Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Mówisz o SARX 045/047 czy o 033/035??

SARB 033/035 - maja lume i sa bardziej w klimatach EDC jak dla mnie i to dla nich w portfolio Seiko nie widze poki co alternatywy, SARX sa ciut bardziej eleganckie (jak dla mnie).

SARB 033/035 - maja lume i sa bardziej w klimatach EDC jak dla mnie i to dla nich w portfolio Seiko nie widze poki co alternatywy, SARX sa ciut bardziej eleganckie (jak dla mnie).

Nie mają lumy.
Edit pisałeś o sarbach. Sorry.

Dla wątpiących w aktualne ceny - wyobraźcie sobie, że SARB 033/035 wychodzi teraz jako nowość.

Ile by kosztował? ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Jesli Spirit na Japonie wychodzi w okolicach 450 USD a Tissot Gentleman w automacie kosztuje 775 USD (MSRP) to obstawiam okolice 600 USD za nowy. Nie ma co gdybac, jest jak jest.

Dla wątpiących w aktualne ceny - wyobraźcie sobie, że SARB 033/035 wychodzi teraz jako nowość.
Ile by kosztował? 

Ceny SARBa 033/035 były zbliżone do 017. Ile teraz kosztuje nowy Alpinist? default_smile.png

Mam na myśli nowy model Alpinista, cena na metce jest o 50% wyższa niż na starym modelu (75000 vs 50000 JPY). 033/035 miał na metce 45000 JPY. Jakby miał się pojawić następca SARBa to obstawiam conajmniej +50% jak w przypadku Alpinista.

Tymczasem dzisiaj zegarek z "dawnych" czasów, które już nie wrócą default_wink.png
dsMx4tB.jpg&key=a2a1a81d0dcf4693fc874642c3d78f421e4e6925a17876487d37086964658edb

8 godzin temu, disaster3 napisał:

...

ma nadgarstek równy lub poniżej 17cm (nie piszcie mi tylko o "ale ja mam płaski" jak tak to kup se SDGMa i SARXa i nie płacz że SARBy takie drogie ;) ) to właśnie SARBy leżą i się noszą idealnie. Miałem SDGM'a i sprzedałem mimo że wyżej pozycjonowany od SARBa ale nie nosiło się go tak wygodnie jak właśnie mniejszego SARBa.

...

Mam 17,5 cm. Mieści mi się na nadgarstku Stenek pilot 44mm. z zapasem. Miałem naprawdę mnóstwo zegarków na ręce. Ale nic nie leży na ręce jak SARB 035. Kształt koperty jest idealnie dobrany do nadgarstka. 

Nosiłem na jubilee od Seiko SKX. Bajka. 

28 minut temu, M.Mike napisał:

...
Tymczasem dzisiaj zegarek z "dawnych" czasów, które już nie wrócą default_wink.png

👍

Jedynie słuszna wersja.  

Niestety masz rację.  :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Gratulacje :)

A u mnie pierwszy SARB-ik dzisiaj przyszedł :) Niestety musiał pójść od razu na pasek, bo poprzedni właściciel zgubił jedną tulejkę do bransolety i nie mogłem wszystkich ogniw zaaplikować.

BTW, czy te tuleje, to jakiś standardowy rozmiar, czy muszę szukać typowo od Seiko.

20210210_183757-800px.thumb.jpg.39b9dfbab1e26d3ebfc59ce0139a7769.jpg

Edited by clusca

Dwa klasyki. 

Niech się noszą.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

15 godzin temu, clusca napisał(-a):

Gratulacje :)

A u mnie pierwszy SARB-ik dzisiaj przyszedł :) Niestety musiał pójść od razu na pasek, bo poprzedni właściciel zgubił jedną tulejkę do bransolety i nie mogłem wszystkich ogniw zaaplikować.

BTW, czy te tuleje, to jakiś standardowy rozmiar, czy muszę szukać typowo od Seiko.

Gratuluję sarba 👍 Z tego co sobie przypominam, to w tych bransoletach jest jedna tulejka w środkowym ogniwie. Tulejka musi ścisło wchodzić na pin i to praktycznie jedyny warunek, no i oczywiście musi wchodzić w ogniwo. Przejdź się do zegarmistrza powinien mieć, a jak nie zmierz średnicę pinu poszukaj np na https://www.cousinsuk.com/category/tubes-pins-for-watch-bracelets

15 minut temu, Chorwat napisał(-a):

Bransa dobrze podeszła temu zegarku ;)

1613038804954.jpg

Też mam swojego btuna sa super engineerze :D wagowo robi się z tego broń zaczepno-obronna :D

20191117_140251.thumb.jpg.54b71d76bd4538ad7563c2811f26d648.jpg

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

41 minut temu, Macmac napisał(-a):

Gratuluję sarba 👍 Z tego co sobie przypominam, to w tych bransoletach jest jedna tulejka w środkowym ogniwie. Tulejka musi ścisło wchodzić na pin i to praktycznie jedyny warunek, no i oczywiście musi wchodzić w ogniwo. Przejdź się do zegarmistrza powinien mieć, a jak nie zmierz średnicę pinu poszukaj np na https://www.cousinsuk.com/category/tubes-pins-for-watch-bracelets

Dzięki za linka, nie znałem sklepu. Zobaczę też u zegarmistrza, może coś dopasuje. Chociaż po wrzuceniu na pasek jakoś mi się nie spieszy do zmiany na bransoletę ;)

Dodam, że jest to mój pierwszy kontakt z tym zegarkiem i od pierwszego wrzucenia na nadgarstek zacząłem żałować, że tak późno się na niego zdecydowałem. W brodę sobie pluję, bo jakiś rok temu można było nówkę za 1,6k na ebay dostać, a teraz za używkę zapłaciłem więcej, no ale cóż, za błędy się płaci ;)

Może nie odszczekuję swoich słów, że 2,7k za nowy nie warto zapłacić, bo to jednak sporo kasy, ale moje zdanie na ten temat zostało poddane ciężkiej próbie i po tylko jednym popołudniu na nadgarstku stwierdzam, że jeżeli ktoś ma ciśnienie na nówkę i gotówka go w portfelu uwiera, to zakup jest przynajmniej warto rozważenia, bo nowe wypusty Seiko w tej stylistyce będą albo wykastrowane, albo znacznie droższe. Wprawdzie dalej uważam, że w tej cenie lepszym wyborem jest SARX035, ale jak ktoś chce casual EDC, a nie coś bardziej eleganckiego, to niestety trzeba się pogodzić z obecnymi cenami na nowe i używane SARB-y 033/035 :)

Edited by clusca

Panowie nowe monstery np  SRPE09K1 to jaką mają szerokość zapięcia gdybym chciał zastąpić fabryczne?

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

8 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ja jednak obstając przy swoim wróciłem do 047

Ładna tracza i muszę przyznać, że w kwestii białego datownika jeszcze jakoś to wygląda, gdy tak jak tutaj okienko jest zdobione. Oczywiście można lubić bądź nie, ale tutaj jeszcze można powiedzieć, że ma to swój pewien urok. Szkoda, że w niektórych nowych modelach w podobnej półce cenowej na ten szczegół przestano zwracać uwagę. Ale może nie warto znowu narzekać, tylko cieszyć się z tego co mamy, zwłaszcza gdy zyskuje na wartości ;)

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

Edited by szuwi

23 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

Tomku, dwa dni temu kupiłem na OLX SARB-a 033 za równe 1,8k z przesyłką. Dużo? Dużo, ale zegar jest świetny. Nawet przy moim za dużym do niego nadgarstku ;) W tej chwili są na OLX dwie 035: 1450 i 1900 (ta ostatnia pewnie do dobrej negocjacji).

Dodam tylko, że w przypadku Alpinisty trzeba uważać, bo sporo podróbek krąży po sieci :(

Edited by clusca

Bardzo dziękuję 🙂

Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori 😞

Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:

https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html

Z góry dziękuję 🙂

36 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Raczej po ostatnich komentarzach sądząc to 2600/ 2000 /2000

Dziękuję 🙂

Bardzo dziękuję
Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori
Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:
https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html
https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html
Z góry dziękuję
Dziękuję
Był wątek o podróbkach alpinista. I nawet podane były numery seryjne fejkowych sztuk.