Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

Taki jedzie do mnie. Wziąłem teraz z opcją na weekend😀 Civivi Plethiros Cooper.Miałem kiedyś taki sam ale ostrze z damastu.Nóz ogólnie fajny był ale ostrze to kole damastu nie stało. Fota z netu.

836db44b4e0faca86bd74871e289.jpg

Edited by mirek 1969

Jeden z moich ulubionych noży

Les George Talos

20201015_102119.jpg

Edited by Pioters

Mówię Żonie, że trójka lepiej się chowa to nie wierzy 😉

Panowie, jestem całkowicie nowy w temacie, a chciałbym kupić jakiś fajny składany kieszonkowy nóż, który mi posłuży dłuższy czas. Osobiście mam delikatną fazę na wszystko co italiańskie, wiec jakby nóż bym „Made in Italy” to super, chyba że w tym temacie włoskie produkty nie są najlepszej jakości to z chęcią rzucę okiem na coś innego. Dalsze preferencje to stonowane kolory (najlepiej czarny, srebrny) długość ostrza do 100mm i cena do 250€.

3 godziny temu, pepepatryk napisał(-a):

Panowie, jestem całkowicie nowy w temacie, a chciałbym kupić jakiś fajny składany kieszonkowy nóż, który mi posłuży dłuższy czas. Osobiście mam delikatną fazę na wszystko co italiańskie, wiec jakby nóż bym „Made in Italy” to super, chyba że w tym temacie włoskie produkty nie są najlepszej jakości to z chęcią rzucę okiem na coś innego. Dalsze preferencje to stonowane kolory (najlepiej czarny, srebrny) długość ostrza do 100mm i cena do 250€.

Z Włoskich to polecam Lionsteel, Bastinelli, Fox , Extrema Ratio. Niezłe noże ;)

Co do konkretnych modeli to trudno coś doradzić bo jest tego naprawdę sporo. Na poprzedniej stronie wrzuciłem zdjęcie właśnie z Lionsteelem, świetny nożyk. Wykonany bardzo dokładnie z bardzo dobrych materiałów takich jak tytan, carbon, stal M390. Jedynym minusem jest brak blokady poza tym nóż bardzo wygodny do codziennego noszenia, który u innych nie wzbudza negatywnych emocji ;)

Edited by Pioters
literówka

Powitoł

Dodałbym jeszcze vipera.

I może jeszcze info, że foldery extremy ratio są niezbyt szczególne. Może jeszcze klasyki jak MPC, Fulcrum czy RAO jak kto takie klimaty lubi :)

Ogólnie wykonanie tyłka nie urywa, materiały nieciekawe, blokady czasem szwankują, itp., itd.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Najłatwiej jak zaczniesz od przejżenia stron z nożami czy choćby allegro/olx. Zaznacz sobie przedział cenowy np 500-1200 zł. Wybierz kilka firm i modeli a my coś doradzimy 😉

Trudno tak rzucać przykładami bo nie wiemy jakie klimaty Ci się podobają a noży jest tysiące.

Dobre strony np Lamnia, Świat noży, CQB, Militaria czy Milicon

Dodam jeszcze od siebie dobre rodzaje stali.

440, N690, 154CM, S30V, S35V, Elmax i moja ulubiona M390/CTX

Unikaj stali węglowych oraz powłok. Trudno je się ostrzy, są rdzewne A powłoki się rysują.

Polecam okładziny/rączki z tytanu, G10, carbon fiber, micarta. Trudno kupić nowy markowy nóż z extra stali i choćby tytanu w poniżej 1000 zł ale nie niemożliwe . Weź pod uwagę noże z drugiej ręki od kolekcjonera, pasjonaty 😉

Wielkie dzięki :) na pierwszy rzut spodobały mi się: Lionsteel ROK Aluminium black, Lionsteel MYTO Aluminum. 

edit: i jeszcze MKM Knives Clap, olive

Edited by pepepatryk

Fajny. Jedyne co w nim mi przeszkadza to materiał rączki.

Aluminium się mocno rysuje (powłoka) oraz łatwo obić. 

Ogólnie mam nadzieje, że kupię jedne nóż i to będzie na tyle mojej przygody, więc chce kupić coś co posłuży mi długo, będzie dobre jakościowo. Która z tych firm jest lepsza, Lionsteel czy MKM? 

Taa jeden nóż 😁 kwestia czasu i będzie cała szuflada 😉

Chyba MKM robi noże w Lionesteel. Jak tak to będzie dobra jakość. Zobacz na Youtube może są jakieś testy.