Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

KFfLXh3.jpg

rgfIXiB.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

39 minut temu, vitriol napisał:

Swietnie napisane i z mojego punktu widzenia absolutnie prawdziwe. Ja bym dodal jeszcze kwestie kulejacego QC - wzrost cen jest do zaakceptowania gdy cos za tym idzie.

Panowie czy oryginalny pasek seiko z22 jest wygodny oraz czy łatwo łapie paprochy? 

original_seiko_z22_strap_1555639216_ca393bcd_progressive.thumb.jpg.9d141f3b889159b64894d093780f31c0.jpg

Pytam bo mój ori z kamasu łapie jak magnes i bym go podmienił. 

Edited by eddi87

Jest dosyć wygodny i raczej nie łapie paprochów, ale ja krótko tak nosiłem. U mnie bransa wygrywa zdecydowanie ;)

43 minuty temu, Chorwat napisał:

Jest dosyć wygodny i raczej nie łapie paprochów, ale ja krótko tak nosiłem. U mnie bransa wygrywa zdecydowanie ;)

Dzięki za info, u mnie w 5 też bransa wygrywa z pełnych ogniw :) a kamasu kupiłem na gumie bo ori kajdan do niczego się nie nadaje i promka była właśnie na taki model. Z drugiej jednak strony kusi mnie kupić do niego strapcode i bądź tu mądry :)

Jeszcze takie zestawienie podsyłam, może ktoś z Was skusi się na jeden z nich. Pisać śmiało :) Ja tymczasem będę zmierzać ku starszym Seiko :)

seiko_squad.JPG

21 godzin temu, eddi87 napisał:

Panowie czy oryginalny pasek seiko z22 jest wygodny oraz czy łatwo łapie paprochy? 

Jest tak niewygodny - sztywny i wkurzający, że nie odpowiem czy łatwo łapie paprochy.

Moim zdaniem trzeba być bardzo upartym, aby go nosić.

Jak chcesz wygodny pasek, to bierz ten od żółwia.

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Powrót na nadgarstek

52 minuty temu, clusca napisał:

Też ostatnio odkurzyłem mojego biedaMASa :)

Kiedy to robili fajne modele, nie? ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Kiedy to robili fajne modele, nie?

Moja kolekcja biedamasów lada moment będzie wynosić 3 szt

3 minuty temu, Sol napisał:

To prawda. Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie wymienić SPB051 na jakiegoś Aquisa (nigdy nie miałem), ale ponosiłem dwa dni i stwierdzam, że w zasadzie nic mi w tym zegarku nie brakuje. A różnica w cenie jest dość spora. Co więcej, przeglądając modele Orisa stwierdziłem, że model Diver 65 podoba mi się na równi, jak nie bardziej, od Aquisa. I tak sobie pomyślałem, że w sumie biedaMAS łączy w sobie "toolwatchowość" jednego z piękną linią koperty drugiego, czegoż chcieć więcej ;)

A tak całkiem serio, to pytanie do osób, które miały przyjemność obcować z biedaMASem pierwszym i Orisem Aquis, warto zawracać sobie głowę myślami o wymianie? Gdyby Oris miał dłuższą rezerwę chodu, bym się nawet nie zastanawiał, tzn. ma, ale w nowej odsłonie, a to już niestety Aquis II x 2 ;)

25 minut temu, Sol napisał:

Jest tak niewygodny - sztywny i wkurzający, że nie odpowiem czy łatwo łapie paprochy.

Moim zdaniem trzeba być bardzo upartym, aby go nosić.

Jak chcesz wygodny pasek, to bierz ten od żółwia.

Masz może jakiś numer jak go szukać?

32 minuty temu, clusca napisał:

I tak sobie pomyślałem, że w sumie biedaMAS łączy w sobie "toolwatchowość" jednego z piękną linią koperty drugiego, czegoż chcieć więcej ;)

W samo sedno. Dodałbym jeszcze tylko idealny (dla mnie) rozmiar i nieprzesadzoną cenę.

To cały czas mój diver numer 1 od Seiko.

Niczego bym w nim nie zmieniał :)

23 minuty temu, eddi87 napisał:

Masz może jakiś numer jak go szukać?

R02F011J9

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

35 minut temu, clusca napisał:

...

A tak całkiem serio, to pytanie do osób, które miały przyjemność obcować z biedaMASem pierwszym i Orisem Aquis, warto zawracać sobie głowę myślami o wymianie? Gdyby Oris miał dłuższą rezerwę chodu, bym się nawet nie zastanawiał, tzn. ma, ale w nowej odsłonie, a to już niestety Aquis II x 2 ;)

IMO warto!

Jakością Oris zjada tą "biedę" i wypluwa jak Meksykański żułacz tytoniu :D 

Rezerwa osobiście mi nie przeszkadza choć może niektórym uwierać.

Jeszcze do końca nie wiem ile owa rezerwa wynosi w moim egzemplarzu bo chodził jeszcze po 40 godzinach a dalej mi się nie chciało czekać i wskoczył na nadgarstek :D

Natomiast zgadzam się że SPB to też fajny zegarek a przede wszystkim cenowo przystępny, jeszcze wtedy palma cenowa nie odbiła ;)

38 minut temu, tomaliusz napisał:

IMO warto!

Jakością Oris zjada tą "biedę" i wypluwa jak Meksykański żułacz tytoniu :D

Tego się obawiałem ;) Po głowie mi chodzi czarny Aquis z pomarańczowymi indeksami, ale wolałbym taka bransę jak Twoja, tj. cała szczotkowana :)

2 minuty temu, clusca napisał:

Tego się obawiałem ;) Po głowie mi chodzi czarny Aquis z pomarańczowymi indeksami, ale wolałbym taka bransę jak Twoja, tj. cała szczotkowana :)

Branse można wyszczotkować, jak co to Leszek jest dobry w te klocki :D 

Tylko w sumie polerować nowy kajdan to trochę szkoda ^_^ 

Natomiast z czasem jak się zarysuje to można działać z tematem ... a więc przy Twojej rotacji na nadgarstku to za jakieś 20 lat będzie do szczotkowania :P 

A i koperta też jest cała szczotkowana w full matt-cie :)

7 godzin temu, tomaliusz napisał:

Branse można wyszczotkować, jak co to Leszek jest dobry w te klocki :D 

Tylko w sumie polerować nowy kajdan to trochę szkoda ^_^ 

Natomiast z czasem jak się zarysuje to można działać z tematem ... a więc przy Twojej rotacji na nadgarstku to za jakieś 20 lat będzie do szczotkowania :P 

A i koperta też jest cała szczotkowana w full matt-cie :)

A no widzisz Tomek, zapomniałem, że on ma jeszcze uszy polerowane, a ten z matową bransą nie. No to mam dylemat: czarny matowy, niebieski pół na pół, czy czarny z pomarańczowymi indeksami również "mieszaniec".

Ale, jak słusznie piszesz, bransa byłaby do szczotkowania nie tak prędko. Chyba, że zyska status "ulubiony" i będzie noszony znacznie częściej, a jest na to duża szansa, bo kiedyś uważałem, że ten model jest po prostu brzydki, a teraz myśleć o nim nie mogę przestać ;)

Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Podbijam

Kurcze, najfajniejszy z tej całej bandy biedaMASów jest chyba niebieski. A ja gooopi zostawiłem sobie czarnego ;)