Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Niechęcią do ety skreślił jakieś 70% zegarków. :D

 

 

Nie boli mnie to  ;)

ETA ecie nie równa i jej jakość zależy ile kto chce za nią zapłacić. Na bubla mnie nie stać, a za szwajcara nie mam jakoś gestu dopłacać, bo jest szwajcarski. W sumie skoro jeżdzę Toyotą to i zegarek niech będzie z Japonii  :D

 

Jeszcze trochę pobadam temat i kupie jakiegoś klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest odrzucanie jakiegoś mechanizmu na podstawie tylko zasłyszanych opinii. Może warto samemu się przekonać. Nikt tu ślubu z jednym zegarkiem nie bierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to jest nie brać pod uwagę zdania innych. Znasz takie powiedzenie? "Jak ci dziesięć osób mówi że masz ogon, to trzeba udać się do weterynarza". 

 

Każdy kieruje się własnymi przekonaniami. Zdobywaj doświadczenie sam... jak cię na to stać  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu to jest nie brać pod uwagę zdania innych. Znasz takie powiedzenie? "Jak ci dziesięć osób mówi że masz ogon, to trzeba udać się do weterynarza". 

 

Każdy kieruje się własnymi przekonaniami. Zdobywaj doświadczenie sam... jak cię na to stać  :P

 

Nie boli mnie to  ;)

ETA ecie nie równa i jej jakość zależy ile kto chce za nią zapłacić. Na bubla mnie nie stać, a za szwajcara nie mam jakoś gestu dopłacać, bo jest szwajcarski. W sumie skoro jeżdzę Toyotą to i zegarek niech będzie z Japonii  :D

 

Jeszcze trochę pobadam temat i kupie jakiegoś klasyka.

 

Jak wczoraj rozpoczęła się nasza rozmowa po czym ewoluowała do rozważań na temat jednego milimetra to już wiedziałem, że Ty ani głupi nie jesteś, ani nawet leniwy....

Więcej:

Jesteś nawet oczytany...

a w tym wszystkim jesteś typem człowieka, który lubi rozmawiać sam ze sobą, żeby ten 1mm czy ta jedna złotówka obrócona 100 razy aby nie potrzebuje 101 obrotu,

aż tak boisz się ? nie szkoda czasu i życia na doktoraty z takich rzeczy ?

 

Niektórzy tu Ci słodzili od dżentelmenów, a mnie takie coś w/k bo ciekawe o ile się pomyliłem, że do zakupu suszarki czy mopa potrzebujesz forum. Nic się nie martw, było już kilku takich ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jak zwykle...  :D Psycholog internetowy mnie rozgryzł... szukałem mopa w kształcie zegarka  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jak kupisz, mopa albo zegarek, bo kupować to można latami ... Profesorku  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomking tak z ciekawości. Miałeś jakieś zegarki

Obecnie masz jakiś zegarek


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pokibicuję, a może i będzie okazja skorzystać z dobrej rady, jak już kolega wreszcie kupi sobie kiedyś zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jak zwykle...  :D Psycholog internetowy mnie rozgryzł... szukałem mopa w kształcie zegarka  :lol:  :lol:  :lol:

Ma rację. Rzadko coś piszę na forum z racji braku czasu, ale faktycznie od wczoraj zmieniłeś diametralnie ton wypowiedzi i było tutaj już kilku takich ludzi, którzy weszli by szukać poklasku i zamieszania na forum. Kol. Burns potrafi być mocno dosadny, czemu często dawał wyraz w dyskusjach czy to ze mną, czy z innymi forumowiczami. Jeśli masz tak wybredne podniebienie, kup sobie Grand Seiko i nie marudź, przy okazji zaśmiecając wątek. Tak btw. to forum Seiko, a nie Chińczyków/Szwajcarów (tak, do ETY piję). Więc tak, by temat naprostować i wrócić na właściwe tory, dziś dzień rozpoczynam z SARXem, dawno go nie nosiłem - jeden z tych zegarków, który przypomina mi, że firma nie tylko potrafiła, ale też chciała.  Btw. Kremówka Alpinista kusi, bo w sumie to i tak sam bym się postarał o zdjęcie Rolexupy, która jest tam potrzebna jak świni siodło, no ale X to już niczym nie da się przykryć, no chyba, że na chwilę sekundnikiem, jak to sprytnie na zdjęciu uchwycił Burns. Szkoda tylko, że trwa to chwilę, a później dalej wk... :D :D Ten X no po prostu tam nie pasuje i tyle. Tak samo dziwna czcionka 20bar. No ale to tylko moje czepianie się.

NOppI4T.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jak kupisz, mopa albo zegarek, bo kupować to można latami ... Profesorku  :lol:  :lol:  :lol:

 

 

OK mopa na pewno  :)

 

tomking tak z ciekawości. Miałeś jakieś zegarki

Obecnie masz jakiś zegarek

 

Wiesz... zbliżam się do półwiecza i nie miałem żadnego zegarka i nie znam się na zegarku. Dlatego tu jestem...

 

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje? Jest IMO idealna na zadane pytanie na forum zegarkowym  :P

 

Coś czuję że skończy się na jakimś kwarcu :)

 

 

Pan wróżka???

 

 

Kurde!  ludzie wy tak serio na tym forum rozmawiacie??? Jeden mądrzejszy od drugiego. Moduł dopieprzania się włączony z czujnością ważki!

Może trochę wyluzujcie... co?

 

 

emiel

 

Nie do końca masz rację z tym zaśmiecaniem tematyki Seiko, bo rozmowa dotyczyła mechanizmów, a nie sądzę że nie można przy Seiko wspominać i porównywać Ety czy Sellity. Trochę się za bardzo rozwinęło, ale to przecież dyskusja.

 

Co do przedstawionego przez ciebie zegarka to właśnie podobny klasyk wyląduje niedługo na moim nadgarstku. Tyle że SPB067J1 może uda się wersję SPB039J1. Twój jest bardzo, bardzo  :)

 

 

Mam nadzieję że tym przemiłym akcentem zakończę moją bytność tutaj... możecie już wrzucać kolejne granaty.

 

Pozdrowienia  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wiesz... zbliżam się do półwiecza i nie miałem żadnego zegarka i nie znam się na zegarku. Dlatego tu jestem...

 

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje? Jest IMO idealna na zadane pytanie na forum zegarkowym  :P

...

Co ma wiek do posiadania zegarka

Również nie pytałem czy się znasz czy nie.

Po prostu, zadałem pytanie. Tylko tyle albo aż tyle.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem też na forum o porównaniu ETA 2824-2 z 6R15. Niestety Seiko może nie grzeszy dokładnością, ale ich mechanizmy wydają się bardzo trwałe i nie mają różnych "wpadek" jak ETA. Chyba że się mylę, bo mało wiem w temacie także poprawcie mnie.

 

Mam 15 zegarków mechanicznych, w tym dwa są na 6R15 a cztery mają mechanizm ETA2824-2. Nie widzę absolutnie żadnych różnic - oba moje Seiko Brightz latają bardzo punktualnie i, podobnie do ETY2824-2, nawet wyjęte z pudełka po wielu tygodniach leżenia, trzymają identyczne odchyłki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak specjalne forum.

Przychodzi człowiek w uczciwym wieku (przed 50-tką) zapytać o radę. Tak, jest wybredny. Tak, ma szczątkowe, niedokładne informacje. Tak, nie wie jaki dokładnie model zegarka chcę, bo pewnie się zagubił w mnogości wyboru. Nie wiem.

Uważam że został potraktowany dość szorstko. Rzecz jasna pojawił się forumowy Janusz, który woli walić epistoły, w których w swoim pseudo intelektualnym, a jednak ciągle prostackim stylu jedzie po człowieku, zamiast spróbować chociaż wykorzystać ten czas żeby po prostu grzecznie pomóc. To forum jest dość rozbudowane i może ów człowiek mnie ogarnął szukajki, cokolwiek. Nie jest jednak to powodem żeby po nim jechać. Całe szczęście że są tutaj ludzie skorzy do pomocy, którzy starali się nawiązać dialog.

Uważam, że pasja która nas tutaj zgromadziła, jest mocno inna od zwykłego kolekcjonerstwa i niesie ze sobą elementy stylu życia i ogólnej ogłady oraz kultury.

To mimo wszystko jest forum opiniotwórcze i takie rzeczy nie powinny się dziać.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić zegarek, ale zachowuje się jakby miał to być jego jedyny zegarek i na dodatek powinien służyć jeszcze kilka pokoleń później jego potomnym.

Masz do tego prawo, twoja wola.

 

Załóż wątek w dziale "jaki zegarek" i daj żyć innym.

Jak już będziesz wiedział, że chcesz Seiko, wróć i wtedy pomożemy.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić zegarek, ale zachowuje się jakby miał to być jego jedyny zegarek i na dodatek powinien służyć jeszcze kilka pokoleń później jego potomnym.

Masz do tego prawo, twoja wola.

 

Proponuję byś założył sobie wątek i zaprosił do niego uczestników.

Ten wątek raczej nie jest do tego typu ogólnych rozważań.

Może tak chce. Jego sprawa, jego zegarek. Ciągle nie jest to powodem żeby sobie robić osobiste wycieczki.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Uważam, że pasja która nas tutaj zgromadziła, jest mocno inna od zwykłego kolekcjonerstwa i niesie ze sobą elementy stylu życia i ogólnej ogłady oraz kultury.

(...)

Bardzo ładnie została tu ujęta w kilku słowach jedna z kardynalnych kwestii życia w społeczeństwie. Przed napisaniem posta obowiązkiem płynącym z wewnętrznej potrzeby powinno być przeczytanie w ciszy i skupieniu powyższego zdania. Dopiero po chwili refleksji można byłoby przystąpić do przelewania swoich myśli na klawiaturę. Co będzie z pożytkiem dla wszystkich uczestników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak chce. Jego sprawa, jego zegarek. Ciągle nie jest to powodem żeby sobie robić osobiste wycieczki.

 

Jak najbardziej, wcale mu tego nie zabraniam.

Tylko nie wiem dlaczego musimy zaśmiecać wątek Seiko problemami innych producentów, oraz wewnętrznymi rozterkami autora tych przemyśleń.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupić zegarek, ale zachowuje się jakby miał to być jego jedyny zegarek i na dodatek powinien służyć jeszcze kilka pokoleń później jego potomnym.

Masz do tego prawo, twoja wola.

 

Załóż wątek w dziale "jaki zegarek" i daj żyć innym.

Jak już będziesz wiedział, że chcesz Seiko, wróć i wtedy pomożemy.

 

Trudno mi nie odpowiedzieć na powyższe.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem odkąd napisałem w wątku Seiko #18548 to zauważył byś że piszę o dwóch dość podobnych zegarkach. Na jeden z nich chcę się też zdecydować i nie ma być to jedyny zegarek, tyko kolejny z tym że do stroju casual, bardziej oficjalnie. Następnie próbowałem dowiedzieć się więcej o mechanizmach i wyższości/równości/niższości w porównaniu z Etami czy Sellitami. Trochę niby sobie porozmawialiśmy nawet o tworzywach sztucznych w werku, ale jako takich merytorycznych porad nie było. Za to bardzo płytkie bajorko intelektualne. I wy nazywacie się tu dżentelmenami??? O! lepiej żeby zwykły wychowany człowiek tego nie czytał... żenujące.

 

Jak najbardziej, wcale mu tego nie zabraniam.

Tylko nie wiem dlaczego musimy zaśmiecać wątek Seiko problemami innych producentów, oraz wewnętrznymi rozterkami autora tych przemyśleń.

 

Kolego, tak cię boli że pogadaliśmy trochę o werkach? Jeśli to jest problem to przepraszam za "zaśmiecanie". Czy wolisz pierdyliard fotek z Seiko w różnych pozach by nadal się zachwycać zegarkiem i ujęciem nowym aparatem do mikro?

Zastanów się proszę czy to na pewno było zaśmiecanie...

Edytowane przez tomking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, wcale mu tego nie zabraniam.

Tylko nie wiem dlaczego musimy zaśmiecać wątek Seiko problemami innych producentów, oraz wewnętrznymi rozterkami autora tych przemyśleń.

Absolutnie się zgadzam. Taka informację też można było normalnie przekazać. Niestety poczuwam się do winy iż nie ja to zrobiłem, bo odpowiedziałem na jedno z zagadnień kierując się chęcią pomocy, zamiast podejść do tematu fundamentalnie i skierować kolegę do odpowiedniego tematu. Ciągle nie jest to usprawiedliwieniem jazdy.

 

 

Czy wolisz pierdyliard fotek z Seiko w różnych pozach by nadal się zachwycać zegarkiem i ujęciem nowym aparatem do mikro?

Zastanów się proszę czy to na pewno było zaśmiecanie...

W tym wątku może być i miliard fotek i nie powinno to nikomu przeszkadzać. To jest klub miłośników Seiko.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "panienki" pytają co na siebie włożyć (jaki pasek, branse), to lecicie z pomocą, a jak facet zadaje merytoryczne pytania przy wyborze werku do zegarka to robicie fochy :o

Nie ładnie "dżentelmeni" :(

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zacząć jeszcze raz. Zapomnieć o przeszłości i kontynuować temat inaczej. Jest tu wśród Was z pewnością wielu fachowców i szpeniów, a ja z szacunkiem podchodzę do zdobytej wiedzy. Wszystko zależy od obecnego podejścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "panienki" pytają co na siebie włożyć (jaki pasek, branse), to lecicie z pomocą, a jak facet zadaje merytoryczne pytania przy wyborze werku do zegarka to robicie fochy :o

Nie ładnie "dżentelmeni" :(

 

 

Ale nikt nie broni odpowiadać merytorycznie i być dżentelmenem. Możliwe, że kolega kupi zegarek i będzie to Seiko, a wtedy prawdziwi dżentelmeni będą mogli mu merytorycznie pogratulować i podbić liczniczek ;)

 

Ze swojej strony oczywiście deklaruję wszelką pomoc koledze w dokonaniu jak najlepszego dla niego wyboru.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.