Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

A odnośnie teorii.. to jaką macie na takie coś?

11266921_LRM_EXPORT_20180328_084111.jpg

Na wcześniejszych zdjęciach też widać.

Myślałem, że to szkiełko mam pęknięte, albo luma.. ale zaglądam ostatnio i
11266922_LRM_EXPORT_20180328_084055.jpg

Na chłopski rozum, tam pewnie woda podeszła i po czasie odparowała, ale już nawet specjalnie traktowałem później sumo wodą z kranu, i zajęciami na basenie i się nie powtórzyło..

Normalnie autoregeneracja..:)

 

Zaobserwował ktoś coś podobnego u siebie w jakimkolwiek diverze?

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

 

Normalnie autoregeneracja.. :)

 

 

Kolejne potwierdzenie tezy o wyjątkowości tego modelu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test szczelności był, czy zegarmistrz zmienił szkło na "słowo" a Ty uwierzyłeś?

 

4b514e1ac49cf15e2bf72f4b8b8403ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, musisz częściej nosić MM na tym pasku. Wtedy się zużyje i przestaniesz tym szitem szpecić fajny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma test szczelności do kropki


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że niby Seiko mie dalo uszczelki pod pipkę z lumą na bezelu ? - no to sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurek, a nawet rąk bym w nim nie umył :). Tak dla zdrowia psychicznego starocia wrzucę :) , jednocześnie dziękując matce naturze za małą wadę wzroku, która pozwala mi cieszyć się posiadaniem kilku Seiko, a także zegarków innych marek, które też idealne nie są :).

 

a4f383b8b238b2cb.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczelność była robiona i wypadła bdb

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sporo o zaprzestaniu produkcji SARBów 033/035/017:

 


Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie teorii.. to jaką macie na takie coś?

 

 

 

Na wcześniejszych zdjęciach też widać.

 

Myślałem, że to szkiełko mam pęknięte, albo luma.. ale zaglądam ostatnio i

 

 

Na chłopski rozum, tam pewnie woda podeszła i po czasie odparowała, ale już nawet specjalnie traktowałem później sumo wodą z kranu, i zajęciami na basenie i się nie powtórzyło..

 

Normalnie autoregeneracja.. :)

 

Zaobserwował ktoś coś podobnego u siebie w jakimkolwiek diverze?

Mam tak samo od nowości tyle, że nie znika

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja.

20180328_132956.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś powiedzieć na temat zegarka SEIKO PRESAGE SARW025 ,czy może za te pieniądze jest coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo o zaprzestaniu produkcji SARBów 033/035/017:

 

 

Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat :)

Pisaliśmy o tym w tym wątku jakiś czas temu. Koleś w sumie nic odkrywczego nie powiedział vs to, o czym wtedy z Kolegami pisaliśmy. Sarby jak wrócą, to będą miały Presage na tarczy i 4R35 w środku. W obecnej konfiguracji nie wpisywały się w seikowe pozycjonowanie. Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś powiedzieć na temat zegarka SEIKO PRESAGE SARW025 ,czy może za te pieniądze jest coś lepszego?

 

A co byś chciał żeby powiedzieć ?

- tu masz rec tego modelu (SPB041/SARW025)

http://zegarkiipasja.pl/artykul/655-recenzja-seiko-presage-multi-hand-automatic-spb041

 

Mam go od około roku i dalej cieszy oko  ;) ...Za TE pieniądze to pojęcie względne ;)

- w sklepie stacjonarnym w moim mieście stoi gablocie w cenie detalicznej ~4100 bodajże, jak ostatnio widziałem

w sieci można znaleźć taniej. Ja sprowadzałem z Niemiec bo wówczas u nas był nieosiągalny, a "wpadł mi w oko" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Dziś zacząłem sprawdzać Sumo. Bezel słabo centruje na indeksach między 15 a 19 poza tym słabo wycentrowane są wskazówki. Dodatkowo między 11 a 12 podczas kręcenia wskazówka godzinowa chodzi z małymi przeskokami. Podczas kręcenia 11-12 podczas zmiany daty ten efekt nie występuje. Co o tym myślicie ? Odesłać?

 

post-56849-0-35860000-1522309841_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że może lepsze zdjęcie mogłoby pomóc, plus tekst napisany jest czasami w dziwnym języku:

"Bezel słabo centrum na indeksach między 15 a 19 poza tym słabo wycentriwane wskazówki"

Wybacz że się czepiam, ale strasznie kłują mnie w oczy takie twory językowe.

Poza tym te wady o których mówisz, dla serwisu i ich rzeczoznawców mogą być za mało "rzeczowe" dla procesu reklamacyjnego.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie dla obecnych seiko moim zdaniem.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniam go na dobry minus, nie jest źle, może być gorzej, żeby znaleźć coś lepiej musiałbyś wybierać z 10 takich zegarków - czyli zabawa głupiego. Fakt, że zapłaciłeś dużo za model z X. Efekt skaczącej, szarpiącej (już nie pamiętam czy minutowej czy godzinowej ze wskazaniem na godzinową bardzo często obserwowałem w 6r15) Czym to jest spowodowane, nie wiem, jedyną zależność jaką zaobserwowałem to czy wskazowki kręciły się z większym czy mniejszym oporem) Z tego co pamiętam ten efekt znikał po jakimś czasie noszenia zegarka czy kręcenia go w rotomacie gdy sprężyna była mocno naciągnięta a mechanizm trochę popracował. Obstawiam jakieś średnie ułożenie produkcyjne trybów, które muszą się z czasem ułożyć i dotrzeć. Do oględzin pozostają Ci jeszcze luzy boczne maskownicy, boczne szlify (w narożnikach raczej nigdy nie są zbieżne) i poprawność zwojów gwintów czy nie są zgniecione. Jednym słowem czynników potęgujących psychozę masz sporo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Post edytowałem. Lepszych zdjęć komórką niestety nie zrobie.

post-56849-0-34391500-1522311058_thumb.jpg

post-56849-0-02580400-1522311107_thumb.jpg

 

Nie wiem czemu zdjęcia wstawia na boku :(

 

Szlify są dobrze wykonane. Jedynie co jeszcze budzi moja wątpliwość to koronka, która przy zakręcaniu tak jakby chropowato trze o gwint. Na luzach przy maskownicach mi nie zależy.

 

Kwestia że mogę zwrócić w ciągu 14 dni. Pytanie czy może być lepiej ? Czy jest sens odsylać ?

 

PS jak ustawie minutową na 9:10 i cofnie wskazówkę na 9 to się układają idealnie.

 

 

 

post-56849-0-07909900-1522312915_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka, która przy zakręcaniu tak jakby chropowato trze o gwint

 

W hameryce podobno biorą woskowaną (zawsze to podkreślają) nić dentystyczną i czyszczą nią gwint – problem podobno znika. Jeśli się nie mylę, kupisz w pierwszym lepszym hipermarkecie. 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W hameryce podobno biorą woskowaną (zawsze to podkreślają) nić dentystyczną i czyszczą nią gwint – problem podobno znika. Jeśli się nie mylę, kupisz w pierwszym lepszym hipermarkecie.

 

Mam na to inny patent. Nić i smar silikonowy do oringów butli nurkowych. Zwiększa on trochę opór gwintu ale dodatkowo uszczelnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddasz i zamówisz gdzie indziej to przyjdzie z takimi samymi albo innymi felerami. Chcesz ideał to kup zegarek innego producenta albo grand seiko. Ja osobiście już olewam takie drobnostki w seikaczach bo jak inaczej zasnąć w nocy?

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi sumami faktycznie nie halo...

A ja do swojego "skorupiaka" nic nie mam... nawet chodzi lepiej niż się spodziewałem... choć czasami kładę gada na boku jak sie zbyt rozpędzi

1b3b0d2b95fd2e76fe45acddba19d857.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi sumami faktycznie nie halo...

A ja do swojego "skorupiaka" nic nie mam... nawet chodzi lepiej niż się spodziewałem... choć czasami kładę gada na boku jak sie zbyt rozpędzi

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Jak jesteś odtważny to ustaw obydwie wskazówki na 12 i zrób zdjęcie od przodu to koledzy pewnie coś znajdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.