Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Niestety, osłona jest z plastiku. Pod nią jest metalowa koperta. Daję screena z oficjalnej strony seiko na potwierdzenie :)Screenshot_20220601-104145_Gallery.thumb.jpg.2c7ce5d46bdbda4888c36d0e95b5279c.jpg

Screenshot_20220601-103641_Chrome.thumb.jpg.24c62404a049ce7b53914c0d67730646.jpg

Dokładnie tak jest. Nie uważam tego za wadę. W końcu pierwsze Arnie też tak miały i do dziś się trzymają. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić metalową i pomalować na czarno. Ja swoją wypolerowałem.  Mam w planach kupić drugą i oddać do malowania proszkowego na czarny mat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Niestety, osłona jest z plastiku. Pod nią jest metalowa koperta. Daję screena z oficjalnej strony seiko na potwierdzenie :)Screenshot_20220601-104145_Gallery.thumb.jpg.2c7ce5d46bdbda4888c36d0e95b5279c.jpg

Screenshot_20220601-103641_Chrome.thumb.jpg.24c62404a049ce7b53914c0d67730646.jpg


OK :)

Do specyfikacji nie zaglądałem, wrażenie jest jakby to był kawał żelaza do obrony przed wrogiem 💪


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Butik napisał(-a):


OK :)

Do specyfikacji nie zaglądałem, wrażenie jest jakby to był kawał żelaza do obrony przed wrogiem 💪

Jasne tworzywo w żaden sposób nie dyskwalifikuje tego zacnego sikora :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Jasne tworzywo w żaden sposób nie dyskwalifikuje tego zacnego sikora :)

 

Ale ja nawet nie o tym. Nawet jeśli to plastik z kawałkiem metalu, to wciąż zegarek mi się podoba :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Ale ja nawet nie o tym. Nawet jeśli to plastik z kawałkiem metalu, to wciąż zegarek mi się podoba :)

My też nie o tym tylko, że Omegowiec przyszedl i lekko namieszał w Seiko. Jeden z drugim podchwyci farmazona i później miejska legenda niesie...

To chyba nie jest, aż tak trudne odróżniać metal od plastiku ? 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał(-a):

My też nie o tym tylko, że Omegowiec przyszedl i lekko namieszał w Seiko. Jeden z drugim podchwyci farmazona i później miejska legenda niesie...

To chyba nie jest, aż tak trudne odróżniać metal od plastiku ? 🤪

 

Różnie bywa. Jak odbierałem bransoletę do X33 to byłem pewien, że jest z plastiku, mimo że specyfikacja mówiła, iż to tytan.

Nie wiem co w tym seiko jest plastikowe, co metalowe, ale ta czarna osłona jest bardzo twarda, ciężka, a przy stukaniu odgłos zdecydowanie nie przypomina plastiku.

Kłócić się jednak nie zamierzam tylko cieszyć z fajnego sikora, nawet jako omegowy fanatyk ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 12:25, tts napisał(-a):

Mam co prawda 6r15 ale po ost. dyskusji na temat mechanizmów przyjrzałem się jak się zachowuje mój egzemplarz. Generalnie, noszę go przez pół dnia, staram się aby był dokręcony na maksa (nie używam koronki do dokręcania), odkładam na noc tarczą do góry. I tak: jeżeli leży to spieszy kilka sekund na dobę, jeżeli go noszę zaczyna się spóźniać, a zatem suma sumarum wychodzi w okolicach zera. Proponuję skorzystać z tego co napisał Kolega @Funky_Koval i poobserwować go przez miesiąc. Można raz na dobę o tej samej porze robić sprawdzenie dokładności https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck 

Inna kwestia, że jak zegarek jest nowy i nie był otwierany, to należy dążyć do tego aby taki stan jak najdłużej utrzymać. Po obserwacji, potwierdzeniu, że "pędzi jak szalony", warto jeszcze pomyśleć o demagnetyzacji (?), a jak to nie pomoże to czy można z tym żyć, jak nie, to serwis. Tylko w przypadku serwisu trzeba się liczyć, że jednak mogą zostać na kopercie ślady po ingerencji majstra.


Demagnetyzer z allegro za 5 dyszek dał radę. Z +31s/dobę robi teraz +13s/dobę. Dzięki kolego za sugestię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, saku82 said:


Demagnetyzer z allegro za 5 dyszek dał radę. Z +31s/dobę robi teraz +13s/dobę. Dzięki kolego za sugestię!

Świetnie! 

 

Po prawdzie to chyba pierwszy zasugerował Kolega @cordi7

 

Czy to jest stała odchyłka? W jakiej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, saku82 napisał(-a):


Demagnetyzer z allegro za 5 dyszek dał radę. Z +31s/dobę robi teraz +13s/dobę. Dzięki kolego za sugestię!

podlinkuj, który dokładnie kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tts napisał(-a):

Świetnie! 

 

Po prawdzie to chyba pierwszy zasugerował Kolega @cordi7

 

Czy to jest stała odchyłka? W jakiej pozycji?


Mea culpa, dziękuję i tobie @cordi7 😁

Długo nie mierzyłem i tylko tarczą do góry (płasko), ale na ręce trzyma co do sekundy przez pół dnia więc na ten moment jestem szczęśliwy.

 

@Burns dokładnie ten: https://allegro.pl/oferta/demagnetyzer-zegarmistrzowski-11124471015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, saku82 napisał(-a):


Mea culpa, dziękuję i tobie @cordi7 😁

Długo nie mierzyłem i tylko tarczą do góry (płasko), ale na ręce trzyma co do sekundy przez pół dnia więc na ten moment jestem szczęśliwy.

 

@Burns dokładnie ten: https://allegro.pl/oferta/demagnetyzer-zegarmistrzowski-11124471015

Mam taki sam i rzeczywiście daję radę.

Do narzędzi też używam czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, saku82 napisał(-a):

Mea culpa, dziękuję i tobie @cordi7 😁

Długo nie mierzyłem i tylko tarczą do góry (płasko), ale na ręce trzyma co do sekundy przez pół dnia więc na ten moment jestem szczęśliwy.

 

@Burns dokładnie ten: https://allegro.pl/oferta/demagnetyzer-zegarmistrzowski-11124471015


Ważne, że problem rozwiązany :) Tem sam model demagnetyzera mam i ja - daje radę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


Ważne, że problem rozwiązany :) Tem sam model demagnetyzera mam i ja - daje radę :)

 

a można wiedzieć jak się tego używa? Trzeba położyć zegarek na tym pudełeczku i na chwilę włączyć?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

a można wiedzieć jak się tego używa? Trzeba położyć zegarek na tym pudełeczku i na chwilę włączyć?

 

 

PS. Pamiętaj, żeby wyciągnąć koronkę i zatrzymać mechanizm a przy braku stop sekundy kłaść jak stoi.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

PS. Pamiętaj, żeby wyciągnąć koronkę i zatrzymać mechanizm a przy braku stop sekundy kłaść jak stoi.

 

ej a jaką apkę na androida polecasz do sprawdzania (jak na filmiku) czy sikor jest namagnesowany?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Funky_Koval said:

ej a jaką apkę na androida polecasz do sprawdzania (jak na filmiku) czy sikor jest namagnesowany?

Sugeruję nie przystawiać zegarka do smartfona, bo będziesz musiał robić kolejną demagnetyzację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam dźwięk i włączam tryb samolotowy zanim zbliżę zegarek do telefonu - póki co nie namagnesowałem w ten sposób zegarka. Telefon mam z iOS więc nie podpowiem co na Androida, korzystam z prezentowanej na filmiku apki Lepsi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowa tarcza...SEIKO PRESAGE SRPD41J120220602_193559.thumb.jpg.4688eedeb66ed4c13b0b567a45ae707b.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Ja wyłączam dźwięk i włączam tryb samolotowy zanim zbliżę zegarek do telefonu - póki co nie namagnesowałem w ten sposób zegarka. Telefon mam z iOS więc nie podpowiem co na Androida, korzystam z prezentowanej na filmiku apki Lepsi.

 

ok, dzięki :) domyślam się, że zegarek trzeba zdjąć z bransolety jak ma takową? 
 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

ok, dzięki :) domyślam się, że zegarek trzeba zdjąć z bransolety jak ma takową? 
 

 Ta i w ogóle trzeba rozebrać wszystkie trybiki i śrubki 😂🤣😜

Jak ma bransoletę i przyrząd wejdzie pod nią jak nadgarstek to go tam wkładasz a jak średnica jest mniejsza to rozpinasz teleskop na zapięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.