Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Witam.

Jak napisałem wcześniej od 08 czerwca do 20 czerwca zrobił -7s.

20 czerwca ustawiłem go co do sekundy ( mimo że nie posiada stop sekundy można to zrobić ), i do dziś ma -3 sekundy.

Sprawdzam go ze stroną ( greenwichmeantime ) na tym samym sprzęcie i na tym samym łączu internetowym.

Po za tym według tej strony mam ustawionego kwarca Lorusa  by mieć porównanie.

Seiko noszę nieraz cały dzień a nieraz tylko kilka godzin. Zdarza się mieć go całą noc na ręce a w dzień wcale czyli bardzo nierównomiernie.

Jak by taka dokładność chodu została to było by super.

Na dzień dzisiejszy robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno dokładność jak i przede wszystkim wygląd szczególnie po zmianie paska na skórę.

Pozdro.

Edited by Royter

Witam.

Jak napisałem wcześniej od 08 czerwca do 20 czerwca zrobił -7s.

20 czerwca ustawiłem go co do sekundy ( mimo że nie posiada stop sekundy można to zrobić ), i do dziś ma -3 sekundy

Zatrzymujesz sekundnik lekko podkręcając koronke do siebie a jak nadejdzie czas 0 to puszczasz i sekundnik rusza z 12-tej?

Witam.

Tak właśnie robie wtedy sekundnik drga ale się nie przesówa.

Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne dla machanizmu.

Pozdro.

Witam.

Tak właśnie robie wtedy sekundnik drga ale się nie przesówa.

Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne dla machanizmu.

Pozdro.

Właśnie czy jest bezpieczne.Bo jak zrobi się to raz to nic nie powinno złego się stać.Ale jak to będzie za często to może być problem.Czy ktoś na forum ma wiedze na ten temat.I jeszcze jedno jeśli sekundnik będzie normalnie bez przytrzymywania chodził i wskazówką minutową ustawi się odpowiednia godzine a wtedy sekundnik będzie na innej pozycji niz 12 to takie ustawienie będzie prawidłowe?

Dokładnie.

Fajnie jak by osoba obeznana w temacie

rozwiała nasze wątpliwości czy nie uszkodzimy zegarków postemując w ten sposób.

Pozdro.

Nie mam fachowej wiedzy na ten temat, jedynie własne obserwacje oraz informacje wyczytane w sieci, w zasadzie obserwacje innych użytkowników, które zdają się pokrywać z moimi.

A mianowicie:

- Po "przytrzymaniu" sekundnika w opisywany przez Was sposób, zegarek mocno się spóźnia przez kolejne kilkanaście godzin.

- Zdarza się, że przy tej operacji wskazówka sekundowa zaczyna poruszać się wstecz (niestety nie idzie to w parze z cofaniem czasu w rzeczywistości).

- Ustawianie (korygowanie) położenia wskazówki minutowej wstecz bez "hakowania", w sposób zdecydowany, ale z wyczuciem, nie wywołuje wyżej opisanych zjawisk.

- Wskazówka minutowa nie przejmuje się sekundową i odwrotnie - jeśli ustawisz minutową na pełną minutę, podczas gdy sekundowa będzie na godz. 6, to po osiągnięciu przez nią godz. 12, minutowa wskaże minutę i pół. Czy to prawidłowe? Nie wiem, raczej normalne. ;)

Spotkałem się z opinią, że w Seiko 5 sekundnik ma jedynie sygnalizować, że mechanizm działa - ze względu na znaczne odchyłki mechanizmy te nie są dokładne. Moje skromne doświadczenia z "piątką" na 7S36 - podobnie jak i opisane przez Was w ostatnich postach - zdecydowanie temu przeczą. Jak na razie to najdokładniejszy zegarek mechaniczny, z jakim miałem do czynienia (poza sytuacją przywołaną w pkt. 1, jednorazowo). :)

Witam.

Robiłem to z wyczuciem by wskazówka nie ruszyła w przeciwną stronę.

A dokładność od 20 czerwca do dziś jest -1s do lorusa kwarca który idzie wg. czasu na stronie którą podałem wcześniej.

Podejrzewam że są jakieś odchyłki + , - ale w ogólnym rozrachunku przy moim używaniu jest b.dobrze.

Spodziewałem się dużo mniejszej dokładności a tu miłe zaskoczenie.

Pozdo.

- Po "przytrzymaniu" sekundnika w opisywany przez Was sposób, zegarek mocno się spóźnia przez kolejne kilkanaście godzin.

-

Czy jest możliwe aby takie spóźnienie objawiło sie po 5 dniach od momentu takiego ustawienia?

Nie sądzę, żeby zegarek cierpiał z powodu wstrzymania wskazówki sekundowej 5 dni wcześniej. To, czy zegarek się spieszy, czy późni i jak bardzo może wynikać również z pozycji w jakiej go zostawiasz np. na noc. Wypróbuj kilka pozycji spoczynkowych zegarka i znajdź taką, w jakiej ma najmniejszą odchyłkę, lub aby nadgonił/stracił to, co stracił/nadgonił podczas noszenia :)

Guest fidelio

Uszy też są spolerowane w tym SNK? IMO całkiem fajnie to wygląda ;-)

Kiedyś miałem taką piąteczkę ale przegrała z Sumo.

Ale była świetna. 

Jaki ma numer ref. ten model?