Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MacPaul

SW 200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

 Czy gdyby była taka zawodna dalej by jej używali ? Raczej nie ;)

 

Wiesz czasy się trochę zmieniły. Już producentom nie zależy, żebyś kupił jeden produkt, który będzie działał XX lat, lub nawet Cię przeżyje. 

 

Co do stosowania sellit - zbyt dużego wyboru nie mieli. Sprzedaż mechanizmów ETY została ograniczona dla producentów spoza SWATCH GROUP, więc musieli mieć jakiś tani zastępczy mechanizm. Przecież nagle szwajcarzy nie zaczną wsadzać IN-HOUSE'owy mechanizm do "taniego" zegarka. Gdyby nie ograniczenie ze strony ETY, to wątpię czy sellita aż tak dobrze by się przyjęła

Edytowane przez bercikk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że Tag Heuer czy IWC nie zasługują na porządny mechanizm, bo to tanie zegarki. Wg. mnie nie są tanie i zasługują na wiele, ale widocznie ktoś uznał, że sellita po modyfikacji i dekorze wystarczy. Nie przypuszczam, aby ryzykowali reputację.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wszystko to kwestia tego w jakiej "formie" mechanizm trafia do zegarka. W Eternie jak pokazał Adi wygląda to cacy ale mam wątpliwości co do tańszych FC itd. Powtórzę się ale miałem ML'a na SW w tej wersji nieudoskonalonej (200?) ale wykończona była na top. Zero problemów. Miałem FC który w sklepie kosztuje prawie 4K i siadło wszystko co może. Oczywiście, że IWC nie wsadza mechanizmu w wersji basic ale ciekaw jestem jak o w TAG'u?


Taka moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że Tag Heuer czy IWC nie zasługują na porządny mechanizm, bo to tanie zegarki. 

Skąd takie coś niby wyciągnąłeś? Nigdzie nie stwierdziłem, że nie zasługują bo są tanie. Uważam że zasługują, temu mnie tym bardziej dziwi, że wsadzają tam sellite. 

Ale widocznie według producentów nie zasługują aż na tyle na ile sądzimy, skoro wsadzają właśnie sellite do nich.

 

Zobacz sobie TAGowki calibre 5 - widzisz tam jakąś dekoracje? 

 

Firmy nie raz ryzykowały reputacją dla kasy. Jednym się udawało innym mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządnego TAG-a nie kupisz za 4000zł tylko za 3 x tyle minimum. W takim zegarku mechanizm nie może być kiepski, a jednak montują sellitę .

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

A jak wygląda? 12K za Tag'a minumum...? Chrystusie Niebieski... Gdzie ty kupujesz zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co oznacza porządny Tag bo ceny Aquaracerów są w granicach 7k czyli niecałe 2x tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W takim zegarku mechanizm nie może być kiepski, a jednak montują sellitę .

 

naiwny jesteś ;) Ale to nic złego, jeśli się komuś podoba zegarek i będzie zadowolony z niego mimo że kupi szajs zawinięty w ładne sreberko i z znanym logiem to czemu nie. To właściciel ma być zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

pytanie co oznacza porządny Tag bo ceny Aquaracerów są w granicach 7k czyli niecałe 2x tyle :)

 

Dla mnie Aqua to porządny Tag, a może to szajs bo porządny 12K...? Cholera nie wiem, nie miałem nigdy Tag'a. Kris pewnie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naiwny jesteś ;) Ale to nic złego, jeśli się komuś podoba zegarek i będzie zadowolony z niego mimo że kupi szajs zawinięty w ładne sreberko i z znanym logiem to czemu nie. To właściciel ma być zadowolony

 

Miałem Tag-a z czarną lekko połyskującą tarczą przez prawie 3 lata i uważam, że to był piękny czas. Sprzedałem, bo kasa była potrzebna i teraz żałuję. Nie dam o nim powiedzieć złego słowa - często noszony i nigdy nie zawiódł. Tani nie był ale i nie tanio się sprzedał :) Sellita brandowana to już niezupełnie to samo, co shit z tanich zegarków, ale to moje zdanie. Stwierdzenie,  że jestem naiwny jest tutaj nie na miejscu, bo mnie nie znasz. Ja zawsze sięgam po to co mi się podoba i co praktyczne w zastosowaniu czego i Tobie życzę :)

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie nie miało być obraźliwe. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam. Też kiedyś myślałem, że jak się kupi zegarek z "swiss made" to gwarancja jakości i że dostaje produkt wyjątkowo dobrze zrobiony. Tym bardziej za kwoty +10 tyś. to powinno być och i ach. 

Niestety rzeczywistość jest inna i ja się już o tym przekonałem, stąd stwierdzenie o naiwności.

 

Z tego co widzę po różnych forach to sellity mają często problem z systemem naciągu/oddawaniem mocy. Odnośnie stwierdzenia, że sellita brandowana to coś innego niestety nie mogę się z tym zgodzić. najprawdopodobniej to jest zwykła sellita + dekorowany wachnik producenta zegarka. Nawet u nas na forum pewien właściciel TAGa z sellita pisał , że ma duży problem z rezerwą chodu. Przypadek czy może "typowa" usterka zwykłej sellity?

 

 Ja zawsze sięgam po to co mi się podoba i co praktyczne w zastosowaniu czego i Tobie życzę :)

 

Pod tym akurat mogę się podpisać ;) Grunt to żeby właściciel był zadowolony z zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że ktoś tu chce za wszelką cenę udowodnić że oparta na wygasłym patencie ETY Selitta 200 i jej modyfikację, kolejne wersje są jakimś tanim szajsem . Rozumiem że podkreślacie jej taniość w porównaniu  z ETĄ . Mam  w tej chwili na reku zegarek który jako nowy kosztuje 1750 zł wyposażony  w ETA 2824-2. Skoro Steinhart  w tej cenie daje dobrze wykonana kopertę, stalowa bransę, pudła, to chcecie mi powiedzieć, że ETA jest drogim i wyszukanym mechanizmem?.. Proponuje dać sobie na luz. Każdy szanujący się producent dostaję surówkę  z Selitty i bierze się za jej dalsza obróbke i dopracowanie. Tak na pewno robi Maurice Lacroix i Oris. Myślę, że może niektórych nieco uwierać że np. Glycine mimo ETY wygląda przy Orisie i ML cóż wygląda jak wygląda...

 

W porównaniu do nowości ETY których naprawa wygląda tak jak tu kiedyś opisał to jeden  z kolegów" 900 zł na ladę, nowy mechanizm i można się dalej cieszyć zegarkiem", Selitta to porządny mechanizm . Dwa zdjęcia wytartych kół na miliony egzemplarzy  w ruchu nie robią na mnie, jako na potencjalnym kliencie wrażenia. Przekładając takie podejście na świat motoryzacji. Wszyscy  z automatu przesiadamy się od dziś na rowery, bo przecież jest tyle zdjęć uszkodzonych rozmaitych silników. Szwajcarski przemysł zegarkowy podlega takim samym prawom jak inne gałęzie przemysłu nikt oprócz manufaktur nawet nie twierdzi, że produkuje dzieła na całe życie...

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ja myślę, że niektórych może uwierać, że pomimo faktu posiadania pieknego i ładniejszego od Glycine zegarka za kilka tysięcy rezerwa trzyma niespełna dobę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten oto sposób doszliśmy do wniosku, że tyle samo za co i przeciw. Tak naprawdę dobrze, że jest wybór, bo każdy może kupić to , co jemu najbardziej pasuje. Zwykle kierujemy się wyglądem, bo zegarek musi mieć to coś, a dopiero potem jego mechaniczną stroną. Obecnie chyba już nikt nie sądzi, że zegarek jest na całe życie. To dobrze, bo dzięki temu mamy urozmaicenie. Gdyby tak jeszcze ceny fajnych marek były bardziej ludzkie .............;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

W punkt. I koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak wygląda przekazywanie napędu na wskazówkę daty w SW200 gdzie występuje "pointer date".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie coś niby wyciągnąłeś? Nigdzie nie stwierdziłem, że nie zasługują bo są tanie. Uważam że zasługują, temu mnie tym bardziej dziwi, że wsadzają tam sellite. 

Ale widocznie według producentów nie zasługują aż na tyle na ile sądzimy, skoro wsadzają właśnie sellite do nich.

 

Zobacz sobie TAGowki calibre 5 - widzisz tam jakąś dekoracje? 

 

Firmy nie raz ryzykowały reputacją dla kasy. Jednym się udawało innym mniej.

 

to nie kwestia reputacji tylko braku alternatywy dla masowego produktu. Inna kwestia, że patrząc na ostatnia politykę TAGA reputację mają głęboko.

 

Selitta robi nieustajace postępy w jakości :). Dziś nie ma się czego obawiać, choć z wszystkich ET i Etopodobnych najlepiej chyba wypada Soprod.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia reputacji tylko braku alternatywy dla masowego produktu. Inna kwestia, że patrząc na ostatnia politykę TAGA reputację mają głęboko.

 

Selitta robi nieustajace postępy w jakości :). Dziś nie ma się czego obawiać, choć z wszystkich ET i Etopodobnych najlepiej chyba wypada Soprod.

Ostatnio w STEINHARTACH było trochę o Soprodach. Można zajrzeć i poczytać.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto produkuje Soprod-a i w czym konkretnie przejawia się jego wyższość nad Sellitą tak w skrócie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soprod z tego co wiem należy do Festiny. Przeważnie A10 stawiany był na równi z eta2892, ostatnio jednak pojawia się sporo niepochlebnych opinii. Generalnie werk A10 bardzo przypomina credor 4l , ale Soprod nie przyznaje się do licencjonowania czy kopiowania.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w STEINHARTACH było trochę o Soprodach. Można zajrzeć i poczytać.

Niby było, ale w sumie nic konkretnego. Zdjęcia SW bardziej do mnie przemawiają..

Edytowane przez krysza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soprod z tego co wiem należy do Festiny. Przeważnie A10 stawiany był na równi z eta2892, ostatnio jednak pojawia się sporo niepochlebnych opinii. Generalnie werk A10 bardzo przypomina credor 4l , ale Soprod nie przyznaje się do licencjonowania czy kopiowania.Wiadomo

Wiadomo, jedna negatywna opinia robi więcej, niż 100 pozytywnych. Nie dajmy się zwariować. ETA do idealnych i bezawaryjnych też nie należy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawy nie przesądzał. Pojedyncza niepochlebna opinia nt. soprod-a jeszcze nic nie znaczy, bo który mechanizm takiej nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Sellity to mam kolejne spostrzeżenie. Zdarzyło mi się porównać mechanizm z Alpinera i Eterny KonTiki. W kwestii rezerwy chodu obydwie zachowują się podobnie na poziomie 30 godzin. Jeśli zaś chodzi o dokładność wskazań to tutaj Eterna bije na łeb Alpinę. Mechanizm to Sellita 200-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.