Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Guest fidelio

To i ja się pochwalę swoim "cudeńkiem" :) Kupiony tydzień temu na CW za 450 zeta razem z cłem. Narazie śpieszy około 5 sek na dobę, zobaczymy po miesiącu..

PS. Luma świeci zaje...fajnie :D

attachicon.gifIMG_20181128_112244.jpgattachicon.gifIMG_20181128_112327.jpg

Gratki fajnej militarnej piątki  :) Kiedyś popełniłem na forum reckę tego modelu, choć w innej kolorystyce  ;)

To może i ja dodam swoją 5 którą odkupiłem w miniony weekend, bardzo się mi spodobała tylko bransa za mała i nie wiem jaki pasek dokupić. Prosiłbym również o określenie modelu tego Seiko ponieważ jeszcze nie znalazłem w necie. 

post-71279-0-53141900-1543932945_thumb.jpg

post-71279-0-69194600-1543932962_thumb.jpg

Witam . Chciałbym się pochwalić małym zabiegiem który wykonałem na moim Seiko5 (oczywiście rękami zegarmistrza) . Mianowicie postanowiłem zamontować w nim szkło szafirowe. Operacja w pełni się powiodła chociaż oryginalne szkiełko nie przeżyło demontażu. 

post-103484-0-44220400-1544296888_thumb.jpg

To może i ja dodam swoją 5 którą odkupiłem w miniony weekend, bardzo się mi spodobała tylko bransa za mała i nie wiem jaki pasek dokupić. Prosiłbym również o określenie modelu tego Seiko ponieważ jeszcze nie znalazłem w necie. 

Gratki :) Poszukaj tutaj, powinien być: http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/

Witam . Chciałbym się pochwalić małym zabiegiem który wykonałem na moim Seiko5 (oczywiście rękami zegarmistrza) . Mianowicie postanowiłem zamontować w nim szkło szafirowe. Operacja w pełni się powiodła chociaż oryginalne szkiełko nie przeżyło demontażu. 

Czy ta operacja była potrzebna, czy to kaprys? :rolleyes: Ile taka przyjemność kosztowała Cię? ;)  

Last but not least :-)

To prawda, do końca roku nic nie kupie, tylko dla tego że dostawca nie odzywa się :P:D

Guest fidelio

Gratki, jeden z fajniejszych zegarków w typie field/military :-)

Dzieki :) No ale i jakosciowo to jest bardzo przyjemne!! :D tylko zaraz beda same field watch’e, a ja w diverach zawsze zakochany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest fidelio

IMO seria "5" oferuje bardzo dobrą relację jakość/cena :-)

"Chciałbym się pochwalić małym zabiegiem który wykonałem na moim Seiko5 (oczywiście rękami zegarmistrza) . Mianowicie postanowiłem zamontować w nim szkło szafirowe. Operacja w pełni się powiodła chociaż oryginalne szkiełko nie przeżyło demontażu".

Szkoda, bo to dobre szkiełko mineralne, wzmocnione.  Ja  w takim samym Seiko 5 wymieniałem szkiełko na poczekaniu i nie zauważyłem (dopiero w domu),  że zegarmistrz oddał mi  jakieś inne,  nawet rozmiarowo i oczywiście  badziewne. Nie chciało mi się wracać i robić  mu awantury. A to niby znany i polecany zegarmistrz w centrum Warszawy ― co za moralny upadek zawodu.  Mógłby poprosić to bym mu je dał gratis. 

Wymieniłem na  wysokiej jakości szafirowe, nie powoduje zniekształceń optycznych,  wypukłe z antyrefleksem wewnętrznym (niebieskim). Kupione na crystaltimes.net (40 USD), przeznaczone do tego konkretnie modelu Seiko 5 (SNZG15K1). Pasowło idealnie, a  zegarek bardzo zyskał na wyglądzie.  

Najładniejszy z najładniejszych 5c8c51c71ff231301a2d7bbd5620e510.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

JTW

Poznajcie moją piątkę. Przeszła niejedno, kilka lat temu taki wstrząs, że spadł wahnik i oderwał cyferblat, widać nawet luty na 12 i 42s. Teraz ma honorowe miejsce w pudełko jako mój pierwszy automat, a mam go już prawie 10lat.

post-85669-0-20714900-1547988877_thumb.jpeg

Edited by Sahij

Miałem tą piąteczkę, super projekt nie wspominając ceny :)

Gdyby miała minimum 40 mm. średnicy to byłby hit i mogłaby kosztować 3x tyle  :)

Guest fidelio

Tomek, przez tą piątkę to chyba prawie każdy przechodził. Choć w jednej kwestii nie mogę się z Tobą zgodzić, jej wymiary są jak najbardziej w porządku :P Mnie drażniła tylko ta malutka koronka, którą operowanie nie należy (IMO) do najwygodniejszych. A sikor jako całość, kozak  :D

Edited by fidelio

No koronka mikra ale ile razy musisz ją odciągać?

Chociaż z 2 mm. mógłby być większy ;)

I chyba sobie odkupie do pudełeczka :D

Guest fidelio

Tomek, ja chyba też, prędzej czy później, tego majonezowego ;-)