Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Recommended Posts

A czy te Sekondy i Poljoty występowały również w złotych kopertach tak jak Nairi?

ja mam pozłacaną. 

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie.

Edited by zadra

42 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

A czy te Sekondy i Poljoty występowały również w złotych kopertach tak jak Nairi?

Nie ten model. Te tylko Nairi.

To w ogóle dobra konfiguracja? Taka tarcza występowała w tej kopercie? Mam dziwne wrażenie, że pod ringiem kryją się normalne indeksy. Niestety w katalogach tego nie zlokalizuję.

Przez myśl mi to nie przeszło, bo zegarek wygląda dosyć spójnie ale szczerze powiedziawszy jakiegokolwiek zdjęcia nie mogłem nigdzie zlokalizować więc może rzeczywiście coś jest na rzeczy 🤔

Tarcza oraz ring nie jest od tej wersji. Wskazówki są ok.

Zgadza się, przecież z tyłu jak byk widać wypukły dekiel od automatu. Nie zauważyłem tego za pierwszym razem. Dzięki Panowie za rozjaśnienie sytuacji 👍

Edit:

Aaa i jeszcze jedno: czy ta koperta występowała wyłącznie w złoceniu?

Edited by Progfan_87

Witam. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tym zegarku. Z góry dziękuję za info. IMG_20211110_210316.thumb.jpg.79408e6cb2f1e154d99fffe558a99991.jpg

1 godzinę temu, Suro napisał(-a):

Witam. Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tym zegarku. Z góry dziękuję za info. 

Poljot z lat 60-tych, werk 2408, ładny stan. Masz wersję w rzadko spotykanej złoconej kopercie, w chromie były zdecydowanie częściej spotykane

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

W Kamach chyba takich wskazówek nie było tylko pytanie czy do Wostoków takie wkładali? 🤔

Screenshot_20211110-231615_eBay.jpg

10 godzin temu, mkoch napisał(-a):

Poljot z lat 60-tych, werk 2408, ładny stan. Masz wersję w rzadko spotykanej złoconej kopercie, w chromie były zdecydowanie częściej spotykane

Dzięki 

8 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Ani Kama ani Wostok.

Tak myślałem. Wskazówki pewnie powinne odpowiadać konkretnemu modelowi Kamy w tym przypadku ale wolałem się upewnić. Szkoda, bo zegarek ma potencjał.

A co możecie powiedzieć o tym? Sprzedawca się zarzeka że to oryginalna tarcza. Czy rzeczywiście tak jest?

Screenshot_20211111-134447_eBay.jpg

Właśnie zakupiłem poljota i już doszukałem się że tarcza jest wymieniona na nieoryginalną. Werk jest 2209, a co oznacza SU ? Czy po werku można się zorientować datę produkcji. Na jednej aukcji Poljot z takim werkiem był opisany 1970-1979 DeLux3, a na innym lata 60-te

Najpierw kupiłem a teraz pytam was co to jest 😄 Jeśli ktoś się zna i może mi coś napisać o tym werku to będę wdzięczny.

1636918332214.jpg

1636918332216.jpg

W tym konkretnym przypadku praktycznie nic nie jest od poljota. Tarcza podróba, mechanizm od łucza, koperta prawdopodobnie również. Koronka nie wiem od czego. Musisz szukać zegarka w kopercie Au20 najlepiej z zaokrąglonymi od spodu uszami, werk powinien być sygnowany logo fabryki 1MCZ na mostku i kole naciągu, koronka taki mały grzybek specyficzna dla tego modelu. 

SU to skrót od Sowiet Union. Nie jest datowany, ale prawdopodobnie jeżeli jest w ori kopercie to zegarek był z lat 80-tych. Koperta jest cieniutko złocona Au5, a w latach 80-tych Związek Radziecki równie cienko ciągnął i jakość zegarków spadła.

W oruginale tak to powinno wyglądać:

p1.thumb.jpg.7ee475e9aeefd476c0e608f97bcced76.jpg

Dzięki za odpowiedź. Po kupnie dowiedziałem się że godziny na tarczy w podróbkach mają kształt łódki. To teraz muszę dokupić tarczę od łucza.

A czy ten mechanizm który kupiłem jest trwały