Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

W hameryce podobno biorą woskowaną (zawsze to podkreślają) nić dentystyczną i czyszczą nią gwint – problem podobno znika. Jeśli się nie mylę, kupisz w pierwszym lepszym hipermarkecie. 

 

jeden domorosły fachmen pochwalił się swoim wynalazkiem na WUS a ty już powielasz te bzdury

Mam na to inny patent. Nić i smar silikonowy do oringów butli nurkowych. Zwiększa on trochę opór gwintu ale dodatkowo uszczelnia

najlepiej zakleić super-glue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Luzy maskownic mi nie przeszkadzają. Są ale równe. Szlify są dobrze zrobione a o szlifach najwięcej negatywów się nasluchałem. Insert bezla dobrze centruje na 12 ale od 15 do 19 trochę markery uciekają względem CR czy indeksów. Jak to mówią ujdzie w tłumie. Najbardziej mnie rażą wskazówki. Aleeeee cofnięcie minutowej kasuje ten problem. Ideału nie szukam bo w Sumo go pewnie nie znajdę. Najbardziej te wskazówki mnie bolą tylko pytanie czy jest sens bawić się w odsyłki. Nie mam w sumie gwarancji , że jak przyjdzie z idealnie centrujacymi wskazówkami to szlify nie będą fatalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzy maskownic mi nie przeszkadzają. Są ale równe. Szlify są dobrze zrobione a o szlifach najwięcej negatywów się nasluchałem. Insert bezla dobrze centruje na 12 ale od 15 do 19 trochę markery uciekają względem CR czy indeksów. Jak to mówią ujdzie w tłumie. Najbardziej mnie rażą wskazówki. Aleeeee cofnięcie minutowej kasuje ten problem. Ideału nie szukam bo w Sumo go pewnie nie znajdę. Najbardziej te wskazówki mnie bolą tylko pytanie czy jest sens bawić się w odsyłki. Nie mam w sumie gwarancji , że jak przyjdzie z idealnie centrujacymi wskazówkami to szlify nie będą fatalne.

Powtarzasz się! Ile stron będzie trwała ta epopeja - więcej czy mniej niż w temacie Omegi ? Wszyscy to wiedzą poza Tobą samym, że masz zrytą psychę na tym punkcie, bo taki już jesteś, bo to jest w tobie. Obojętnie czy ktoś Ci przytaknie czy zaprzeczy i tak to nie będzie się zgrywało z twoją podświadomością, będziesz próbował sobie usprawiedliwić, że to Seiko a nie Omega, że jest ~10x tańszy, że tak ma być, lub jest taka ewentualność, ale i tak przegrasz sam ze sobą. Zegarek odeślesz, sprzedasz, albo założysz sprawę sądową.

 

A tak swoją drogą wszystko masz idealne ? Np. w budowie twojego ciała każdy człon ma symetryczną wielkość ... ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś odtważny to ustaw obydwie wskazówki na 12 i zrób zdjęcie od przodu to koledzy pewnie coś znajdą ;)

 

A co to ma wspólnego z odwagą ? :blink:  Ja aż takim "purystą" nie jestem i zegarkowi za ~1,5kzl jestem w stanie sporo wybaczyć.

- najważniejsze dla mnie to, że dalej mi się podoba i cieszy oko ... i nawet "zainwestowałem" dodatkowo w gumkę do niego.

A żółw jak to żółw - jak się przyssie do łapy to ciężko mi go zgonić - LOL - aby ustąpił miejsca szlachetniej urodzonemu koledze ;)

Ps.

Jak nie przegapię 12-tej to fotkę zrobię i wyśle do ocenzurowania,  bo nie kce mi się zatrzymywać gada i kręcić wskazówek  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raphael1215 a widziałeś już, czy jeszcze nie jak np, na indeksie nr 4 masz nierówno naklejoną kropkę masy luminescencyjnej ? Tyle baboli za 2400zł ? No ja nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odesłał tego sumo.

To bez sensu wydawać tyle kasy i później się wkurzać, że coś jest nie tak.

Kup SKX. On też zawsze ma coś nie tak, więc nawet go nie analizuj, a resztę przepij, albo wydaj na inne bezeceństwa ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Test szczelności był, czy zegarmistrz zmienił szkło na "słowo" a Ty uwierzyłeś?

 

 

 

Był, ja wymieniałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden domorosły fachmen pochwalił się swoim wynalazkiem na WUS a ty już powielasz te bzdury

 

Na WUS nie siedzę, więc ciężko mi powielać te bzdury. Widziałem za to w kilku filmach na YT, które oglądałem przed zakupem SKX, to zwyczajnie podrzucam temat. Nie widzę powodu, dla którego przeczyszczenie gwintu z ewentualnych opiłków (?) miałoby nie zadziałać. U mnie nie było tego problemu, więc nie mogłem zweryfikować słuszności tezy. Dlatego 2 razy napisałem „ podobno”. Wydać 6 zł na nić i spróbować to żaden ból, a nuż by zadziałało. A jak nie to wyrzucać nie trzeba – można zużyć zgodnie z przeznaczeniem. Może być?

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie wtrącam się w spory i dyskusje których na forum fanów poszczególnych marek jest sporo, bo mnie to ryba.

Ja zakładam zegarek który mi się podoba nosze go dla siebie i czy ktoś widzi zrobi wow czy nie jest mi to obojętne.

Ale zauważyłem tendencję że w SEIKO coś musi nie grać że gnioty itd.(choć przyznam że z nowych modeli kilka bym tylko ubrał) aż przyznam że ostatnio dopadła mnie mania oglądania zegarków w poszukiwaniu niedoróbek i to w przedziale cenowym od

400 zł do 15 tyś ( droższych nie mam w zasięgu ręki :-))  i w prawie każdym na upartego coś tam można się doszukać co ciekawe im starszy zegarek to lepiej to wygląda czyli kiedyś nie odstawiali takiej lipy :-) 

ale do czego zmierzam przeciętny SEIKO nie limitowany model idzie zapewne z setkach tysięcy egzemplarzy na cały świat, nie wiem czy są marki obojętnie z jakiego kraju które w danym przedziale cenowym mogą poszczycić się taka liczbą.

Ciężko rozpatrywać felerność marki SEIKO skoro do podglądu mamy tu na forum konkretnego modelu 300 sztuk i znajdziemy 20 w których coś tam nie gra a na cały świat poszło 100 tyś. a ktoś pisze że w marce XXX jest super skoro podgląd mamy na 2 zegarki a wyprodukowano ich łącznie 5 tysięcy.

Najbardziej sprawiedliwe byłoby wyodrębnienie % felernych modeli do całej wyprodukowanej skali, ale jest to nierealne :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To jest taka domowa metoda na czyszczenie gwintu też jakiś czas temu wpadłem na podobny patent ale robie to zwykłą nitką z odrobiną smaru. Nie wiem po co ta spinka.

 

Kolego Burns pytam o te kwestie bo nie znam 6R i nie wiem czy to standard tego werku czy jakaś wada mechaniczna. Bo jeśli to jest wada, która będzie skutkować uszkodzeniem mechanizmu lub wskazowki z czasem będą coraz bardziej sie rozjeżdzać i to nie bedzie kwestia zdjecia ich i poprawienia to wolę odesłać. I tyle.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 12-ta... dobra pora na hejt

Mozna krytykowac niedoskonałosci,

ale to i tak nie zmieni tego że lubie tego GADA 140c9c60370879a2883c58cc243dbae4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dodatek zwykle nie robi odchyleń większych niż 3s /dobe... od około roku

co łatwo skorygować ofłożeniem nocnym na bok lub na plecki.

I jak tu GADA nie lubić ?

 

c08da8cec2d9c87bd010d175cc09ac6d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta spinka.

True.

 

pora na hejt

 

Eee, mogłeś trafić dużo gorzej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W 2 sztuce o wiele lepiej to wygląda jeśli chodzi o centrowanie. Wskazówki latają jak chcą w obu :P tak, że ta lepsza zostanie w oryginale a słabsza pójdzie na zabawy modowe :D

post-56849-0-68941800-1522323743_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem tendencję że w SEIKO coś musi nie grać że gnioty itd.(choć przyznam że z nowych modeli kilka bym tylko ubrał) aż przyznam że ostatnio dopadła mnie mania oglądania zegarków w poszukiwaniu niedoróbek i to w przedziale cenowym od

400 zł do 15 tyś ( droższych nie mam w zasięgu ręki :-))  i w prawie każdym na upartego coś tam można się doszukać co ciekawe im starszy zegarek to lepiej to wygląda czyli kiedyś nie odstawiali takiej lipy :-) 

 

Jaką znowu tendencję? Tendencja jest taka, że Seko odwala mega fuszerkę i tyle,

Będę się powtarzał, ale...

Poniżej masz na szybko trzaśnięte foto Glycine, zwykłej budżetówki z Massdropa za którą dałem bodaj 280$. Patrząc na to co Seiko oferuje, to mam wrażenie, że jakość wykonania i spasowania elementów na tarczy jest dla Seiko po prostu NIEOSIĄGALNA, a przynajmniej nie w zegarkach, które obecnie oferują w cenie do 2000 $...

I żadne czarowanie, że inni producenci też mają niedoróbki, nie zmieni faktu, że w przypadku Seko, aby trafić na model, gdzie indeksy, wskazówki itp są tak spasowane jak w poniższej Glycine, to trzeba by mieć sklep i możliwość przewalenia 10 - 15 egzemplarzy, żeby trafić na jako tako wyglądający jeden....

 

post-30779-0-14014400-1522323927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Też nie do końca się zgodzę ze poprzednik był lepiej wykonany. Czarny też ma lipe jeśli chodzi o wskazówki a niebieskie ma standardowo na insercie przesunięcie od 15 do 19.

 

 

post-56849-0-23514400-1522324396_thumb.png

 

post-56849-0-19485300-1522324832_thumb.jpeg

 

Luzy mnie martwią bo nie wiem czy podczas użytkowania sprawa się nie pogorszy. Macie racje, że nie ma co odsylać bo może coś gorszego przyjść. Zegarek nie kosztuje majątku a i serwis tani jak barszcz.

 

Pytanie czy coś robić z tymi luzami , czy odczekać żeby werk się ułożył. Czy pozostawienie tych luzów w 6R nie spowoduje tego ze mechanizm się w jakiś sposób uszkodzi ?

post-56849-0-87826800-1522330233_thumb.jpeg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja noszę i nie analizuję, ale co kto lubi ;)

 

IMG_9304.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sumo, nie ważne z jakiej produkcji i w jakim kolorze mają ogromną wadę czyli za ciasne spodnie, yyy tzn za wąską bransoletę. Były by 22mm to bym kupował, a tak obwąchujemy się już pare lat i nic. Ja to bym chciał SKXa z 6r15 z samą datą bez dnia i na lepszej bransolecie.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden tydzień, a różne pory roku :)301fb30d02fd177315ce7d2bc7d2f379.jpgf43084d9a2f2441301d6211065239783.jpg2879226680a4459de703f14f0102a940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze sprawdzić czy wskazówki są między sobą w poziomie i czy okienko daty centruje. ;)

a0e6bbe1356eebbcb207ee1e0528ad04.jpg58756ef5db1a230fb0196b1aa836eb41.jpg9a037489b7eeb72fc55b55ae0d956503.jpg

 

@@raphael1215 - Patrz, pozbyłeś się Omegi i w jej temacie jest praktycznie bez burz. Pozbędziesz się Seiko i tu zapanuje św, spokój. Na forum jest jeszcze tyle marek i tematów do zgłębienia ich krzywizn - zajęcie na lata  :P  :lol:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W SKX podobnie więc problem skakania godzinowej nie dotyczy tylko 6R. Ktoś jeszcze może potwierdzić, że to powinno damo się ułożyć po czasie czy to jednak jakiś problem z kołem godzinowym ?

 

post-56849-0-46866900-1522350213_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko tez potrafi... jak mu sie kce i ma motywacje cenową ? ;)

To najwyrazniej nie dotyczy już najtańszych nurasów dla mas...6ff182aa6c5189030e5ca1d2bc797464.jpg433be650c084c67863c9bbb0083f0f7d.jpgaf164bc0b4a21740078566402451db22.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.