Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Również mam pare sztuk Oakleyów, ostatnio doszły też Persole :) Ogólnie też bardzo lubię okulary :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Wie ktoś może gdzie mogę kupić najtaniej oryginalne Ray-Bany ? ...

Polecam ten sklep. Kupiłem u Niego już 2 pary Oakley i RB. Można się potargować.

http://www.optica.pl/


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RB oryginalne możesz kupić w fielmannie w Płocku. Ceny są baardzo atrakcyjne. Aviatory z polaryzacją (dowolny rozmiar) kosztują 600 zł.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zwykłych stalowych okularach usiądziemy to zachowają się podobnie jak drewniane. Okulary są zawsze delikatne...

 

Wie ktoś może gdzie mogę kupić najtaniej oryginalne Ray-Bany ? Albo jest na forum znawca który zna się na tych wszystkich symbolach /oznaczeniach tych okularów ? Mam zapisane numery jednego modelu który mi odpowiadał ale nie mogę po oznaczeniach znaleźć ich w sieci.

W sklepie kosztowały 1099zł :wacko: . Ale coś czuję, że można je nabyć za połowę ceny.

 

Podaj numer tego RB na PW to odpiszę ci jaką mogę zrobić Tobie cenę ,jako dla kolegi klubowego . Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nikt nie nosi okularów za 200pln. Tylko Oklay, RB itp ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100 więcej masz RB i Oaklay.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak, ale bezsensem jest dla mnie wydawanie co sezon czy dwa kilkust pln. Te 200 to i tak sporo przy moim gubieniu tego elementu garderoby, ale polaryzacja i filtry są przynajmniej porządne, a i złamać oprawki też trudniej niż takie ze straganu przy molo...

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli często gubisz to może jakaś carrera, uvex?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, zobacz na ofertę marki Solano. Do 200 zł spokojnie kupisz, mam 2 pary w tym jedną już z 4 lata i swoje zadanie spełniają w 100%. Ostatnio kupiłem w stylu lotniczym z polaryzacją i filtrem u optyka za 170.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie, jak w kwestii optycznej mają się okulary np. Ray-Ban do tych mniej znanych marek ? Jest jakaś różnica czy tylko płacimy za znaczek i lans ?? Pomijał kwestie materiałów z jakich wykonane są oprawki. Chodzi mi o same wlasciwosci optyczne szkielek.

 

Inna sprawa że pewnie jak ma się droższe okulary to się ich tak nie gubi jak tych tanich do których nie przywiązujemy specjalnej uwagi .

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak w kwestii optycznej mają się okulary np. Ray-Ban do tych mniej znanych marek ? Jest jakaś różnica czy tylko płacimy za znaczek i lans ?? Pomijał kwestie materiałów z jakich wykonane są oprawki. Chodzi mi o same wlasciwosci optyczne szkielek.

 

Inna sprawa że pewnie jak ma się droższe okulary to się ich tak nie gubi jak tych tanich do których nie przywiązujemy specjalnej uwagi .

Jeżeli pomogę, to powiem, że różnie to jest :) Mam trzy pary Ray Ban i każde są inne. Tzn najlepsze szkła (szklane) mają new wayferer'y oraz jeszcze jedne podobne do nich. Mam też Aviatory z plastikową optyką i jest wyraźnie gorzej, widać refleksy. Wszystkie mają polaryzację, ale te szklane znacznie lepszą. Ale mam też okulary Police - świetne szkła, świetna polaryzacja a dałe za nie 100zł w TK Maxie :) W dodatku z najnowszej kolekcji w stylu lotniczym :) A mam też kupione na wyprzedaży Jaxony ze sklepu wędkarskiego za 25zł z polaryzacją i są tak słabe, że służą mi tylko do jazdy na rowerze. Morał taki że ja polecam okulary ze szklaną optyką a te nigdy nie będą tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że są Ray-Bany aviatory z plastikowymi szkłami...lipa straszna.

 

Też mam arctica okulary bodajże z polaryzacją i plastikowe szkla, porysowały się straszliwie, optycznie też bez rewelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że są Ray-Bany aviatory z plastikowymi szkłami...lipa straszna.

 

Też mam arctica okulary bodajże z polaryzacją i plastikowe szkla, porysowały się straszliwie, optycznie też bez rewelki.

Aviatory chyba tylko z polaryzacją mają plastikową optykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wypowiem, bo trzy lata temu zapalenie tęczówki. Oprócz kilku rodzajów kropel, okulista nakazał mi zakup okluraów przeciwsłonecznych z filtrami itp, by nie dopuścić promieni do dna oka i coś tam jeszxze. Napisał mi na karteczce, jakie właściwości maja mieć brylki. Optyk polecał mi Właśnie Belutti, o których pisałem lub Solano. Mówił, że w 100% będą spełniać postawione im zadania, więc złe nie mogą być


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od 2 lat mam te same Oakley Croshair 2.0 w stali - pamietam ze ciezko bylo mi sie przyzwyczaic z powodu wagi tych okularow - niemilosiernie ciazyly mi na nosie.

 

Edyta: Marcin dzisiejszy RB to nie ta sama firma co kiedys - dzisiaj Wlosi robia je w Chinach a nie B&L w USA - efekty widac.

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat mam te same Oakley Croshair 2.0 w stali - pamietam ze ciezko bylo mi sie przyzwyczaic z powodu wagi tych okularow - niemilosiernie ciazyly mi na nosie.

 

Edyta: Marcin dzisiejszy RB to nie ta sama firma co kiedys - dzisiaj Wlosi robia je w Chinach a nie B&L w USA - efekty widac.

Czy jeżeli robią w chinach to wolno na nich pisać Made in Italy? Bo wg mnie się mylisz i gdyby było tak jak mówisz to okulary były by sygnowane Made in China. Na każdych które mam jest Italy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Oakley mam made in USA, a podobno we Włoszech je robią.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chcialbym sie mylic ale jakosc RB spadla po zmianie wlascicieli. Gdzies czytalem (na jakims portalu zajmujacym sie gospodarka) ze teraz robia RB w Chinach i tylko skladaja i wkladaja do pudelek we Wloszech. Co nie dziwi, bo teraz wlascicielem RB jest modowa spolka a nie firma stricte okulistyczna jak wczesniej.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli robią w chinach to wolno na nich pisać Made in Italy? Bo wg mnie się mylisz i gdyby było tak jak mówisz to okulary były by sygnowane Made in China. Na każdych które mam jest Italy...

 

Przecież analogiczną historię masz w zegarka które niejednokrotnie są robione w Chinach a są Swiss Made. To dlaczego nie może tak być w okularach?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jeżeli robią w chinach to wolno na nich pisać Made in Italy? Bo wg mnie się mylisz i gdyby było tak jak mówisz to okulary były by sygnowane Made in China. Na każdych które mam jest Italy...

 

 

Panowie spokojnie ,jesteśmy w EU i pewne zasady wszystkich producentów obowiązują .Jako dystrybutor RB już uściślam temat produkcji .

Firma LUXOTTICA srl. ,która wykupiła prawa do marki Ray Ban od amerykańskiego koncernu optycznego BAUSCH&LOMB ma swoją główną siedzibę i fabrykę w rejonie Belluno we włoskich Dolomitach . Zawiązana została też spółka Tristar w Chinach .

 

I tak :

oprawy korekcyjne RB produkowane są w Chinach

okulary przeciwsłoneczne RB produkowane są we Włoszech i Chinach

 

Producent nie może napisać Made in Italy na okularach wyprodukowanych w Chinach to byłoby niezgodne z prawem . Na okularach przeciwsłonecznych RB wyprodukowanych na dalekim wschodzie jest tylko napis CE ( certyfikat europejski ) bez napisu Made in Italy .Na wyprodukowanych we Włoszech sygnatura Made in Italy jest na wewnętrznej stronie zausznika .

Myślę ,że w miarę jasno rozwiałem Wasze wątpliwości .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie możecie jeszcze polecić firmy poza Solano i Belutti ?

Chciałbym kupić coś wytrzymałego do ok. 150 zł, oprawki metalowe, nanośniki ruchome.

Znacie jakiś sprawdzony salon we Wrocławiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie ,jesteśmy w EU i pewne zasady wszystkich producentów obowiązują .Jako dystrybutor RB już uściślam temat produkcji .

Firma LUXOTTICA srl. ,która wykupiła prawa do marki Ray Ban od amerykańskiego koncernu optycznego BAUSCH&LOMB ma swoją główną siedzibę i fabrykę w rejonie Belluno we włoskich Dolomitach . Zawiązana została też spółka Tristar w Chinach .

 

I tak :

oprawy korekcyjne RB produkowane są w Chinach

okulary przeciwsłoneczne RB produkowane są we Włoszech i Chinach

 

Producent nie może napisać Made in Italy na okularach wyprodukowanych w Chinach to byłoby niezgodne z prawem . Na okularach przeciwsłonecznych RB wyprodukowanych na dalekim wschodzie jest tylko napis CE ( certyfikat europejski ) bez napisu Made in Italy .Na wyprodukowanych we Włoszech sygnatura Made in Italy jest na wewnętrznej stronie zausznika .

Myślę ,że w miarę jasno rozwiałem Wasze wątpliwości .

 

A co w przypadku gdyby napisowi CE towarzyszyl napis Made in Italy i gdyby napis CE nie znajdowal sie na wewnetrznej stronie zausznika tylko na wewnetrznej skladanej czesci ramy tuz przy szkle? (gdyby napisy umieszczone byly w nastepujacy sposob: Ray-Ban MADE IN ITALY B CE i wszystkie one znajdowaly by sie w jednym szeregu przy szkle a nie w poblizy zausznika?) Gdzie by takie okulary byly wykonane, w Chinach czy we Wloszech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co w przypadku gdyby napisowi CE towarzyszyl napis Made in Italy i gdyby napis CE nie znajdowal sie na wewnetrznej stronie zausznika tylko na wewnetrznej skladanej czesci ramy tuz przy szkle? (gdyby napisy umieszczone byly w nastepujacy sposob: Ray-Ban MADE IN ITALY B CE i wszystkie one znajdowaly by sie w jednym szeregu przy szkle a nie w poblizy zausznika?) Gdzie by takie okulary byly wykonane, w Chinach czy we Wloszech?

 

Powtarzam jeszcze raz , na okularach wyprodukowanych w Chinach nie ma napisu Made in Italy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiedziałem że są Ray-Bany aviatory z plastikowymi szkłami...lipa straszna.

 

Też mam arctica okulary bodajże z polaryzacją i plastikowe szkla, porysowały się straszliwie, optycznie też bez rewelki.

 

Arctica nie mają nawet plastikowych szkieł to zwykła folia polaryzacyjna , w RB używa się takiej samej folii ale w procesie technologicznym łączy się ją z normalną soczewką plastikową taką jaką używa się do okularów korekcyjnych tylko że bez mocy ( 0 dpt.) + powłoki utwardzające , ewentualnie antyrefleks. Wyjmij tą folię z Arctiki i soczewkę z RB i porównaj . To mniej więcej taka różnica jak między Big Mako a Planet Ocean żeby już użyć porównań zegarkowych ;)

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co wcale niue znaczy (jak ukazane jest to na przykladzie ponizej), ze okulary R&B wyprodukowane w Italy nie moga zawierac napisu CE

 

rb1b.jpg

('blur' czesci napisu jest rezultatem zoomingu a nie jakiegos niedbalego naniesienia farby)

 

 

na 'zauszniku' zadnego napisu nie ma:

 

 

rb2g.jpg

 

 

na czesci nosowej jest numer:

 

 

rb4w.jpg

 

 

a taki napis jest na przeciwnej czesci skladanej ramy:

 

 

rb3t.jpg

 

Nie musze tu zapewniac (ale na wszelki wypadek, tak dla wyjasnienia watpliwosci, to uczynie) ze okulary nie sa Made in China tylko sa Made in Italy, pomimo tego ze napis CE posiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.