Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie musi być jakaś Pawłowicz. Taki mamy klimat.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze jedno z wczoraj.Mój nowy nabytek , wiem ,że bardzo kontrowersyjny ,być może dla wielu zbyt futurystyczny ,no ale nic nie poradzę ,że mi się spodobał: 😍

 

Jake Hoback summit :

814c20164e2c8e51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

Takie jeszcze jedno z wczoraj.Mój nowy nabytek , wiem ,że bardzo kontrowersyjny ,być może dla wielu zbyt futurystyczny ,no ale nic nie poradzę ,że mi się spodobał: 😍

 

Jake Hoback summit :

814c20164e2c8e51.jpg

Ja wiem czy kontrowersyjny? Wygląda dobrze. Inaczej niż inne. Wydaje mi się, że będzie miał bardzo użyteczną kt. Krawędź tnąca nie została okradziona, żadnymi chiolami, podcięciami pod palec, co mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, loco50 napisał(-a):

Pepepatryk, jak będziesz kupował drugi nóż 😁 to może zaczerpniesz coś  z moich typów. Mowa oczywiście o nożach użytkowych, a nie masakrycznie drogich , kolekcjonerskich. Chociaż obecnie pojęcie drogie dość mocno się zmieniło - noże, które były w rozsądnej cenie przestały być w rozsądnej. Ale do brzegu😁

1.Benchmade Presidio II - mocny, spory, ale nie szabla, dobrze wyważony i leżący w ręce. Dobre materiały, bez udziwnień, dobrze działający axis. Mój namber łan jeśli chodzi o EDC. 

2.Z tej samej stajni Adamas  dorosły . Dla niektórych może być za duży bo to kawał porządnego noża. Do działań w mieście moim zdaniem ciut przy duży, może trochę ciążyć i przeszkadzać np przy wsiadaniu do samochodu. No i ten " taktyczny" sznyt może niektórym sie nie podobać. 

3.Spyderco PM2, mój drugi namber łan 😁. Dobre materialy, spory wybór stali i okładzin.Mimo, że wygląda krótko ma kawałek ostrego. Niektórzy nie trawią garbatego dizajnu. Moj wybór to Cru w mikarcie. Aha, i sporo gadżetów do ciuningu-stajlingu😁😁

4.Albo Shaman, kawał porządnego sk... a. Tylko brać i rżnąć. 

5.SOG Pentagon, jeden z moich ulubionych. Dobre materiały i wykonanie, mocno taktyczny wygląd, co dla mnie jest plusem, ale suwerena moze zbulwersować i wystraszyć jak się w miejscu publicznym go otworzy.

6 SOG Kiku XR, króciak, ale bardzo poręczny , dobre materiały. 

Przejdźmy do WE:

7 i 8..Quixotic albo Subjugator- ex aequo . Podobna wielkość, bardzo dobre materiały, doskonałe wykonanie, elegancki dizajn. 

ZT 😁

9.640 spory, dość ciężki (dla mnie zaleta), bez łożysk,dysk do otwierania- niektórzy nie lubią, u mnie bez znaczenia. Kawał porządnego noża. 

10.562- tytan lub węgiel do wyboru. Duzy, ale bez przesady, tu już łożyska. Mechanika bez zarzutu. Jakość  i wykonanie bardzo dobre. 

Włoszczyzna:

Lionsteel - tak, chociaż dość monotonny dizajn - w zasadzie jeden projektant(Moletta), ale Myto czy nieco mniejszy T. R. E. są piękne. 

Viper - Orso, mniejszy, elegancki bądź  Fortis, mocny, porządny, w tytanie. 

Fox-nie trzyma jakości, zdarzają sie fakapy. 

Extrema Ratio raczej na EDC się  nie nadają. 

Maserin Nimrod-godny polecenia do ciężkich prac, zero udziwnień, mocny, porządny nóż. 

Mozna też pomyśleć o Cold Steel - Recon, duży, dość brutalny, solidny albo Code  4- też nie mały , ale bardziej płaski . 

I na deser trochę taniej ale przyzwoicie:

Kershaw - 17760 LSW lub Barecknuckle. 

Amen. Dziękuję za uwagę 😁😁

 

Adaś ile to pisałeś? Nie szkoda czasu i życia ? Może komuś się przyda. Z reguły jednak nie usłyszysz nawet dziękuję, może nawet Cię oplują ! Idiotów i patoli nie brakuje.

Ode mnie podziękowania za wkład pracy.

Chwała Ci i Sława Ukrainie 😉

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Burns napisał(-a):

Adaś ile to pisałeś? Nie szkoda czasu i życia ? Może komuś się przyda. Z reguły jednak nie usłyszysz nawet dziękuję, może nawet Cię oplują ! Idiotów i patoli nie brakuje.

Ode mnie podziękowania za wkład pracy.

Chwała Ci i Sława Ukrainie 😉

Na wczasach jestem. Owinąłem obiad, zalałem szklanicę rakiją i zasiadłem do wypracowania podczas trawienia 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Na wczasach jestem. Owinąłem obiad, zalałem szklanicę rakiją i zasiadłem do wypracowania podczas trawienia 😁

Aaa to wszystko jasne 🙂

A pozwiedzałeś ?

Przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Nessebar. Bez sensu. Założenie wpisane na listę UNESCO a wyglądają jak Krupówki. Igly, widly, klapki, czapki, gwizdki, majtki. Katastrofa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Burns napisał(-a):

Adaś ile to pisałeś? Nie szkoda czasu i życia ? Może komuś się przyda. Z reguły jednak nie usłyszysz nawet dziękuję, może nawet Cię oplują ! Idiotów i patoli nie brakuje.

Ode mnie podziękowania za wkład pracy.

Chwała Ci i Sława Ukrainie 😉

Ja dzięki m.in. @loco50 kupiłem w zeszłym roku Benchmade Presidio II - więc, jak widać, takie rady się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Jest Pan zadowolony? 😁 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

I co? Jest Pan zadowolony? 😁 😁 

Bardzo, chociaż głównie leży w samochodzie 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja dzięki m.in. @loco50 kupiłem w zeszłym roku Benchmade Presidio II - więc, jak widać, takie rady się przydają.

Jakby taki przewodnik dało się jeszcze podwiesić na pierwszej stronie. Za kilka dni zginie w stosie podstron i nieliczni będą pamiętać a z opcją szukaj wielu ma odwieczny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż zmotoryzowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Bardzo, chociaż głównie leży w samochodzie 😆.

A Ty nie pociskasz rowerem?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

A Ty nie pociskasz rowerem?

Głównie rowerem, samochód służbowy ma żona, czasem mnie na zakupy wyśle - ciężko rowerem przywieźć zakupy na cały tydzień😄.

Dzisiaj w Polsce odebrałem z serwisu rower górski, wybrałem się w trasę po okolicznych lasach i mi się leatherman przydał gdy musiałem coś przeciąć - tak więc wożenie noża w torbie ma sens💪.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A Ty nie pociskasz rowerem?

A to nie miał być dla syna ?🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

A to nie miał być dla syna ?🤣

Dla syna miał być Benchmade, fakt. Pozbawił się 2 tygodnie i go odstawił. No co ja zrobię jak on ma słomiany zapał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie od Finów idą dwa nożyki. Jeden ze znanej stajni na S😁. Drugi taka ciekawostka. W necie wyglądał ok, zobaczymy jak na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Pepepatryk, jak będziesz kupował drugi nóż 😁 to może zaczerpniesz coś  z moich typów.

 

 

Dzięki wielkie za podpowiedź. Jak już wspomniałem, jestem świeży więc dobra rada zawsze w cenie. Z tych co wymieniłeś to rzeczywiście przyglądałem się marce Benchmade, Lionsteel, We, Spyderco (chodź pomimo dobrych opinii nie trafia w mój gust ani trochę). Przede mną jeszcze ZT ich wzornictwo też do mnie przemawia. Vero Engineering też wizualnie super noże ( dziś od 19 będzie można robić preorder na jednej z niemieckich stron) Aaaa no i ten japoński Mcusta, elegancka pozycja jak dla mnie :)  

 

Po tygodniu czasu kupiłem już swój pierwszy nóż, poobcuję z nim trochę, zobaczę jak się sprawy dalej potoczą. Za radą wielu z Was, nie zainwestowałem sporo mamony w pierwszy sprzęt, ale skoro tyle frajdy mam przy tej półce cenowej, co mnie czeka dalej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcusta z kolei w ogóle do mnie nie rozmawia 😁

A pajaka trzeba wziąć do ręki. Tak odważnie, bez obaw😁😁

Wielu zdanie zmieniło po macanku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba iść za głosem serca 😉 albo jest miłość albo nie.

Tak przy okazji mój ulubiony nożyk 

20200529_233518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.