiałem sprzedać.

Perlonik na sarbiku. Daje radę. P.S. Ten pomarańczowy Monster na niebieskim pasku wygląda trochę dziwnie.

Na pewno mój wygląda dużo lepiej.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Mnie się też bardzo podoba ale muszę go kiedyś obmacać albo chociaż obejrzeć makrofotki bo o ile w Grand Seiko jak najbardziej widzę uzasadnienie dla ceny - wykończenie, mechanizmy - tak tutaj na razie nieszczególnie, sama historyczność to dla mnie za mało.

Panowie, jako, że od dłuższego czasu szukam zegarka na co dzień, tego jednego, który towarzyszyłby mi najczęściej (budżet max do 3 tys. zł) dokonałem dziś przymiarki bardzo fajnego, wydaje mi się, zegarka, jednak nie potrafię się zdecydować, stąd prośba o ewentualne doradzenie lub wypunktowanie wad tego modelu:

post-90102-0-63249700-1500060732_thumb.jpg

Zegarek posiada szereg zalet, których szukam, czyli:

- analogowy

- WR100

- szafir

- "samowystarczalne" zasilanie (korzysta z baterii słonecznej)

- alarm

- ma aktualnie dobrą cenę

- prosty, klasycznie sportowy wygląd

są też wady / braki:

- brak synchronizacji radiowej

- brak wiecznego kalendarza

- brak dnia tygodnia

- jest dość ciężko i nie mały, jak na moje nędzne 17 cm w nadgarstku (o dziwo jednak układa się niespodziewanie dobrze za sprawą profilowanych uszu koperty)

- brak podświetlenia (ale to chyba standard w tego typu czasomierzach, zresztą posiada lumę)

Zegarek głównie ujął mnie wyglądem, gdyż nie jest ani typem pseudo-garniturowca z chronografem, ani też nie ma "naciapanych" cyfr, liter i czego tam jeszcze na bezelu lub tarczy. Ma fajny, dość prosty wygląd, który, wydaje mi się, będzie równie dobry za, dajmy na to 20 lat (w co wątpię w przypadku mocno sportowych zegarków). Co ciekawe, jest to jeden z tych zegarków, na które kompletnie nie zwróciłbym uwagi, przeglądając internet, a jednak bardzo mi się spodobał (zazwyczaj jest na odwrót - podkręcone zdjęcia w necie, a na żywo d**y nie urywa).

Na zdjęciu wygląda, jakby był mi mocno za duży, ale nie jest źle - gdy go dobrze przyłożyć do nadgarstka, leży nadzwyczaj dobrze. Z tym, że do wagi musiałbym się przyzwyczaić. Aha, no i bransoleta jest w sumie dość szeroka, co powiększa dodatkowo wagę, a jej mocowanie jest dość szczelne, więc nie jestem pewien, czy ewentualna zmiana jej na pasek będzie dobrze wyglądać (mogą zostać spore szpary między paskiem, a kopertą).

Jako konkurencję, mierzyłem także Citizena AT8130-56E, który - wygrywa tym, że jest nieco mniejszy, ma Radio Control, wieczny kalendarz i tytanową kopertę i bransoletę (jest niesamowicie lekki). Przegrywa natomiast ceną (o cały 1 tys. zł), brakiem alarmu i wyglądem - niby też dość klasyczny, ale taki jakiś, no nie wiem...

Panowie, do rzeczy - ten Seiko to dobra inwestycja na zegarek na lata ? Czy z jakichś powodów powinienem go sobie odpuścić i szukać dalej mojego "króliczka" (przy założonym budżecie).

Edited by Flaming

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

z wad na pewno brak synchronizacji ale to też nie jest jakaś straszna wada. Różnie można rozumieć słowo "inwestycja"  ;)  Jeżeli ma to być po prostu dobry zakup na lata to powinien taki być, z elektronicznymi seiko nie miałem do czynienia ale jeżeli żyją tyle co mechaniczne to będzie ok. Ciekawe jaka jest żywotność aku.

Hello,

Seiko to będzie dobry wybór, Citizen zresztą też. Moim zdaniem nie masz się co obawiać zakupu pod kątem trwałości zegarka. natomiast wybierz to, co Ci się lepiej podoba. Np. alarm - jak szukałem czegoś dla siebie, alarm był jednym z kryteriów - mam i co z tego, używam od wielkiego dzwonu. Natomiast tytan to fajny bajer, ale niestety straszny ból czterech liter jak się zarysuje. Zwykłą stalową kopertę łatwiej wypolerować czy wyszczotkować. Podświetlenia nie ma bo jest luma jak zauważyłeś - generalnie w Seiko bardzo fajna, w Citizenach też nie gorsza. W budżecie o którym wspomniałeś możesz przyjrzeć się też np. temu: https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_AT9030-55L.html

ma alarm, radio i dzień tygodnia, WR 200.

Pozdrawiam

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

tytan fajny ale ja się dziwnie czułem jak przymierzałem citka skyhawka - niby coś jest na ręce a nie czuć, nawet nie ziębi tak jak stal :P  zalezy co kto lubi 

Mi akurat lekkość tytanu nie przeszkadza, a nawet mi się podoba. Co do alarmu to też mam wrażenie, że zbyt często go nie użyję, ale chciałbym go mieć, gdyż jest alternatywą dla telefonu, a obecne uzależnienie od niego mocno mnie przeraża.

Citizen AT9030 bardzo podobny do tego, którego ja przymierzałem i właśnie to są zegarki, za którymi przemawia rozsądek. Niestety są jeszcze emocje, a te kierują mnie ku Seiko.

Pojadę go przymierzyć jeszcze raz i podejmę decyzję, jakakolwiek by nie była.

Dzięki za opinie!

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking