Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

"Czarna lista" - protest. Proszę o rozwagę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Władek to Władysław a nie Włodzimierz !!!
Chowam się i pokutuję w ciszy :oops: :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Jakoś zupełnie nie spodziewam się prokuratora, choć nie jest to żart z "pierwszego".

Myślę, że niezależnie od tego uczciwe (rzetelne) podejście do tematu jest konieczne.

Przy okazji:

Zobaczcie jakie mam łącze - jak odpowiadam Tsukiemu to kilku zdąży się wciąć ze swoimi postami.

Swoją drogą, to zauważam teraz, że tu tętni szybkim życiem.

A ja mam się przygotować tej nocy do wyjazdu !!!

kończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można reagować na każdą groźbę prokuratorem.

 

Uważam, że owinniśny rozważyć usunięcie firm z listy, ale również powinniśmy skontaktować się z samymi firmami. Bo niedługo każdy handlujący na allegro, (nawer podróbkami )bedzei nam groził - bo mu biznes psujemy.

 

Pomimo wielu incydentów, forum chroni uczciwych kupujących przed naciągaczami i nieuczciwymi sprzedającymi. Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku.

 

Jednak jeżeli firma jest rzetelna, to równierz rzetelni powinni być jej dystrybutorzy.

 

Ponadto chyba już mamy w klubie prokuratora, i nie jest tak strasznie :D

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/profile.ph...file&u=1177


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Autor wyraźnie stracił rozwagę pisząc do klubu taki email, z nim skontaktuję się po przyjeździe z Bazylei.

admin

 

A więc to nie był żart :?:. Jeżeli tak, to lepiej nie dolewać oliwy do ognia. Usuńmy te firmy z czarnej listy, napiszmy sprostowanie i będzie pozamiatane. Po cholerę nam tu jeszcze Prokurator :?.

 

a moze zamiast tego lepiej okreslic dokladnie co rozumiemy pod pojeciem "wirtualna marka"? bo na dobra sprawe przeciez kazdy zegarek zostal gdzies wyprodukowany, a bajki o 100-letniej historii moga miec ziarno prawdy... nikt nam jednak nie moze zabronic, abysmy na swoj uzytek tworzyli liste polecanych marek (np. w postaci piramidy), jak rowniez marek ktore naszym zdaniem na takowe polecenie nie zasluguja

 

pisze to, bo moim zdaniem szkoda by bylo zeby ten incydent spowodowal to, ze za chwile znajdzie sie "oficjalny dystrybutor" kazdej nawet najbardziej szemranej marki, a lista straci swoj sens; moim zdaniem watek ten jest na prawde przydatny, szczegolnie dla nowych klubowiczow; jezeli jakas marka powinna zniknac z listy to powinna to byc nasza wwspolna decyzja, a nie presja z zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nikt nigdy nie krytykował szacownej firmy Epos (chyba, że komuś nie spodobała się jej estetyka, do czego każdy ma prawo). Coś tu się komuś pomyliło. Jest to kłamliwa supozycja autora listu. Za wygląd, powtarzam, każdy może krytykować dowolną markę. Jest wolność słowa, a każdy ma prawo do własnych gustów w dziedzinie estetyki. Nikt natomiast nawet nie próbował sugerować, że Epos to firma-krzak, gdyż każdy średno nawet rozgarnięty wie, że nią nie jest.

2. Faktycznie, omyłkowo umieściłem w negatywnym kontekście Cyril Ratel, ale pisałem o tym w innym miejscu i błąd został już naprawiony (choć firma ta z pewnością nie ma renomy, jaką imputuje jej nasz polemista i w życiu bym tego nie kupił nawet za 500 zł, mam chyba takie prawo? Zresztą, mniejsza z tym).

3. Haas ---->> http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ighlight=#55273

4. Zastraszania prokuratorem nawet nie skomentuję. Dane osobowe, to sobie wybij z głowy ---->> ustawa o ochronie danych osobowych. To żądanie jest bezprawne i jako takie może być zaskarżone do GIODO!

5. Wypraszam sobie pisanie o mnie 'niejaki' - chyba, że w żartach.

5. EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem to forum nie ma takiej drobnej klauzuli, iż wszystkie wystawiane na nim opinie należą do ich właścicieli? Jeśli tak to eweentualne problemy można rozwiązać w drodze dyskusji! Konstytucja R.P. na szczęście jeszcze daje nam możliwość wolności słowa. NIech więć nastąpi dyskusja! Umieszczająć na czarnej liście daną markę w żaden sposób nie łamie się prawa! Ewentualnie można mówić o nierzetelności co w kompletnie nie jest niezgodne z prawem. W końcu to forum. Gdy napiszę że np. IWC to ostatnie gów... to jest to tylko i wyłącznie moja opinia. LUDZIE nie dajcie się zastraszyć! Każdy ma prawo wyraźić swoją opinię! (to chyba mój najdłuższy post w historii ale się wk***iłem! )


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wku...łem, ale już mi trochę przeszło. Zastraszenie: mowy nie ma! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane osobowe są potrzebne nie dla prokuratora ale raczej dla dwóch dużych, łysych gości :D

 

Ja również uważam, że tak jak "piramida prestiżu" również inne klasyfikacje to wynik naszych dyskusji, przemyśleń i tylko rozsądna argumentacja może spowodować, że jakaś marka znajdzie się na "czarnej liście" lub z niej zniknie.


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie, żeby jakiś gnojek handlujący chińszczyzną miał wpływ na to, co znajdzie się na Forum. W przeciwnym razie nie będzie miało ono racji bytu, bo po co mam czytać posty człowieka terroryzowanego np. przez Tissota piszącego że to najwspanialsza marka na świecie? Zamiast setek opinii znajdziemy tu... tylko same reklamy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja tylko swoje 'trzy grosze' wtrącę... wydaje mi się ,że złamalibyśmy prawo gdyby KMZiZ było tworem komercyjnym i na jego łamach ukazywałaby się wszelaka antyreklama w stosunku do firm trzecich...

...a tak na marginesie...mój tok myślenia podpowiada mi, że to właśnie szacowni sprzedawcy z allegro, którzy tak soczyście reklamują swoje 'cudeńka' mogą mieć problemy z prokuraturą... za świadome wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd wykorzystując ludzką nieiwedzę... wprowadzanie w błąd w przypadku komercyjnym niesie za sobą stratę materialną potencjalnych klientów...a na to już chyba paragraf znalazłby się...

...bo nasze opinie są wyłącznie naszymi odczuciami a 'ich' opisy to komercyjne działanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem, że wątek "Witualne marki ...", który rozpocząłem ponad rok temu, kiedyś wzbudzi tyle emocji,

 

Nieźle

:roll:

 

 

Cóż, jak mawia stare przysłowie (pewnie zagraniczne):

Uderz w markę a dystybutor się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pagaj

44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dayumn, Temption - użyłeś chyba 13 czcionek i 9 kolorków. nie da rady tego czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "Kendyk" swego czasu 'sprzedawał' D. Rotha z karilonem za 1.000.000 zł (a właściwie jego skan z katalogu "Chronos 2004/2005")... Swoją drogą, rekordowa cena jak za skan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech i ja sie wypowiem, gdyż rzeczony "protest" odnosi się do mnie personalnie.

Otóż, W sprawie Haas & Cie wypowiedziałem się raz - w kwestii szwajcarskości, w kontekście strony na serwerze koreańskim, co wzbudziło moje wątpliwości. Z tego powodu (widocznie naraziłem się sprzedającemu, nawet tym niewinnym pytaniem postawionym na forum) spotykają mnie obraźliwe sformułowania ze strony niejakiego TIK TAK. W kontekście "protestu" mogę domyślać się, że p. Tik Tak jest przedstawicielem chronooline, a co za tym idzie i Kendykiem i swiss-made (można domniemywać, że mówił nieprawdę twierdząc, że Kendykiem nie jest, ale czy tak jest czy nie - guzik mnie to obchodzi).

Pomijam fakt gróźb związanych z prokuraturą i tupeciarską próbą wyłudzenia danych, widać znajomość prawa nie jest mocną stroną protestującego. Wyrażanie prywatnych opinii, w celach niekomercyjnych, nawet jeśli są one błędne, a błąd nie wynika z działania umyślnego na czyjąś szkodę, są dalej TYLKO prywatnymi sądami. Można się z nimi zgadzać lub nie, można z nimi polemizować i....tyle.

Nie zamieszczałem zdjęć ani uwag dotyczących Eposa, Cyrila Ratela. A wątpliwości mogę mieć również w stosunku do ML czy FC, a nawet PP i to moja sprawa.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A możę nie ma się czym podgrzewać, skoro wszystkie posty dotyczą 1 kwietnia, poczekajmy na prokuratora.

A swoją drogą każdy ma prawo bronić swoich interesów.

Być może, że Admin zażartował sobie z niektórych kolegów.

Ja czasami zabierałem głos w sprawie "czarnej listy" ale moje intencje dotyczyły zupełnie czego innego, a mianowicie zdziwienia na temat jak łatwo wydawać opinie, co nazwałem chęcią kreacji, a więc wydawania werdyktu, nieomlnych osądów, kreacja natomiast należy się tylko NAJWYŻSZEMU.

Czy rzeczywiście mamy prawo do wydawania osądów, które może szkodzą czyimś interesom? Może przydało by się trochę skromności.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma prawo naciągać naiwnych klientów nazywając siebie przedstawicielem marki, która twierdzi, że nie ma przedstawiciela w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobre pytanie. może to nim powinien się zainteresować "prokurator" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ii


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie TIK TAK,

 

to się nazywa konstruktywna dyskusja, brawo.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem miło zaskoczony kierunkiem w którym zaczyna zmierzać ten wątek.

 

Niestety nasi rodacy są bardzo ubodzy w znajomosć branży.

 

...no a to właśnie próbujemy zmienić.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony treścią wypowiedzi TIK TAK'a :)

Po tej lekturze parę spraw/działań/zachowań wygląda zgoła inaczej, można tak było od razu, ale "lepiej późno niż wcale" ;)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie, ze po moim ostatnim poscie pojawiły sie pochlebne opinie. Myślę wiec , że możemy wszyscy pewne rzeczy zaistniałe 1 kwietnia potrkatowac jako żart prima aprilisowy. Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś z Państwa orientuje sie ile zegarków dziennie może sie sprzedawać w solidnym salonie na głównej ulicy duzego miasta? Zegarków w cenie załóżmy powyżej 1000 zł.

Mój przedstawiciel handlowy, który oferuje szwajcarskie zegarki do salonów zebrał informacje , ze średnio 10-15 miesięcznie. To tłumaczy takie powodzenie na allegro np. Kruga Baumena. Zbyt biedny naród żyje w sferze ułudy. Kupując Kruga za 300-500 zł realizują ukryte marzenia. Mają wewnętrzną swiadomość, ze ten zegarek nie jest warty tyle ile ma na metce, ale myśla "skoro ML z takim samym kwarcowym mechanizmem kosztuje 2500 zł, dlaczego KB ma tyle nie kosztować". Moze byc drugi powód: pazerność na okazje lub rzekome okazje, wtedy to nie najlepiej o naszym narodzie swiadczy.

Pozdrawiam

p.s Ciekawy jestem jak Wy Drodzy Klubowicze zareagowalibycie wchodząc na forum i czytajac o sobie same takie "superlatywy", które zawierają wiecej złosliwości niz rzeczowej analizy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przemiana niewątpliwie pozytywna, ale pewne kwestie dalej budzą moje wątpliwości. Trudno mieć zaufanie do kogoś, kto mija się z prawdą w swoich wypowiedziach (nie, nie ja nie Kendyk, natomiast kupilem u niego parę ML - Wysłany: Pią Mar 31, 2006 8:02 pm Temat postu: czarna lista).

Nie podoba mi się użyty wobec mnie ton, nie podobają mi się kompromitujące wręcz błędy ortograficzne, bulwersuje mnie zachowanie w stosunku do otho poprzez nazwanie go „pospolitym przestępcą” (sic!). W ten sposób poważny przedstawiciel się nie zachowuje, nawet jakby handlował zegarkami Vacheron Constantin to raczej ani chluby, ani reklamy firmie nie przynosi. Nie mówiąc o zachęcaniu do zakupu. Wypadałoby się może odnieść do tej kwestii obok obiegowej historii amerykańskiego milionera.

Opisane powyżej praktyki to traktowanie Allegro jako najtańszego słupa ogłoszeniowego. To osobiście też mi się nie podoba. I nie musi podobać. I mam do tego prawo, że coś mi się PODOBA lub NIE PODOBA.

W kwestii nieszczęsnej firmy Haas – nie zmienię zdania, że polityka marketingowa tej firmy nie podoba mi się. Napis „swiss made” pojawia się faktycznie na serii „prestige”, podczas gdy reszta modeli ma jedynie krzykliwe napisy „swiss 1848” co jest zabiegiem dla mnie etycznie wątpliwym, gdyż wprowadza potencjalnego klienta w błąd. Sugeruje bowiem, że zegarki wykonane w Korei są szwajcarskiej produkcji podpartej na dodatek 150-letnią tradycją, co oczywiście nijak się ma do rzeczywistości. Podobnie zresztą jak można mieć zastrzeżenia do marki Frederique Constant, która też powołuje się na historię firmy datowaną od 1904, co też nie jest do końca zgodne z rzeczywistością. Ale to zupełnie inny wymiar. I znowu to JEST MOJE ZDANIE.

Wątpliwości co do firmy „Chronoonline” w kwestii jej przedstawicielstwa EPOSa w Polsce podnoszone przez niektórych użytkowników powyżej są nieuzasadnione – firma ta JEST oficjalnym przedstawicielem marki EPOS na terenie Polski.

Wydaje mi się, że to co przedstawiłem powyżej jest rzeczowym podejściem do tematu.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.