Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MacPaul

SW 200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

"Na bazie mechanizmu" określa się mechanizm który bazuje na oryginale (ale ma np.  modyfikacje wykończeniowe lub inne głębsze). Sellita jest po prostu kopią 2824.

Jakby nie patrzeć  Sellita SW200 jest na bazie  mechanizmu ETA 2824-2.

Kopia zawsze powstaje na bazie oryginału.  

Mechanizm ETA 2824-2 jest podstawą wykonania mechanizmu SW 200.

Określenia można sobie dalej dowolnie  dodawać ...  :)

 

 

Godzinę temu, Jash napisał(-a):

Nie. Tan opis na stronie nie wskazuje na to. I ten producent nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o taki zapis przy swoich produktach.

BTW

Ze zdjęć zegarka wynika ze zegarek jest na 2824-2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Jak kupisz, to się dowiesz .... że jednak Selilta  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 11:08, Rok z Bagien napisał(-a):

 

 

Do pewnego stopnia miałoby to sens.....tymczasem...

 

https://www.zegarek.net/zegarki-zeppelin/zegarek-8452-5?gclid=EAIaIQobChMIs_rl883m7gIVXRDmCh1RiAAcEAQYASABEgL44vD_BwE

 

czyli ETA 2824-2

 

Pozwolę sobie nieco rozszerzyć pytanie.

Jak laik (na ten przykład ja 😔) mam się dowiedzieć jaki jest dokładnie mechanizm w zegarku?

Na ile dane sprzedawców są dokładne/rzetelne/prawdziwe? I gdzie ewentualnie szukać potwierdzenia?

 

Będę wdzięczny. 😎

Najlepiej zadaj pytanie producentowi: 

Contact | Zeppelin (pointtec.de)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Davosa Ternos , mam ją od około miesiąca  , po drugim tygodniu użytkowania zauważyłem że późni się około 3 minut - korekta , w kolejnym tygodniu podobnie , wczoraj odpaliłem watch check - póki co -45s/d  . 

Jest sens jescze mierzyć czy raczej odesłać na regulację  / naprawę ? noszona non stop 🙂

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że z reguły namagnesowanie kończy się spieszącym się zegarkiem to znam przypadki, że zaczynają iść wolniej. Podejdź do zegarmistrza na demagnetyzację, nie trzeba otwierać zegarka więc nie tracisz gwarancji a sama procedura jest szybka i tania. Jeśli nie upuściłeś zegarka i nagle chód się zmienił to jest spora szansa, że powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 Upaść nie upadł , w nic nie uderzyłem ale sporo pracuje przy komputerze wiec to może być przyczyna , są jakieś aplikacje do sprawdzania namagnetyzowania , zobaczę czy to jest coś warte w przypadku zegarka - przykładając telefon do komputera wykres wyraźnie skacze . 

Edytowane przez Mr_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na iPhone jest Lepsi, na Android nie wiem niestety. Powodzenia.

 

PS. Na początku jest jak sprawdzić namagnesowanie.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 na androida jest physics toolbox magnetometer , wg tej aplikacji zegarek nie jest namagnetyzowany . Sprawdzę jeszcze czy Lepsi na Ajfonie coś pokaże. 

 

Support Davosy twierdzi że średnia dokładność "ich" mechanizmu to +8s / dzień i trzeba pomierzyć przez co najmniej 6 tygodni . 

 

Jak używacie Watchcheck to robicie pomiary raz dziennie ? 

Edytowane przez Mr_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update , najwyraźniej musiałem nauczyć się obsługi Watchcheck 😆

 

Wygląda na to że póki co dokładność mam na poziomie -22 s/d   . pomierzę przez jakiś czas i zobaczę co dalej ,

 

Z waszego doświadczenia  - czy sytuacja może się poprawić w miarę "docierania" zegarka  , czy pozostaje regulacja ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opóźnienie zmniejszyło się z 3 minut do 22s na dobę to wygląda że noszony często już się "dotarł" ale zawsze można jeszcze coś zyskać. 

 

Sprawdź jak radzili koledzy jak sytuacja wygląda po rozmagnesowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 @Balansujący Na Osi Kolejne kilka dni pomiarów i 42s/d na minusie , będę odsyłał zegarek , myślicie że mogę skorzystać z rękojmi , chciałbym aby wymienili zegarek na nowy jeśli jest szansa . Zegarek ma miesiąc i od początku problem z dokładnością.

Edytowane przez Mr_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt niestety tego nie zrobi. Myślę, że w grę wchodzi tylko regulacja. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91 Orientujesz się czy jednym i drugim przypadku (rękojmia lub gwarancja)  zegarek trafi do producenta ? Czy w przypadku rękojmi sprzedawca będzie w nim grzebał ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ubiegłym roku temat z Ballem i że sklepu poszedł do serwisu oczywiście odpisali, że było ok ale widać było otwarty dekiel to było w Pl. 

Wysyłałem w lutym do serious watches Orienta i też poszedł do sklepu a potem do serwisu os. Rękojmi w Pl nikt nie uzna chyba, że byłaby jakąś wada ukryta a tak pójdzie na serwis Davosy i tyle. 

 

W ballu też pisałem o rękojmi bo zegarek nie trzymał certyfikatu COSC ale pewnie żeby coś więcej uzyskać musiałbym powalczyć a szczerze mi się nie chciało. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 13:19, Mr_X napisał(-a):

@cordi7 @Balansujący Na Osi Kolejne kilka dni pomiarów i 42s/d na minusie , będę odsyłał zegarek , myślicie że mogę skorzystać z rękojmi , chciałbym aby wymienili zegarek na nowy jeśli jest szansa . Zegarek ma miesiąc i od początku problem z dokładnością.

 

Demagnetyzowales u zegarmistrza? Zegarek sam z siebie nie powinien sie zachowywac jak twoj.

Odchylka wydaje mi sie za duza na wersje mechanizmu base / elabore jakie najprawdopodobniej masz w swoim zegarku.

Polecalbym skontaktowac sie z Davosa i zapytac o gwarantowana dokladnosc chodu i reklamowac jak cos.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 , nie byłem u zegarmistrza - jest 1 , miasto poniżej 30k , wątpie żeby miał sprzęt ale sprawdzę 🙂 rozmawiałem z supportem Davosy , mówią żeby odesłać na regulację bezpośrednio do nich lub przez AD , ale znowu sprawdzam i na kolejnych pomiarach wychodzi w granicach 7 sekund na minusie . Chyba jeszcze się wstrzymam chwile licząc że się dociera 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update :

Mechanizm chyba się dotarł , odchyłka stopniowo się zmniejszała , a od kilku dni jest to -2s/d , jeśli tak zostanie to nie mam uwag 🙂 , dzięki za podpowiedzi , miłego weekendu 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update do update'a 😁

Zegarek od 24 kwietnia do dzisiaj zrobił średnio -0,5s/d , nie taka straszna ta Sellita 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są :)

 

Tak jak napisalem, wszystko wskazywało na to że to kwestia ułożenia mechanizmu i za wcześnie jeszcze na regulację.

 

Aż strach pomyśleć co będzie jak jeszcze się ułoży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selitta w TH 3s/d, chodził jak chronometr mimo, ze chronometrem nie był :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafi87 napisał(-a):

Selitta w TH 3s/d, chodził jak chronometr mimo, ze chronometrem nie był :D.

To może jednak był 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 21:07, kornel91 napisał(-a):

Rękojmi w Pl nikt nie uzna chyba, że byłaby jakąś wada ukryta a tak pójdzie na serwis Davosy i tyle. 

Doprecyzowując 🙂

Rękojmie muszą uznać wszyscy (jeżeli oczywiście są do tego podstawy). Sęk w tym, że to sprzedawca decyduje jakie kroki zostaną podjęte i nie musi się na prośbę klienta o wymianie zegarka od razu zgadzać. W swoim wachlarzu możliwości ma wymianę danego elementu, naprawę, wymianę produktu na nowy, zaproponowanie innego produktu lub zwrot gotówki.

Jeżeli serwis gwarancyjny jest daleko, jest z nim utrudniony kontakt (np. nie komunikują się w języku polskim) lub z innych przyczyn nie chcecie się z nim kontktować to wygodniej skorzystać z rękojmi.

Rękojmia daje też pewną datę odpowiedzi ze strony sprzedającego (14 dni), serwis gwarancyjny bazujący na karcie gwarancyjnej chyba nie ma obowiązku odpowiedzi w jakimś konkretnym czasie.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.