Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś też maluch.

 

 

20240310_123416.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony na 15 stopni , macham macham i coś cholerka nie idzie , nie jest to czego bym oczekiwał, macie jakieś pomysły 🤔🤔🤔

IMG20240313132802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Krawędź tnącą pomaluj markerem zobaczysz czy równo zbierasz. Obejrzyj krawędź tnącą pod lupą lub robiąc zdjęcie makro czy nie masz dwóch plaszczyz krawędzi tnącej. Po pierwsze dwie płaszczyzny może wywołać złe prowadzenie kamieni, drgania tej ostrzałki a co ważniejsze to że nóż był naostrzony pod innym kątem niż ktoś Ci tutaj powiedział a Ty to przyjąłeś za dogmat. Przykładowo 17 a Ty teraz walisz te 15. Będziesz musiał dłużej ostrzyć na największej gradacji aż wszystko zbierzesz. Mam tą ostrzałkę mimo posiadania droższych. Niestety w mojej opinii nie jest to taki super produkt jak zachwalali go tutaj inni...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Krawędź tnącą pomaluj markerem zobaczysz czy równo zbierasz. Obejrzyj krawędź tnącą pod lupą lub robiąc zdjęcie makro czy nie masz dwóch plaszczyz krawędzi tnącej. Po pierwsze dwie płaszczyzny może wywołać złe prowadzenie kamieni, drgania tej ostrzałki a co ważniejsze to że nóż był naostrzony pod innym kątem niż ktoś Ci tutaj powiedział a Ty to przyjąłeś za dogmat. Przykładowo 17 a Ty teraz walisz te 15. Będziesz musiał dłużej ostrzyć na największej gradacji aż wszystko zbierzesz. Mam tą ostrzałkę mimo posiadania droższych. Niestety w mojej opinii nie jest to taki super produkt jak zachwalali go tutaj inni...

No dobra , jutro kupię marker żeby zobaczyć jak to zbiera. A na czym ostrzycie, jeśli można wiedzieć 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kamień używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Jaki kamień używasz?

Tego systemu co na zdjęciu 

IMG20240313175714.jpg

IMG20240313175636.jpg

IMG20240313175623.jpg

IMG20240313175542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ustawiony na 15 stopni , macham macham i coś cholerka nie idzie , nie jest to czego bym oczekiwał, macie jakieś pomysły 🤔🤔🤔

 

A jak długo machasz? Może to kwestia czasu i cierpliwości?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, karloss napisał(-a):

A jak długo machasz? Może to kwestia czasu i cierpliwości?

 

No trochę macham , widać że bierze, ale to nie jest to co bym chciał ☹️☹️☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie machaj na sucho, pryśnij lekko WD40 na kamień. Jak zaznaczysz markerem krawędź tnącą to użyj kamienia o najmniejszej gradacji tylko aby kamień zebrał tusz. Będziesz widział czy kąt jest dobrze ustawiony czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, colector napisał(-a):

Nie machaj na sucho, pryśnij lekko WD40 na kamień. Jak zaznaczysz markerem krawędź tnącą to użyj kamienia o najmniejszej gradacji tylko aby kamień zebrał tusz. Będziesz widział czy kąt jest dobrze ustawiony czy nie.

Dzięki 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

A na czym ostrzycie, jeśli można wiedzieć 🤔🤔🤔

 

Ja miałem podobne do Twoich doświadczenia

Doszedłem do wniosku, że jak mam się doktoryzować z ostrzenia jednego noża kilka razy na rok to nie ma to sensu

 

Wysyłam do KnifeHospital, który robi mi kompletny serwis noża i ostrzy tak jak sam bym w kilka lat się nie nauczył

To co wydam na ostrzałke to u KnifeHospital wystarczy mi na 10 lat ostrzenia :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Wysyłam do KnifeHospital, który robi mi kompletny serwis noża i ostrzy tak jak sam bym w kilka lat się nie nauczył

To co wydam na ostrzałke to u KnifeHospital wystarczy mi na 10 lat ostrzenia :) 

 

Było w tym wątku, że odwaliło jemu (Marcinowi) coś do głowy i koledzy nie mogli odzyskać noży przez rok - min. Mateo i Loco. Chyba, że poszedł po rozum do głowy i naprawił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Ja miałem podobne do Twoich doświadczenia

Doszedłem do wniosku, że jak mam się doktoryzować z ostrzenia jednego noża kilka razy na rok to nie ma to sensu

 

Wysyłam do KnifeHospital, który robi mi kompletny serwis noża i ostrzy tak jak sam bym w kilka lat się nie nauczył

To co wydam na ostrzałke to u KnifeHospital wystarczy mi na 10 lat ostrzenia :) 

Mi robi od roku 4 noże i nie mogę doprosić się zwrotu😠

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, pisar said:

KnifeHospital


Umówiłem się kiedyś że chciałbym poprawić swój nóż podczas pobytu w PL, zarezerwowałem sobie okienko żeby dotarł do mnie z powrotem przed końcem urlopu, to w jakim stanie go dostałem „po leczeniu” pozostawiło duży niesmak do dzisiejszego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

 

Było w tym wątku, że odwaliło jemu (Marcinowi) coś do głowy i koledzy nie mogli odzyskać noży przez rok - min. Mateo i Loco. Chyba, że poszedł po rozum do głowy i naprawił się.

 

Ja opisuję swoje doświadczenia...kontakt wzorowy i natychmiastowy, nóż zrobiony expresowo i to niejeden, bez jakichkolwiek zastrzeżeń

 

Jak nie on to są inni...bardziej o metodę mi chodziło działania w temacie ostrzenia :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 13:51, TomcioMiki napisał(-a):

Ustawiony na 15 stopni , macham macham i coś cholerka nie idzie , nie jest to czego bym oczekiwał, macie jakieś pomysły 🤔🤔🤔

IMG20240313132802.jpg

 

Machaj do skutku, będziesz miał odpowiednią KTdo tego typu noża a nie jak ktoś napisał żeby dostosować do 17 bo było może 17. To nie folderek EDC. Kolejne ostrzenia już pójdą szybciej, bez przeprofilowania KT. 

 

53586413297_3dabff5f0d_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pamiko napisał(-a):

Spokojnego piatku👊

IMG_9883.jpeg

Ten po prawej super. Kto on jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się broniłem przed Vickiem ale była promocja na Militaria to "wziełem"

 

 

20240315_085458.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Długo się broniłem przed Vickiem ale była promocja na Militaria to "wziełem"

 

 

20240315_085458.JPG

Vicki fajne są 👍👍👍

IMG20240315113132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy do mnie nie gadały. Ale ten jest w moim stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.