Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrazenia? Nie ukrywam ze ten model mi sie bardzo podoba i jest na mojej liscie.  

Wrażenia bardzo pozytywne. Mega jakość wykonania jeśli chodzi o obróbkę koperty. Bransoleta przewygodna. Zapięcie o niebo lepsze niż w tańszej po 40% Certinie gdzie przedłużka do nurkowania to jakiś żart z dwóch blaszek... Bezel trochę sztywniejszy i trudniejszy w obracaniu.. trochę się zdziwiłem bo miał być 60 klikowy a jest 120. Z minusów minimalnie ale to ultra minimalnie przestrzelony trójkąt bezela vs trójkąt na tarczy choć nie wiem czy bardzo wypukłe szkło nie zakłóca odbioru. No i fakt że pożałowali lumy na indeksach... Trochę biednie to wygląda ale w ciemności daje taki efekt vintage jak zresztą cały zegar.

Gratuluję hurtowego zakupu fajnych modeli.
Widzę, że po Japończykach, coraz więcej Szwajcarów się zaczyna u Ciebie przewijać.
Hurtowy, nie hurtowy miałem się już przymierzać do zakupu jednego droższego ale natknąłem się na Mido (wcześniej w ogóle o niej nie słyszałem o dziwo) ale jakoś nie mogłem się przełamać. Był na tapecie już Lonhines HC w 38 ale ten design specyficzny mnie nie do końca przekonał. Myślałem też o czymś od "Dojczów" ale to chyba dopiero następnym razem... Co do Japończyków mam serdecznie dosyć Seiko i ich byle jakiej QC. W ocean star mamy odkręcaną koronkę z naprowadzaniem w tubusie dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zerwania gwintu. W Seiko nie ma takich udogodnień. Poza tym jak już się zagłębiłem w temat Mido że są bodaj teraz 4 producentem odbierającym certyfikaty chronometrów oraz że ich werki są sprawdzane w kilku pozycjach to jakoś to bardziej do mnie przemawia niż Seiko z dziwnymi amplitudami odchyłek w zależności od naciągu. W sumie wiem że to Swatch ale jakiś taki bardziej niszowy i sam się sobie dziwię że jakoś przechodziła ta marka obok moich uszu... Może to tak jak z Citizen u mnie, który chyba jako jedyny dalej podąża drogą zegarków dopracowanych nawet w niższym przedziale cenowym na poziomie Szwajcarów 2 czy trzykrotnie droższych (patrz NB1041, 1050 czy obecny 1060). Jeśli japończyk to chyba już tylko Citizen.

Co do Patrimony to chciałem alternatywy dla Frederique Constant Healey w kolorze zielonym lub szarym i ten jakoś ta bardzo wpisał się w mój gust. Jedyne co to pomyślę nad innym kolorem paska do niego i sobie coś uszyje... Może burgund ze skóry Maya albo coś oliwkowego? Hmm... 1cbad5b17713a40158c3b993a46118dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się która z tych opcji byłaby najlepsza???

1. Końska ręcznie malowana
2. Zielono oliwkowa Ponte Wax
3. Oliwkowa Maya8450da3d6eb4bcd288b54192a99991ed.jpg4945382692da681386c5d8360f5188d7.jpgf24f85ac841ad76be921946c3e36dec0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś uparty na zielony to wybrałbym środkowy odcień. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązy testowałem i gryzie się bo w słońcu tarcza ma brązowe refleksy....

W grę jeszcze wchodzi burgund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko

Dzieki za opis i podzielenie sie wrazeniami. ;) 

Najwieksze watpliwosci mialem wlasnie do oslony koronki i polerki bransolety. Pierwsze ze bedzie mnie razic, a drugie ze bedzie szybko lapac rysy i brak zwezenia przy zapieciu, bedzie powodowac dyskomfort w noszeniu. Jednak po zdjeciach i opisie widze ze jedak bedzie inaczej. Bede musial przyspieszyc ten zakup. 

Pzdr! 
 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę o tym multiforcie 🤔 

 

Gdyby zaufania? 

 

mido-multifort-men-s-watch-m0058301105180.thumb.jpg.36e41be1ed9c0bfe3e241dcf52e075a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyśmienity, będziesz bardzo zadowolony na co dzień. Tak jak napisałem w mojej recenzji, to idealny "sleeper". 

 

Wykonanie, unikatowość, tarcza, mechanizm, komfort. 

 

Jedynie czego nie ma to lepszego zapięcia w bransolecie, to jego jedyna wada. Natomiast, można na to przymknąć oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrimony także zyskał inny pasek, także ze skóry Maya... Już nie wygląda tak smutno z tym czarnym 0a9f1e6c71c9e6020517d92bcce3a9dc.jpgfa89ddaa5deb318092303dbe4c1172d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220729_082620.thumb.jpg.55ea83d488533e1e5d39da6b7f9ad445.jpg20220729_082540.thumb.jpg.aa05b306f2019c04186b1a3f862056f5.jpg

 

 

PS. Dolne zdjęcie zdublowałem z innym wpisem, ale fajnie widać zmienność barwy antracytowej tarczy.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho tu ale zważywszy na popularność marki w Polsce to nie dziwi.

Ponownie się potwierdziło, że nie trzeba szukać u szczytu piramidy prestiżu, żeby znaleść swietny zegarek.

O Mido myślałem od dawna, żeby spróbować, jednak jak pojawiła się wersja cała w DLC- nigdy nie miałem czarnego zegarka- nie pozostało mi nic innego jak pociągnąć za spust. Zegarek jest u mnie od paru dni jednak dopiero teraz był czas go sfotografować choćby telefonem i zaprezentować.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Ocean Star. Spodziewałem się fajnego zegarka ale jest nawet ciut lepiej.

Krótko, mega wypas jak na tę cenę. Chyba przebił inne zegarki w kategorii „Bang for the buck”. Jednak żeby było jasne, ten Bang naprawdę trzyma poziom.

BAC45DC8-8D9E-46F4-9950-C4042B4DE40C.jpeg

3FC7143A-53CB-42D8-91C9-C7A9B4B4B647.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2022 o 14:14, PistolPete napisał(-a):

Cicho tu ale zważywszy na popularność marki w Polsce to nie dziwi.

Ponownie się potwierdziło, że nie trzeba szukać u szczytu piramidy prestiżu, żeby znaleść swietny zegarek.

O Mido myślałem od dawna, żeby spróbować, jednak jak pojawiła się wersja cała w DLC- nigdy nie miałem czarnego zegarka- nie pozostało mi nic innego jak pociągnąć za spust. Zegarek jest u mnie od paru dni jednak dopiero teraz był czas go sfotografować choćby telefonem i zaprezentować.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Ocean Star. Spodziewałem się fajnego zegarka ale jest nawet ciut lepiej.

Krótko, mega wypas jak na tę cenę. Chyba przebił inne zegarki w kategorii „Bang for the buck”. Jednak żeby było jasne, ten Bang naprawdę trzyma poziom.

BAC45DC8-8D9E-46F4-9950-C4042B4DE40C.jpeg

3FC7143A-53CB-42D8-91C9-C7A9B4B4B647.jpeg

Wygląda świetnie, szczerze mówiąc przez chwilę myślałem że jest cały zrobiony z ceramiki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... gdyby tak zrobili wersję na szczuplejsze nadgarstki.

M031.631.11.091.00_CommanderIcone_PR2.jp

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

Fajny . A jaki to rozmiar?

 

27 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

40 chyba ale przez praktycznie brak lunety może wyglądać jak 45 emoji13.png
 

 

Niestety 42 😥


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę wszystkie wersje Commandera Icone mają 42mm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, evilym napisał(-a):

Niestety 42 

 

Ile masz w nadgarstku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krygo napisał(-a):

 

Ile masz w nadgarstku? 

Niecałe 17cm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że może i 40 mm byłoby dla Ciebie lepsze, ale 42 nie będzie można nazwać za dużym. Pamiętaj, że wąska luneta powiększa zegarek, ale brak klasycznych uszu ją z kolei pomniejsza. Mój Commander 40 mm na nadgarstku 16 cm:

 

mv5H38m.jpg

IMG_20220818_145436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krygo napisał(-a):

Powiem tak, że może i 40 mm byłoby dla Ciebie lepsze, ale 42 nie będzie można nazwać za dużym. Pamiętaj, że wąska luneta powiększa zegarek, ale brak klasycznych uszu ją z kolei pomniejsza. Mój Commander 40 mm na nadgarstku 16 cm:

Faktycznie się mieści. Ale ja wiem że 42 byłby za duży, mimo zintegrowanej bransolety. 

 

Jak gdzieś będę miał okazję przymierzyć tą 40, to na pewno to zrobię bo wydaje się fajnym modelem. Szkoda że ten zielony tylko 42 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20220819_183525-01.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 15:03, Krygo napisał(-a):

Powiem tak, że może i 40 mm byłoby dla Ciebie lepsze, ale 42 nie będzie można nazwać za dużym. Pamiętaj, że wąska luneta powiększa zegarek, ale brak klasycznych uszu ją z kolei pomniejsza. Mój Commander 40 mm na nadgarstku 16 cm:

 

 

 

 

A która to generacja Commandera?

 

W dniu 18.08.2022 o 20:24, evilym napisał(-a):

Faktycznie się mieści. Ale ja wiem że 42 byłby za duży, mimo zintegrowanej bransolety. 

 

Jak gdzieś będę miał okazję przymierzyć tą 40, to na pewno to zrobię bo wydaje się fajnym modelem. Szkoda że ten zielony tylko 42 😕

 

No właśnie, gdzie? Pozostaje chyba jedynie "rynek wtórny". Jest jeszcze linia 1959. Ale te mają z kolei 37 mm i akrylowe szkiełko, które nie wszyscy lubią...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

A która to generacja Commandera?

 

Nie wiem :) 2? Model to M0144301103180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.