Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Ano za młody niestety.

I ma w noszeniu jedną wadę - złote indeksy, złota tarcza, złote wskazówki - w niektórym oświetleniu nieczytelny jest . Chodzi super dokładnie - na 5 dni +20s , nie wiem jaka rezerwa chodu bo nie sprawdzałem jeszcze .

Następny mój zakup to będzie Parnis Diver PA6007 , ten jaki recenzował jslanina , już idzie sobie , może za 2 tygodnie go dostanę .

W najbliższym czasie kupię z 3 Parnisy bo kilka modeli wpadło mi w oko a i mechanizm w nich wbrew pozorom zacny . Idzie diverek, potem zamówię pilota i coś z rezerwą chodu - fajne są te ich modele . Biorę je jako woły robocze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę moim nowym Tissocikiem. Po nieudanym prezencie gwiazdkowym w postaci Fossila CH2599 i przychylności sklepu, gdzie ów Fossil był zakupiony wymieniłem go troszkę z konieczności na inny zegarek. Wybrałem model PR100. Przyznam, że początkowo z wielką niechęcią, gdyż jestem raczej fanem zegarków produkcji japońskiej i marzy mi się zakup Seiko SNZG13. Jednak sprzedawca nieugięcie nie zgadzał się na oddanie kasy, więc aby nie zmarnować kapitału poświęconego na Fossila zacząłem wybierać w tym co mu po Świętach w sklepie pozostało i tak wybór padł na wspomnianego PR100 z jasną tarczą. Przyznam, że w mojej kolekcji brakowało czegoś z jasną tarczą, ale nie spodziewałem się, że tak szybko ten prosty Tissocik sprawi, że nie chcę go teraz z ręki ściągać. Jest idealny i cieszy mnie strasznie jego prostota i uniwersalny charakter, a przy tym jest chyba najwygodniejszym zegarkiem jaki mam. Na koniec zdjęcie zrobione zaraz po powrocie do domu :)

post-35772-0-54818300-1356968541_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek -> Parnis? A FUJ! Firma-Podroba jak dla mnie.

 

PiotrekWroc -> ladny PRS! Widze, ze tak jak u mnie bezel leciutko przesuniety w lewo :(

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek -> Parnis? A FUJ! Firma-Podroba jak dla mnie.

 

E tam , podróba od razu. czerpią garściami z dobrych wzorów.

Zresztą popatrz inaczej: pokaż mi współczesny zegarek w którym nie znajdziesz odwołania, podobizny do zegarków wcześniejszych????

Nie chodzi mi o zegarki limitowane (10-200 sztuk np z turbinką..) ale o zegarki powiedzmy to budżetowe.

konia z rzędem kto zrobi zegarek taki gdzie wskazówki, indeksy, koperta będzie czymś absolutnie nowym.

Poza tym wiesz- nie wstydźmy się "chińczyków" - taka np. Eterna to czyja jest ??? A w zacnych firmach to gdzie są w większości werki produkowane ??? Nie wszystkie ale te "budżetowe" .

Z drugiej strony to nasze kochane i szanowane "szwajcary" same sobie strzeliły w kolano transportując od 30 lat technologię do kraju który jest mocno "techniczny" .

Korzystają z wzorów !!!

No jasne że korzystają bo takie jest prawo historii . Myśmy przez setki lat podglądali ich technologie , próbowaliśmy dogonić w wynalazkach a zrzynaliśmy ile wlezie .

Teraz to wstyd że stary kraj z kilkutysiącletnią kulturą robi dla nas 95% urządzeń .

A kto jak nie nasi "szanowni" pracodawcy nie wzięli nam pracy a dali małym rączkom bo taniej. Dotyczy to także firm zegarkowych ze szwajcari.

Bo taniej . Następne pytanie to dla mnie takie: skoro sami produkują w chinach większość elementów (bo taniej...) to czemu dalej mają takie ceny.

 

 

Nie kolego - lubię Tissoty, Omegi, Longinesy, Patki i tak można wymieniać z 50 firm ale nie zamierzam się wstydzić "chińczyków" . Wszak w większości szwajcarskie firmy robią zegarki w chinach - a takie ściemnianie że końcowy montaż , regulacja itp do mnie nie trafia.

Większość współczesnych "szwajcarów" ma się nijak do "szwajcarów" sprzed 1975 roku (te były faktycznie "made in swiss")

Pozostało wspomnienie jakości , miejsca produkcji .

Policz ile osób pracuje np w Tissocie , ile Tissot robi rocznie zegarków i zastanów się w jaki sposób ta mizerna ilość osób wyrabia się z taką produkcją . Czyli co? Robione na 100% w szwajcarii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrekWroc -> ladny PRS! Widze, ze tak jak u mnie bezel leciutko przesuniety w lewo :(

 

reXio tak ma być ;), zdjęcia może są pod kątem i takie wrażenie sprawia bo się przyglądam i przyglądam i może minimalnie jest przesunięty ale nie wiem czy to już teraz moja podświadomość czy tak rzeczywiście jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym wiesz- nie wstydźmy się "chińczyków" - taka np. Eterna to czyja jest ??? A w zacnych firmach to gdzie są w większości werki produkowane ??? Nie wszystkie ale te "budżetowe" .

Z drugiej strony to nasze kochane i szanowane "szwajcary" same sobie strzeliły w kolano transportując od 30 lat technologię do kraju który jest mocno "techniczny" .

Korzystają z wzorów !!!

No jasne że korzystają bo takie jest prawo historii . Myśmy przez setki lat podglądali ich technologie , próbowaliśmy dogonić w wynalazkach a zrzynaliśmy ile wlezie .

Teraz to wstyd że stary kraj z kilkutysiącletnią kulturą robi dla nas 95% urządzeń .

A kto jak nie nasi "szanowni" pracodawcy nie wzięli nam pracy a dali małym rączkom bo taniej. Dotyczy to także firm zegarkowych ze szwajcari.

Bo taniej . Następne pytanie to dla mnie takie: skoro sami produkują w chinach większość elementów (bo taniej...) to czemu dalej mają takie ceny.

 

 

Nie kolego - lubię Tissoty, Omegi, Longinesy, Patki i tak można wymieniać z 50 firm ale nie zamierzam się wstydzić "chińczyków" . Wszak w większości szwajcarskie firmy robią zegarki w chinach - a takie ściemnianie że końcowy montaż , regulacja itp do mnie nie trafia.

Większość współczesnych "szwajcarów" ma się nijak do "szwajcarów" sprzed 1975 roku (te były faktycznie "made in swiss")

Pozostało wspomnienie jakości , miejsca produkcji .

Policz ile osób pracuje np w Tissocie , ile Tissot robi rocznie zegarków i zastanów się w jaki sposób ta mizerna ilość osób wyrabia się z taką produkcją . Czyli co? Robione na 100% w szwajcarii???

 

Tutaj trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inny aspekt. Zajmuję się sprzedażą sprzętu medycznego jednego z większych producentów na Świecie i wiem, że jednym z kryteriów aby wejść ze sprzedażą na rynek chiński jest fakt postawienia tam jakiejś linii produkcyjnej. Podejrzewam, że i w przypadku producentów zegarkowych jest podobnie. Więc nie zawsze jest to podyktowane oszczędnością, a poszerzeniem rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotreWroc -> zrob fote centralnie z przodu zegarka, lub popatrz na niego. Liczba 60 na gorze nie jest w osi indeksu. Nie idealnie. A powinno. Ile PRSow roznej masci widzialem tyle mialo wikszy lub mniejszy odchyl.

 

Staszek -> tutaj nie chodzi o to, ze zegarek firmy X bedzie PODOBNY do zegarka firmy Y. Tutaj chodzi o normalne RŻNIĘCIE - tego nie cierpie i dla mnie taka firma jest skazana na spalenie na stosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam

Przez długi czas manufaktury z porcelaną (vide Drezdeńska) na siłę poszukiwała i czerpała wzory z manufaktur chińskich.

Z tym że masz rację , czasami za bardzo zegarki są "podobne"

Edytowane przez Staszek60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotreWroc -> zrob fote centralnie z przodu zegarka, lub popatrz na niego. Liczba 60 na gorze nie jest w osi indeksu. Nie idealnie. A powinno. Ile PRSow roznej masci widzialem tyle mialo wikszy lub mniejszy odchyl.

 

 

tissotprs516pm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko bezel powinien byc przekrecony lekko w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co -gadajmy na tym forum lepiej o naszych Tissotach.

Temat Parnisów jest gdzie indziej a zapewne będzie maglowany na innych

 

Tutaj nasze kochane Tissociki niech się wypowiadają swoim pięknem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dobre foty fajnego Tissota.

primabaleron a co w zamian planujesz, który model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie po przedświątecznych poszukiwaniach udało się trafić fajnego PRS516 w wybornej wręcz cenie:

 

4b9a76420dde087emed.jpg


Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny.. to model z zeszłego roku. obleciałem wszystkie sklepy w krakowie i nic, aż w końcu przez internet trafiłem na -40% wyprzedaż gdzieś w Gdyni u jubilera chyba.. VJ7750


Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Sailing-Touch.

20130102122138.jpg

 

Edyta: źle wklejona fota.

Edytowane przez grejtfrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsubasa -> moim zdaniem to PRS linii modelowej przed 2011r.

 

primabaleron -> na co nowego sie sadzisz? :)

Edytowane przez reXio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację.. chyba nawet 2010 ale znalazłem go w zeszłorocznym katalogu..


Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, wrzuc wiecej fotek. Jaka srednica koperty bez koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie I Panie moze ktos ma jakies zrodelko tanich tissotow szukam niebieskieg PRS516 jak na razie udalo mi sie znalesc takiego za 1490zl, zna ktos moze miejsce gdzie mozna jeszcze zejsc z ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptaku, w praktyce nie ma czegoś takiego jak "źródełko tanich tissotów". Oficjalne stanowisko Tissota jest takie, że oryginalne zegarki są dostarczane tylko autoryzowanym dilerom. Za wszelkie inne "źródła" Tissot nie bierze żadnej odpowiedzialności (a podróbek nie brakuje). Wszystkich autoryzowanych dilerów można odnaleźć na -> http://www.tissot.ch/?stores, łącznie ze sprawdzeniem domeny sklepów internetowych (na samym dole)

Z tego co widzę, to PRS516 na pasku, każdy AD w Polsce ma aktualnie cenę detaliczną 1690zł

dodatkowo większość AD w swoich sklepach internetowych daje maksymalny rabat -16%, cena 1419zł

i nie sądzę żeby się dało więcej wynegocjować.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.