Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak napisałem wcześniej od 08 czerwca do 20 czerwca zrobił -7s.

20 czerwca ustawiłem go co do sekundy ( mimo że nie posiada stop sekundy można to zrobić ), i do dziś ma -3 sekundy.

Sprawdzam go ze stroną ( greenwichmeantime ) na tym samym sprzęcie i na tym samym łączu internetowym.

Po za tym według tej strony mam ustawionego kwarca Lorusa  by mieć porównanie.

Seiko noszę nieraz cały dzień a nieraz tylko kilka godzin. Zdarza się mieć go całą noc na ręce a w dzień wcale czyli bardzo nierównomiernie.

Jak by taka dokładność chodu została to było by super.

Na dzień dzisiejszy robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno dokładność jak i przede wszystkim wygląd szczególnie po zmianie paska na skórę.

Pozdro.

Edytowane przez Royter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak napisałem wcześniej od 08 czerwca do 20 czerwca zrobił -7s.

20 czerwca ustawiłem go co do sekundy ( mimo że nie posiada stop sekundy można to zrobić ), i do dziś ma -3 sekundy

Zatrzymujesz sekundnik lekko podkręcając koronke do siebie a jak nadejdzie czas 0 to puszczasz i sekundnik rusza z 12-tej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak właśnie robie wtedy sekundnik drga ale się nie przesówa.

Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne dla machanizmu.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak właśnie robie wtedy sekundnik drga ale się nie przesówa.

Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne dla machanizmu.

Pozdro.

Właśnie czy jest bezpieczne.Bo jak zrobi się to raz to nic nie powinno złego się stać.Ale jak to będzie za często to może być problem.Czy ktoś na forum ma wiedze na ten temat.I jeszcze jedno jeśli sekundnik będzie normalnie bez przytrzymywania chodził i wskazówką minutową ustawi się odpowiednia godzine a wtedy sekundnik będzie na innej pozycji niz 12 to takie ustawienie będzie prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Fajnie jak by osoba obeznana w temacie

rozwiała nasze wątpliwości czy nie uszkodzimy zegarków postemując w ten sposób.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fachowej wiedzy na ten temat, jedynie własne obserwacje oraz informacje wyczytane w sieci, w zasadzie obserwacje innych użytkowników, które zdają się pokrywać z moimi.

A mianowicie:

- Po "przytrzymaniu" sekundnika w opisywany przez Was sposób, zegarek mocno się spóźnia przez kolejne kilkanaście godzin.

- Zdarza się, że przy tej operacji wskazówka sekundowa zaczyna poruszać się wstecz (niestety nie idzie to w parze z cofaniem czasu w rzeczywistości).

- Ustawianie (korygowanie) położenia wskazówki minutowej wstecz bez "hakowania", w sposób zdecydowany, ale z wyczuciem, nie wywołuje wyżej opisanych zjawisk.

- Wskazówka minutowa nie przejmuje się sekundową i odwrotnie - jeśli ustawisz minutową na pełną minutę, podczas gdy sekundowa będzie na godz. 6, to po osiągnięciu przez nią godz. 12, minutowa wskaże minutę i pół. Czy to prawidłowe? Nie wiem, raczej normalne. ;)

 

Spotkałem się z opinią, że w Seiko 5 sekundnik ma jedynie sygnalizować, że mechanizm działa - ze względu na znaczne odchyłki mechanizmy te nie są dokładne. Moje skromne doświadczenia z "piątką" na 7S36 - podobnie jak i opisane przez Was w ostatnich postach - zdecydowanie temu przeczą. Jak na razie to najdokładniejszy zegarek mechaniczny, z jakim miałem do czynienia (poza sytuacją przywołaną w pkt. 1, jednorazowo). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robiłem to z wyczuciem by wskazówka nie ruszyła w przeciwną stronę.

A dokładność od 20 czerwca do dziś jest -1s do lorusa kwarca który idzie wg. czasu na stronie którą podałem wcześniej.

Podejrzewam że są jakieś odchyłki + , - ale w ogólnym rozrachunku przy moim używaniu jest b.dobrze.

Spodziewałem się dużo mniejszej dokładności a tu miłe zaskoczenie.

Pozdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- Po "przytrzymaniu" sekundnika w opisywany przez Was sposób, zegarek mocno się spóźnia przez kolejne kilkanaście godzin.

-

Czy jest możliwe aby takie spóźnienie objawiło sie po 5 dniach od momentu takiego ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zegarek cierpiał z powodu wstrzymania wskazówki sekundowej 5 dni wcześniej. To, czy zegarek się spieszy, czy późni i jak bardzo może wynikać również z pozycji w jakiej go zostawiasz np. na noc. Wypróbuj kilka pozycji spoczynkowych zegarka i znajdź taką, w jakiej ma najmniejszą odchyłkę, lub aby nadgonił/stracił to, co stracił/nadgonił podczas noszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy automat

 

af92823bb51ad4f4med.jpg

Edytowane przez xMuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki, 5ki to fajne zegarki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stary, ale jary :-) Fajna 5tka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką piąteczkę ale przegrała z Sumo.

Ale była świetna. 

 

PSX_20161123_172732.jpg


PSX_20161123_172812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Uszy też są spolerowane w tym SNK? IMO całkiem fajnie to wygląda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką piąteczkę ale przegrała z Sumo.

Ale była świetna. 

 

 

 

Jaki ma numer ref. ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.