Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterp

LISTA FIRM PRODUKUJĄCYCH WŁASNE MECHANIZMY (NIEMODYFIKOWANE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Nie znalazłem na forum tematu z listą firm produkujących wyłcznie / w zdecydowanej większości zegarki z własnymi werkami (a nie modyfikowanymi np. ETA itp). Uważam, że wato byłoby wymienić tych producentów jeśli ktoś chciałby dokonać wyboru tylko z tej grupy. Znajomy poprosił mnie o pomoc i nie jest w stanie dać mu w miarę wyczerpującej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN, VC, JLC.. taka tam trójka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN, VC, JLC.. taka tam trójka ;)

I tutaj nie do końca zgoda bo chyba większość modeli (wolumen) UN jest na ETA - podobnie jak IWC chociaż akurat IWC oferuje coraz więcej własnych mechanizmów i jak tak dalej pójdzie to może nawet w Marku będzie (jak dawniej) coś ciekawego.

Dodatkowo szereg modeli (m. in VC) ma mechanizmy od innych producentów - ale mi by tam akurat nie przeszkadzało że w zegarku siedzi Zenith, JLC czy Piaget.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai, Orient, Poljot, Vostok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierce, Record, Le Phare - to tak dla zartu (chociaz to prawda).

 

Certina, Longines, Omega - to tez tak dla zartu w pewnym sensie (chocíaz to tez prawda - prawda czasu przeszlego, u Omegi czesciowo terazniejszego).

 

A na serio, nie wiem, czy znajdzie sie odwazny, co by skoplilowal takie zestawienie - ja sie nie podejmuje.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chociaż JLC trafiłem ;)

a co do Ulysse Nardin oparłem się na opisie Władka Mellera i z tego co pamiętam (może się myle) to zrozumiałem, że mechanizmy robili sami i to najwyższej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith, Łucz, Sea-Gull


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain - wyłącznie swoje

Lange&Sohne - wyłącznie swoje

Glashutte - wyłącznie swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wato byłoby wymienić tych producentów jeśli ktoś chciałby dokonać wyboru tylko z tej grupy......

 

Wybieranie zegarka wyłącznie z tej grupy nie jest dobrym pomysłem. Zawsze to jakieś kryterium wyboru ale czy powinno być przeważające - nie wydaje mi się. Wiele firm typu IWC czy Panerai korzysta z ETY i robi bardzo fajne zegarki na modyfikowanych mniej lub bardziej werkach ETY - i co z tego?

Jesli chcesz mieć zegarek z własnym werkiem z to musisz przeznaczyć powyżej 10 tys PLN i najtańszy będzie chyba VULCAIN. Mowie o zegarkach szwajcarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zanim zaczniemy cokolwiek pisać, temat wymaga doprecyzowania. Czy piszemy o firmach, które mają zegarki wyłącznie z własnymi mechanizmami czy też o takich, które wyposażyły większość modeli w własne werki, a może o takich, które mają co najmniej jeden własny werk ?. Poza tym, sprowadzanie kwestii własnych mechanizmów wyłącznie do ETY (jako zewnętrznego dostawcy kalibrów), jest błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chociaż JLC trafiłem ;)

a co do Ulysse Nardin oparłem się na opisie Władka Mellera i z tego co pamiętam (może się myle) to zrozumiałem, że mechanizmy robili sami i to najwyższej klasy.

I Władek ma rację - taki Freak Blue Phantom to poezja (i majątek) sporo wiecznych kalendarzy - ogólnie top. Jednak najpopularniejsze "wśród ludu" zegarki mają ETA i nie widać (w przeciwieństwie do IWC czy Panerai) by szli w kierunku powrotu na in-house.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, jakoś akurat tą firmą (manufakturą?) się nie interesowałem, jedynie przeczytałem tekst Władka, z którego nie wyłapałem jak wygląda teraz większość ich oferty.

 

Co do postu, który napisał McIntosh to w pierwszym poście w temacie jest info "..z listą firm produkujących wyłcznie / w zdecydowanej większości zegarki z własnymi werkami" więc temat nie wymaga, aż takiego doprecyzowania ;)

 

zasadność takiego kryterium oczywiście jest dyskusyjna o tyle, iż ciężko mówić o przewadze technicznej Poljota nad UN czy Sea-Gull nad OP a tak mogłoby wynikać biorąc pod uwagę owe kryterium. Ale temat jest jaki jest, nie ma co zaśmiecać :P

 

więc z postów kolegów:

 

Patek Philippe

Rolex

Audemars Piguet

Jaeger Le Culture

Vulcain

Lange&Sohne

Glashutte

Seiko

Citizen

Zenith

Poljot

Łucz

Sea-Gull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I Władek ma rację - taki Freak Blue Phantom to poezja (i majątek) sporo wiecznych kalendarzy - ogólnie top. Jednak najpopularniejsze "wśród ludu" zegarki mają ETA i nie widać (w przeciwieństwie do IWC czy Panerai) by szli w kierunku powrotu na in-house.

 

No w przypadku Panerai to akurat trudno mówić o powrocie do in-house choć oczywiście aktualny kierunek rozwoju firmy przyjmuję z dużym entuzjazmem. Do powyższej listy można dopisać:

 

H. Moser & Cie.

Vacheron Constantin

Girard-Perregaux

F.P. Journe

Maitres Du Temps

 

 

Nie wiem jak potraktować firmę Breguet w kontekście powstającego spisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin

 

Czy nie ma modeli VC z mechanizmem JLC ?

Może coś pokręciłem ale gdzieś czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czy nie ma modeli VC z mechanizmem JLC ?

Może coś pokręciłem ale gdzieś czytałem.

 

Są Vacherony z mechanizmami JLC. Ponadto producent ma chronografy z kalibrami F. Piguet oraz Lemania. No ale spora część kolekcji wyposażona jest we własne mechanizmy Vacherona. Na tej samej zasadzie ja mógłbym zapytać co na dotychczasowej liście robi Patek Philippe, który ma w swojej ofercie zegarki na kalibrach Lemania czy Audemars Piguet, który sięga po mechanizmy Jaeger-LeCoultre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są VC na werkach JLC.

Znacznym graczem w takim zestawieniu na pewno jest Blancpain, który przy produkcji liczonej w tys. szt. procentowo [zegarek /własny werk] jako jeden z nielicznych wypada podobnie jak JLC.

Do listy można dopisać Richarda Mille.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest znacznie więcej firm produkujących własne mechanizmy ( oczywiście nie oznacza to ,że wszystkie modele są z własnym mechanizmem )

Breguet, Blancpain,Cartier, Panerai, Chopard, Parmigiani, Breitling, Zenith, Montblanc-Minerva, Bucherer to tylko część przykładów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.