Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno ,a jaka najlepsza będzie długość całkowita,długość zamkniętego noża,długość ostrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do CRKT M21-04 to ciezki kawał noza , jak go bedziesz w kieszeni nosił to Ci galoty spadna

 

Eee tam, spadną! ;) Od Bucka 880 i Skirmisha 630 nic mi nie spada, to czemu od emki ma spadać? :) Nóż jest spory i swoje waży, ale wg mnie nóż musi się różnić od scyzoryka :) O M21-04 mogę się wypowiadać w samych superlatywach - to jeden z ulubionych i sprawdzonych przez lata moich noży, pierwszy w życiu folderek. Polecam najzwyklejszą wersję z gładką klingą AUS8 i aluminiową rękojeścią, a gdyby udało się dostać nóż ciut starszy, z 4-pozycyjnym montażem klipsa, to raczej na pewno nie będzie z problemów z jakością wykonania czy błędami w obróbce cieplnej wspomnianymi przez Marcina.

 

Dla mnie najodpowiedniejsza długość klingi to 4", choć mam i noszę czasem megafoldery 5- a nawet 6-calowe :) Ale te 4" naprawdę rządzą! :D


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ? nóz ma pracowac nie golic :-)

Chodzi mi tu raczej o zachwyt nad stala. 440C, s30v, czy infi... kazda da sie porzadnie naostrzyc. Ja po okresie `s30v ponad wszystko' wole mniej topowe stale, ktorych nie bede ostrzyc godzinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Bucka 880 mam Skirmisha 630 jeden stal ATS drugi s30v no i bucka sprzedałem bo godzina ostrzenia mi nie odpowiadała

pomijajac gabaryty skirmisha mam z sentymentu na codzien uzywam Gripa z 154 CM i to wg mnie optymalna stal na EDC /codzienne noszenie krojenie itp/

jak jade gdzies na kilka dni np na ryby to biore Manixa do krojenia chleba itp bo wiem ze przez 5-6 dni utrzyma ostrosc

ale wtedy mam i ze soba RAT-7 z weglówki bo tym i drewno narabie i łatwo naostrze

ze stalami ATS i D2 juz dawno sie pozegnałem /jedyny który mam to kilka postów wyzej/

bo jak kolega wyzej napisał ostrzenie tych stali to meczy........

na poczatek najlepsza stal to 440c lub jej odpowiednik 690 max 154 CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc że oprócz zegarkami na tym forum interesujecie się także nożami, może będziecie mogli mi pomóc

 

Powoli zbliżają się urodziny - mam wybrać prezent

 

Od dłuzszego czasu myślę nad jakimś nożem albo scyzorykiem. Często brakowało mi "czegoś ostrego" żeby coś przeciąć, ukroić... :angry:

 

Budżet gdzieś około 200 zł (może być coś tańszego), nie będę nikogo zabijał ani rzucał, potrzebny mi nóż do codziennego użytku (np przeciąć kabel, gałązkę, jako noż kucheny itp) solidny, dobrze trzymał się w ręce i posłużył jak najdłużej, ewentualnie żeby fajnie wyglądał :angry:

 

z góry thx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ok 200zl to Benchmade Griptilian ( model 551), niczego lepszego w tej cenie nie wymyślono.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy znają jakiś nóż który spełniałby moje kryteria?:) Przyszedł czas zmienić mojego byrda.

Oto kryteria:

Okładziny stal, tytan lub g10

ostrze ze stali s30v lub porównywalnej- może być lepsza:)

otwierany jedną ręką za pomocą dziury (syderhole)

blokada najlepiej Liner-Lock

prosty wygląd

cena max 400zl

 

Bardzo podoba mi się spyderco tenacious i spełnia większość warunków ale niestety stal z jakiej jest wykonany wyklucza go- mam taką w byrdzie i wole coś leszego.


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Bardzo podoba mi się spyderco tenacious i spełnia większość warunków ale niestety stal z jakiej jest wykonany wyklucza go- mam taką w byrdzie i wole coś leszego.

Oczywiście Paramilitary albo Military. W tej cenie powinieneś je ściągnąć z USA. Ewentualnie BM Dejavoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Paramilitary albo Military. W tej cenie powinieneś je ściągnąć z USA. Ewentualnie BM Dejavoo.

 

Dzięki za odp. Myślę że wybór padnie albo na military albo dejavoo. Jakieś plusy minusy za którymś z nich?

 

 

Buck jak na swoją cenę jest bardzo fajną ofertą ale jakoś mnie nie przekonuje...

Edytowane przez szymon__k

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkąd mam Manixa to praktycznie posprzedawałem inne noze i zostały mi tylko dwa toole, dwa scyzoryki BRKT i BM VEX. :) Spyderco robi fajne noże :)


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Dzięki za odp. Myślę że wybór padnie albo na military albo dejavoo. Jakieś plusy minusy za którymś z nich?

Dejavoo: bardzo precyzyjnie wykonany, ma fajne detale. Nie nadaje się do cięższych prac z powodu podcięcia na rękojeści w które wchodzi palec wskazujący i naciska na blokadę.

 

Paramili: ma wytrzymałego compression locka, ma dużo mniejsze ostrze niż Dejavoo, choć ogólnie jest większa, nada się dobrze do cięższych prac, podobno zdarzają się egzemplarze z pionowym bladeplayem, więc lepiej dopytać.

 

Military: zero problemów z blokadą, świetny ale wielki nóż.

 

Wszystkie noże co jakiś czas pojawiają się na Allegro.

 

Buck jak na swoją cenę jest bardzo fajną ofertą ale jakoś mnie nie przekonuje...

To jest nóż klasy Tenaciousa, z lepszą stalą.

Edytowane przez mathu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkąd mam Manixa to praktycznie posprzedawałem inne noze i zostały mi tylko dwa toole, dwa scyzoryki BRKT i BM VEX. :) Spyderco robi fajne noże :)

 

Nad manixem się zastanawiałem ale nie lubię back locka...

 

No nic trzeba teraz czekać na okazję:)

 

Dzięki za pomoc!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie kupisz już normalnego Manixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale da się trafić używkę w super stanie. Manix 2 ma lepszą stal ale też nie lubię tej blokady...


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale da się trafić używkę w super stanie. Manix 2 ma lepszą stal ale też nie lubię tej blokady...

A z czym lepszą ?

moj jest z S30v

moze go i kiedys sprzedam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam mańka jedynkę z s30v, nawet nie wiem czy byly inne.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze stal s30v jest lepsza dla użytkownika niz s90v

stare manixy były robione z s30v a nowe z 154CM i chyba ze s90v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czas przewietrzyć szufladę i kupić coś nowego , spodobał mi się Kershaw NRG2 - korzystał ktoś z tego cudeńka? Szczególnie interesują

mnie walory tego systemu wspomagania otwierania ostrza i stal sandvik 13C26.

 

 

 

Przy okazji gdyby ktoś był zainteresowany folderem Timberline Vallotton z nieprodukowanej już serii TM10413 (plain edge)

( fabrycznie nowy NOS, w oryginalnym pudełku) proszę pisać na PM.


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nudziłem czekajac na oficjalne rozpoczecie IO i zrobiłem pochewke

1zpnz1k.jpg

2ldi0iw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu szukam noża, w miare uniwersalnego, raczej do takich czynności jak przycięcie kabla, jakiegos plastiku, ale też takiego co by się przydał na wakacje, żeby naostrzyć jakis patyk itp. :) w oko wpadł mi Mikov Largo Winch, podoba mi się ogólnie klasyczny wygląd, kształt ostrza i jest to automat, takiego właśnie szukam, lecz niestety jest troche za drogi jak dla mnie, czy może któryś z kolegów może polecić jakiś niedrogi i nienajgorszy automat? Powiedzmy że do stówki.. Za wszystkie porady z góry dziękuje.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stówki to raczej nic dobrego, a na pewno nie automat. Przyzwoite folderki typu Rat1 albo Gerber Gator to koszt 120-150 zyli. Poniżej to tylko Opinele, Sanrenmu i scyzory Vicka i Wengera.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noze stare ale spimpowane

racik

mubara.jpg

i "piesek"

29c3ot3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.