Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie jestem dżentelmenem tylko chamem i prostakiem, ale mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan wróżka???

Możesz zacząć od nowa ale teraz bez uszczypliwości proszę ;)

Ja tam nie jestem dżentelmenem tylko chamem i prostakiem, ale mogę pomóc.

Ja mogę powróżyć co najwyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo OK że coś drgnęło.

 

Mam taką wątpliwość. Seiko jak już się dowiedziałem w przypadku rzeczonych modeli:

 

Seiko model SPB059J1, SPB041J1, SARW025
Seiko model SPB039J1, SPB067J1, SARX041
 
produkuje zegarki na rynek Światowy i Japonię z tym, że można także kupić zegarki na rynek japoński w ogólnym obrocie np w Polsce.
 
1. Czy wiadomo dlaczego tak jest? To jakaś polityka firmy? Czy... ot tak po prostu i nie warto sobie tym zawracać głowy?
 
2. Czy są różnice w Seiko na rynek Japoński i Świat, ale nie takie estetyczne w stylu dodany napis itp. tylko jakościowe?
 
3. Ostatnie pytanie dotyczące mechanizmów Seiko. Jest jakieś porównanie 4R... i 6R... ? Jak wyglądają wobec siebie jakościowo?
 
Za wszelkie merytoryczne info bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

 

Bardzo OK że coś drgnęło.

 

Mam taką wątpliwość. Seiko jak już się dowiedziałem w przypadku rzeczonych modeli:

 

Seiko model SPB059J1, SPB041J1, SARW025
Seiko model SPB039J1, SPB067J1, SARX041
 
produkuje zegarki na rynek Światowy i Japonię z tym, że można także kupić zegarki na rynek japoński w ogólnym obrocie np w Polsce.
 
1. Czy wiadomo dlaczego tak jest? To jakaś polityka firmy? Czy... ot tak po prostu i nie warto sobie tym zawracać głowy?
 
2. Czy są różnice w Seiko na rynek Japoński i Świat, ale nie takie estetyczne w stylu dodany napis itp. tylko jakościowe?
 
3. Ostatnie pytanie dotyczące mechanizmów Seiko. Jest jakieś porównanie 4R... i 6R... ? Jak wyglądają wobec siebie jakościowo?
 
Za wszelkie merytoryczne info bardzo dziękuję.

 

 

1. Fabryki Seiko są nie tylko w Japonii. A tylko te japońskie fabryki produkują zegarki  na ich rynek. Niby te JDM (japan domestic market) są lepiej wykończone. W praktyce, jeżeli rozmawiamy o entry level/średniej półce to nie zawracałbym sobie tym głowy. Chyba, że chcesz oglądać zegarek pod mikroskopem. 

 

2. Są na tyle niewielkie, że nie warto sobie nimi zawracać głowy. Tzn. ponownie - jeżeli chcesz walczyć o absolutną perfekcję i przy tym mocno utrudniać sobie życie to proszę bardzo...

 

3. Oba to tzw. "woły robocze". Solidne, sprawdzone werki. 6r15 ma większą rezerwę chodu (w nowym sumo 70h z tego co pamiętam. W starszych wersjach 6r15 50h). Jest to też nieco dokładniejszy mechanizm. 4r36 to 40h rezerwy chodu i większa tolerancja niedokładności chodu. Podsumowując - jak jest wybór to lepiej brać 6r15.

 

:)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te 3 pytania masz odpowiedź we wcześniejszych postach. Jak i innych tematach tego forum. Musisz się wysilić . Chyba że koledzy dżentelmeni Ci wszystko wyjaśnią.

A najlepszym rozwiązaniem (jak napisał kolega wyżej) , jest założenie własnego tematu w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W nowym Sumo to chyba 6R35 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomking

Nie jestem specem jeśli chodzi o znajomość mechanizmów Seiko, więc moje zdanie będzie jedynie subiektywną opinią. Jeżeli zależy Ci na niezawodności i obawiasz się ewentualnych problemów podczas użytkowania zegarka, to bierz SARX041 lub jeden z jego odpowiedników. Z pewnością ryzyko, że takowe się pojawią jest mniejsze w przypadku mechanizmu mniej skomplikowanego. Zapewne również sam serwis, jego częstotliwość i ewentualne koszty naprawy będą w tym przypadku niższe. Powtórzę to, co wcześniej. Ja wziąłbym ten, który mi bardziej leży wizualnie :)

 

Poniekąd rozumiem Twoje wątpliwości podczas wyboru czasomierza, rozumiem również zniecierpliwienie niektórych użytkowników forum, bo pewne tematy były już zapewne omawianie wiele razy. Musisz również zrozumieć, że są forumowicze, u których dany zegarek gości krócej, niż innym zajmuje jego wybór ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzoza2

Kolego, wcześniejszych postów jest 930 kart !!! Zastanów się jak działa wyszukiwanie i jak działa ręczne szukanie w tak obszernym temacie? 

 

Noodles

 

Bardzo dziękuję :)

 

clusca

 

Dzięki!

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżentelmei wyjasnią, poliżą później dostaną liścia w ryj jako dziękuję. Tyle warta ta komitywa tych bez honoru. A ja niezależny, nieopłacalny mam wyżej wymienionych nadal w tyle ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżentelmei wyjasnią, poliżą później dostaną liścia w ryj jako dziękuję. Tyle warta ta komitywa tych bez honoru. A ja niezależny, nieopłacalny mam wyżej wymienionych nadal w tyle ;)

 

Spory ten zad musisz mieć...  :D  no, ale jak tak lubisz... trzeba być tolerancyjnym wobec różnych preferencji  :lol:  :lol:  :lol:

 

Swoją drogą, dziwny człowiek z ciebie. Zastanawia mnie co trzeba jeść, robić i kim być że się ma tyle jadu w sobie.

 

Dziękuję za twą pomoc, nawet tę najmniejszą, bo dla mnie jest również cenna.

 

 

P. S. Decyzja w sprawie mopa podjęta  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiajcie oporu niegodziwemu; ale temu, kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw i drugi  :D 

 

Po co kolego te teksty o zadzie, chamstwo silniejsze?

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dżentelmei wyjasnią, poliżą później dostaną liścia w ryj jako dziękuję. Tyle warta ta komitywa tych bez honoru. A ja niezależny, nieopłacalny mam wyżej wymienionych nadal w tyle ;)

Burns, straszny bełkot. Jaka komitywa? Jaki "niezależny, nieopłacalny"? Zjedz coś, bo chyba Ci cukier spadł ;)

post-108913-0-27336100-1580402179_thumb.png

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda jakby Negatyw do Katowic wyprowadził się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co się spierać. Seiko to fajne zegarki ale nikt nikogo do kupna nie zmusza. Tak na ostudzenie dyskusji, Alpinist. Ma wspomniany werk, wykonany w Japonii i w mojej ocenie ładny. post-110877-1580403176,9074_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, straszny bełkot. Jaka komitywa? Jaki "niezależny, nieopłacalny"? Zjedz coś, bo chyba Ci cukier spadł ;)

Blyskotliwi zrozumieli, ci mniej zawsze mogą reklamy pooglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tomking jako że posiadałem / posiadam trochę Seiko zwłaszcza miałem zegarki nq mechanizmach 7s26/36. 4r35 oraz 6r15 więc pozwolę sobie powiedzieć że wszystkie te mechanizmy to jedna rodzina 7s26 (bez stop sekundy i dokręcania) rodzina 4r to rozwinięcie 7s o stop sekunde dokręcanie z datą numeryczna 4r35 i Ray datę 4r36. Mechanizm Seiko kaliber 6r15 i pochdne 6r35(nowe żółwie i alpinisty) mają lepszą sprężynę (sproon) dająca rezerwę chodu 50h dla 6r15 i 70h dla 6r35. Jednakże wszystkie te werki to trwałe mechanizmy zwane wołami roboczymi ktore się świetnie sprawują przez długie lata.

 

Co do różnic w SARX 041 (posiadam go) i jego wersjami na rynek japoński i europejski pisałem w swojej "recenzji". Wpisz porównanie Seiko SARX 041 i 047 powinno wyskoczyć.

 

Seiko spb039 to wersja na rynek europejski sarx041 natomiast spb067 to wersja po liftingu z dopisnaym Presage na tarczy (z tego co wiem tylko na rynek europejski).

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Blyskotliwi zrozumieli, ci mniej zawsze mogą reklamy pooglądać ;)

 

 

Nie wiem, ja tam Ciebie nie zrozumiałem. W takim razie pooglądam reklamy. Ale batona i tak zjedź, może będziesz milszy dla ludzi ;)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu drugi dzień ten wątek jest zaśmiecamy jakąś koszmarnie żałosną grafomanią nie ocierającą się nawet o temat, z jakim został on założony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piszą, że w Rolku się dzieje. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian. Trzeba się uodparniać, psychicznie lub mechanicznie:

comment_KykFPGlB7IujubpZWm6DkFfI13Zd8YJk

 

83311556_478213249489599_160648517793926

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian. Trzeba się uodparniać, psychicznie lub mechanicznie:

comment_KykFPGlB7IujubpZWm6DkFfI13Zd8YJk

 

 

 

Tak wybrałem. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.