Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

NÓŻ

Recommended Posts

Co sądzicie moi drodzy o firmie FROSTS

noże warte każdej złotówki którą na nie wydasz, co prawda rękojeści nie są zrobione z rewelacyjnych materiałów, ale jak na swoja cenę to dobry wybór, Frost, Mora to noże z dobrej stali za małe pieniądze.

www.pajacyk.pl

Co sądzicie moi drodzy o firmie FROSTS dla laika do rzeźbienia kory :lol:

Bardzo przyzwoite noże robocze.

J.

Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo przyzwoite nożyki. "Bezobsługowe".

Panowie zdjęcie z knives, jestem zachwycony "brzydotą" tego noża ...

pragnę GO chociaż niczemu nie służy. Coś jak zegarek z WR 1000.

post-2204-0-17360100-1330644561.jpg

Extrema Ratio - 185° RAO

faktycznie bardzo ladny - mimo, ze nie lubię frame locków. Chylę czoła.

nie lubię frame locków

Czemu? Jeden z madrzejszych wynalaków: żadnych obcych części, żadnych wcięć, specjalnie obliczonych na zbity syfek. W terenie do czyszczenia wystarczy preparat WSW (Woda, Szczota, Wiadro)

A majcherek zaiste ładny i (co nieczęste) przemyślany. Przydałyby się co najwyżej jakieś szczątkowe okładki.

J.

Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

framelock dla mnie jest niewygodny

a w teren to wolę fixed, folder jest do miasta

ja mam taki oto wynalazek - mój własnoręcznie zrobiony nóż i pochwa, którą też sam sobie uszyłem :lol:

post-232-0-59924100-1330644566.jpg

robiłem około 3 miesięcy...na zajęciach na studiach. najtrudniej było zrobić ostrze. ale się udało. jest ostry jak brzytwa...

pozdro,

wojtek

ładny nożyk, klimat skandynawski (oprócz szczątkowego jelca) :lol:

co to za stal?

ładny nożyk, klimat skandynawski (oprócz szczątkowego jelca) :lol:

trafiłeś w samo sedno!! robiłem go na uniwersytecie ludowym w Danii!! :)a co do stali to zabij mnie, ale nie wiem!

wojtek

framelock dla mnie jest niewygodny

a w teren to wolę fixed, folder jest do miasta

A na pędzel komu w mieście taki majcher? Mały nożyk ew. z otwieraczem wystarczy.

Folder tego typu dobrze nadaje się na wycieczkę, ewentualnie z nocowaniem, bez wielkiego ekwipunku. Na dłuższe wyprawy bierze się normalny nóż, ale folder też się przydaje; ja np nigdy nie noszę noża przy pasku od portek. Owszem, jak przychodzi do jakiejś większej przeprawy, zakłada się nóż i parę innych rzeczy na pas (nie na pasek). I zawsze śmieszyły mnie sytuacje, kiedy idzie się gdzieś do lasu na 15 - 20 km, w klapkach i koszuli, a panowie zakładają 10 kilo rynsztunku "taktycznego", noże po paręset zet, jakieś chomąta, plecaki, cholera wie co jeszcze.

Skoro już o tym mowa, nic mnie tak nie wku..., jak takie orły idą po dwóch - trzech w cięższy teren albo w góry. I żaden nie pomyśli, że jak przyjdzie go szukać to gucio, bo twardziel się w "kamo" ubrał.

Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

A na pędzel komu w mieście taki majcher?

nie wiem po co, nie noszę tak dużych majchrów w mieście :lol:

trafiłeś w samo sedno!! robiłem go na uniwersytecie ludowym w Danii!! :)a co do stali to zabij mnie, ale nie wiem!

a skąd ją miałeś? ;)

a do czego ta łopatka? :lol:

z jakiego tytanu? nawęglany Ti6Al4V? jakiś stop beta?

chrono-craze - to twój ten sztylet HJ ? Do dzisiaj Niemcy produkują go min. dla Victorinoxa. Całkiem fajny - tylko te historyczne skojarzenia. Za bardzo Nocą Kryształową mi pachnie ;-) Na eksponat ok, ale do plecaka ... sam nie wiem.

Edit: grab - po dłuższym przyjrzeniu się. Fajny. To musi być przyjemne uczucie kroić "własnoręcznym nożem" ... sam się zastanawiam ... niestety nie mam warunków. Kiedyś pracowałem w firmie w której była nawet taka mała hartownia (piec wielkości radzieckiego telewizora), ale wtedy nie pomyślałem ... d*pa ze mnie.

Edit - frame locków nie lubię bo są "subiektywnie" niewygodne. Próbowałem się przekonać - ale nic z tego. Dobry liner lock i otwarta konstrukcja to lekarstwo na "brudy" w terenie.

Guest Ati

Mam nadzieję, że mnie Panowie tutaj nie wysmieja jak wyskoczę z troszkę mniej profesjonalnym itd. sprzętem, ale co tam :) Jak noże to noże :) Nóż (popularnie zwany finka) hiszpańskiej firmy Muela, model 71XX. Troche lat już ma, i na pewno nie można powiedzieć żebym go oszczędzał. Sporo przeszedł, a mimo to nadal świetnie się trzyma :)

noz1.jpg

noz2.jpg

noz3.jpg

noz4.jpg