Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Bardzo dziękuję 🙂

Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori 😞

Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:

https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html

Z góry dziękuję 🙂

Dziękuję 🙂

.. a nie bezpieczniej dać ogłoszenie w poszukuję, na forum trochę trudno o okazję, ale olx to zło ;) Ten drugi jest wystawiony na fb na czasoholikach, sprzedający z jakąś historią na grupie, a więc powinien być ok.

Edited by Macmac

Ten tańszy SARB035 z OLX jest też wystawiony na FB (m.in. na Czasoholikach).  Sprzedawca MZ godny zaufania. Dosłownie trzy dni temu kupiłem od niego Vratkę i dotarła w stanie opisanym przez kolegę sprzedającego, tj. bez najmniejszej skazy. Myślę, że jakby do niego napisać, to poda opis zegarka ze szczegółami i wyśle więcej zdjęć. Jedyny problem, to że nie ma wszystkich ogniw, ale za to cena jest na tyle niska, że spokojnie można dokupić bransę z np. Strapcode, albo od Uncle Seiko. Zresztą sprzedawca podaje, że te ogniwa, które są, wystarczą na nadgarstek 17cm, więc może obyć się bez dodatkowych kosztów.

Edited by clusca

Wytłumaczy mi ktoś czemu Alpinist jest wyceniany zauważalnie wyżej od 33/35? Chodzi o to, że się bardziej wyróżnia, miał wyższą cenę na start, czy został wyprodukowany w mniejszym nakładzie? A może kwestia wodoszczelności, bądź dodatkowej komplikacji kompasu? Jakby nie było mechanizm ten sam, 33 i 35 fabrycznie były na bransolecie, a starszy Alpinist na pasku, który zazwyczaj i tak zostawał w pudełku niż na zegarku. Wydawało mi się, że cenowo powinny być bardziej zbliżone.

17 minut temu, longer_xd napisał(-a):

Wytłumaczy mi ktoś czemu Alpinist jest wyceniany zauważalnie wyżej od 33/35? Chodzi o to, że się bardziej wyróżnia, miał wyższą cenę na start, czy został wyprodukowany w mniejszym nakładzie? A może kwestia wodoszczelności, bądź dodatkowej komplikacji kompasu? Jakby nie było mechanizm ten sam, 33 i 35 fabrycznie były na bransolecie, a starszy Alpinist na pasku, który zazwyczaj i tak zostawał w pudełku niż na zegarku. Wydawało mi się, że cenowo powinny być bardziej zbliżone.

Miałem 017 i 035, powiem tak, po wzięciu obu do ręki nie będziesz miał wątpliwości dlaczego 017 jest droższy :). To dwa całkiem inne zegarki w odbiorze, 017 inna koperta z kompasem, świetna tarcza, pełen dekiel. 035 fajny zegarek jak się założy na vintydżową skórę. Obydwa na mniejsze nadgarstki, na moim 19cm trochę im brakowało.

4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

Dobry kierunek na twoj nadgarstek, nie bedziesz zalowal. Koperta jest swietna - rewelacyjnie wyprofilowana a rozmiar sprawia, ze zegarek jest bardzo wygodny na co dzien i naprawde uniwersalny.

Lata temu mialem w reku 033 i 035 i zdecydowalem sie na 035, wiedzac wtedy to, co wiem teraz bralbym obydwa bo cena byla smieszna - cos okolo 300 EUR za nowke z papierami z Amazona JP.

Bieszczady ładne, ale Seiko ładniejsze. Chyba, że Seiko sprzedaż mi za pińcet to wtedy Bieszczady ładniejsze ;)

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Godzinę temu, clusca napisał(-a):

Nie masz czasem na zbyciu jednego/dwóch ogniw do bransolety ;)

na bazarku jest jedna sztuka, sprzedaje @kacperPL

4 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

Może by go tak sprzedać.... i wyjechać w Bieszczady...

Pińcet dam bez ogródek + donosiciel.  A co. 

Na bilet w Bieszczady i z powrotem wystarczy. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Nowy nabytek 👌

Jestem niezmiernie zadowolony, zegarek naprawdę zaskoczył mnie pozytywnie. 

PXL_20210212_162431082.jpg

PXL_20210212_162442305.jpg

PXL_20210212_162533542.jpg

PXL_20210212_165747965.jpg

Godzinę temu, Wery napisał(-a):

Nowy nabytek 👌

👍

Bardzo dobry zakup. Gratuluję.  

Wery, gratuluję! Gdyby jednak zauroczenie przeminęło z czasem to mogę pomóc Ci się od niego uwolnić

7 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Przestańcie mnie drażnić tymi sarbami bo jeszcze kupię....

Daj se spokój, już to przerabialiśmy kilka razy i to za pu ceny albo i więcej ;) 

Nie pamiętasz że to kurdupel :D 

Sentyment sentymentem ale trzeba iść dalej ^_^ 

3 minuty temu, surovy77 napisał(-a):

Ludziska wracają do Starego Seiko po nowych cenach 🙂

+++

Tak jak do Monsterów czy SKX-ów i już sam nie wiem czy sprzedawać potwora za 3k. czy jeszcze czekać jak dojdzie do pińciu 🤣 

Oczywiście Sarbików gratuluję i zapraszam do tematu:

A ja swojego nie sprzedam.

20210212-213959.jpg 

Chyba, że za pięć kilo. :D

15 godzin temu, Macmac napisał(-a):

na bazarku jest jedna sztuka, sprzedaje @kacperPL

Dzięki za namiary :)

13 godzin temu, Wery napisał(-a):

Nowy nabytek 👌

Gratuluję zakupu, na mnie ten zegarek zrobił również bardzo dobre wrażenie.

12 godzin temu, deviles napisał(-a):

Bo to jest fajny zegarek i to za małe pieniądze.

Fajny jest nadal, ale pieniądze już nie są takie małe ;)

10 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Przestańcie mnie drażnić tymi sarbami bo jeszcze kupię....

Jak nie przeszkadza Ci rozmiar "damki" i znajdziesz używkę w dobrym stanie i rozsądnej cenie to kupuj i się nawet nie zastanawiaj. Ja należę do grona osób, którym damski rozmiar nie straszny i czuję się z tym świetnie :)

10 godzin temu, surovy77 napisał(-a):

Ludziska wracają do Starego Seiko po nowych cenach 🙂

Dla mnie to pierwszy kontakt z tym modelem i już żałuję, że nie spróbowałem go wcześniej, bo być może zaoszczędziłoby mi to zakupu kilku innych zegarków na drodze do poszukiwania "zegarka idealnego" ;)

9 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Daj se spokój, już to przerabialiśmy kilka razy i to za pu ceny albo i więcej ;) 

Nie pamiętasz że to kurdupel :D 

Sentyment sentymentem ale trzeba iść dalej ^_^ 

+++

Tak jak do Monsterów czy SKX-ów i już sam nie wiem czy sprzedawać potwora za 3k. czy jeszcze czekać jak dojdzie do pińciu 🤣 

Oczywiście Sarbików gratuluję i zapraszam do tematu:

Tomek, jeszcze trochę poszczujemy i sam kupisz :)

Ja na szczęście mam jeszcze kilka starszych modeli do spróbowania zanim rzucę się na szerokie wody omegowo-roleksowe. I to mnie cieszy ;)

SARBy są świetne na casual, bransoleta czy pasek oba warianty dają radę. Szczególnie przy wąskim nadgarstku bądź upodobaniu do kompaktowych rozmiarów tarcz. Natomiast w pozostałym przypadku bym nie przesadzał, dobrych alternatyw nawet od Seiko jest znacznie więcej :)