Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Dzięki. Czyli jednak faktycznie kąpiel może go uszkodzić. Trochę lipa w tak fajnym modelu, no ale cóż. Widocznie nie można mieć wszystkiego :-)

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Dzień dobry

Jeszcze raz ponawiam. Pomożecie?

Podobno autoryzowany serwis jest tylko w Warszawie, a dogłębna analiza wraz z wysłaniem kosztuje ok 60zł.

Po tym mogę decydować co i jak dalej robić. Na zasadzie: zostaw, wyślemy, zadzwoni ktoś z pytaniem "czy naprawiać" i odeślemy.

Powiedziano mi tak w dwóch salonach z zegarkami w Bielsku.

Co robić?

e34cab2819bee65189bd89244a1565ed.jpg

Moj pierwszy Seiko na pierwszym zrobionym przeze mnie pasku ;)

Sejacz przybyl az z USA bo u nas ten model jest niedostepny, bardzo fajny maly zegareczek ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Dzień dobry,

W dniu wczorajszym dołączyłem do klubu posiadaczy Seiko 5.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem SNK807K2.

Z tego co widziałem w tym wątku, zegarki z tej serii są sprzedawane w dwóch wersjach - K1 z bransoletą i K2 z paskiem.

Czy da się dokupić samą bransoletę do tego zegarka?

post-95779-0-85695600-1487333957_thumb.jpg

Dzień dobry,

W dniu wczorajszym dołączyłem do klubu posiadaczy Seiko 5.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem SNK807K2.

Z tego co widziałem w tym wątku, zegarki z tej serii są sprzedawane w dwóch wersjach - K1 z bransoletą i K2 z paskiem.

Czy da się dokupić samą bransoletę do tego zegarka?

Mam na zbyciu. Odezwij się na PW.

"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Mechanizm 7S26C ,21 kamieni i fajne przeszklone serducho.

Trochę podniszczony,ale pytanie czy oryginalny?

post-56002-0-94647800-1487417790_thumb.jpg

Edited by pirx65

Seiko 5 SNK809K2

Seiko 5 SNK809K2 (tarcza)

Seiko 5 SNK809K2 (dekiel)

Seiko 5 SNK809K2 (koronka)

moja ewolucja paskowa :) IMO najlepiej prezentuje się w odmianie ostatniej na grubym skórzanym pasku, zegarek nabiera wartości i zdecydowanie wpływa na jego militarny urok :)

post-71609-0-19460400-1487526479_thumb.jpg

post-71609-0-72860700-1487526485_thumb.jpg

post-71609-0-26630100-1487526490_thumb.jpg

"- Actus: (Sub-brand) - Lower end Japan market Seikos produced in '70s (maybe also late '60s), that were comprised of both Seiko 5 Actus and regular Actus and with an emphasis on styling. They seem to come in both rather conventional and "mod" case/dial designs, but the "mod" ACTUS not as radical as the typical Advan & VANAC styles. This series used 6106 and 7019 movements (maybe others BUT these two are the most common ones) Date languages were English/Japanese only. The word Actus is a Latin word meaning unit of length, progress/moving through, series/sequence, act, performance (of play), delivery, action, or deed."

Wprawdzie nie dałeś fotki dekla ale wygląda że jest tam mechanik 7019 w którym zmiana daty dziennej poprzez wciśnięcie koronki,numerycznej -pierwsza pozycja koronki -obrót w dół.

No i chyba jeszcze to że twój egzemplarz potrzebuje odświeżenia i wymiany szkiełka.

Moje Actusy:

P1320368

.

A ta "piona" wygląda jak podróbka albo co najmniej składak

Edited by piter70

Napisałem "wygląda jak podróbka lub składak''- nie napisałm że to na 100% nie jest Seiko - na pewno sekunda jest od innego zegarka .W ogóle model jakiś taki mało ciekawy...

post-90102-0-59132300-1488114609_thumb.jpg

Witam wszystkich

Mój pierwszy AUTOMAT TIK-TAK :D -  Seiko 5 Automat SRP513K1.

Nabyty wczoraj i wczoraj intensywnie noszony. Mechanizm 4R36 z okienkiem. Wyzerowany 24h temu przez telefon ze stroną https://greenwichmeantime.com/time-zone/europe/european-union/poland/warsaw. Synchronizacja 24h po na komputerze - śpieszno mu o 3s.

Mam "mały" nadgarstek - 16cm (zdjęte 4 ogniwa), ale leży dobrze i nie wyglądam jak z kulą u nogi. Koperta w rozmiarze 42mm to dla mnie max. Jestem zachwycony, szczególnie, że mogę go sobie nakręcić koronką i iść pośpiewać z radości w ulewnym deszczu :lol:.

Swoją drogą dowiedziałem się ciekawej rzeczy... nie wolno ustawiać daty między 21:00 a 4:00...

I jak jest z nakręcaniem koronką? Da się "przekręcić"? Gdzieś przeczytałem, że ten mechanizm ma zabezpieczenie i jest to awykonalne. Przyznaję się nie czytałem całej instrukcji...

post-96250-0-06805800-1488363931_thumb.jpg

post-96250-0-03988100-1488363936_thumb.jpg

post-96250-0-23602600-1488363942_thumb.jpg

Edited by CrowPL

Muszę poszukać takiego tylko z pustynna tarczą.

Z tym to akurat nie problem: http://www.ceneo.pl/1198582 

Ja czarnego się naszukałem, a potem jeszcze pasek osobno  ;)

Ale warto było. Zegarek naprawdę cieszy oko i jest mega-wygodny.

Od paru dni u mnie taki oto Seiko SNK809. Wypolerowałem kopertę, zmeniłem pasek a w planach wstawienie szafira.

post-19637-0-06883700-1488539591_thumb.jpg

Pozwolę sobie dołączyć z moją pierwszą piątką SNX113 :) Przy okazji szybkie pytanie: planuję kupić jakiś możliwie najtańszy pasek perlon, problem w tym że model ze zdjęcia ma 19mm w uszach. Lepiej brać 18mm czy 20mm? WIem że dwudziestkę spokojnie się wciśnie, słyszałem jednak że te tanie perlony mają tendencję do rozciągania się, stąd rozważam też 18.

post-67956-0-15799200-1489598070_thumb.jpg

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Edited by bmatt