Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa ulubione noże ostatnimi dniami.Socom bravo drop point oraz jako EDC Victorinox Compact.

 

8aef9a2816fdfd3d.jpg

 

765f87c518142d5c.jpg

 

256a4f7947e93286.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi ulubieńcy na chwile obecną. TS zgrabny fajnie siedzi w kieszeni. WE dość duży , może nie do codziennego użytku , noszenia ale jestem pod wrażeniem wykonania , dbałości o szczegóły. Na przykład wzór na klips pięknie pokrywa się z wzorem na uchwycie , TS można zauważyć wcięcie na uchwycie pokrywające się z tym na ostrzu. To szczegóły , ale właśnie to wyróżnia dobry folder od przeciętnego. Chyba stałem się fanem noży tytanowych. Jeszcze jakiś z Carbon chodzi mi po głowie i będę miał jasną sytuacje , w jakim kierunku będzie się rozwijać moja kolekcja.
Przyjemnej niedzieli życzę 1313a7c5a26f1449f542d0290370d8e5.jpg&key=1a9d8d837022d0f59526b9777e59d05fa88a38c31828c72b121967781852ee78
38530ccdd138162bfc5584bffaba1618.jpg&key=5e7e72bd4b0f9de1caa5482acb62bb69c40547adf5e370f7aa88bdfa8b9e77dc
b3e49817cd72fb85b28650c68874d108.jpg&key=b958c6a2f1fe17cafb64520174a1c8dd5636ea9bbe6f5615a14774e24ceea5c2
cce56e1b32fe1e25c4ca80e3e87866b5.jpg&key=ef4e0be3a63ff7c65a1e70bfbb4d5176f2a65d5654fb6abb8b138d9e2f6daebb


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dzięki za fajny opis.Nie ukrywam ,że mnie również ciągnie w stronę dobrych rasowych chińczyków ,bo to co oferują to naprawdę znacznie więcej niż np. Microtech Made in USA.( IMO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Moi ulubieńcy na chwile obecną. TS zgrabny fajnie siedzi w kieszeni. WE dość duży , może nie do codziennego użytku , noszenia ale jestem pod wrażeniem wykonania , dbałości o szczegóły. Na przykład wzór na klips pięknie pokrywa się z wzorem na uchwycie. Chyba stałem się fanem noży tytanowych. Jeszcze jakiś z Carbon chodzi mi po głowie i będę miał jasną sytuacje , w jakim kierunku będzie się rozwijać moja kolekcja.
Przyjemnej niedzieli życzę emoji477.png1313a7c5a26f1449f542d0290370d8e5.jpg
38530ccdd138162bfc5584bffaba1618.jpg
b3e49817cd72fb85b28650c68874d108.jpg
cce56e1b32fe1e25c4ca80e3e87866b5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gdzie i za ile kupiłeś tego WE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

Gdzie i za ile kupiłeś tego WE ?

Z WE knive oraz Reate nie jest łatwo, ale co ważne dla nas w PL zakup wyjdzie Cię taniej niż kupując w USA przez pośrednika.Bo jak masz kogoś kto mieszka w USA i Ci go jakoś wyśle czy przywiezie to wyjdzie to samo co w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

Z WE knive oraz Reate nie jest łatwo, ale co ważne dla nas w PL zakup wyjdzie Cię taniej niż kupując w USA przez pośrednika.Bo jak masz kogoś kto mieszka w USA i Ci go jakoś wyśle czy przywiezie to wyjdzie to samo co w PL.

Ale Jego nóż nie jest już produkowany i w EU nie udało mi się go namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek dzięki za fajny opis.Nie ukrywam ,że mnie również ciągnie w stronę dobrych rasowych chińczyków ,bo to co oferują to naprawdę znacznie więcej niż np. Microtech Made in USA.( IMO)

Wiesz jaki nóż miałem kupić jako pierwszy ? Już Ci mówię , Microtech Socom Bravo. Miałem go w koszyku , zbyt długo się zastanawiałem. Nie byłem pewny czy to dobry wybór. W końcu ktoś go mi podkupił. Bardzo mi się podobają.
W końcu postanowiłem rozpocząć przygodę nie topiąc bilionów w noże , tym bardziej , że szybko się nudzę i szukam czegoś nowego. Mam już jakieś pojecie. Lubię dobre rzeczy , nie toleruje chińskich podrób. Teraz widzę , że od pewnej kwoty i użytego materiału , można się spodziewać bardzo przyzwoitej jakości chińczyków. Porównywalne z drogimi amerykańskimi folderami. Co nie wyklucza , że w przyszłości przejdę na wyższy level


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Burns napisał(-a):

Ale Jego nóż nie jest już produkowany i w EU nie udało mi się go namierzyć.

No dlatego napisałem ,że nie jest łatwo z tymi nożami.Ja też polowałem na Reate Exo i jakoś nie mogę upolować...😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie i za ile kupiłeś tego WE ?

Kupiłem na ebay , cena 230$. Nie mam pojęcia czy cena dobra czy nie. Jak mi coś w oko wpadnie to kupuje. Sprzedawca z terenu stanów zjednoczonych. Widzę że ma sporo aukcji noży WE , Rike , Boker , Kizer itp.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Wiesz jaki nóż miałem kupić jako pierwszy ? Już Ci mówię , Microtech Socom Bravo. Miałem go w koszyku , zbyt długo się zastanawiałem. Nie byłem pewny czy to dobry wybór. W końcu ktoś go mi podkupił. Bardzo mi się podobają.
W końcu postanowiłem rozpocząć przygodę nie topiąc bilionów w noże , tym bardziej , że szybko się nudzę i szukam czegoś nowego. Mam już jakieś pojecie. Lubię dobre rzeczy , nie toleruje chińskich podrób. Teraz widzę , że od pewnej kwoty i użytego materiału , można się spodziewać bardzo przyzwoitej jakości chińczyków. Porównywalne z drogimi amerykańskimi folderami. Co nie wyklucza , że w przyszłości przejdę na wyższy level emoji57.pngemoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

To masz bardzo zdrowe podejście.Stopniowo wchodzisz na szczyt.Na to zwracali mi kilka razy w rozmowach priv. znajomi/ koledzy z forum nożowego ( customknives),że tak właśnie najlepiej.Z zegarkami też tak miałeś ?.Wracając jednak do noży.To jak patrzymy na produkty Made in USA to przebić jakością mogą ( IMO z tego co przerobiłem) tylko noże custom od amerykańskich makerów.Np.ten mój MT Marfione Scarab 2 jakość wykoanej głowni to jest top topów , pasowanie elementów oraz jakość zastosowanych materiałów.

btw.230 $ świetna cena jak na tej wielkości WE knife.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Kupiłem na ebay , cena 230$. Nie mam pojęcia czy cena dobra czy nie. Jak mi coś w oko wpadnie to kupuje. Sprzedawca z terenu stanów zjednoczonych. Widzę że ma sporo aukcji noży WE , Rike , Boker , Kizer itp.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cena normalna dla ostatecznego kupującego. Przy wysyłce z USA do PL po cle i vacie już nieopłacalna jak napisał Genovese.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

Piotrek dzięki za fajny opis.Nie ukrywam ,że mnie również ciągnie w stronę dobrych rasowych chińczyków ,bo to co oferują to naprawdę znacznie więcej niż np. Microtech Made in USA.( IMO)

Tyle razy już pisałem o WE, że to fajne nożyki nie odstające jakością od kultowych znanych i podziwianych noży, ale niektórzy mnie tu wyśmiewali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masz bardzo zdrowe podejście.Stopniowo wchodzisz na szczyt.Na to zwracali mi kilka razy w rozmowach priv. znajomi/ koledzy z forum nożowego ( customknives),że tak właśnie najlepiej.Z zegarkami też tak miałeś ?.Wracając jednak do noży.To jak patrzymy na produkty Made in USA to przebić jakością mogą ( IMO z tego co przerobiłem) tylko noże custom od amerykańskich makerów.Np.ten mój MT Marfione Scarab 2 jakość wykoanej głowni to jest top topów , pasowanie elementów oraz jakość zastosowanych materiałów.
btw.230 $ świetna cena jak na tej wielkości WE knife.

Z zegarkami było podobnie. Zaczynałem od Seiko i Bulova. Ale też może temu , że miałem więcej wydatków ważniejszych.
Noże , to wyglada tak. Z tym made in USA to według mnie śliski temat. Marcin mi zwrócił ( delikatnie ) uwagę , że mam na wyciągnięcie ręki rodzime produkcje a kupuje chińskie. Wystarczy poczytać , Benchmade 100% chińska produkcja , Spyderco kilka modeli robione w USA reszta Chiny. To tylko przykład. Pewnie na każdą z firm można coś znaleść.
Ja kieruje się ceną , bo wiem jak produkcja tu może wyglądać. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Zegarków zatrzymałem się na Rolex. Przerobiłem najciekawsze modele tej manufaktury , nam zdanie wyrobione.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Tyle razy już pisałem o WE, że to fajne nożyki nie odstające jakością od kultowych znanych i podziwianych noży, ale niektórzy mnie tu wyśmiewali. 

Ja nożami na serio zacząłem się interesować lekko ponad rok temu.Pamiętasz pewnie ,że pierwsze miesiące to były głównie u mnie ciągłe rotacje i zakupy OTF , czy automatów.O tym ,że Reate i We knife jest bdb jakościowo wiedziałem już myślę w październiku lub listopadzie zeszłego roku jak założyłem konto i swój temat na CK.Tutaj też pisałem chyba w styczniu ,że Reate Exo jest na moim celowniku.Z samym We miałem o tyle problem ,że nie byłem pewny co bym od nich chciał.Teraz ewaluowałem, stąd powrót do zakupów noży manualnych np. praktycznie jeden po drugim MT Socom Bravo by Rike knifes... 🤩

 

55 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Z zegarkami było podobnie. Zaczynałem od Seiko i Bulova. Ale też może temu , że miałem więcej wydatków ważniejszych.
Noże , to wyglada tak. Z tym made in USA to według mnie śliski temat. Marcin mi zwrócił ( delikatnie ) uwagę , że mam na wyciągnięcie ręki rodzime produkcje a kupuje chińskie. Wystarczy poczytać , Benchmade 100% chińska produkcja , Spyderco kilka modeli robione w USA reszta Chiny. To tylko przykład. Pewnie na każdą z firm można coś znaleść.
Ja kieruje się ceną , bo wiem jak produkcja tu może wyglądać. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
Zegarków zatrzymałem się na Rolex. Przerobiłem najciekawsze modele tej manufaktury , nam zdanie wyrobione.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Z tą produkcją w Chinach to oczywiste.I tutaj nie ma co pisać ,że to niepewne czy śliskie.Tam produkują przecież wszystko.Na 100% znaczną część podzespołów każdego " amerykańskiego noża"jest robiona w Chinach.Tylko dlaczego to takie słabe jakościowo np. BM?.Jak czytam / widzę problemy w przypadku oryginalnych Benchmade to jest to przykre.np. pękające klipsy.Także zgadzam się , gdyby takie Benchmade miało wszystkie podzespoły produkowane w USA to te noże były by jeszcze droższe...Poza tym zauważyłem też z tego co czytałem na forach nożowych ,że np. Microtech z początku produkcji(1997-2007) to była inna klasa wykonania.Wtedy było widać ,że się przykładali.To samo z Benchmade.Mialem model BM 761 który np. pracą mechaniki zmiażdżył CRK Sebenze.,..Także naprawdę dobre amerykańskie to już raczej było...

 

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Panowie wiecie i czytaliście wywiad z właścicielem Reate ze jego ogromna inwestycja w najnowsze maszyny i ogromne nakłady są po to zeby dorównać Chrisowi którego noze uważa za wzorzec. Nie przesadzał bym tak z końcem amerykańskiej produkcji ( chyba ze nie znacie zbyt wielu firm).  Co oczywiście nie zmienia faktu ze produkty z tej fabryczki są świetnie wykonanymi nożami chociażby taki Chaves.

Kolejny to Hoback Sumo również fantastycznie wykonany i wiele innych.

A i sam produkt Reate wiem z pewnego źródła😏jest dobrze wykonanym nożem . Mimo to końca amerykańskiej produkcji nie widzę pozdrawiam 

DE0B2362-5CA8-48FD-9620-49ED23C79B1E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Pewnie Panowie wiecie i czytaliście wywiad z właścicielem Reate ze jego ogromna inwestycja w najnowsze maszyny i ogromne nakłady są po to zeby dorównać Chrisowi którego noze uważa za wzorzec. Nie przesadzał bym tak z końcem amerykańskiej produkcji ( chyba ze nie znacie zbyt wielu firm).  Co oczywiście nie zmienia faktu ze produkty z tej fabryczki są świetnie wykonanymi nożami chociażby taki Chaves.

Kolejny to Hoback Sumo również fantastycznie wykonany i wiele innych.

A i sam produkt Reate wiem z pewnego źródła😏jest dobrze wykonanym nożem . Mimo to końca amerykańskiej produkcji nie widzę pozdrawiam 

DE0B2362-5CA8-48FD-9620-49ED23C79B1E.jpeg

Pamiko , ja też nie widzę końca amerykańskiej produkcji.Widzę tylko problemy jakościowe amerykańskich produktów mimo ,że jak  wiemy podzespoły są produkowane w Chinach.Poza tym mialem 3 sztuki CRK i były one wykonane moi zdaniem bardzo dobrze( jedyne obiekcje miałem do mechaniki) tyle tylko ,że np. Sebenza kosztuje 2 x tyle co inny podobnej wielkości folder Reate czy We knife.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś Reate?

Albo coś z ich fabryki?

Bo ja tak

Mam pytanie zupełnie bez absolutnie żadnych złośliwości Co było nie tak w mechanice CRK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pamiko napisał(-a):

A miałeś Reate?

Albo coś z ich fabryki?

Nie mialem.Z chińczyków mam póki co tylko Socom Bravo.Czytałem natomiast opinie ludzi na CK ,że jakość np. Reate czy We knife jest dla amerykańskich noży niedościgniona.A ty co twierdzisz na temat Reate vs CRK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRK to pierwsza 3 a Reate pierwsza 10.

Zauważyłem ze sporo osób ( broń Boże nie mam na mysli naszego grona) myli pojęcia i klasyfikuje Noze które działają bardzo płynnie wyżej od tych których praca nie jest przewidziana na płynna jako noze lepsze co może być oczywistym błędem .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Co było nie tak w mechanice CRK?

Sztywność , bardzo ciężko otwierało mi się go.Później opisywał tą przypadłość chyba tutaj @adiblue i z tego co pisał "problem" ustępuje po jakiejś astronomicznej ilości kliknięć jak już podkładki się mocniej wyrobią.Ja kupowałem wyłącznie nowe noże CRK.Także w sytuacji kiedy masz używane modele możesz problemu nie dostrzegać.

10 minut temu, Pamiko napisał(-a):

 

Zauważyłem ze sporo osób ( broń Boże nie mam na mysli naszego grona) myli pojęcia i klasyfikuje Noze które działają bardzo płynnie wyżej od tych których praca nie jest przewidziana na płynna jako noze lepsze co może być oczywistym błędem .

 

No tylko ,że to jest Twoja subiektywna ocena.Masz do niej prawo.Tak jak ja mam do tego ,że cenie płynność i łatwość obsługi już nowego noża a nie noża który przepracował masę czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nowe CRK  jak i inne które otwierają się na widok mojej ręki ale to nie powoduje ze sa lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam prośbę podaj mi trzy czynniki które bierzesz pod uwagę przy wyborze noża. Chyba ze jest ich więcej to z chęcią przeczytam

29 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

Sztywność , bardzo ciężko otwierało mi się go.Później opisywał tą przypadłość chyba tutaj @adiblue i z tego co pisał "problem" ustępuje po jakiejś astronomicznej ilości kliknięć jak już podkładki się mocniej wyrobią.Ja kupowałem wyłącznie nowe noże CRK.Także w sytuacji kiedy masz używane modele możesz problemu nie dostrzegać.

No tylko ,że to jest Twoja subiektywna ocena.Masz do niej prawo.Tak jak ja mam do tego ,że cenie płynność i łatwość obsługi już nowego noża a nie noża który przepracował masę czasu...

Oczywiście ze tak a może dlatego tak jest ze nie mam problemu z otwarciem od strzała wyjętego z pudełka CRK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.