Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam kilka sztuk Aviatorow z bar-ami i tez uwazam je za bardzo wygodne (jak i cool-looking).

Ale najbardziej z firmy RayBan lubie klasyczne Aviatory, klasyczne Wayfarery i klasyczne Clubmastery.

A ze ktos moze uwazac Aviatory za niewygodne lub oklepane... No coz, to troche tak jak z zegarkami marki Rolex (z SUBami i modelami w ich stylu), wiele osob tez uwaza je za oklepane i za brzydkie, ale wcale mi to nie przeszkadza zeby je z zadowoleniem nosic. Tak samo jest z klasycznymi RayBan Aviatorami, sama przyjemnosc w noszeniu ich.

 

Ponizej fotki niektorych Aviatorkow z moich zbiorow (sa to jeszcze te ze starych dobrych czasow)

 

klasyk w 'zlocie'

 

rbaviatorblgold1.jpg

 

rbaviatorblgold2.jpg

 

i klasyk w czerni

 

rbaviatorblblack1.jpg

 

rbaviatorblblack2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z Aviatorami i Wayfayerami tak już jest, że większość osób kojarzy je z badziewem z allegro... Te które pokazałeś są świetne, różnice względem teraźniejszych bardzo subtelne ale mimo to znaczące w ogólnym wrażeniu, no i przede wszystkim świetny stan, pozazdrościć :) moje nie są "półkownikami", więc sporo śladów użytkowania się znajdzie - weterani :D


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym do tej powyzszej grupy tych najfajniejszych dolaczyl jeszcze Clubmastery i Outdoorsmany ze 'wzmocnieniem'

 

 

tez uwazam ze Persol rulez (Persole produkowane sa przez ta sama firme co RayBan, z ta tylko roznica ze szkla dla Persoli robione sa przez inna firme niz szkla dla RayBanow)

 

 

Racja Clubmastery też są super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zanabyłem okulary ZeroRH+. Model Boxer. Szczerze polecam. Mam RB, mam Polaroidy, Police, Cerutti i Uvex. Jakość wykonania najlepsza w ZeroRH. Szkła od Zeissa, raczej też bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wzmocnienie się nazywa chyba Sweatbar - o ile ma nakładkę z tworzywa. Ja mam stare Aviatory z takim właśnie sweatbarem i nie noszę już innych, nowe Aviatory sprzedałem bo drażniło mnie właśnie to ich "oklepanie". Poza tym, jak raz usłyszałem "fajne te okulary, widziałem takie na allegro za 13 zł" to mi się odechciało wychodzić w nich z domu :D

 

Osobiście nie lubię okularów w plastikowych oprawkach, nie licząc sportowych. Choć przyznam że Wayfayery wyglądają na nosie bardzo fajnie.

 

LfcpR.jpg

 

Heh, dopiero teraz zauwazylem ze niektore elementy w Twoich okularach (bar i zakonczenia drutow) sa w stylu tortoise. Swietnie to wyglada i podoba mi sie (zawsze mi sie tortoise frames i elementy w tym stylu podobaly). Super sa te okularki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka vintage Ray Ban B&L , jednak u nas w kraju starsze modele RB nie ciesza sie zainteresowaniem mimo tego ,że sa b.wartosciowe

np wszystkie goldy sa pokryte 24k złotem jakość jest znacznie lepsza niż tych aktualnie produkowanych , na ebay ceny pow 200 dolców a u nas trudno sprzedac za 300 zyli hehe np takie

2zszjwn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie... w przeciwienstwie do Polski, w USA zainteresowanie vintage RayBanami ze szklami B&L jest wielkie 9zreszta z tego co zauwazylem, to w niektorych krajach Europy zach. tez), coraz trudniej jest je na rynku konsumenckim (mam tu na mysli stricte rynek 'retail') nabyc, a na rynkach typu e-bay nie sa one (relatywnie) tanie, i to czesto bez wzgledu na stan w jakich oferowane sa one do nabycia..

te Twoje powyzej sa super, sam miod. dbaj o nie (szczegolnie o szkla B&L) bo sa naprawde fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka vintage Ray Ban B&L , jednak u nas w kraju starsze modele RB nie ciesza sie zainteresowaniem mimo tego ,że sa b.wartosciowe

np wszystkie goldy sa pokryte 24k złotem jakość jest znacznie lepsza niż tych aktualnie produkowanych , na ebay ceny pow 200 dolców a u nas trudno sprzedac za 300 zyli hehe np takie

 

Zapomniałem dopisać, te moje Aviatory są od Ciebie :) Mimo że już swoje lata mają to wyparły u mnie dwie pary innych okularów - RB Aviator i polaroidy. W zasadzie tylko na rower i ryby ubieram inne

Edytowane przez vcore

Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E sprzedam je bo mam juz chyba ze 20 /a miałem ponad 30/ par vintage ray banów ,samych wayfarerów 5 par ,z dwóch wyjąłem szkła w jednych mam do jazdy blublockery a w nastepnych korekcyjne

 

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, te moje Aviatory są od Ciebie :) Mimo że już swoje lata mają to wyparły u mnie dwie pary innych okularów - RB Aviator i polaroidy. W zasadzie tylko na rower i ryby ubieram inne

Tak pamietam nie tylko ty masz na forum okulary ode mnie :-)

ale ostatnio wystawił mi syn na ebay jedna pare vintage i poszły za 179 dolców tu wisiały za 250 zł przez całe lato i nikt sie nie zainteresował

był to taki czarny model Ray Ban ONYX nowiutkie a miały ponad 25l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowe Raybany, w sumie już 6 sztuk, niedługo mi się uzbiera całkiem fajna kolekcja :)

 

IMG_5261_zps7203851c.jpg

 

Dwie pierwsze sztuki od góry, to nowe nabytki. Uwielbiam RB, ale teraz chciałbym coś od Persola...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najlbliższej przyszłości postaram się zrobić tych okularów lepszą sesje, bo z pewnościa na to zasługują - są kapitalne!!! Póki co pare zdjęć robionych nogą od stołu, przepraszam za jakość.

 

IMG_5267_zpsde17a0c7.jpg

 

IMG_5268_zpse00dbad8.jpg

 

IMG_5269_zps1c28fdc5.jpg

 

IMG_5272_zps1087ba39.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowany napis na szkle.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne zbierać okulary przeciwsłoneczne :) mam już Oakleye,Uvexy, Raybany, teraz dojdą zapewne Persole. Muszę porobić jakieś sesyjki :)

 

To pewnie bezinwazyjnie usunąć się nie da.

Tego nie wiem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam okulary Maui Jim, dystansują resztę jakością szkieł no i można zamówić fabryczne szkła korekcyjne.

 

Ja ostatnio używam takich:

 

 

 

post-1039-0-91867800-1359902594_thumb.jpg

Edytowane przez Klod100

_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie ,że nigdy nie miałes ich w reku jesli piszesz ,że aviatory sa ciężkie , bzdura totalna , to jedne z lżejszych okularów

reszty nie bede komentował bo nie warto........

 

Jako autoryzowany dystrybutor okularów p/słonecznych i korekcyjnych marki Ray ban odpowiem wam ,ze obaj macie rację :D .Aviatorów jest w sumie kilkadziesiąt odmian biorąc pod uwagę kolor oprawki i rodzaj soczewek . W niektórych odmianach montowane są soczewki z tworzywa i to są te lżejsze odmiany , niemniej klasyczny Aviator miał zawsze szklane soczewki i do tego specjalnie hartowane aby nie tłukły się przy byle upadku ( przechodziły słynny test kulki) i to są te cięższe Aviatory . Osobiście polecam kupowanie wersji z polaryzacją i wewnętrznym antyrefleksem , lubiane przez wędkarzy i żeglarzy redukują odblaski od lustra wody , polecane do jazdy samochodem ponieważ np. w słoneczny dzień nie odbija nam się na przedniej szybie obraz deski rozdzielczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, tylko ten biały napis trochę wiksiarski jest i mnie osobiście zniechęca. Same okulary - klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, tylko ten biały napis trochę wiksiarski jest i mnie osobiście zniechęca. Same okulary - klasa.

 

To jest marka i logo firmy , wizerunek na który pracowano kilkadziesiat lat . Niestety ostatnio coraz bardziej nadszarpniety poprzez handel podróbkami ,których jest mnóstwo .Często przychodzą do mnie klienci po ekspertyzę RB kupionych na allegro ( bo taniej ) i niestety na 10 szt. przynajmniej połowa to podróby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne zbierać okulary przeciwsłoneczne :) mam już Oakleye,Uvexy, Raybany, teraz dojdą zapewne Persole. Muszę porobić jakieś sesyjki :)

 

 

Tego nie wiem.

Ostatnio kupilem taką oto kurtke,chetnie dobrałbym jakies okulary ...ale pojecia nie mam jakie.....?

post-48316-0-10901100-1359926611_thumb.jpg

post-48316-0-53906000-1359926637_thumb.jpg

jakies sugestie?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem taką oto kurtke,chetnie dobrałbym jakies okulary ...ale pojecia nie mam jakie.....?

jakies sugestie?

 

Zerknij TUTAJ

 

Wybierz coś, co będzie dobrze konweniować z kolorem metki, żeby nie było dysonansów.

 

Tylko jak już kupisz to zrób jakąś porządną galerię bosego Hugona. Może na fregacie albo w dziupli, którą opuściły dzięcioły?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij TUTAJ

 

Wybierz coś, co będzie dobrze konweniować z kolorem metki, żeby nie było dysonansów.

 

Tylko jak już kupisz to zrób jakąś porządną galerię bosego Hugona. Może na fregacie albo w dziupli, którą opuściły dzięcioły?

Wlasnie metka podoba mi sie najbardziej w calej kurtce.....szkoda tylko ze jest wewnatrz.......

a moze przeszyc ja z przodu..?jeszcze nie wiem,rozwaze to......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie ?

t7ygj6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka par Ray Banów.

Do dziś nie mogę sobie wybaczyć że nie kupiłem sobie jednego modelu.

Widziałem je u optyka a potem je sprzedali i nie potrafili mi podać co to był za model.

Był bodaj 2001r.

Na pewno był sprzedawany w kilku miastach bo widziałem go na nosie u kogoś.

 

Szukam i nie mogę znaleść.

Model wyglądał tak:

Miał charakterystyczne zauszniki z wzorem, jakieś takie niebieskie kwadraty.

Podobnej szerokości, ale z jakieś półmatowego plastiku.

metallic-ray-ban-sunglasses-L-qSC8L5.jpeg

Do dzisiaj nie widziałem modelu Ray Ban aby miał jakiś deseń na zausznikach.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook, wydaje mi się, że klasyczne okulary np RB Aviator powinny fajnie się komponować :) .

@Remy, próbowałeś w którymś ze sklepów sieci Fielmann ?

Edytowane przez Patom

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy miałem 6 par tego modelu z polaryzacją, ktos z forum kupił dwie pary

reszta wisiała na bazarku i nie było chętnych , poszły wszystkie na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.