Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Tez mam piatkę - piatkę sport - nie bede wklejał bo już zdjęcie tego modelu pojawiło sie na tej stronie - piatka sport na bransolecie WR100 jedna koronka , automat przeszklony dekiel.

Dawno chciałem kopic piątkę podobało mi sie w nich umieszczenie koronki, ale najtańsze modele tych automatów są takie jakieś małe 37-38mm. Wreszcie kupiłem piątkę sport - 42mm średnicy, prosta bardzo czytelna tarcza i rewelacyjne "podświetlenie" indeksów.

Piątki sport są już droższe - tak do 1200-1400 ale ZIBI je często wyprzedawał i ta cena to chyba podpucha była bo w sklepach bez problemu za 800 a na promocjach i po 600 można kupić.

Pytanie z innej beczki - są jakieś zegarki z napisami na tarczy "made in Japan" czy tam "Japan movt" ... Na tych zegarkach nie ma NIC takiego.

Dekiel od spodu ma napis w rodzaju "made in seiko corp." Wiem, że chodzi o fabryki seiko w Chinach. Może jakieś modele 5 są składane w Japonii albo przez nią przejeżdżają w kontenerze? Ale moim zdaniem w Japonii "produkowane" są jeszcze tylko Grand Seiko.

Wiecie coś na ten temat? Jakie jest Wasze zdanie?

Balansujący Na Osi
napisał 17 luty 2019 - 19:29
Kolejna 5.
Najprostszy automat, jak dla mnie na piątkę :-)"
mój jest dokładnie taki sam. róznica jednak ta że jego ma to magiczne "made in Japan" na tarczy

PS. bez niedomówień - mnie ten fakt nie boli. Kupiłem Seiko ze względu na jego charakterystyczny "autorski" mechanizm. Z podobnego powodu mam też Citizena Eco Drive i zastanawiam się nad kinetickiem od Seiko. Mimo wszystko to trochę zastanawiające choćby dlaczego tak trudno jest Japończykom wpisać na tarczy to made in Japan, kiedy na przykład Szwajcaria sprzedaje prawa do posługiwania się brandem narodowym na lewo i prawo.

Edited by sawer

Te z napisem "Japan" gdziekolwiek nie sa produkowane przechodza podobno bardziej wymagająca kontrolę jakości, tak słyszałem.

Edited by Balansujący Na Osi

Urzekła mnie ta kratka, więc wskoczyła. Bransoleta oczywście do bani i psuje zegarek, do kosza. Tylko ładna skórka z cienkim przeszyciem ew. dobrze dobrane nato. To na focie tymczasowe i tak lepsze nisz bransoleta, która jest matowa i nijak nie gra z mocno polerowaną kopertą :)

29032019_seiko5krata_1080.jpg

Urzekła mnie ta kratka, więc wskoczyła. Bransoleta oczywście do bani i psuje zegarek, do kosza. Tylko ładna skórka z cienkim przeszyciem ew. dobrze dobrane nato. To na focie tymczasowe i tak lepsze nisz bransoleta, która jest matowa i nijak nie gra z mocno polerowaną kopertą :)

Bardzo fajnie wyszedł na tym zdjęciu

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Prosto z Osaki - pierwsze moje Seiko. Może następny będzie Alpinist 017? A jeszcze dalej jakiś GS? :)

Jaki jest to model ? Dokładne oznaczenie

post-69261-0-37125100-1554639723_thumb.png

Edited by janek777

Świetna ta piąteczka, jak zeszyt w kratkę :) Jaki to model, jeśli wolno spytać? Nie korci Cię, żeby się pozbyć? ;)

Super ta piątka Kolego @strix :-) Tylko data coś nie tak ;-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

SNZG11K1 Dzisiaj przyszedł z creationwatches, czas i data jeszcze z Singapuru :)

post-109042-0-07395100-1556120127_thumb.jpg

post-109042-0-58320800-1556203469_thumb.jpg

Edited by mmaniek

Świetna ta piąteczka, jak zeszyt w kratkę :) Jaki to model, jeśli wolno spytać? Nie korci Cię, żeby się pozbyć? ;)

ależ jest w PL dostępny :)  http://www.zegarki24h.pl/6236,seiko-snxf05k1.html

Polecam, ale bransa nadaje się do kosza od razu. Z jakąś łądną delikatną skórką ze stalowym przeszyciem to klasa nawet pod mankiet koszuli

20042019_5krata_1080.jpg

Edited by strix

Dzięki Strix, już też znalazłem na zegarki24, ale to maleństwo jest. Liczyłem na przynajmniej 40mm.

Niemniej jednak ta tarcza naprawdę doskonale się prezentuje :)

EDYTA:

Jak PiotrX napisał, zdjęcie super, aż mnie pomimo pory ochota naszła na podwójne eXpreso ;)

Edited by clusca

Krateczka jest świetna, gdyby nie zdjęcia kolegi Strix chyba nigdy bym się nim nie zainteresował, na bransolecie wygląda kiepsko. Myślę, że się nie powstrzymam i  zawita do mnie druga piątka...

Edited by mmaniek

Fsjna piąteczka, a do tego piękne zdjęcie :-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

ależ jest w PL dostępny :)http://www.zegarki24h.pl/6236,seiko-snxf05k1.html

Polecam, ale bransa nadaje się do kosza od razu. Z jakąś łądną delikatną skórką ze stalowym przeszyciem to klasa nawet pod mankiet koszuli

Jaki tam pasek wchodzi? bo można znaleźć sprzeczne informacje, 20 czy 21? Ta 5 jest jeszcze produkowana czy tam gdzie da się kupić mają resztki magazynowe?

Edit. A teraz znalazłem nawet informacje ze 19mm.

Edited by dida1007

Creationwatches? Bardzo fajny zegarek. Mam podobny z niebieska tarczą i jestem naprawdę zadowolony :)