Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież się nie zgrywa godzinowa i ring z indeksem na 6, więc oryginal.

Może zrobmy wątek o idealnych i najbardziej "zbabolonych" seiko ;)

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież się nie zgrywa godzinowa i ring z indeksem na 6, więc oryginal.

Może zrobmy wątek o idealnych i najbardziej "zbabolonych" seiko ;)

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

Już jest taki wątek. Jest to ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko

 

Wielu chciałoby mieć tak dobrze wycentrowany zegarek tej marki, ponieważ jest to jeszcze stosunkowo znikomy rozjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No i widzisz dlatego jak to podsumowałeś, tropie. Nie dla tego , że tym żyje tylko dlatego żeby mieć szersze pojęcie o tym co jest ewidentnym babolem a co nie i wybierać te egzemplarze, które są w miarę ok. A tego mozna się dowiedzieć choćby w dyskusji na forach. Wskazówka godzinowa w sumo to nie problem do ustawienia podczas okresowego serwisu. Tak samo wkładka bezla też do szybkiego ogarnięcia. Natomiast nakładane indeksy to więcej zabawy. Nie chciał bym wydając nawet tylko 800 zł uczyć się żyć z babolem czy kombinować jak poprawić fabrykę. O ile wskazówki czy bezel to żaden problem dla mnie o tyle mocno rozjechane indeksy by mnie drazniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do indeksów nie mam zastrzeżeń. Wyglądają dobrze, zdjęcia trochę przekłamują. Jedyne co to wskazówka godzinowa zawsze trochę się śpieszy.

Edytowane przez Johnny15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kupiło go dokładnie 5 osób i chyba wszyscy go sprzedali :D Czy był przewartościowany to już każdy sobie musi sam odpowiedzieć. Mnie niestety na chwilę premiery nie było dane mieć tyle gotówki za ile go sprzedawano, ale gdybym miał kupiłbym i skakał ze szczęścia jak mały Kaziu. Dla mnie to fantastyczny zegarek. 053 i 051 są równie świetne, ale sorry przy 017 aka 019 wyglądają jak ubodzy krewni ;)

To 5 osoby nie znam :D

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bo jest incognito ;) a tak serio to 3 a nawet 4 z całą pewnością poszły dalej ;) ale mniejsza o to.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest nadal na forum:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, to tylko Wy/My to widzimy. Każdy normalny użytkownik zegarka nie zauważy tego, bo go nosi i sprawdza godzinę a nie ogląda go przez kilka godzin przez lupę dziennie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest nadal na forum:)

Nie podszedł Ci z jakiegoś konkretnego powodu, czy tak ogólnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podszedł Ci z jakiegoś konkretnego powodu, czy tak ogólnie?

Spoko, fajny zegarek, ale mnie się rzadko coś długo trzyma.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chciałbym kiedyś móc go kupić, bo przyznam, że dawno żaden zegarek tak mi się nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam tak samo. Na początku nie ruszał mnie wcale przez swoją surowość, a teraz nie mogę przestać o nim myśleć. Ale na tę chwilę cena jest kosmiczna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. :

20180218_162152.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskazy chyba równo.
No ale indeks na 12 też powinien być deko w prawo jak u kolegi wyżej :D

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No cóż, długo się "obwąchiwaliśmy" ;), ale kiedy pojawiła się propozycja nie do odrzucenia ;), złamałem się w końcu. Cóż, zobaczymy, na jak długo..

Me gusta! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś móc go kupić, bo przyznam, że dawno żaden zegarek tak mi się nie podobał.

#meetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez te wszystkie dyskusje o oryginalności seiko przyjrzałem się dokładniej swoim SDGM i sumo - w SDGM na moje oko chapter ring równo, wskazówki się pokrywają na 12 i na kolejnych godzinach ładnie trafiają w indeksy. Za to uważam, że skopany jest szlif na kopercie. W sumo, indeksy bezela nie pokrywają się idealnie z chapter ringiem w 25,30 i 35 minucie. Wskazówki na 12 pokrywają się równo ale na 6 godzinowa nie trafia idealnie w środek indeksu tylko lekko na prawo. Poza tym jeden paproch na limie na 35 minucie ;)  To chyba tyle. Szlify na kopercie w sumo - chyba standard, na końcu uszu szlify z prawej strony inne niż lewej. No i chyba mam pecha bo obydwa 6r chodzą jak chcą, tzn spieszą się, w sumo bardziej. A dla porównania Orient Ray pewnie coś tam też kuleje ale w ciągu dnia nie jestem w stanie zauważyć odchyłki, w sumo gołym okiem widać jak minuta przybywa 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padłem - na ryj, chyba wrócę sprawdzić co tam u Seiko tak za 5 lat...

Chyba, że wcześniej wy***ią obecnego PM'a z roboty. (użyłem celowo - a tak swoją drogą skoro do Polski zawitało takie stanowisko jak PM to AM też jest ? - hahaha, * )

Jeszcze tylko skośne paski od lewej do prawej a następnie odwrotnie od prawej do lewej.

 

Kolejne jaja a raczej strzał w kolano nastąpi jak zielona limitka SLA019J1 będzie rzeczywiście 1:1 zieloną limitką MM300 i będzie tam jak w przecieku szkło szafirowe!

post-32788-0-82878200-1518990641_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.