Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Nie idzie tego poprawić bo to niedbalstwo chińskich maszyn jest rozjazd na skli sekund a ostatnio częściej źle nabite są indeksy godzinowo. Poprawisz na 12 to ucieknie na 5 czy 7 albo innym

Jak dla mnie zdecydowanie indeksy bo to nie możliwe żeby wszystkie godzinowe zagrywały się z chapterem a tylko na godzinie 6 i 30 minucie chaptera był rozjazd o pół grubości indeksu godzinowego. Tak czy siak wstyd i porażka i nie do pomyślenia ze firma to akceptuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Panowie właśnie o to mi chodziło. Czyli niestety niezgrywający się chapter/bezel to coraz powszechniejsza dolegliwość nawet w luksusowych zegarkach... Bo nie chce mi się bawić w zwrot i zamawianie nowej sztuki, która pewnie też coś będzie miała nie tak. A orientujecie się jak wygąda sprawa z gwarancją? Scentrują bezel w jej ramach? Czy jest tak jak kolega wyżej pisze - bo do tego jeszcze dochodzi minimalnie nieprawidłowe. nabijanie indeksów? Zwykły zegarmistrz (ale nie bateryjkarz) by to ogarnął czy lepiej nie ryzykować? 

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Najlepiej kupić egzemplarz bez wad :)

Zegarmistrz tego nie naprawi.

To w Seiko loteria Marek. Nawet najwyższych modelach automatycznych Tuńczyka zdarzają się historie opisane wyżej. Widziałem nawet MM takiego jak twój gdzie w jednym miejscu indeks godzinowy nie centrował z chapter ringiem. Wystarczy wejść na stronę Seiya i zobaczyć co jest napisane przy zegarkach Seiko (chociaż ostatnio on to juz prawie przy każdym zegarku pisze).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Panowie właśnie o to mi chodziło. Czyli niestety niezgrywający się chapter/bezel to coraz powszechniejsza dolegliwość nawet w luksusowych zegarkach... Bo nie chce mi się bawić w zwrot i zamawianie nowej sztuki, która pewnie też coś będzie miała nie tak. A orientujecie się jak wygąda sprawa z gwarancją? Scentrują bezel w jej ramach? Czy jest tak jak kolega wyżej pisze - bo do tego jeszcze dochodzi minimalnie nieprawidłowe. nabijanie indeksów? Zwykły zegarmistrz (ale nie bateryjkarz) by to ogarnął czy lepiej nie ryzykować?

A co zegarmistrz ma tutaj ogarnąć? Jak widać wiele tarcz ma zintegrowany chapterring. A nawet jak nie to wszystko jest nabijane, przyklejane, prasowane maszynowo. Od spodu bywają wytłoczenia, otwory i nóżki. Owszem robi się takie rzeczy, ale w zegarkach vintage gdzie nie ma już części serwisowych. Inaczej kupuje się nowe bo koszt renowacji przekroczy koszt nowej tarczy. Zawsze jest ryzyko zarysowania tarczy i wypaćkania klejem. Jednym słowem nie kombinuj. Rób jak napisał Yoda. Gwarancja tylko jak indeks jednej godziny będzie stykal się z drugim. W innym wypadku znajdą Ci setki nigdzie niezapisanych norm ile minut czy stopni rozjazdu może być. Pedantyzm oleją i wysmieją pod nosem. Jedyne co to zwrot 14 dni jeżeli kupiony przez net... 5ad1b85c2c4c31a220b8507e5f0c015a.jpg

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edited by Burns

Jacku wiem, niedawno kolega pokazywał (wymienił) GS z krzywym bezelem...

Na szczęście mój (SLA021) jest super, a chód ma chronometru.

Wczoraj się pierwszy raz zatrzymał od nowości :)

Dobry to był zakup.

post-109557-0-88434100-1568996302_thumb.jpegpost-109557-0-26957400-1568996312_thumb.jpeg

Pozdrawiam, Marek

O ten dolny zegarek jak wzorcowo rozjechany na 5 i 6 indeksie ;)

Edited by Burns

No wadę to Ty masz...

Zobacz gdzie startuje napis 30 a gdzie się kończy. Jak mówiłem nieprecyzyjnie nabity indeks 6

Indeks jest prosto, Ty widzisz przez szkło zegarka, obiektywu i ekranu komputera...

Każdy z tych soczewek znieksztalca

Pozdrawiam, Marek

Dobrze Mareczku, cieszę się niezmiernie, że jak zwykle masz wszystko co twoje idealne. Jednocześnie prawdziwe czy nie mam w 4 literach taki rozjazd. Zarówno w twoim jak i każdym innym zegarku Seiko...

No właśnie nie mam ochoty osobiście aż tak rozkminiać. Wolę zaakceptować drobne rozjechanie i cieszyć się z zegarka niż travić czas i nerwy na szukanie z lupą idealnej sztuki :) W moim nowym seiko bezel nie centruje idealnie i odpuszczam :)

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Marcin, cóż, staram się selekcjonowac zegarki, nie nabywac bo nowy wypust jest...

No i też z racji że wzrok coraz słabszy pozostawiam młodszym dylematy centrujace :)

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Marcin, cóż, staram się selekcjonowac zegarki, nie nabywac bo nowy wypust jest...

No i też z racji że wzrok coraz słabszy pozostawiam młodszym dylematy centrujace :)

Sla021 to wypust 2018,

idźmy dalej, twoje teorie o selekcji to nic innego jak naginanie rzeczywistości pod siebie. Mija się to jednak z prawdą bo wystarczy otworzyć tematy o SKX/Monster/Sumo, żeby pooglądać i poczytać sobie żale o krzywiźnie sprzed dekad. Jedyna różnica taka na naszą niekorzyść, że Seiko w 2015 oficjalnie na konferencji ogłosiło ekspansję na cały Świat. Wzrosła ilość klepanych masowo zegarków na czas to zapewne spadła kontrola jakości. Jakoś nigdzie nie rzucił mi się wpis o budowie kolejnej fabryki czy chociaż rozbudowie - z racji odległości do tamtej części Azji takie informacje mogą do nas nie docierać ....

Tak, selekcjonuje, poniżej odpowiedź, nie kupię jak pisałem bo są, tylko te które chcę post-109557-0-04917400-1569001201_thumb.jpegpost-109557-0-36676500-1569001214_thumb.jpegpost-109557-0-98845300-1569001242_thumb.jpeg

W przedziale od 1969 do 2018.post-109557-0-09352000-1569002811_thumb.jpeg

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Świetny ten Grand Seiko :)

I kłopot z bezelem rozwiązany  :P 

Nie przejmuj się, zaakceptuj i ciesz się nowym nabytkiem :)

Czy ktoś posiada już nową piąteczkę?I czy może pokusiłby się do porównania czy ma start do skxa?

Mnie by głównie ciekawiła ich wielkość