Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Tak mają i nie potrzebny certyfikat COSC, którym muszą podpierać się inne firmy bo nie mogą niczym innym pochwalić się :)

Tak tak, masz rację

Być może już go tu pokazywałem.Ale pochwałę się dokładnością chodu: po 10-dniowym noszeniu 0 sek/dobę (zero). Aż sam jestem zaskoczony...

Mój Orient Triton pewnie i po roku miałby zero przy sprzyjających wiatrach. W dzień goni do przodu jakieś 17 sekund, a w nocy przy odpowiedniej pozycji spoczynkowej tyleż samo traci ;)

Nie twierdzę, że Twój zegarek nie jest dokładny, ale żeby to sprawdzić, musiałbyś mierzyć odchyłkę każdorazowo przed zmianą warunków pracy mechanizmu, czyli nosisz - mierzysz, odkładasz na noc i przed ponownym założeniem - mierzysz. Ewentualnie, jeśli nie ściągasz zegarka na noc - ja nie potrafię spać w zegarku ;) - mierzysz przed spaniem i po :)

Dziękuję że przyznałeś mi rację, rozumiem że w imieniu marki którą masz na nadgarstku :)

Ja mogę też to potwierdzić poprzez inną markę która miała papiery COSC i niestety nie trzymała normy :(

Marka, którą mam na ręku nie musi nic nikomu udowadniać a precyzję chodu trzyma prawie tak samo dobrze jak Kolegi @jarektw ;)

Nie można wszystkich marek z certyfikatem COSC wrzucać do jednego worka. Jedne trzymają te normy lepiej, z innymi bywa już różnie...

Certyfikat gwarantuje Ci tylko mniejsza tolerancje niedokladnosci. Nie znaczy to wcale, ze zegarek bez certyfikatu bedzie mniej dokladny, niz ten z certyfikatem

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Zgadzam się na całej linii :)

Tu dochodzimy do pytania, czy warto zaspokajać swoje wyobrażenie o dokładności zegarka poprzez certyfikat COSC który jak sam napisałeś często nie trzyma tej dokładności. Wszystko to wiąże się oczywiście z wyższą ceną :( Warto?

Ja mam pierwszy zegarek z takowym certyfikatem. Zanim go zakupiłem, przez pewien czas przeglądałem różne fora i czytałem opinie na temat jego precyzji chodu. Nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii czy skargi na nietrzymanie certyfikowanych norm COSC.  Inne moje zegarki bez certyfikacji miewają różne humory. Przez tydzień chodzą idealnie, po czym w ciągu kolejnego tygodnia łapią pół minuty przyspieszenia bądź tez opóźnienia.  Czy warto zatem płacić więcej za zegarek z COSC? Pewnie tak - jeżeli wiesz i jesteś pewien, że dany producent/właścicel marki rzetelnie podchodzi do sprawy i sprzedaje tylko i wyłącznie już dobrze wyregulowane werki. Jeżeli utrzymują tę normę od przeglądu do przeglądu ( w moim przypadku zalecany przegląd raz na 10 lat), to myślę że warto :)  

Na temat innych marek posiadających certyfikat COSC nie mogę się obiektywnie wypowiadać...tę wiedzę nabywam na podstawie opinii innych użytkowników tego forum   

Edited by mario1971

COSC? Chinese-made Official Swiss Chronographs :lol:;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Klituś bajduś ;)

:) Tomaliusz mozesz tak pisać ,ale ja za dlugo w tym "siedzę" zebym bez podstaw pisał takie rzeczy. Zegarki mechanicznie uzytkuje niekiedy dłużej niz wy przebywacie na tym swiecie :)

JTW

Mój Orient Triton pewnie i po roku miałby zero przy sprzyjających wiatrach. W dzień goni do przodu jakieś 17 sekund, a w nocy przy odpowiedniej pozycji spoczynkowej tyleż samo traci ;)

Nie twierdzę, że Twój zegarek nie jest dokładny, ale żeby to sprawdzić, musiałbyś mierzyć odchyłkę każdorazowo przed zmianą warunków pracy mechanizmu, czyli nosisz - mierzysz, odkładasz na noc i przed ponownym założeniem - mierzysz. Ewentualnie, jeśli nie ściągasz zegarka na noc - ja nie potrafię spać w zegarku ;) - mierzysz przed spaniem i po :)

Oczywiscie ze tak zrobilem , codziennie to sprawdzalem inaczej bym nie napisal tego tutaj: w stanie spoczynku przyśpieszał 1 sek.; a w ciagu dnia tę sekunde gubił. I naprawdę jestem zaskoczony bo juz dawno nie trafil mi sie taki egzemplarz (poza moimi trzema szwajcarami...gdzie Tissota Le Locle nie regulowalem przez miesiac)

JTW

W takim razie zwracam honor :)

Przy okazji może ktoś mi odpowie na pytanie. Wiem, że nowy zegarek musi się "ustabilizować", zatem nie ma co mierzyć jego dokładności po powiedzmy dwóch dniach od zakupu. Ale czy jest możliwe, aby po kilkutygodniowym / kilkumiesięcznym, odpoczynku znowu musiał się "stabilizować"? Mam zegarek, który spieszył się 3-4 sekundy podczas noszenia, a po dość długim spoczynku znowu (jak na początku) zyskiwał kilkanaście sekund na dobę. Mam jednak wrażenie, że jest znacznie lepiej po kilkudniowym użytkowaniu.

Klituś bajduś ;)

Czasem się  tak pięknie ułoży. Jak teściowa  w trumnie. Kiedyś zabrałem Monstera na 4 dni na weekend ustawiając go przed wyjazdem do time.is a po powrocie było zero odchyłki. Oczywiście przypadek ale ktoś może dać się zwieść. 

PS

Współczuje że domek zamknęli :(

Zamknęli... zrobią porządek i otworzą :)

Szkoda gadać, jeden zamknięty, a w drugim wątku to samo od początku, najlepiej przemilczeć czasami :)

Racja jest i tak po właściwej stronie, czyli po naszej :P:D

Zgadza się! To My jesteśmy krwią i solą tego FORUM :rolleyes: