Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Ten z 38 r. po gruntownej renowacji, środkowego dostałem w prezencie w takim stanie, ten z prawej strony ma tylko tarczę po renowacji. Co do wskazówki to może masz rację, ale i tak ładnie wygląda. Dopiero te Tissoty rozgryzam. Do tej pory zbierałem Błonia (jeszcze sporo tego mam), ale mi przeszło, a że na codzień noszę nowego Tissota to zainteresowałem sie takimi staruszkami.

Dużo na forum czytam o pomniejszaniu roli i znaczenia Tissota, ale mam odmienne zdanie. Ostatnio przeczytałem książkę o klasycznych zegarkach. Było w niej masę informacji o najważniejszych firmach takich jak Patek, górna półka, ale wielokrotnie wzmiankowano Tissota, i ze względu na zasługi mechaniczne i designerskie dla zegarmistrzostwa ... i ku mojemu zdumieniu ani razu nie pojawiły się w tym kilkusetstronicowym tomisku takie nazwy jak Certina, Doxa czy Atlantic. To jest najlepsza odpowiedź dla wszystkich deprecjonujacych Tissota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację . Zauważ , że w historii zegarmistrzostwa Tissot i Omega , także przeze mnie ulubiona ale poza zasięgiem finansowym, szły w jednym szeregu . Do tego stopnia że nawet na tarczy miały w pewnym okresie podwójną nazwę : Tissot Omega . Tissot miał własne werki , design , ponadczasowy. To jedna z kilku firm wyznaczających poziom techniczny zegarka. A że to były zegarki bardziej dostępne dla "ludu" , no cóż , nie każdy może jeździć Ferrari .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej100

Z Tissotem jest jak z Volkswagenem -większość z "krytykujących" chciałaby go mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaprezentować w tym dziale moje trzy staruszki. Pierwszy z lewej z 1938, pozostałe z 1951 roku. Ciekawy jestem waszych opinii.post-32684-0-81391800-1353965160_thumb.jpg

 

Piękny ten środkowy :rolleyes:

Pozytywnie zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest , jest.

 

dzięki Ci cook , dotarł Twój (teraz mój Tissocik)

jest , no jest superancko piękny .

Oto kilka fot ( wklejam tutaj a nie w dziale Vintage boć to Tissot)

20121127165739.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20121127170131.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20121127163051.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20121127163235.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

oraz w żeby nie był taki samotny to w towarzystwie

 

20121127170346.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala przyjemnosc po mojej stronie :P

A tak serio ciesze sie ze Ci sie podoba,trafil w dobre rece....

Jak wpadnie mi jeszcze jakis w rece-pierwszy sie dowiesz ;) .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Ci dziękuję .

Na żywo prezentuje się o wiele lepiej.

Teraz widzę ile pracy w niego włożyłeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tissotn.th.jpg

 

Co prawda jestem niepełnoprawnym członkiem klubu, bo kupiłem go na prezent dla Taty, ale jeszcze przez 24 dni będzie mój :D Chyba też zostanę miłośnikiem ;) w zasadzie to już zostałem, patrzę i napatrzeć się nie mogę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest piękny

Wiesz co- kup tacie jakąś chińszczyznę a ten sobie zostaw B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to idę po jakiegoś Perfecta do sklepu ;)

 

W ogóle zamówiłem też pasek z oryginalnym zapięciem motylkowym, co by prezent był kompletny, czas oczekiwania 4 tygodnie licząc od zdaje się 23 listopada... ciekawe czy zdążą do wigilii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze jeden post na temat zaniżania prestizu Tissota i umieszczania go w piramidzie obok Casio i Festiny. Dziś przeglądałem album w księgarni. Zobaczcie obok jakich marek jest Tissot i jakich marek tam w ogóle nie ma.

post-32684-0-38829100-1354381731_thumb.jpg

post-32684-0-65920200-1354381752_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot to obecnie najbardziej niedoceniana marka. Może wynika z tego ze ma średnie ceny a wiadomo- cena wysoka to musi być COŚŚŚŚŚŚŚS.

A tu zonk dla innych marek.

Otóż nie kto inny ale właśnie Tissot w 2011roku w międzynarodowym konkursie (jedynym) dokładności zegarków INTERNATIONAL CHRONOMERTY COMPETITION otrzymał I miejsce (pierwsze....)

I to z tymi werkami od Ety nic nie wartymi....

Werki nie są zdobione pasami genewskimi , nie mają pieczęci genewskiej ( w sumie nie są z Genevy ale z Le Locle ) ale są naprawdę bardzo dobrze wykonane , trwałe podobnie jak te z manufaktur . Stylistyka - według mnie są piękne .

Powtórzę to i będę powtarzał jak mantra : motto Tissota to -"sprzedajemy złoto w cenie srebra"

Taką obrali strategię po prostu. Świetne zegarki za przystępną cenę .

Nie lądowali na księżycu , nie nurkowali w najgłębszym miejscu na ziemi ale bądźmy szczerzy - te zegarki które to zrobiły nie były seryjne .

 

 

Poza tym wiele osób rozwodzi się nad na przykład Eterną a właśnie Eta to jakby dziecko Eterny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot to obecnie najbardziej niedoceniana marka. Może wynika z tego ze ma średnie ceny a wiadomo- cena wysoka to musi być COŚŚŚŚŚŚŚS.

A tu zonk dla innych marek.

Otóż nie kto inny ale właśnie Tissot w 2011roku w międzynarodowym konkursie (jedynym) dokładności zegarków INTERNATIONAL CHRONOMERTY COMPETITION otrzymał I miejsce (pierwsze....)

I to z tymi werkami od Ety nic nie wartymi....

Werki nie są zdobione pasami genewskimi , nie mają pieczęci genewskiej ( w sumie nie są z Genevy ale z Le Locle ) ale są naprawdę bardzo dobrze wykonane , trwałe podobnie jak te z manufaktur . Stylistyka - według mnie są piękne .

Powtórzę to i będę powtarzał jak mantra : motto Tissota to -"sprzedajemy złoto w cenie srebra"

Taką obrali strategię po prostu. Świetne zegarki za przystępną cenę .

Nie lądowali na księżycu , nie nurkowali w najgłębszym miejscu na ziemi ale bądźmy szczerzy - te zegarki które to zrobiły nie były seryjne .

 

 

Poza tym wiele osób rozwodzi się nad na przykład Eterną a właśnie Eta to jakby dziecko Eterny .

Ja też jestem fanem Tissota, ale mam baaardzo sceptyczne podejście do wszelkich rankingów, konkursów itp. nawet jesli konkurs polega na pomiarze dokładności czasu, a więc coś "namacalnego"", to zawsze znajdą się równi i równiejsi.

Ale napewno należą się brawa za taki wynik ... ciekawe na którym miejscu były jak dla mnie najbardziej obciachowe zegarki świata czyli Breitling i Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obecny Tissot z tym sprzed lat ma niewiele wspolnego. Wlascicielem marki jest Swatch Group, ktory odpowiada za pozycjonowanie marki. Dlatego sa to zegarki porzadne, lecz tansze, majace seryjne werki ETY, bez udziwnien, bez zdobien, etc. Co nie zmienia faktu, ze maja duzo modeli bardzo udanych i wytwarzaja czasomierze na dosc wysokim poziomie jakosciowym.

 

Ta piramida prestizu to tez jest taka pol snobistyczna / pol subiektywna - przejmujecie sie tym? Bo mi to wisi :)

 

Tak samo jakbym sie zbytnio nie podniecal, ze Le Locle w 2011 byl 1 w konkursie. Fakt, byl, ale w jednej kategorii z wielu...

 

----

 

Wklejam tez tutaj bo gdzies mi sie fotka zawieruszyla:

 

PRS 516 VJ7750

 

29ehoab.jpg

 

Powyzej wczorajszy towarzysz w pracy, ponizej dzisiejszy :

 

156skrn.jpg

 

29lmgt5.jpg

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam swoje "nowe" nabytki, już gotowe do prezentacji

 

Nowy chrom na kopercie , po wizycie u zegarmistrza , taki pozostanie dla potomności :

20121205105147.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121205105306.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Polerka koperty, nowe szkło, po wizycie u zegarmistrza - do noszenia na co dzień

 

20121205105708.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121205105747.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20121205110306.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Jeszcze jeden jest w Chronostarze ( niestety ale tarcza musiała iść do lakierowania :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Tissota złego słowa nie powiem. Mam od niedawna nowego chrono. Chwaliłem się niedawno w nabytkach. Bardzo ładny, niezawodny i naprawdę porządnie wykonany.

Tissot jest bardzo popularny, można go kupić w każdym sklepie. A piramida moim zdaniem jest zrobiona na parametrach cena+prestiż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obecny Tissot z tym sprzed lat ma niewiele wspolnego. Wlascicielem marki jest Swatch Group, ktory odpowiada za pozycjonowanie marki. Dlatego sa to zegarki porzadne, lecz tansze, majace seryjne werki ETY, bez udziwnien, bez zdobien, etc. Co nie zmienia faktu, ze maja duzo modeli bardzo udanych i wytwarzaja czasomierze na dosc wysokim poziomie jakosciowym.

 

No nie zgodzę się. Swatch Group to następca konglomeratu, w skład którego przez lata wchodziła Omega i Tissot właśnie.

Był czas, że w Omegach, aby podnieść ich prestiż montowane były werki Tissota :)

Ale ogólnie przez większość czasu Tissot był pozycjonowany jako wspaniały stosunek cena-jakość.

Ich hasło reklamowe brzmiało "sprzedajemy złoto w cenie srebra". I jak widać tej maksymie są wierni do dziś.

A że w międzyczasie Swatch Group poważnie sie rozrósł i ma swoje modele w praktycznie każdej warstwie piramidy prestiżu - no cóż - jest to sposób na przejmowanie kolejnych strumieni przychodów.

Fakt faktem - właściciele Tissotów cenią je z reguły wyżej niz ceni je rynek. I moim zdaniem całkiem słusznie :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci bedzie :)

 

Ja do swojego Seastar 1000 zamowilem bransolete, powinna byc do Swiat. Jakos mi sie kauczuk lekko znudzil, choc wygoda noszenia tego zegarka na gumie jest nieoceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość losu12

Witam takie pytanie do Was mam.

Ogólnie polecacie T-Race, czy ma on jakieś wady ?

I jak jest z modelem Veloci-T bo nie widzę go an stronach Tissota, on jest jakiś sprzed kilku lat czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze idą święta. Bo takich cen za Tissoty na allegro to dawno nie widziałem :o

Za takie ceny to miesiąc temu można było kupić czasami omeżkę :rolleyes: a teraz ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM!!! Znalazlem PRS 516 VJ 7750 z certyfikatem COSC, edycja limitowana do 516 sztuk, moj numer to 315 :) Zegarek jutro bedzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Tissota. Ja obecnie jestem na etapie wyboru modelu, mam dylemat i myślę że pomożecie :)

 

zastanawiam się czy zdecydować się na:

tego automata T035.627.16.051.00

czy

tego kwarcowego T035.617.16.051.00

 

Zdaje sobie sprawę z różnicy w cenie. Zależy mi na zakupie na lata. Czy warto kupować najtańszą (w tej kategorii) wersję automata. Czy może lepiej zostawić 1000 PLN w kieszeni i wziąć porządnego kwarcowego?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez saymn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie kieruję do użytkowników modelu PR 516 na bransolecie. Czy ta specyficzna bransoleta jest wygodna i będzie pasować na każdy nadgarstek? Moglibyście pokazać zdjęcia nadgarstkowe zegarka, jak się układa na ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.