Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Też tak mam, że kupuję dwa/trzy "takie same" zegarki. Potem z reguły i tak zostaje jeden, bo z czasem stwierdzasz, że coś trzeba upłynnić, ponieważ:

a.) za dużo się tego uzbierało,

b.) trzeba będzie coś spieniężyć, aby zdobyć środki na inny zakup,

c.) zmieni Ci się gust i to, co wydawało się do tej pory brzydkie, stanie się obiektem pożądania.

Sprzedasz jeden albo dwa, kupisz coś innego, a potem i tak stwierdzisz, że ten, który sprzedałeś był najfajniejszy i będziesz chciał go "odkupić" ;)

Zresztą posiadanie kilku wersji kolorystycznych nie jest na naszym forum niczym nadzwyczajnym. Co trzecia osoba tutaj zbiera wszystkie Vratki (w tym te, które różnią się jedynie kolorem tarczy), co ciekawsze wersje Monstera, wszystkie kolory Kinga, czy Romka od Casio, o kostkach G-Shock nie wspomnę; sam mam pięć Casio G-7800. Gorzej, jak zaczniesz zbierać kilka wersji kolorystycznych z każdego posiadanego modelu i marki. U nas to i tak pikuś w porównaniu z tym, co pokazują w swoich kolekcjach amatorzy czasomierzy na WUS ;)

Jak bym miał iść za ciosem to już tylko SBDC077 mi zostaje

Ale wkręciło mi ostatnio na Certine

6 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

W sumie się dziwię po co mi 3 biedamasy... emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png ??

Tymbardziej, że za tą kasę to już marinemaster byłby....

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Czy ktoś się orientuje czy i gdzie ew. Można kupić endlinki przy uszach i endlinki zapięcia oraz zapięcie do bransolety Seiko od biedamasa?

37 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Czy ktoś się orientuje czy i gdzie ew. Można kupić endlinki przy uszach i endlinki zapięcia oraz zapięcie do bransolety Seiko od biedamasa?

A nie lepiej Ci kupić całą bransę na Ebay-u  za ok. 550 zł.? Zapięcie samo jeszcze kupisz za ok. 60 USD, ale endkinki uszu raczej nie są dostępne, gdyż są zespolone na stałe z bransą. Ogniwa rozpinane  natomiast to chyba tylko Zibi, ale cena kosmos, pod 300 za szt. 

Edited by dante100

@dante100 A gdzie na eBay można dostać tak tanio ta branse?

Mam tyle linków tej bransolety że jakbym miał wymienione wcześniej elementy to mógłbym sobie nową zrobić

Stąd to pytanie.

4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

@dante100 A gdzie na eBay można dostać tak tanio ta branse?

Mam tyle linków tej bransolety że jakbym miał wymienione wcześniej elementy to mógłbym sobie nową zrobić emoji41.png

Stąd to pytanie.

Looknij na priv 😀

Tutaj coś ostatnio cieplej o biedaMASach, a ja właśnie noszę się ze sprzedażą:

DSC_1352.thumb.JPG.9cf05d296ffd4c245969fab97274295c.JPG

A tak właściwie z przejściem na coś mniejszego. Po głowie chodzi SPB147J1 ;)

Jak by ktoś był zainteresowany nabyciem powyższego albo odprzedaniem wspomnianego zapraszam do rozmowy :)

Stary biedaMAS też stał na początku w okolicach 4-4,5k. Nie wykluczone, że życie z czasem zweryfikuje cenę :)

Widziałem ostatnio jak w time trend state modele mm200 np. Z dnia na dzień z okolic 3k wskoczyły na 4.5k....

2 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

Tylko czy ten nowy jest dwa razy lepszy żeby płacić dwa razy taką cenę??

I to jest dobre pytanie, jeśli miałbym na nie odpowiedzieć to powiedziałbym nie. Nowa edycja bardziej mnie przekonuje przede wszystkim mniejszym rozmiarem i nieco bardziej tradycyjnym designem, ale poza tym nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że jego wykonanie jest lepszej jakości i determinuje taką różnicę w cenie. Świadomie podjąłem decyzje o wstrzymaniu się z zakupem nowego i celuję w używany egzemplarz, w nieco bardziej adekwatnej cenie względem tego co oferuje.

Dziś nawet widziałem ciekawe porównanie obydwu, wrzucam odnośnik poniżej, może kogoś tutaj zainteresuje :)

Powitać 

Pytanie szukam Seiko SARB035 lub 033. Znalazłem na eBay.uk nowa sztukę 035 i dogadałem się ze sprzedającym na 535 funtów czyli jakieś 2735pln, i pytanie czy to rozsądną ceną?? Wiem że Seiko wycofało już z produkcji te modele i ceny wskoczyły w górę, ale czy to nie za wysoka cena. 

Podziękował 👍

7 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Nie to nie jest dobra cena.kazda cena powyżej 2k za ten stary model nie jest dobra

Nawet  za nowa sztukę. Można wyrwać używkę za mniej niż 2k ale czy nowa za tak cenę znajdziesz. 

W tych pieniądzach masz zdecydowanie lepsze jakościowo SARXy...
Np 045 czy 047 a jak dobrze poszukasz i dołożysz niewiele to i 033 035

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

W tych pieniądzach masz zdecydowanie lepsze jakościowo SARXy...
Np 045 czy 047 a jak dobrze poszukasz i dołożysz niewiele to i 033 035

Dokładnie, też mi chodził po głowie czarny SARB, ale przegapiłem okres, kiedy jeszcze był na ebay za jakieś 1,6-1,7k PLN. Teraz wolałbym do tych 2700 dołożyć "kilka złotych" i kupić SARX035 :)