Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzieć czemu rosyjskie zegarki są takie tanie?

Niestety nie wszystkie, tylko te popularne. Uwierz że są takie rosyjskie zegarki które kosztują w tysiącach zł B) 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, stoi masowa produkcja na miliony sztuk jednego modelu, gdzie nakład szwajcarów był przynajmniej 50% mniejszy. Większa ilość + duża popularność = stosunkowo niskie ceny. Oczywiście tez jakość ma wpływ, a większość rusków nie miało startu do szwajcarów czy niemców. Gregch dobrze pisze, są i takie za które trzeba dać 3000zł.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą ceną stoi głównie to, że kupują je przede wszystkim pasjonaci, pozostali podchodzą do tematu z myślą "nie ma swiss made - to nie zegarek". Chociaż rynek się już od jakiegoś czasu zmienia i ceny idą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też pamiętać, że w pewnym okresie oszczędzano już na czym tylko się dało co skutkowało "ruską" jakością :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam wszystkie stare 'ruskie' sprzęty w domu pracują do dzisiaj (czego nie można powiedzieć o nowych) to zegarki pewnie też jakościowo stoją całkiem wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy też pamiętać, że w pewnym okresie oszczędzano już na czym tylko się dało co skutkowało "ruską" jakością :)

 

Akurat Ruscy nawet w latach 80 i 90 nie produkowali takiego syfu jaki robili Szwajcarzy (chociażby  Baumgartner 34). Oczywiście zegarkom radzieckim daleko było do wyższej szwajcarskiej półki, ale jakościowo stały na pewno nie niżej od takiego przereklamowanego w Polsce Atlantica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś śmieszny gość - 17 zł za wysyłkę w paczce?? i do tego tylko 1 sztuka?

taki zegareczek można najnormalniej w świecie wysłać w kopercie, w coś owinąć dla zabezpieczenia - koszt nie większy niż 8-10zł za polecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból etz. Nie raz ceny za wysyłkę są kosmiczne, więc pytam czy nie da rady taniej. W odpowiedzi dostaję "nie podoba sięto nie kupuj". Więc jak to mawia mój znajomy - szkoda nafty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Uważajcie na ten lombard. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zachowana, jakoś często jej na aukcjach nie widuję.

Ale to moje subiektywne odczucia, z kieszonkami nie mam za wiele wspólnego.

Bardziej kierowałem się kontynuacją wątku o lombardach ;)


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakis rzadki egzemplarz czy cena atrakcyjna

to model z lat 70-tych, porządnie wykonany więc jeśli się jej nie utopi, to zwykle wygląda dobrze. Cena rynkowa rzekłbym. Okazja to nie jest, szczególnie przy kosztach wysyłki spec.kurierem - jak nie przymierzajac przy zakupie złotego Patka z XIX wieku :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale was dręczy ta wysyłka za 15zł  -_-

W takim lombardzie typek siedzi pewnie od 9 do 18 kiedy ma biegać na pocztę? musiałby zamknąć lombard a tak codziennie powiedzmy o 12 przyjedzie kurier zabierze wszystko i po problemie - paczka ubezpieczona zazwyczaj na 5tyś więc sprzedawca śpi spokojnie.

List polecony priorytet jeśli zegarek jest dobrze owinięty i zabezpieczony to zawsze wychodzi gabaryt B czyli przy zegarkach naręcznych i kieszonkowych to 8.30 + koperta na poczcie 1zł ta mała więc 9.30 - przy wartości powyżej 150zł aby spać spokojnie i nie dopłacać w przypadku zaginięcia najlepiej paczka za 11zł lub wartościowa 13-15zł  więc to juz to samo co kurier i te koszta pobiera poczta a nie sprzedający który często przy tym drobnym handlu jest na ryczałcie więc od kosztów przesyłki choć nic z tego nie ma to płaci podatek.

Jeśli komuś podoba się ta mołnia to niech kupuje bo jest naprawdę ładna a ja zwrócę mu różnicę między 15 a 9.30 i niech ma  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jessssu... jasne, że 15 za kuriera, to niewygórowana cena.

Chodziło mi raczej o "ziarnko do ziarnka..." :)

 

Dla mnie (subiektywnie) 85zł plus to ziarnko przechyliłoby szalkę na "nie"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale was dręczy ta wysyłka za 15zł -_-

W takim lombardzie typek siedzi pewnie od 9 do 18 kiedy ma biegać na pocztę? musiałby zamknąć lombard a tak codziennie powiedzmy o 12 przyjedzie kurier zabierze wszystko i po problemie - paczka ubezpieczona zazwyczaj na 5tyś więc sprzedawca śpi spokojnie.

List polecony priorytet jeśli zegarek jest dobrze owinięty i zabezpieczony to zawsze wychodzi gabaryt B czyli przy zegarkach naręcznych i kieszonkowych to 8.30 + koperta na poczcie 1zł ta mała więc 9.30 - przy wartości powyżej 150zł aby spać spokojnie i nie dopłacać w przypadku zaginięcia najlepiej paczka za 11zł lub wartościowa 13-15zł więc to juz to samo co kurier i te koszta pobiera poczta a nie sprzedający który często przy tym drobnym handlu jest na ryczałcie więc od kosztów przesyłki choć nic z tego nie ma to płaci podatek.

Jeśli komuś podoba się ta mołnia to niech kupuje bo jest naprawdę ładna a ja zwrócę mu różnicę między 15 a 9.30 i niech ma ;)

Mnie nie męczy, mam rzut beretem z pracy do tego lombardu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a'propos : ma ktoś może szkiełko do takiej Mołni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.