Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamBanan

@Burns / Jash - a czy zegarek jest wygodny w codziennym użytkowaniu? Komfort noszenia porównywalny do: skx, monster, sumo, żółwik, inny?

Edytowane przez AdamBanan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest wygodny. Na pewno lepiej niż Sumo, jak dla mnie. Układa się lepiej niż SKX, Żółwia nie miałem, a Monster średnio zapadł mi w pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamBanan

Ten zegarek ma dwie małe wady:

- brak sygnowanej koronki, pierdoła ale tańsze sarby ją mają.

- sekundnik powinien mieć lumę na końcu jak w droższej wersji SLA017.

 

Poza tym bardzo fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To fakt, koronka mogłaby być jak w SLA017, ale w końcu to bieda MAS, musi się czymś wizualnie odróżniać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamBanan

Ciekawe czym Seiko nas zaskoczy w 2018? Macie jakieś newsy?

 

- 2015 - Seiko Alien

- 2016 - Seiko Turtle

- 2017 - Seiko 62xmas + Seiko Samurai

- 2018 - ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo jest wygodniejsze przez koronkę na 4 i bardziej przylegającą kopertę, ale ogólnie to dwa różne zegarki i rozmiar sbdc051 oraz ciężar niweluje dwa powyższe wpisy, można postawić znak równości z ostateczną lekką przeciwwagą dla sbd051, ale o tym wszystkim już pisałem:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/25757-nowe-nabytki-japońskie-chwalimy-się-tym-co-udało-nam-się-upolować/page-270#entry2070812

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uchwycić na zdjęciu ale szafir z pomarańczowym AR robi robotę :)

utDP5kM.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wygody - jedni lubią ciężkie zegarki inni nie. Sumo może swoje waży ale koperta niemal obejmuje nadgarstek od góry. Kiedyś przymierzałem muda g-9000, jest o połowę lżejszy niż sumo? Tylko co z tego jak 4 wypustki od spodu koperty tak gniotą nadgarstek, że po 10s nie miałem ochoty dłużej mieć go na ręce. Ale może przez to że mam chudy i kościsty nadgarstek  ;) Mam nadzieję, że będę miał okazję przymierzyć "bieda MASa" ale po fotach obstawiam, że sumo lepiej leży na ręce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sumo jest wygodniejsze przez koronkę na 4 i bardziej przylegającą kopertę, ale ogólnie to dwa różne zegarki i rozmiar sbdc051 oraz ciężar niweluje dwa powyższe wpisy, można postawić znak równości z ostateczną lekką przeciwwagą dla sbd051, ale o tym wszystkim już pisałem:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/25757-nowe-nabytki-japońskie-chwalimy-się-tym-co-udało-nam-się-upolować/page-270#entry2070812

Ja noszę zegarki na prawym nadgarstku, więc koronka nie musi być na 4. Sumo był jednym z dwóch zegarków, który nosiłem na lewym nadgarstku, bo jestem praworęczny, a jego ciężar skutecznie przeszkadzał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym Seiko nas zaskoczy w 2018? Macie jakieś newsy?

 

- 2015 - Seiko Alien

- 2016 - Seiko Turtle

- 2017 - Seiko 62xmas + Seiko Samurai

- 2018 - ? <_<

 

Życzyłbym sobie SKX007 z nowym mechanizmem B)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zrobią SKX007 na 4R36 z gumą Prospexa i logiem na tarczy za 2500zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobią SKX007 na 4R36 z gumą Prospexa i logiem na tarczy za 2500zł :D

A potem wersję PADI za 3.5k zł :)

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, miłośnikom nie wypada tak naśmiewać się z ulubionej marki ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobią SKX007 na 4R36 z gumą Prospexa i logiem na tarczy za 2500zł :D

W tej fabryce na Filipinach, przy kosztach własnych 30 pln :)post-48316-0-97757200-1511381053_thumb.jpg

By pozniej mozna było na forum prowadzic debaty czemu bezel nie centruje, a luma jest krzywo nałożona ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu będzie SBDC055 niestety PADi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu będzie SBDC055 niestety PADi..

Fajna tarcza, ale litania na niej trochę za długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamBanan

Szkoda że wycofali się z kwarcowych chrono ala speedmaster ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

PadiMAS fajna faktura tarczy, ale kolory takie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23755064_10209691725481832_7304542681528

 

23755133_10209691723841791_6162002446594

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wygodny. Na pewno lepiej niż Sumo, jak dla mnie. Układa się lepiej niż SKX, Żółwia nie miałem, a Monster średnio zapadł mi w pamięć.

Wszystko ok zgoda, tylko dla mnie jest jeden duży minus cena, jeżeli u Ciebie w gablocie ten zegarek jest w kwocie 5k to dla mnie to paranoja - bo jakie on ma argumenty/czym się broni przy tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zapewne się obroni, ale przy realnej cenie 650-700$ za jaką można go kupić na kilku forach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystko ok zgoda, tylko dla mnie jest jeden duży minus cena, jeżeli u Ciebie w gablocie ten zegarek jest w kwocie 5k to dla mnie to paranoja - bo jakie on ma argumenty/czym się broni przy tej cenie

Wersja na pasku która sobie wziąłem kosztuje w gablocie 3829zl. Dla mnie żaden zegarek niczym nie musi się bronić. Albo się podoba albo nie. Jeśli się podoba to kupuje jeśli mnie stać i akceptuję jego cenę. Tyle mojej filozofii i podejścia. A co do ceny w gablocie. Ustala ja dystrybutor, nie ja.

 

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, chodzi mi o to że kiedyś Seiko było wzorem w stosunku cena/jakość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja to wszystko rozumiem, chodzi mi o to że kiedyś Seiko było wzorem w stosunku cena/jakość!

Według mnie nadal tak jest, np. w przypadku serii "5". Miałem SNK803, za śmieszne pieniądze - niecałe 300 zł z polskiej dystrybucji i przez pryzmat ceny, był to świetnie wykonany zegarek. W wyższych budżetach - np. SNKM97, czy nawet srp773, już tak różowo nie było. Stąd, póki co, z Seiko zostawiłem sobie tylko SARBa 017  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ja to wszystko rozumiem, chodzi mi o to że kiedyś Seiko było wzorem w stosunku cena/jakość!

 

Chyba dalej jest, no może z tą jakością trzeba bardziej uważać. Najlepszy stosunek cena/jakość zawsze będą miały microbrandy i tańsze Seiko.

Ostatnio jakby wracali w nieco droższy segment, Transocean, Bieda62mas, chrono z enamelem, wychodzi im to różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.