Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, może jakoś się da przywrócić zegar do ustawień fabrycznych. Tylko jak to nie pomoze to będziesz musiał kalendarz ustawiać ręcznie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zresetować, pisałem chyba w tym wątku.

Z głowy na 100% nie pamiętam, ale wydaje mi się, że było to odciągnięcie koronki na 2 pozycje i przytrzanie przycisku przez 10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, laferty napisał(-a):

No właśnie w aplikacji nie wyświetla mi żadnych zakładek. Nie mogę wypozycjonować wskazówek, czy sprawdzić historii połączeń Nawet przy napisie "connected" nie mam poziomu ładowania. 🙁

Spróbuj zainstalować jeszcze raz aplikację.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też nic. Próbowałem dwukrotnie. Prawdopodobnie to wina aktualizacji telefonu do Androida 13. A szkoda, taki popularny model Samsunga.

 

Chyba pozostaje mi albo przejść na Waveceptor, albo ręcznie łączyć się np. raz w tygodniu.


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym olał BT i przeszedł na RC. Przy sporadycznym ręcznym łączeniu zegarek
i tak co kilka godzin będzie próbował się łączyć i przy sprawdzeniu czy się połączył będzie pokazywać, że się nie połączył. Po kilku dniach nieudanego połączenia z telefonem w nocy zacznie łączyć się z RC więc aktualność wskazania będzie ok, ale dalej co kilka godzin będzie próbował łączyć się z telefonem i po sprawdzeniu czy się łączył będzie pokazywać że nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2023 o 14:29, laferty napisał(-a):

Panowie właściciele Oceanusów z BT. Czy wasze zegarki mają jakieś problemy z automatycznym łączeniem się z telefonem przez BT?

 

Mój Ocek T200s-1ajf nie chce się regularnie łączyć. Mam powłączane dostępy w aplikacji Casio Watches (urządzenie w pobliżu, lokalizacja), po ręcznym wymuszeniu połączenia nawiązanie następuje bardzo szybko, ale automatycznie nie pobiera godziny.

 

Dodatkowo aplikacja chyba nie działa poprawnie, bo po połączeniu nie wyświetla funkcji zegarka.

 

Telefon Samsung A53. Android 13. Ktoś? Coś?

 

Wyświetla się tak:

 

 

Zamiast tak:

 

 

Pierwsza rzecz, która zastanawia to dlaczego data jest ustawiona na październik 2022:

2062728733_Zrzutekranu2023-02-05122700.jpg.bf2e297e0e28d96438845e3ffa11ef7c.jpg

 

dobra teraz rozwiązania. Od razu na stronie sklepu widać, że apka ma problemy z nowymi androidami, zobacz ile ludzi daje komentarz z oceną na jedną gwiazdkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.casio.wac_app&hl=en_US&gl=US

 

dwa - zrób to co zaleca samo Casio: 

158970305_Zrzutekranu2023-02-05123046.jpg.fbefe2556c36f71ac23a00e55512d174.jpg

ja bym jeszce dorzucił w ustawieniach baterii (pielęgnacja urzadzenia) wykluczyć apkę Casio z jakichkolwiek ograniczeń/optymizacji baterii. Ostateczność to wyczyścić pamięć aplikacji oceanus, odinstalować ją, nawet przywrócić telefon do ustawień fabrycznych (nie sądzę jednak aby to pomogło).

Ostatecznie z moim G-shockiem gmw-5000 dotarlem do momentu, gdzie dziala wszystko bezproblemowo az do resetu telefonu (power on/off) wtedy muszę ręcznie wyłączyć i jeszcze raz włączyć apkę G-shock connected.

Generalnie czekaj na fixa (kiedyś może naprawią) albo jak Ci koledzy pisali olej synca po bluetooth i zostaw sam mutiband. Niestety aplikacje Casio to śmieci, i nie ma znaczenia czy mrg, oceanus czy inny g-shock. Na nowych Androidach nie działa prawidłowo właśnie synchronizacja czasu po bluetooth a więc główna funkcja tych aplikacji :D  Ponoć na iOS (ajfon) działa to lepiej, jednak ja nie lubię jabłek poza tym co to ma być, żeby nie mogli prostej apki do synchronizacji czasu ogarnąć. Kurde Miband za stówę robi to lepiej :P

 

Daj znać, czy coś z moich rad zadziałało. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak obszerną wypowiedź. Przede wszystkim za zwrócenie uwagi na komentarze pod aplikacją. Nawet w Polsce jest wiele osób z takim samym problemem jak mój. 

 

Co do rad. Odinstalowywałem i ponownie instalowałem apkę, dostępy mam powłączane. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji opcje jeszcze widać, a przy kolejnych już ich brak. Nie będę resetował telefonu do ustawień fabrycznych, dla mnie ten problem nie jest tego wart.

 

No nic. Chyba wypada poczekać na  aprawienie aplikacji. 


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przypadku Edifice nic nie pomagało. Zegarek zaczął się w końcu synchrnizowac dopiero wtedy, gdy zainstalowałem G-Schock Connected do mojego MT-G. Wtedy nagle magicznie aplikacjia do Edifice zaczęła działać i wszystko smiga do teraz. Po drodze była aktualizacja do Androida 13, ale nic ona nie zmieniła i działa nadal.

22 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

dziala wszystko bezproblemowo az do resetu telefonu (power on/off) wtedy muszę ręcznie wyłączyć i jeszcze raz włączyć apkę G-shock connected.

Mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rebrov napisał(-a):

A jak wygląda luma w oceanusach ? Daje radę?

Od lewej T4000, S4000, T3000

 

IMG_20230212_083255.jpg

 

Jeszcze T2600

20230205_212448.jpg

Edytowane przez siomon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rebrov napisał(-a):

Dzięki. Długo tak potrafią świecić ?

W Seiko dłużej "świeci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na t3000 rano spokojnie odczytuje godzinę. Owszem Seiko swieci mocnej (nurki), ale luma jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Lepiej niż w Citkach, Orintach czy nie nurkach Seiko.

 

A fotka tak, żeby nie było nudno w temacie.

 

7F67DB69-1F2B-4596-9170-F9A1E86E0CA9.jpeg

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2022 o 15:41, TomG80 napisał(-a):

Właśnie wjechał. OCW-T100TD-1AJF. Na żywo wygląda fajniej, niż na fotkach, naprawdę ładny zegar.
Postaram się skręcić jakąś reckę w wolnej chwili.439ab7b74ee0f90ad8af03f81d9837ad.jpg615de67d2427107be499534808251edf.jpgee472ea08b7121b43f96fff7ce018915.jpge2b6486fddb29b2978591060b3487ae4.jpg

Bardzo fajny Gratuluję zakupu 

Chętnie obejrzę reckę

Mógłbyś napisać jakie ma wymiary ?

Orientujesz się na ilu silnikach ?

Każda wskazówka ma swój i datownik osobny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotkami się chciałem tylko podzielić, gdyż zegar nie należy do mnie, przyjechał do mnie na prezentację i już wraca do właściciela. OCW-T150-2AJF.69464768d20a5e3e582cf72b30e3397d.jpg5d2319dd5401173756d62441fb1a8e65.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet swieci ;)

 

72EC65CF-F96F-4E02-A110-A31690741C3A.jpeg

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tyle w tym temacie widziałem pięknych zdjęć Oceanusa s100, że nie wytrzymałem i kupiłem

Teraz mam dwa 

T2600 i s100

Sam nie wiem który ładniejszy 

Oba są piękne 😁

s100 jest mały ale z pewnością nie za mały

Jest super 

20230301_153936.thumb.jpg.68935cf44348a030db47ce50c5da9026.jpg

 

Zdjęcia (zwłaszcza z telefonu) nie są w stanie pokazać jak rewelacyjnie wyglądają te zegarki na żywo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam myśleć o jakiejś Mancie… ale narazie odganiać te myśli, tłumacząc sobie, ze nic lepszego niż 3000 tam nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.