Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tappi

Wrzucę tu swoje gacie.

 

fh0URQK.jpg

 

TcKuilD.jpg

 

DEVKgGZ.jpg

Edytowane przez Tappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę tu swoje gacie.

 

Kusząca ta 5. Nigdy nie miałem ale ten fajowski jest.

 

No i dobre zdjęcia robią swoje

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tappi, fajny baby SKX :)

Gdzieś kupiłeś?

Rzuć sznura  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Wrzucę tu swoje gacie.

Kusząca ta 5. Nigdy nie miałem ale ten fajowski jest.

No i dobre zdjęcia robią swoje

 

Dziękuję, polecam, to naprawdę fajny zegarek jest!

Tappi, fajny baby SKX :)

Gdzieś kupiłeś?

Rzuć sznura  :)

Kupiłem na czarnym rynku B);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, polecam, to naprawdę fajny zegarek jest!

 

Kupiłem na czarnym rynku B);)

Zaskoczyłeś mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odszczekuję, po wcześniejszych zakupach kto jak nie On ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś latam z klasycznym, czarnym żółwiem.

I cały czas się zastanawiam jaką mu sprawić bransoletę.

Ta żółwiowa jest taka sobie, jubilee chyba oklepane...

Jakieś pomysły? :)

 

edit:

znalazłem właśnie taką:

 

W_SS221820B101_grp-Seiko-SRPB11-BlueLago

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są różnice???

 

 

Seiko model SPB059J1, SPB041J1, SARW025

 

Seiko model SPB039J1, SPB067J1, SARX041

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

znalazłem właśnie taką:

 

WYJDŹ !!! (świnia na siodle)

Gdzie są różnice???

 

 

Seiko model SPB059J1, SPB041J1, SARW025

 

Seiko model SPB039J1, SPB067J1, SARX041

 

Dwa pierwsze, to ten sam zegarek przez odświeżenie kotleta (przejście do linii presage, uwidocznili na tarczy) trzeci ref. to też ten sam zegarek oznaczony w/g ich prawa na rynek japoński. Kieruj się tylko ceną i tym co się bardziej dla oka podoba.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

edit:

znalazłem właśnie taką:

 

Ciekawie wygląda.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze, to ten sam zegarek przez odświeżenie kotleta (przejście do linii presage, uwidocznili na tarczy) trzeci ref. to też ten sam zegarek oznaczony w/g ich prawa na rynek japoński. Kieruj się tylko ceną i tym co się bardziej dla oka podoba.

 

 

Co uwidocznili na tarczy? Rozwiń proszę, bo zielonkawy jestem.

 

Oba modele oprócz wyglądu różnią się mechanizmem w przypadku tego z dodatkową kontrolą rezerwy i tarczką daty jest 6R27 (29 kamienie).

Ten bez dodatków ma 6R15 (23 kamienie). Czy to podobne mechanizmy gdzie jeden ma dodatkowe funkcje? Jak to wygląda jeśli chodzi o trwałość dokładność? 

 

Dzięki z góry za każde info.

 

EDYTA!!!

Wiem! Kurde ślepy jestem! Na Europę jest wersja z napisem Presage!

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka gra, znajdź różnicę na obrazku - na jednym jest dodatkowy napis, którego brak na kolejnym.

Dla mnie oczywistym jest, skoro wymieniasz coś w jednej linijce i akcentujesz to kolejną odstępu to rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach ? Nie wiem czemu probujesz to w kolejnym pście sprowadzić do jednego wora.

 

Model z rezerwą chodu po pierwsze ma dodatkową komplikację, która właśnie to przedstawia, odrobinę krótszą rezerwę chodu (45h zamiast 50h), ale za to wyższą częstotliwość chodu, która w teorii powinna przekładać się na wyższą kulturę i precyzję chodu czyli 28800vph zamiast 21600vph; również polerowanie krawędzi mostków. To wszystko wynika jednak z ceny.

 

Podsumowując i upraszczając, różnica odczuwalna jest taka jak między silnikiem 105 koni a 120 podczas jazdy po mieście.

 

Jeżeli pytasz o moje zdanie, ja tam wolę odrobinę wyższy model, ale nie każdy woli kolejne pierdalniki na tarczy. Jeżeli ich nie woli to bez znaczenia!


 

EDYTA!!!

Wiem! Kurde ślepy jestem! Na Europę jest wersja z napisem Presage!

Żadna Edyta, pierwsze i ostatnie oznaczenie to Świat vs JP tego samego zegarka; drugie odświeżone oznaczenie z napisem Presage to Świat - znajdź teraz odpowiednik JP  :P  :P  :P  :D  :lol:  B)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i widzę że trochę cię bawi moja niewiedza ;) Fajnie by było jak byś coś jeszcze dodał nt odpowiednika i tych mechanizmów co warto, a co lepiej ominąć.

Nie znam sprawy, a szukam klasycznego Japońskiego Seiko i ten bez dodatków taki właśnie jest. Nie mniej zastanawiam się nad tym z rezerwą i okrągłym datownikiem ale ma skurczybyk ponad 13 mm grubości i noszenie kuli bilardowej przy nadgarstku jakoś mnie odstrasza zwłaszcza że miałem okazję go wczoraj przymierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie bawi, po prostu to było wałkowane i jest napisane na tym forum, czasem wystarczy zadać sobie trud wyszukiwania. Poza tym ludzie ostatnio lubią rozmawiać na forach wielostronicowo nawet o zakupie suszarki do włosów, ale co tu dużo dodawać, skoro jak sam napisałeś mierzyłeś, czyli doskonale wiesz z czym to się je, co się podoba i może czego oczekujesz. Sprzedawca też był na jakimś szkoleniu co nawijać klientom. Od strony technologicznej w tym przedziale cenowym nie ważą się losy ludzkości czy rakieta doleci na Marsa czy na Wenus. Mam Ci nawijać argumenty sponsorowane - sorry, nikt mi jeszcze nie dał zegarka za darmo - to nie opineo ! Czy można dosadniej ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Wystarczy! Dziękuję koledze "pomocnemu inaczej". 

 

Szukanie na tym forum odpowiedzi merytorycznych zadanego pytania/problemu to jak szukanie wody na pustyni... kiedyś się znajdzie. Za to fotek zegarków w rozmaitych pozycjach jest mnóstwo i mnóstwo achów i ochów. Taka materia...

 

Jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje, z których niewiele było pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z których niewiele było pomocne.

 

Mimo, że Katowice to sympatyczny region, nie znajdziesz w ten sposób wielu kolegów, Fora nie trawią darmozjadów bez wkładu własnego. Nawet wyjadacz forumowy musi poświęcić czasem z 20min na dotarcie do informacji, które producent chciał uczynić mniej jawnymi. Laik też do nich dotrze może dwa razy dłużej, ale dotrze. Ci mniej merytoryczni mają to w poważaniu bo nikt tu nagrody (również finansowej) od merytoryki nie płaci.

 

Kolego tu był ?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103435-seiko-sarw003-czy-sarw009/

jak jeszcze mi się chciało :)

 

Do rzeczy, konkretnie co chcesz wiedzieć czego jeszcze nie wiesz, to odpowiem a nie złote strzały - czego nie jesteś pewien ? Ta kula bilardowa - to tak nie działa, z jednej strony rozumiem, ale dużo zależy od tego do czego się przyzwyczaiłeś, a co jak się czuje i jak się nosi - a moim skromnym zdaniem te zegarki nosi się bdb.

Kieruj się tylko ceną i tym co się bardziej dla oka podoba.

a zresztą nadal nie wiem  po co wdaję się w dyskusję zamiast skończyć jak zacząłem 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomking

Burns wiele w swoim poście wyjaśnił. Różnice w mechanizmach są niewielkie, 6R27 jest oparty na mechanizmie 6R15. Wyższa częstotliwość przekłada się na większą dokładność, ale niestety niższą rezerwę chodu.Tak naprawdę wszystko sprowadza do indywidualnych preferencji. Jeśli zależy Ci na wskaźniku rezerwy (ja bardzo lubię tą komplikację) oraz lubisz popatrzeć na bardziej płynny ruch wskazówki sekundowej, a przy tym nie przeszkadza Ci większa o 1mm grubość zegarka - decyzja jest prosta, bierz SARW025. Jeżeli natomiast bardziej cenisz sobie prostotę i mniejszy "bałagan" na tarczy, a przy tym nieco (chociaż 1mm to w zasadzie wcale nie nieco ;) ) cieńszy zegarek, to bierz SARX041. Różnice w mechanizmach nie są kolosalne, więc kieruj się raczej tym, co CI mówi twoje poczucie estetyki i osobiste preferencje.

 

BTW, ja osobiście (i tu do głosu dochodzą właśnie moje indywidualne gusta) wolałbym coś w stylu SDGM001 lub SARX033 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

BTW, ja osobiście (i tu do głosu dochodzą właśnie moje indywidualne gusta) wolałbym coś w stylu SDGM001 lub SARX033 ;)

Popieram drinks.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziękuję.

Nie pytałem o głupoty, ale dla wyjadaczy pewnie tak...

Założyłem wcześniej wątek "nowy zegarek na Nowy Rok" i tam poszukiwałem mojego graala. Miał być nim zegarek do stroju casual o wydźwięku klasycznym. Padło na zegarek marki Ball, ale zrezygnowałem z niego. Poczytałem o tych ETA'ch i jakoś nie darzę ich teraz zaufaniem. Poczytałem też na forum o porównaniu ETA 2824-2 z 6R15. Niestety Seiko może nie grzeszy dokładnością, ale ich mechanizmy wydają się bardzo trwałe i nie mają różnych "wpadek" jak ETA. Chyba że się mylę, bo mało wiem w temacie także poprawcie mnie.

Co do wiedzy i dzielenia się nią. Sam jestem "wyjadaczem" na pewnych forach i zdaję sobie sprawę że irytujące są pytania laików. Jednak jeśli już odpowiadam, to nie staram się traktować tematu ani człowieka "z góry " (nie twierdzę że tak tutaj jest) lecz piszę twarde prawdy, które zostały sprawdzone lub sam się o nich przekonałem. Wiem jednocześnie że czasami to zupełnie na nic.

 

Każda informacja dotycząca mechanizmów, rozwiązań, problemów i zwykłej eksploatacji zegarków Seiko jest dla mnie cenna. Dlatego jeśli macie ochotę i moc do przekazania informacji nt. 4R... 6R... i innych mechanizmów Seiko to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA to nie są złe werki. Jeżeli gdzieś jest napisane że przegrywają one z koniami roboczymi od Seiko, sam bym z chęcią o tym poczytał. Mechanizmy Seiko mają świetny stosunek używalności do ceny i w tej materii są świetne.

Co do pozostałej części twojego posta mogę powiedzieć tyle ...

nie każdy tutaj prezentuje ten rodzaj budowania swoich wypowiedzi co kolega Burns. W zasadzie jest to rzadkością, gdyż zdecydowana większość członków tego klubu to dżentelmeni. Musisz to po prostu zignorować.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.