Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast zgodzić się musisz,że mechanizmu Seiko ani ety (chyba że chińskiej)nie uświadczysz w żadnym wynalazku czy chińczyku.Miyota natomiast firmuje tego typu zegarki.

NH35 pojawia się w niezliczonych chińskich wynalazkach... Tańsze microbrandy również pakują NH35, droższe wykorzystują 9015, czasem proponując wersję napędzaną 2824. Nie wiem co masz na myśli twierdząc, że Miyota "firmuje tego typu zegarki".

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli tego typu wynalazki i całą Tisselopodobną twórczość.

post-93096-0-12463500-1510848752_thumb.png


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego robić, ale bardzo nie lubię hipokryzji... Z wiadomego tematu nie można cytować także:
 
INwcLoV.png

 

Mało tego, Tag Heuer w swoim własnym inhausowym calibre1887 współpracował właśnie z Seiko bazując na ich rozwiązaniach.Co do inhausów to również Ruhla miała swój własny mechanizm.Tak więc cytując przedmówcę również nie doszukiwałbym się mistycyzmu w inhousach.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czego to ma dowodzić?Że komuś Miyota robi + 1 sekundę.Kwarc robi jeszcze mniej i pewnie jest tańszy.Do Miyoty jestem uprzedzony do Seiko nie.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś uprzedzony do Miyoty, gdy miałeś Tisella...


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja miyotę miałem w Formmeisterze, którego właśnie sprzedałem i było si, nawet bardzo ;-)

A dla "odmiany", z moimi Seiko też jest si, bardzo nawet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie miałem mechanizmu od Seiko czy Citizena, z którego nie byłbym zadowolony :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest jak piszesz.To,że jeden zegarek się zatrzymał niewiele znaczy.Natomiast zgodzić się musisz,że mechanizmu Seiko ani ety (chyba że chińskiej)nie uświadczysz w żadnym wynalazku czy chińczyku.Miyota natomiast firmuje tego typu zegarki.Mnie osobiście to razi.

Seiko sprzedaje swoje mechanizmy na zewnątrz jako TMI

Wracając do Miyoty - wg mnie nie firmują byle jakich zegarków - oni robią biznes i sprzedają mechanizmy komu chcą (wszystkim). Każdy może mieć zegarek z dobrym mechanizmem, nawet jak to będzie chinol za 200-300zł. Im więcej tych mechanizmów na rynku, tym częściej trzeba je będzie naprawiać, tym więcej części i fachowców będzie je znać. Jak dla mnie to jest plus.

 

Dokładnie jak piszesz, tylko są dwa ale: 9015 to 28800vph vs 6r15 21600vph czyli wyższa częstotliwość lepsze trzymanie czasu, ale też szybsza praca elementów a co za tym idzie możliwe szybsze zużycie, to jednak może być czasami pomijalne.

Podejrzenia jakie padają na forach, że mechanizm 9015 jest dosyć cienki, a na pewno cienkie są jego elementy składowe w postaci trybów. Na werdykt jeszcze za szybko, ale zachodzi ryzyko, że to nie jest mechanizm na lata tzw. jednorazówka - zegarek ma ładnie wyglądać i wygląda, służyć przez okres gwarancji ( 5 lat) i jak padnie to do wyrzucenia cały zegarek, albo cały mechanizm do wymiany ... Ale jakoś wątek się urwał czy taki mechanizm można kupić na wolnym rynku, czy nawet w serwisie bo Citizen się z tym nie obnosi ...

 

Czyli przyszło nam żyć w takich czasach, że zegarki kupuje się oczami - mowa o tych budżetowych ... Ładna obudowa, ładna tarcza, napis AUTOMATIC, ale tak naprawdę ile ten mechanizm znaczy jako wół roboczy nikt nie wie i niewielu chce wiedzieć!

Wiem, że są takie podejrzenia, ale 9015 zaprezentowano w 2009. Póki co nie wyszły typowe wady, wiadomo że nie jest to kilkadziesiąt lat 6R15 (wraz z poprzednikami w różnych wersjach), ale np. nowe półplastikowe wynalazki Ety czasami nie dociagają nawet do końca gwarancji.

Co do cen nowych 9015, można je kupić na ebayu za 90-100$ (niby nowe ale nie wiadomo jakie pochodzenie/dystrybucja, więc trudno powiedzieć czy za jakiś czas będą tak samo dostępne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś uprzedzony do Miyoty, gdy miałeś Tisella...

Że łot, ja Tisella :) rozjaśnij nieco bo nie kumam?


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, chyba wszyscy zauważyli już, że wróciłeś  :) 

Czy może chcesz powiedzieć, że znasz Estete i robisz zdjęcia w jego pokoju dziennym na czerwonej kanapie/narzucie? Naprawdę muszę wklejać tu zdjęcia?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chciałem jeszcze dodać do tej coraz ciekawszej dyskusji, że mam miyotę 821a w Meccaniche Veneziane Redentore i ...również bardzo sobie chwalę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 zegarki od Seiko, jedynie Sumo ma sensowną dokładność, czyli poniżej 5 s/24h. W tych na 4R, to +/- 15 czy 20 s na dobę nie jest niczym szczególnie dziwnym.

Miyota 8xxx robiła mi poniżej 5 s, zaś 9xxx poniżej 10 s. Więc dokładność nie jest szczególnym wyznacznikiem. Najdokładniejsze i najstabilniejsze mechanizmy jakie miałem w zegarach, to Soprod A10. Śmigał poniżej sekundy na dobę, ale one z kolei mają ponoć coś nie teges z wahnikiem i sporo producentów chyba dlatego z nich rezygnuje na rzecz ety 282x czy 289x, np. Stenek.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, chyba wszyscy zauważyli już, że wróciłeś  :) 

Czy może chcesz powiedzieć, że znasz Estete i robisz zdjęcia w jego pokoju dziennym na czerwonej kanapie/narzucie? Naprawdę muszę wklejać tu zdjęcia?

Ty tak na trzeźwo ?

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I tak dodam jeszcze, że kwestią dokładności chodu przejmuję się akurat najmniej ;-) Dokładna godzina jest mi potrzebna tylko w nocy, a od tego mam obecnie G od Casio. Jeśli wierzyć certyfikatom, to z moich zegarków najdokładniejszy jest ten na ecie 2895-2 w wersji COSC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 zegarki od Seiko, jedynie Sumo ma sensowną dokładność, czyli poniżej 5 s/24h. W tych na 4R, to +/- 15 czy 20 s na dobę nie jest niczym szczególnie dziwnym.

Miyota 8xxx robiła mi poniżej 5 s, zaś 9xxx poniżej 10 s. Więc dokładność nie jest szczególnym wyznacznikiem. Najdokładniejsze i najstabilniejsze mechanizmy jakie miałem w zegarach, to Soprod A10. Śmigał poniżej sekundy na dobę, ale one z kolei mają ponoć coś nie teges z wahnikiem i sporo producentów chyba dlatego z nich rezygnuje na rzecz ety 28xx czy 29xx, np. Stenek.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Może nie będę oryginalny ale bezawaryjność przedkładam nad dokładnością zegarka mechanicznego.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można uważać, że dokładność chodu w mechanikach nie jest tak mega ważna, ale mnie osobiście mocno uwiera gdy w tygodniu zegar gubi czy nadrabia parę minut ;) A z cosc to też loteria, ostatnio zwracałem taki, bo w ciągu doby robił 10 sekundowy poślizg :(

Zresztą jak kogoś gniecie dokładność mechanika to zostaje jeszcze coś takiego :) :7b1dd36d04b03c5c4f382c1aec5596ec.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@golumiasty

 

Założyłeś konto tydzień po zbanowaniu Estety, obaj mieliście SMPC, obaj spamujecie zdjęciami w każdym możliwym temacie, obaj macie pieprzyk na dłoni w tym samym miejscu, obaj macie bardzo podobny/identyczny pokój...
 
Esteta:
post-77242-0-13409600-1472239286.jpg
 
post-77242-0-86361500-1472240934.jpg
 
post-77242-0-32889900-1441091699.jpg
 
Golumiasty:
post-93096-0-56082700-1510144349.jpeg
 
post-93096-0-47103500-1510162587.jpeg
 
post-93096-0-42753400-1509653892.jpeg
 
post-93096-0-38843900-1510469146.jpeg
 
post-93096-0-19192500-1510397347.jpeg

post-77242-0-99200100-1469279331.jpg

post-77242-0-60145600-1470294973.jpg
 
Jeśli to wszystko to olbrzymi zbieg okoliczności, to najmocniej przepraszam. Jeśli jednak nie jest to przypadek, to nie widzę powodu ukrywania się z tym.

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Można tak uważać, bo to kwestia indywidualna. Podkreślam, DLA MNIE ten aspekt nie ma kluczowego znaczenia ;-)

 

To tak odnośnie postu Kolegi @rradek dla jasności :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ważniejsza od samej dobowej odchyłki jest jej stabilność. Odchyłkę można skorygować u zegarmistrza, stabilności już raczej niekoniecznie. W Miyotach 9* mam zauważalnie mniejsze odchylki w zależności od pozycji pozostawienia zegarka niż w Seiko (7s, 4r, 6r).

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można uważać, że dokładność chodu w mechanikach nie jest tak mega ważna, ale mnie osobiście mocno uwiera gdy w tygodniu zegar gubi czy nadrabia parę minut ;) A z cosc to też loteria, ostatnio zwracałem taki, bo w ciągu doby robił 10 sekundowy poślizg :(

Zresztą jak kogoś gniecie dokładność mechanika to zostaje jeszcze coś takiego :) 

Ja jeszcze nie miałem mechanika, który gubiłby lub nadrabiał parę minut w tygodniu, uff... :D

 

A serio: dopóki nie widzę ZAUWAŻALNYCH ;) (czyli takich, które ZAUWAŻAM bez notorycznego ślęczenia nad zegarkiem) odchyłek, prawdę mówiąc ebbe mię to ;). Nie znaczy, to, oczywiście, że nie szanuję osób, które mają inne podejście i pasjonują się BARDZO MOCNO ;) technikaliami. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@golumiasty

 

Założyłeś konto tydzień po zbanowaniu Estety, obaj mieliście SMPC, obaj spamujecie zdjęciami w każdym możliwym temacie, obaj macie pieprzyk na dłoni w tym samym miejscu, obaj macie bardzo podobny/identyczny pokój...

 

Esteta:

 

 

 

Golumiasty:

 

 

 

 

 

Jeśli to wszystko to olbrzymi zbieg okoliczności, to najmocniej przepraszam. Jeśli jednak nie jest to przypadek, to nie widzę powodu ukrywania się z tym.

Widzę,że Tisell Kolego odcisnął na Tobie mocne piętno :) Musisz „coś” koniecznie odstawić.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ważniejsza od samej dobowej odchyłki jest jej stabilność. Odchyłkę można skorygować u zegarmistrza, stabilności już raczej niekoniecznie. W Miyotach 9* mam zauważalnie mniejsze odchylki w zależności od pozycji pozostawienia zegarka niż w Seiko (7s, 4r, 6r).

Za to można się bawić w pozycje. Dawno sumo nie nosiłem, ale tam poprzez odkładanie na noc w odpowiednią pozycję miałem sumaryczną dobową odchyłkę jak w chronometrach :)

Tak czy siak też mechanizmy Seiko, zwłaszcza 4R uważam za jedne z mniej dokładnych, pomijając nieliczne wyjątki.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to można się bawić w pozycje. Dawno sumo nie nosiłem, ale tam poprzez odkładanie na noc w odpowiednią pozycję miałem sumaryczną dobową odchyłkę jak w chronometrach :)

Tak czy siak też mechanizmy Seiko, zwłaszcza 4R uważam za jedne z mniej dokładnych, pomijając nieliczne wyjątki.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W jakiej pozycji odkładałeś Sumo żeby przyśpieszyło przez noc?

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabij, ale nie pamiętam, tak jak nie pamiętam czy chodziło o dodawanie czy też ujmowanie sekund.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie na tym polega dokładność że odkładamy w taki a nie inny sposób by to co się pospieszyło noszone na ręku , spowolniło na nocnej szafce.

To tak jakby powiedzieć że remis w piłce 5:5 jest takim samym wynikiem jak 0:0.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.