Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Według SoloJapan limitka dla TicTac jest wolumenowo "prawdziwa" - tylko po 250 szt. każdego z dwóch modeli.

Edited by hugo012

Czyli co wypada lepiej wg. Ciebie?

Nie wiem skąd się wzięła informacja o tym, że ten zegarek to następca SKXa. Najwyraźniej entuzjaści SKXów tak bardzo pragną ulepszonego następcy, że jak tylko pojawił się ten zegarek to wmówili sobie, że to jest nowy SKX.

Zakończenie produkcji dotychczasowych SKXów przez SEIKO wygląda na sztuczkę marketingową. Nowy SEIKO 5 Sport nawiązuje stylistycznie do SKXa więc żeby SKX nie odbierał klientów/zysków wycofano go ze sprzedaży. Ta seria oprócz stylizacji nie ma praktycznie nic wspólnego z SKXem. Jest rozwinięciem dotychczasowych zegarków SEIKO 5 Sport. Porównując z SKXem ma atrakcyjną tarcze, czego nie mogłem zaakceptować w SKX, którego tarcza wygląda jakby była wydrukowana na domowej drukarce. Fajną, wygodną branzoletę no i lepszy mechanizm. Jeżeli miałbym się przyczepić to brakuje mi luminescencyjnego punktu na bezelu no i cena mogłaby być niższa.

Jakby zależało mi na wodoszczelności do 200m z certyfikatem ISO i z tym związanymi funkcjami to bym celował w jakiegoś divera konkurencji np. CITIZEN Promaster albo SEIKO Prospex jeżeli miałbym większe fundusze.

Nie wiem o czym Ty do mnie piszesz. Jeden akapit, którego nie ma zaprzecza następnemu. Nie jest następcą SKXa, ale mimo to Seiko go uśmierca bo się go boi marketingowo. Jest lepszy a jednak gorszy, albo odwrotnie gorszy a jednak lepszy. Kto co woli punkt widzenia zależy od siedzenia. Zegarek nie do nurkowania to po co posiada nurkowy bezel z trójkątną pizdą go udającą.

Czemu nie możecie zrozumieć, że Seiko musi robić ilość, żeby zaspokoić cały Świat. Jednostki nurkują, połowa z tych jednostek używa takich zegarków. Kto chce może sobie kupić droższe SPB.

Jednym słowem, wyzbycie się normy nurkowej ISO, obniża im pewnie koszty produkcji o 1/3 i zwiększa moce produkcyjne dwukrotnie piXdrzwi...

Edited by Burns

Nie wiem skąd się wzięła informacja o tym, że ten zegarek to następca SKXa. 

Ode mnie :P

No następca, bo jednego taniego przestali produkować, a zaczeli drugi.

Następca nie jest synonimem "taki sam".

Drugi jest gorszy.

Pozdrawiam, Marek

Seiko, przynajmniej obecnie, ma świętą regułę - nie dają świecących elementów na bezelu przy WR100. Trzymają się tej zasady mocniej niż niebyłych 5 Cech  :)  

Gdyby SKX miał przejść upgrade do lepszego, zachowując wszystkie parametry poprzednika musiałby kosztować tyle co "Monster v4" czyli ~2k i kto by go wtedy kupił? Nieliczna grupa fanów. A tak kupi go każdy komu pasuje do butów i skarpet. Księgowy Seiko policzył i wszystko się zgadza...

Gdyby SKX miał przejść upgrade do lepszego, zachowując wszystkie parametry poprzednika musiałby kosztować tyle co "Monster v4" czyli ~2k i kto by go wtedy kupił? Nieliczna grupa fanów. A tak kupi go każdy komu pasuje do butów i skarpet. Księgowy Seiko policzył i wszystko się zgadza...

Nie od dziś wiadomo że ludzie lubią tandetę i kupują wszystko, czy im to potrzebne, czy nie, ważne by było tanie i w różnych kolorach....

Pozdrawiam, Marek

Mam tylko 2-3 letni staż w zegarkach, ale nawet ja widzę, że Seiko robi się po prostu,,tandetne" (zarówno pod kątem jakości, jak i nowych modeli), pomimo, że na początku byłem zauroczony tą firmą (kupiłem trzy modele SNK: 803, 807, 809 oraz Seiko Cocktail Sakura Fubuki, którymi jestem do dziś zauroczony). W zeszłym roku jednak osobiście widziałem w Galerii Łódzkiej divery Seiko takiej ,,jakości", że sam się zastanawiam jak możliwe było wypuszczenie przez kontrolę jakości tak spapranych tarcz w zegarkach... W innej japońskiej firmie, którą jest Orient nie widziałem ani razu takiej fuszerki, a jest to tym bardziej dziwne, że ponoć Orient od jakiegoś czasu należy już do Seiko. Podsumowując, na chwilę obecną szybciej kupię Orient-a niż Seiko.

P.S. To nie jest następca SKXa.

No, ciekawa teza. Kształt koperty identyczny, wygląda bardzo podobnie przy okrojonej specyfikacji. Plus lepszy mechanizm. Ewidentnie próba zastąpienia SKX-a czymś na czym będzie można kroić więcej hajsu. Sytuacja inaczej by wyglądała jakby SKX miałby być cały czas oferowany równolegle. Liczą, że tłuszcza kierując się hypem na SKX-a i tak kupi zegarek do desk divingu bez zakręcanej koronki bo kolorki fajniejsze. I nie zdziwię się, jeżeli finansowo na tym wygrają.

Już jest seria limitek JDM z jakimś popularnym anime w Japan, i nie jest to na pewno ostatnie słowo Seiko, będą tłuc limitki jak szaleni, co miesiąc nowe kolorki jak w gshockach, zobaczycie ;)

Ostatnio chciałem kupić SKX-a, ale jak przez tą akcję z tą piątką ceny SKX nowego na grey markecie poszybowały o 100$ do góry to kupiłem Citizena Promastera. Ale większość pewnie się rzuci na te piątki jak szczerbaty na suchary bo mają logo odpowiedniej marki ;)

Bądźmy szczerzy SKX czy ta piątką są warte obiektywnie max 800 PLN, ale nie * 300$ xD

Moj spb0077J1, kupiony i ustawiony w piątek, noszony przez te dni aż do dzisiaj ma odchyłkę -0,5 sek :o chyba trafiłem fajną sztukę

post-108913-0-53846400-1569163845_thumb.jpg

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Zakończenie produkcji dotychczasowych SKXów przez SEIKO wygląda na sztuczkę marketingową.

Panowie proszę pokażcie mi bo jestem bardzo ciekawy gdzie Seiko pisze że kończy produkcję skx-ów? Jakiś artykuł, filmik, cokolwiek .... Ten zegarek dostępny jest teraz wszędzie za jakieś chore pieniądze.

Panowie proszę pokażcie mi bo jestem bardzo ciekawy gdzie Seiko pisze że kończy produkcję skx-ów? Jakiś artykuł, filmik, cokolwiek .... Ten zegarek dostępny jest teraz wszędzie za jakieś chore pieniądze.

Też się nad tym zastanawiałem.

Guest Immortale

Chyba nie ma oficjalnego pisma od Seiko tylko plotki i pogłoski.

wczoraj miałem w ręce Seiko 5/nowe SKX, zwał jak zwał. Kiedyś toczyły się dyskusje "co lepsze, SKX czy Ray". Dzisiaj jak ktoś mi powie, że nowy SKX/5 rywalizuje z Rayem to przewrócę się ze śmiechu. Fajna bransoleta? A zwrócił ktoś uwagę na mocowanie jej na zapięciu? Tam teleskop nie jest puszczony przez ogniwo tylko przez jakąś zawiniętą blaszkę - i żeby nie było - w taki sam sposób jest rozwiązana regulacja bransy np w sumo na piankę - ale w tej "5" to tandeta jakich mało. Pominę już luzy między ogniwami. O ile oglądając starego SKX myślałem "fajny ale chyba wolę Raya" to nowy nic sobą nie reprezentuje  

Edited by trollu

wczoraj miałem w ręce Seiko 5/nowe SKX, zwał jak zwał. Kiedyś toczyły się dyskusje "co lepsze, SKX czy Ray". Dzisiaj jak ktoś mi powie, że nowy SKX/5 rywalizuje z Rayem to przewrócę się ze śmiechu. Fajna bransoleta? A zwrócił ktoś uwagę na mocowanie jej na zapięciu? Tam teleskop nie jest puszczony przez ogniwo tylko przez jakąś zawiniętą blaszkę - i żeby nie było - w taki sam sposób jest rozwiązana regulacja bransy np w sumo na piankę - ale w tej "5" to tandeta jakich mało. Pominę już luzy między ogniwami. O ile oglądając starego SKX myślałem "fajny ale chyba wolę Raya" to nowy nic sobą nie reprezentuje  

No, a tak oprócz bransolety?

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/