Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycja obowiązkowa :) świetny dźwięk w różnych formatach

 

 

20231224_110814.jpg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod choinką czekała na mnie nowa płyta Petera Gabriela 😍

 

IMG_20231225_150612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pod choinką (zgodnie z oczekiwaniami ;) ) znalazłem:

 

DSC05221.JPG.f85cf436385570709b0e7d59582d17bb.JPG

 

Właściwie nie znałem tego albumu, wysłuchałem go raz czy dwa z winylu mojego taty, jeszcze jako uczeń. Za to wielokrotnie oglądałem grafikę w środku rozkładanej okładki. Graficzna struktura "Idee Fixe" przypominała mi zresztą uwielbianą przeze mnie "Close To The Edge" - zachowawcza, jednokolorowa okładka, z tyłu zdjęcia muzyków przy pracy, a w środku prawdziwy odjazd! I oczywiście liczyłem na dokładne odwzorowanie projektu, ale tym razem... spotkało mnie rozczarowanie. Płyta brzmi świetnie, choć nie jest zbyt łatwa w odbiorze, ale w książeczce... nie ma grafiki!!! Jest esej, są zdjęcia, teksty utworów, ale nie ma grafiki... Jest tylko w pomniejszonej wersji na inlayu:

 

DSC05223.JPG.e641303a38b77cee410aeb7734b0871b.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Choć moją ulubioną płytą Niemena jest od zawsze 'Aerolit", to jednak niezwykle cenię również"Idee Fixe". Analog kupiłem na giełdzie samochodowej (sic!) w Lubinie, w 1997 roku. Genialny album♥️

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edmund Exley napisał(-a):

A ja pod choinką (zgodnie z oczekiwaniami ;) ) znalazłem:

 

DSC05221.JPG.f85cf436385570709b0e7d59582d17bb.JPG

 

Właściwie nie znałem tego albumu, wysłuchałem go raz czy dwa z winylu mojego taty, jeszcze jako uczeń. Za to wielokrotnie oglądałem grafikę w środku rozkładanej okładki. Graficzna struktura "Idee Fixe" przypominała mi zresztą uwielbianą przeze mnie "Close To The Edge" - zachowawcza, jednokolorowa okładka, z tyłu zdjęcia muzyków przy pracy, a w środku prawdziwy odjazd! I oczywiście liczyłem na dokładne odwzorowanie projektu, ale tym razem... spotkało mnie rozczarowanie. Płyta brzmi świetnie, choć nie jest zbyt łatwa w odbiorze, ale w książeczce... nie ma grafiki!!! Jest esej, są zdjęcia, teksty utworów, ale nie ma grafiki... Jest tylko w pomniejszonej wersji na inlayu:

 

DSC05223.JPG.e641303a38b77cee410aeb7734b0871b.JPG

"Close to the Edge" słuchałem nałogowo, moja ulubiona płyta Yesów (także "Relayer"). Później było już tylko gorzej, brakowało mi tej bajkowości, którą uwielbiałem na tych płytach. Czy słuchałeś "Olias of Sunhillow" (solowa Andersona)? 

 

 

Moja fascynacja tymi płytami osiągnęła taki stopień, że potrafiłem sobie wyobrazić "swoją płytę" tego zespołu i słyszeć ją w głowie ;). Zresztą nie mnie się chyba to przytrafiło, bo pamiętam, że kiedyś na 1. kwietnia Piotr Kaczkowski zaprezentował swój miks ich utworów jako nową płytę (Prima Aprilis). 

1 godzinę temu, paul221 napisał(-a):

Choć moją ulubioną płytą Niemena jest od zawsze 'Aerolit", to jednak niezwykle cenię również"Idee Fixe". Analog kupiłem na giełdzie samochodowej (sic!) w Lubinie, w 1997 roku. Genialny album♥️

Ja Niemena skończyłem lubić na albumie "Enigmatic", potem zagubił się w poszukiwaniach klawiszowych brzmień syntezatorów i tworzył muzykę niby nowocześniejszą, ale tylko jak na PRL-owski rynek muzyczny. W porównaniu z Zachodem było to słabsze. Zatracił swoją oryginalność, błądził niepotrzebnie, próbując dogonić artystów zza "żelaznej kurtyny". 

A tu mój ulubiony kawałek, obok "Snu o Warszawie", coś wpadającego w ucho, ale raczej zapomniane. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=e5okSBwqkCM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

"Close to the Edge" słuchałem nałogowo, moja ulubiona płyta Yesów (także "Relayer"). Później było już tylko gorzej, brakowało mi tej bajkowości, którą uwielbiałem na tych płytach.

 

 

 

To ja mam lepiej :) , bo dostrzegałem jeszcze magię ich muzyki na płytach Tales FTO i Going FTO ze wspaniałym Awaken.

 

 

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jacek K. napisał(-a):

 

To ja mam lepiej :) , bo dostrzegałem jeszcze magię ich muzyki na płytach Tales FTO i Going FTO ze wspaniałym Awaken.

 

 

 

 

Każdy ma swoje upodobania, ważne by znać dorobek Yes. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychowałem się na thrash metalu, później doszedł death metalu i black metal, ale mistrz był dla mnie tylko jeden:

 

Wczoraj był dzień Diamond Dogs, dzisiaj idzie na tapetę Low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Admof napisał(-a):

wychowałem się na thrash metalu, później doszedł death metalu i black metal, ale mistrz był dla mnie tylko jeden:

 

Wczoraj był dzień Diamond Dogs, dzisiaj idzie na tapetę Low

Moja ulubiona płyta Bowiego. Podzielona na dwie części i obie fantastyczne. Ta druga eksperymentalna z utworem "Warszawa" na czele to Mistrz w najwyższej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Low" jest znakomita, dla mnie jednak naj będzie zawsze "Heroes". Poznałem ją równocześnie z lekturą "My, dzieci z dworca Zoo", zaraz po obejrzeniu filmu na podstawie tejże książki. Bardzo mi się to wryło w mój wtedy nastoletni umysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koi nerwy przy pracy na budowie 🙂

Screenshot_20231228_141423_TIDAL.jpg

Okładka to taka zmyłka 😁 świetna młoda załoga jazzowa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.