Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

"Czarna lista" - protest. Proszę o rozwagę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Po pierwsze, dobrze, że Koledzy w końcu skrytykowali styl wypowiedzi Temption. Na jaki by temat nie pisać, to gdy tylko zabrał głos TIK TAK, Temption musiał konieczne odpowiedzieć, nie zawsze na temat, ale zawsze w stylu "TIK TAK jest brzydki i głupi i nie lubię go".

Po drugie, niestety przychylam się do zdania TIK TAKA o tym, że wypowiedzi niektórych Kolegów nie zawsze są przemyślane, bez rozeanania i bez głowy. Świadczą o tym choćby nie wybredne opinie na tgemat Hebdomasa.

Po trzecie, podam za literaturą kilka informacji o Hebdomasie.

W 1888 roku pojawiły się pierwsze Hebdomasy z ośmio dniowym mechanizmem. Patent wykupił Arthur Graizely i założył razem z Otto Schild firmę Schild & Co. Rynek zareagował podobno z zachwytem na mechanizm ośmiodniowy. Oprócz sukcesu komercyjnego manufaktura ma na swoim koncie także liczne złote medale zdobyte w 1896 roku w Genewie, w 1990 w Paryżu, w 1910 w Brukseli i w 1914 w Bernie. Po dziś dzień Hebdomas produkuje w Chaux-de-Fonds czasomierze.

Informacje za nr 3/2004 Zegarki i Biżuteria.

W tym samym artykule opisywany jest model Hebdomas Marcello C.

Funkcje: godzina, minuta,

Mechanizm: Hebdomas, naciąg ręczny, 17 kamieni, rezerwa chodu ok. 192 godziny,

Koperta: chromowany mosiądź z deklem wciskanym,

Pasek i sprzączka: skóra krokodyla, sprzączkia tradycyjna,

Wymiary: średnica 40 mm, wysokość 10 mm, masa 67 g,

cena: ok. 990 Euro.

Charakterystyczne jest to, że bęben ze sprężyną zajmuje całą średnicę koperty pod deklem. W zegarku pracuje mechanizm zmodyfikowany w 1930 r. Podano, że długość sprężyny wynosi 1,8 m. Możę jednak we wcześniejszych modelach mogła być dłuższa, np ok. 6 m ?. Zobaczymy, czy doczekamy się fotek od TIK TAKA.

W każdym bądź razie Hebdomas jest rzeczywiście mechanizmem historycznym ( a nie histerycznym jak napisł jeden z Kolegów) i myślę, że w pełni zasługuje na uznanie i ciekawe przypomnienie, choć to nie IWC lub inna obecnie bardzo znana firma.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Charakterystyczne jest to, że bęben ze sprężyną zajmuje całą średnicę koperty pod deklem. (...). Podano, że długość sprężyny wynosi 1,8 m. Możę jednak we wcześniejszych modelach mogła być dłuższa, np ok. 6 m ?.

 

to ile zajmuje ta dłuższa sprężyna, skoro trzy razy krótsza zajmuje całą kopertę :?:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ciekawe jest to że to właśnie Temption ostrzegał:

 

Zachowuj umiar w ocenach – zawsze ktoś może pokusić się o twoją ocenę.

 

Temat... odpowiedź... wariacje na temat... wariacje bez tematu... patrz wcześniej kilka razy... powrót tematu... dalej wariacje itd. Taki schemat ma wiele postów.

baaa... jeszcze z epitetami

(których nie będe przytaczał :) )

 

nie bede już cytował o jego biciu piany,albo o toczonych kamieniach :wink:

ale zakończe jego najlepszym okresleniem ,na które sam się załapał:

"Zastanów się co robisz?"

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie mogę odpowiedzieć. Podałem taką tezę jako przypuszczenie pod dyskusję, w dobrej wierze przyjmując wypowiedź TIK TAKA. Może pokaże nam fotki, może obroni swoje 6 m ?

Bęben zajmował zawsze całą średnicę co pozwalało na umieszczenie długiej sprężyny w celu osiągnięcia rezerwy chodu ośmiu dni.

Może kiedyś, w 1888 roku nie było takich sprężyn jak w 1930 przy modyfikacji mechanizmu.

Może kiedyś byłą ona inaczej zwinięta, może w zmodyikowanym mechaniźmie można było umieścić krótszą sprężynę ?

Możę w starszych modelach była dłuższa sprężyna, a 1,80 m to długość współczesnego zmodyfikowanego mechanizmu ?

Może TIK TAK ma taki starszy mechanizm? Zobaczymy czy się odezwie i udowodni swoje 6,5 m długości sprężyny, bądź co bądź jest to ponad 3 razy więcej niż 1,8 m.

Nie jestem zegarmistrzem a więc trudno mi na to odpowiedzieć.

Dane o Hebdomasie podałem również w dobrej wierze, za zacytowaną literaturą.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
gdy tylko zabrał głos TIK TAK, Temption musiał konieczne odpowiedzieć, nie zawsze na temat, ale zawsze w stylu "TIK TAK jest brzydki i głupi i nie lubię go".

 

...może to prywatna WOJNA handlowców z Allegro?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chciałbym zobaczyć ten mechanizm Hebdomasa na zdjęciu, z czystej babskiej ciekawości :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feleksc, myślę tak jak Ty.

Już wczśniej zasugerowałem ten temat, że jest to prywatna wojna. Jednakże bardziej napastliwy wydawał się Temption, nie popuścił żadnenej wypowiedzi TIK TAKA.

Ciekawy jestem, czy TIK TAK się odezwie, bo zawierzyłem jego wypowiedzi, w dobrej wierze na temat Hebdomasa. Ciekawe czy naprawdę może być 6 m bieżących sprężyny w bębnie ?

TIK TAK odezwij się, ratuj swój wizerunek i nadzieje tych , którzy zawierzyli Twojej wypowiedzi!

Jak by nie było, mam nadzieję, że przekonałem Kolegów, że Hebdomas jest rzeczywiście historycznym machanizmem, który zasługuje na uznanie a nie na opinię, że to ...g.

A może te złote medale dla Hebdomasa to pomyłka i iluzja albo coś zmyślonego ?, bo oczywiście te uznanie należałyby się tylko dla np. IWC, bo to przecież między innymi włąśnie ta firma wypuszcza mechanizmy 8 dniowej rezerwy chodu, a kto słyszał w ogóle o jakimś Hebdomasie, to czyste nieporozumienie i kpina z poważnych firm, które tylko mogą zbierać zasłużone pochwały.

Z pozdrowieniami, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek :) Jak zwykle niezawodny :wink:

 

 

Tam zaraz IWC, teraz jestem na etapie Błonie po liftingu, więc nic się do niego nie umywa :) Hebdomasy także :wink:

A co do Tik-Taka. To, że się z nim spierałem, potem wyszło niefajnie z niezbyt miłymi odpowiedziami względem mojej osoby, nie znaczy, że ma się obrażać. Prowadzenie nawet ostrych sporów, byle w pewnej konwencji jest jakby mięsem forum. Ważne, aby żadna ze stron nie przekraczała pewnych norm, co niestety miało miejsce, ot i tyle.

Co do zegarków Tik-Taka - patrz punkt 2 i 3 mojej wypowiedzi wyżej. Pod nr 1 nie podpada żadną miarą i to najważniejsze. Każdy dorosły kupi świadomie to co chce. De gustibus....


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak jak by się nie wypierał to wojna prywatna jest oczywista!

A nie chodzi chyba o to na Forum. Już trzy razy zaświadczalem, że mnie np. nie obchodzi wcale prywatna wojna Temption z TIK TAKMIEM, której po analizie tekstów nie można zaprzeczyć, chyba , że Kolega Temption uważa nas wszystkich za idiotów.

Może będziecie swoje prywatne wojny toczyć gdzie indziej, a jak toczy się dyskusja merytoryczna na jakiś temat, to może będziecie uprzejmi włączyć się do niej, bez zakłócaniatą swoimi wojnami.

Taka postawa może oczyścić Forum z niepotrzebnych wojen.

Nie wiem, czy wojnę prowadzi Temption, czy TIK TAK.

Jestem zdania, zę to jednak Temption zadał sobie zadanie tepić TIK TAKA. Tęp sobie może gdzie indziej! A jak trzeba to zachowuj się jak inni.

TIK TAK, co z długością sprężyny ?

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
TWOJA awersja do mnie bierze się z kwestionowanej kiedyś przez Ciebie oryginalności G.

 

no prosze,tylko ze ja na Allegro nie handluje mimo to zwrot,,prywatna wojna'' wyszedł pierwszy z twoich ust,

a teraz do tych wypowiedzi pasuje jak ulał...

 

...Nieudolne wyrywanie z kontekstu moich słów ...

 

ja przynajmniej cytuje tylko Ciebie,Ty wszystkich kogo trafisz...

:)

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sie powstrzymać.

 

Buacha, buacha, jesli ten cały Temption sprzedaję zegarki na allegro lub jak to napisał ma kontakt z osobą odpowiedzialną za sprzedaż zegarków na allegro (w sumie na jedno wychodzi, widaomo, ze to temption sprzedaje) to błysnął swoją etyką biznesu. Panie Temption kogo chciał Pan uczyć etyki biznesu????????? Nie potrafisz konkurowac na rynku próbujesz robic to w klubie. Jesteś dla mnie absolutnym dnem moralnie, biznesowo i życiowo.

Piszesz o nienawiści "nie cierpie ludzi...." Nienawisć to cecha ludzi prostych, bez argumentów i mocno zakompleksionych

I bez urazy. Za prawde nie mozna sie obrażać


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Nigdy nie dowodziłem, ze KSC jest oszustem ale małym, prymitywnym, pozbawionym wyobraźni i polotu egzemplarzem „ciągu na byznes”. Otrzymujemy stałe potwierdzanie tej tezy. (...)
(...) Panie Temption kogo chciał Pan uczyć etyki biznesu????????? Nie potrafisz konkurowac na rynku próbujesz robic to w klubie. Jesteś dla mnie absolutnym dnem moralnie, biznesowo i życiowo. (...)

Prawie jak w komisji śledczej... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by nie było, mam nadzieję, że przekonałem Kolegów, że Hebdomas jest rzeczywiście historycznym machanizmem, który zasługuje na uznanie a nie na opinię, że to ...g.

 

Miałem się już tu nie wypowiadać... ale jako że to ja użyłem literki g, to wyjaśnię po raz kolejny , może wreszcie dotrze.

 

Używając tej literki miałem na myśli zegarek marki Pierre Chatelain, a nie mechanizm. Bo o zegarek było pytanie.

 

Na razie marka PCh wygląda na twór stworzony na potrzeby aukcji internetowych z zawyżonymi "cenami katalogowymi". Nie można znaleźć informacji o siedzibie producenta, warunkach serwisu, brakuje jakichkolwiek niezależnych opinii na temat marki PCh, a jedymym wyznacznikiem "wartości" są dwa zegarki zalegające na niemieckich aukcjach. O powoływaniu się na Eposa w opisie aukcji też mi sie nie chce wspominać.

 

I to tyle odnośnie literki g.

 

A głosy o "prywatnej wojnie" są .... mało poważne delikatnie mówiąc.

 

tyle.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja znowu idzie w złym kierunku i trzeba będzie ten temat zablokować... więc zakończcie tą prywatną wojnę lub wymieniajcie się prywatnymi wiadomościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiązanie firmy PCH z Epos przedstawiłem. od początku nie ukrywałem, ze jest to brand stworzony dla niemickiego dystrybutora.

Na razie marka PCh wygląda na twór stworzony na potrzeby aukcji internetowych z zawyżonymi "cenami katalogowymi".

Prosze wpisac w wyszukiwarkę Krug Baumen, Newto&Sons, zobaczyc wyniki wyszukiwania i porównać z wynikami PCh. Marki internetowe stosują tanie mechanizmy isa lub chińskie automaty. Hebdomas nie jest tanim werkiem, wiec tworzenie marki na potrzeby internetu z drogimi werkami, z prawem do "swiss made" jest absurdem. PCH nie robi w ogóle zegarków kwarcowych. Powód. Nie robi ich EPOS.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiązanie firmy PCH z Epos przedstawiłem. od początku nie ukrywałem, ze jest to brand stworzony dla niemickiego dystrybutora.

 

To jest powiązanie z niemieckim dystrybutorem, a nie firmą Epos. Taka drobna różnica.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jeszcze ja na chwilę wtrącę się do tej dyskusji.

 

Jak by nie było, mam nadzieję, że przekonałem Kolegów, że Hebdomas jest rzeczywiście historycznym machanizmem, który zasługuje na uznanie a nie na opinię, że to ...g.

A może te złote medale dla Hebdomasa to pomyłka i iluzja albo coś zmyślonego ?, bo oczywiście te uznanie należałyby się tylko dla np. IWC, bo to przecież między innymi włąśnie ta firma wypuszcza mechanizmy 8 dniowej rezerwy chodu, a kto słyszał w ogóle o jakimś Hebdomasie, to czyste nieporozumienie i kpina z poważnych firm, które tylko mogą zbierać zasłużone pochwały.

Z pozdrowieniami, Tomek

 

Z pewnością IWC zasługuje na pochwały, ale żeby nie powstawało przekłamanie chciałem dodać, że firma ta nie ma w swojej ofercie zegarka z 8-dniową rezerwą chodu. Najdłuższa rezerwa chodu w zegarkach IWC wynosi 168 godzin co daje 7 dni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Niech każdy mysli jak uważa, męczy mnie juz wałkowanie tego tematu.

Zresztą miałem juz nie pisać.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temption ok,

Teraz chyba pora na Tik-Taka.....


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.