Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Ci powiem, że mi też ;) chociaż ciężko dokładnie określić o jakiej porze. Zazwyczaj u mężczyzn zaraz po wstaniu. Później składa się na to wiele czynników...

:lol:  :lol:  :lol: 

Zazwyczaj u mężczyzn zaraz po wstaniu.

Dlatego zawsze wstaję skoro świt, razem z małżonką ;)

A tak serio, to właśnie zajrzałem do pudełeczka i...

48761029588_564df552e2_o.jpg

Żółwiowi stanął gdzie bądź, Vratce zawsze stoi o dwunastej, ale ten typ tak ma, to stary erotoman, a Piątka jak zwykle - w samo południe ;)

Edited by clusca

Mały i 500$ na dzień dobry za 4R35, to Siko 5, bez "piątki" ;)

Fajny ten vintage explorer od Seiko, ale 500$ i endlinki z puszek po konserwach?

Limitowana edycja, ciekawe jaki nakład i w ile minut się wyprzeda ;)

Fajny ten vintage explorer od Seiko, ale 500$ i endlinki z puszek po konserwach?

Limitowana edycja, ciekawe jaki nakład i w ile minut się wyprzeda ;)

Europejska cena jak podają to 520 euro :angry:

Co do ilości tej limitki to milczą, ale można sobie obliczyć po załączonym zdjęciu :lol:

post-105425-0-99312900-1568929480_thumb.jpg

Europejska cena jak podają to 520 euro :angry:

Co do ilości tej limitki to milczą, ale można sobie obliczyć po załączonym zdjęciu :lol:

attachicon.gifd8241-89-511141-0.jpg

A gdzie podają tą Europejską cenę jak zegarek tylko na Japonię i poza Japonię nie chcą go wysłać?

Edited by Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Mały i 500$ na dzień dobry za 4R35, to Siko 5, bez "piątki"  ;)

Jak tak samo wykastrują nowego alpinista z mechanizmu i zakręcanej koronki to ja nie mam nic więcej do dodania...

A gdzie podają tą Europejską cenę jak zegarek tylko na Japonię i poza Japonię nie chcą go wysłać?

Na niemieckim forum jakiś AD podawał, tak przemknęło mi przed oczami, nie jestem zainteresowany i nie czytałem dokładnie.  

Edit: Chodziło o cenę po sprowadzeniu na własną rękę, nie wiadomo czy dotrze oficjalnie na europejski rynek.

Edited by PiotrX

Doprawdy srogi limit się zapowiada. Ale przynajmniej nikt nie będzie mógł napisać, że tłuką je milionami. :D

Za to ten "superman" podoba mi się bardziej niż stara piątka na tarczy.

Edited by brz

Doprawdy srogi limit się zapowiada. Ale przynajmniej nikt nie będzie mógł napisać, że tłuką je milionami. :D

W tym przypadku przypadku wezmę w obronę Seiko (chodzi o cenę/jakość), jak można wyczytać: Seiko zrobiło dla japońskiego sprzedawcy "TiCTAC" z okazji 35 rocznicy na rynku dwóch zegarków JDM (nr ref. SZSB006 i SZSB007).

To tak jak by "Biedronka" zamówiła na swoją rocznicę zegarki i sama je dystrybuowała na polski rynek.

Dla tego mają podstawowe parametry, mechanizm, kopertę, hardlex, bransoleta, a cena pewnie ustalona przez zamawiającego, wyrwana z kapelusza  :( 

Pracownicy TicTac'a i tak kupią, prezes im każe i już :P

Dobrze że tylko na JDM, niech kupują w swoich "Biedronkach" i chwalą swojego prezesa :lol:

Moje ostatnie dwa nabytki z Dżaponi

post-29151-0-55820300-1568982002_thumb.jpeg

post-29151-0-30989300-1568982027_thumb.jpeg

post-29151-0-99755500-1568982072_thumb.jpeg

post-29151-0-44835300-1568982097_thumb.jpeg

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Panowie poprawcie mnie jeżeli się mylę: jeżeli (tak jak na zdjęciach powyżej) bezel /chapter ring są minimalnie źle wycentrowane to generalnie w zegarkach nurkowych norma? Coś jak sekundnik źle trafiający w indeksy nawet w drogich kwarcach? Że ja rozumiem od grand seiko czy marinemastera za kilkanaście tysi to można wymagać idealnego scentrowania a w zegarkach z niskiej/średniej półki cenowej to norma i nie ma co se tym głowy zawracać?

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

To niedbalstwo, nie norma.

Zdjęcia też bywa, przeklamuja

A w drogich kwarc ach wskazówki trafiają w indeksy

Pozdrawiam, Marek

No właśnie o to mi chodzi - że w tych absolutnie topowych kwarcach sekundnik trafia bezbłędnie. A w tych ze średniej/niskiej półki nie warto sobie tym zawracać głowy. Podobnie jest z perfekcyjnie wycentrowanym bezelem? Czytałem na foral rolexa i omegi, że też ludzie mają drogie zegarki z jakimiś niedoskonałościami w zcentrowaniu

Wszedzie się trafiają buble, ale nie oznacza to że należy akceptować takie wyroby.

Dotyczy to zegarków z każdej półki cenowej.

Pozdrawiam, Marek

A źle scentrowany bezel naprawiają w ramach gwarancji? w moim nowym sejkaczy jest minimalnie źle scentrowany i zastanawiam się czy po prostu tego nie zaakceptować jako że nie ma zegarków idealnych :D Bo wiem, że ze źle trafiającym sekundnikiem nie warto walczyć z gwarancją bo i tak się nie uda

No właśnie o to mi chodzi - że w tych absolutnie topowych kwarcach sekundnik trafia bezbłędnie. A w tych ze średniej/niskiej półki nie warto sobie tym zawracać głowy. Podobnie jest z perfekcyjnie wycentrowanym bezelem? Czytałem na foral rolexa i omegi, że też ludzie mają drogie zegarki z jakimiś niedoskonałościami w zcentrowaniu

Mam Festine Annual Calendar za 500zl gdzie sekundnik trafia idealnie.

Miałem w rękach sporo GS kwarcowych za grube pieniądze i żaden nie trafiał, to samo kwarcowe Omegi. Chyba tylko Citizen z najwyższych linii to 100% gwarancja.

Co do bezela. Można naprawić. Chapter ring to zwykle niedbalstwo produkcyjne lub montażowe jak dla mnie.

Niestety od pewnego czasu norma w Seiko bo bezele to nawet Rolex potrafi spartolić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     SEIKO Prospex Diver 62MAS Reissue