Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby kogoś interesował SPB077 to jest już do kupienia w Holandii.

No pokaż czy to nie pre-order a nie tajemnicę robisz.

 

Przy MM i jego 4,4 cm średnicy (czy 4,5) i wysokości 1,5 cm, to mało kto chciał taką cegłę nosić. Sam dwa czy trzy lata temu się na niego napaliłem, ale jak założyłem, to bałem się, że będę futryny przestawiał...

I nikt za nim nie tęskni, bo jak komuś zależy to nówkę może za 9k - 10k zł kupić bez większego zachodu.

W pierwszym zdaniu dorabiasz teorię pod swoją klasyfikację. Drugie zdanie na dzień dzisiejszy wydaje się już mało prawdziwe. Ma być ostatni wrzut tego co Seiko ma na magazynie co nie wystarczy na dłużej niż do końca drugiego kwartału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No pokaż czy to nie pre-order a nie tajemnicę robisz.

W pierwszym zdaniu dorabiasz teorię pod swoją klasyfikację. Drugie zdanie na dzień dzisiejszy wydaje się już mało prawdziwe. Ma być ostatni wrzut tego co Seiko ma na magazynie co nie wystarczy na dłużej niż do końca drugiego kwartału. 

 

A wiesz, że nie popatrzyłem czy to nie zbieranie zamówień. Jedynie co, to przy składaniu zamówienia wyskakuje opcja zapytaj o czas dostawy.

 

https://www.horlogeloods.nl/seiko-prospex-spb077j1

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożeracz Roleksów :P

 

IMG_9318.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożeracz Roleksów :P

 

 

Mała bździnka z wiejskim złotem na indeksach i wskazówkach. Zegarek unisex/damski jak dla mnie. Plus to fajny werk i tyle.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się połączenie Jubilee z małą bździnką z wiejskim złotem na indeksach i wskazówkach :P


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z delegacji i delektuje się tym co przyszło po mojej nieobecności czarny zolwik. Teraz presage który przyszedł i jest dla taty na 50 urodziny. b513cc58635e932ac723e871073b5681.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała bździnka z wiejskim złotem na indeksach i wskazówkach. Zegarek unisex/damski jak dla mnie. Plus to fajny werk i tyle.

 

Na szczęście nie mam takich problemów. Wcale nie muszę mieć wielkiego zegarka by się lepiej czuć (modnie? bardziej męsko?)

Rozmiar ma taki jak być powinien w tej stylistyce. Myślę, że większy byłby karykaturalny.

Wartością dodaną jest to, że nie każdy go będzie nosił ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mam takich problemów. Wcale nie muszę mieć wielkiego zegarka by się lepiej czuć (modnie? bardziej męsko?)

Rozmiar ma taki jak być powinien w tej stylistyce. Myślę, że większy byłby karykaturalny.

Wartością dodaną jest to, że nie każdy go będzie nosił ;)

Eee tam. To nie jest kwestia jakichkolwiek problemów, ani mody, ani samopoczucia. Mam nadgarstek 20cm i ten zegarek jest po prostu za mały. W ogóle mi się on nie podoba. Ani jego zieleń, ani złoto, ani stylistyka. Ale jest ratunek: niech ma 42mm, niebieską tarczę, stalowe (srebrne) indeksy i wskazówki, a wszystko to w stylistyce nie udającej starą i będzie lepiej

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała bździnka z wiejskim złotem na indeksach i wskazówkach. Zegarek unisex/damski jak dla mnie. Plus to fajny werk i tyle.

  

Przeproś i wyjdź ;)

 

Pożeracz Roleksów :P

 

Musiałeś coś kombinować, żeby pasowała czy obyło się bezboleśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. To nie jest kwestia jakichkolwiek problemów, ani mody, ani samopoczucia. Mam nadgarstek 20cm i ten zegarek jest po prostu za mały. W ogóle mi się on nie podoba. Ani jego zieleń, ani złoto, ani stylistyka. Ale jest ratunek: niech ma 42mm, niebieską tarczę, stalowe (srebrne) indeksy i wskazówki, a wszystko to w stylistyce nie udającej starą i będzie lepiej

No coś w tym jest, Alpinist to najbrzydszy z Sarb-ów. Taki trochę Wostok Gajowy From Japan ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. To nie jest kwestia jakichkolwiek problemów, ani mody, ani samopoczucia. Mam nadgarstek 20cm i ten zegarek jest po prostu za mały. W ogóle mi się on nie podoba. Ani jego zieleń, ani złoto, ani stylistyka. Ale jest ratunek: niech ma 42mm, niebieską tarczę, stalowe (srebrne) indeksy i wskazówki, a wszystko to w stylistyce nie udającej starą i będzie lepiej

 

Kilka lat temu też do mnie nie gadał, ale na szczęście ewoluowałem ;)

Rozmiar ręki nie uległ zmianie i mogę nosić.

 

Krygo - Lekko dogiąłem uszka w maskownicy by nie było luzu I tyle.

Spodziewałem się większych problemów.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten żółty refleks na środkowych ogniwach na początku pomyślałem, że to właśnie bicolor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jest ratunek: niech ma 42mm, niebieską tarczę, stalowe (srebrne) indeksy i wskazówki, a wszystko to w stylistyce nie udającej starą i będzie lepiej

Jest coś pośredniego między Alpinistem, a Twoimi wymaganiami. SARG003 lub 007. Szkoda że nieprodukowany i rzadko pojawia się na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej odwagi! Daj mu jubilee bicolor :)

 

Jeszcze nie jestem na to gotowy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20180331_101020.jpg

 

Seiko żadnego nie widziałem. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś pośredniego między Alpinistem, a Twoimi wymaganiami. SARG003 lub 007. Szkoda że nieprodukowany i rzadko pojawia się na rynku wtórnym.

Znam te modele. Szczególnie SARG003 jest interesujący i zielonemu alpinistowi bardzo daleko do niego.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, nawet nie jest mi nikogo szkoda w PL z tych rozżalonych ludzi po latach.

Jak 6r15 było w wielu zegarkach za 1500zł to i tak każdy narzekał, że taki, że siaki, że owaki.

Fani niskich cen i tak kupowali zegarki z 4r za 650-800zł, a później dorabiali sobie teorie, że to praktycznie ten sam mechanizm i nie ma sensu przepłacać.

 

A co do MM300 na 8L, za którym teraz raptem wszyscy tęsknią to jak były za 5200-6500 to i tak każdemu żal d*pę ściskał i znowu było snucie teorii, że taki siaki i owaki, że nie ma szafiru, że nie ma ceramiki.

Kto odżałował, przeważnie i tak sprzedał po tygodniu.

Wystarczy wejść do tematu policzmy MM i jak naliczymy 10 aktualnych posiadaczy to będzie huk.

 

Idę o zakład, że jakbym sprowadził pięć sztuk MM300 i wystawił po kosztach strzelam 8500zł to jakbym sprzedał jednego to też byłby huk. Bo fani niskich cen wykopali by archaiczne dane, że ten zegarek powiedzmy 6 lat temu szło kupić za 5200-6500, albo pomieszali by cenę zegarka używanego z nowym.

 

Śmiech na sali.

 

Taka jest z reguły mentalność polskiego narodu (I wie o tym cała masa korporacji czy nawet Januszy interesu, że nadal w naszym Kraju priorytet wiedzie niska cena... a później długo, długo nic). 

 

Bardzo dobrze, że Seiko ma w poważaniu fanów niskich cen, że ma zasady, że nie będzie im loda robić i całować w dupkę, żeby kupili ich zegarek - to jest dobro luksusowe a nawet jak nie luksusowe to na pewno nie pierwszej potrzeby jak chleb...

 

Świat pędzi do przodu łącznie z cenami, prawdopodobnie większość z Was nie ma pensji na poziomie sprzed 6lat. Wszystkie Firmy zegarkowe podnoszą ceny, Seiko nie jest instytucją charytatywną, ale jednocześnie nikogo nie zmusza do zakupu swoich zegarków i nadal oferuje coś w niskim budżecie...

 

Nie podoba się to droga wolna, czy Oni bronią Wam kupić Omegę, Rolexa bo drogie, czy tanie Glycine z Massdrop, albo Casio FX za stówkę.

Czasem trzeba coś stracić, żeby to docenić.

 

Puknijcie się czasem w czoło. 

Zasadniczo dobrze prawisz, bo sam pamiętam, że w nowych Seiko zawsze było doszukiwanie się niedociągnięć. Nawet w czasach jak Sumo kosztował 1500 zł, dużo przed X na tarczy, już snuto spiskowe teorie, że to nie to samo Sumo co kilka lat wcześniej, bo Seiko zaczyna oszczędzać na QC. 
Rozżalenie ludzi po latach wynika imho ze słabej oferty. Już same dyskusje w ten deseń udowadniają, że problem istnieje. Kiedyś Seiko naprawdę konsolidowało fanów – setki stron wpisów na WUS na temat samego tylko Sumo, itp. Czy z ostatnich rzeczy cokolwiek buduje taką społeczność jak te zegarki sprzed kilku lat? Może „Żółw”, ale to na pewno nie jest ten sam stopień co kiedyś Sumo, Monster, SKX.
Także ja bez problemu pogodziłbym się ze zmianami cen na wyższe, gdyby nie nieustanne raczenie mnie odgrzewanym kotletem. Od kilku lat w zasadzie rok w rok.
 
A żeby nie było Ci tak samotnie w kontekście MM, poniżej mój egzemplarz SBDX001.
post-100816-0-04746600-1522491805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest ,,niby" fanów Seiko, którzy w ręku mieli może SKX-a a rozbijają g***o na atomy. Narzekając jaki to szmelc składający sie z samych niedoróbek. Większość tych ,,ułomności" nie da się zobaczyć bez lupy ;) i nie mają one praktycznie żadnego wpływu na dzialanie zegarka,a także normalny odbiór wizualny.

Inna sprawa, to działania i kierunek firmy, z którym nie wszyscy muszą się zgadzać i nie musi się to podobać. Kwestię odgrzewanych kotletów zweryfikuje rynek, a ceny i tak zawsze dla nas będą za wysokie :).

To i ja swojego wrzucę, zdjęcie sprzed tygodnia, ale nadal go mam :) :) i nie zamierzam się pozbywać :)

 

1bc2c3ba2d5a6f40.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MM to faktycznie potężna maszyna i nie na każdy nadgarstek.

Ale mam pytanie, bo to koperta z monobloku ładowana od góry... wiec możliwości regulacyjno-konserwacyjne IMO dość skomplikowane.

Jak ten egzemparz "trzyma" reg. fabryczną odchyleń czasu ?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MM300 jest zegarkiem dość masywnym, ale nie o samą średnicę tu chodzi co o wysokość. Jest też zegarkiem bardzo ciężkim. Koperta ładowana od góry to żaden issue i też żaden ewenement w Seiko świecie. Ja sam serwisowałem już kilka takich zegarków - aktualnie serwisuje się mój King Seiko 5625-7000 - też mono.

O trzymaniu się fabrycznych odchyleń się nie wypowiem, bo u mnie jakby z tym gorzej. Z tym, że ja tego zegarka praktycznie nie noszę, więc może dlatego.

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem też taki ze ludzie porównują np. takie turtle do diverow 4x droższych,

bo seiko zrobiło kilka modeli, gdzie świetny stosunek ceny do jakości

Prawda że problem quality control istnieje, nie wiem czy im taniej wychodzi poprawiać niektóre modele źle scentrowane(bo nie każdy będzie chciał wymienić) niż zainwestować w sprawdzenie każdego zegarka który wychodzi z fabryki...

 

A tu sarx035, tarcza potrafi świetnie odbić otoczenie - chmury w tym przypadku

Sadze ze tutaj jakość porównywalna np.do Taga Carrery, który sporo droższy

00d9c85771fc3dca9028ff07054b4fcf.jpg

 

Envoyé de mon SM-G900F en utilisant Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niepostrzeżenie stałem się fanem pasków vintage-look (OS w tym dziale na gościnnych występach)

929cfc6f673c0df47a9ba55082128d34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.