Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Marcin99

MOTOCYKLE

Recommended Posts

2 godziny temu, maritimeeng napisał:

Najpierw muszę się nauczyć jeździć.

Jak złapię bakcyla, to zobaczymy.

A skuterek bardzo chętnie przejmie moje dziecię pierworodne 😎

Początkowo chciałem iść Twoją drogą ale po kalkulacjach stwierdziłem, że szkoda czasu na popierdułki :)

Po zrobieniu prawka kupiłem wymarzonego Ducati 696 i, mimo całkiem sporych możliwości tego moto, kulałem sie godzinami wokół komina z prędkościami rzędu 100km/h żeby sie nauczyć jezdzić

z perspektywy czasu nie żałuję podjętej decyzji, zawsze była rezerwa żeby próbować czegoś nowego 

W dniu 5.08.2020 o 23:26, vvv napisał:

Seba to co który to Ty? Żal tego Holendra z końcówki :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hello,

tu gdzieś mnie złapali na trasie i kadr z TV, gdzie jestem drugi po prawej za zielonym Kawasaki, a potem wszyscy przebijają się za mną...

Nie byłem akurat na mecie przy tym finiszu, ale widziałem sporo zdjęć zrobionych na miejscu, masakra, naprawdę cud, że przeżył. Wczoraj dostaliśmy informację, że na szczęście jest w miarę nieźle i stan zdrowia zawodnika jest całkiem dobry.

A dziś górskie zmagania, będzie ciężko.

Pozdrawiam

117115882_706913406524786_4903269307859952069_n.jpg

117339162_2677775575833776_7168019719020439210_n.jpg

116894611_987690924978066_4211443189883142174_n.jpg

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Panowie czy ktoś z was ujeżdża Kawe z1000sx ? Zastanawiam się nad tym moto. A może jakiegoś innego sport-turystyka i moze coś o nim opowiedzieć? 

Macie piękne motocykle, przełamię wstyd i pokażę co ujeżdżam w tym sezonie. Jeśli na trasę, mogę polecić.

bmka.jpg

to jest K1100 ?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Posted (edited)

R1100Rt Dwucylindrowy boxer.

Edited by goral_

piękny...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Dzięki.

W dniu 26.07.2020 o 20:00, zasadas napisał:

A ja dzisiaj wywietrzyłem mojego 63 latka.😀

AVO.... Łza się w oku kręci. To  był mój pierwszy motocykl. Rocznik 54.

Bądźcie czujni koledzy jak ważki - na drodze krajowej jakaś pinda robiła sobie nawrotkę oczywiście prosto na mnie. Nie wspomnę o wyprzedzaniu na trzeciego . Sezon w pełni, życzę wszystkim i sobie szerokości!

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Posted (edited)

W drodze na wakacje, szybke se założyłem bo w trasie to jednak wygodniej 20200816_135247.thumb.jpg.1071362761bc61d9e59fdb38cdfd5b6f.jpg

20200816_122006.jpg

Ale myślę że gdy będę  kupował coś do długich jazd to jednak będzie to moto z silnikiem chłodzonym cieczą. Dzisiaj jechałem w temperaturach +36c i za każdym razem co się zatrzymywałem to mi się wydawało że mi się jajka kurna zagotują, uda nie wiele lepiej 🤪

Edited by irekm

Beware the fury of a patient man.

Posted (edited)
W dniu 8.08.2020 o 16:41, goral_ napisał:

Macie piękne motocykle, przełamię wstyd i pokażę co ujeżdżam w tym sezonie. Jeśli na trasę, mogę polecić.

bmka.jpg

Miałem kiedyś R1100r , co prawda jeden sezon, ale tyle u mnie wystarczyło , aby zrozumieć że honda to honda ;)

IMG_20200817_083521.jpg

Edited by karloss
Zdjęcie z archiwum

8 godzin temu, irekm napisał:

Ale myślę że gdy będę  kupował coś do długich jazd to jednak będzie to moto z silnikiem chłodzonym cieczą. Dzisiaj jechałem w temperaturach +36c i za każdym razem co się zatrzymywałem to mi się wydawało że mi się jajka kurna zagotują, uda nie wiele lepiej 🤪

Absolutnie masz rację, ale brzmi jednak fajniej ;)

Ja lubię charakter chłodzonej powietrzem dużej V2, nie jest to do podrobienia, ale wczorajsze +400km w upale dało do myślenia, wydaje mi się że w takich warunkach chłodzony cieczą silnik byłby przyjemniejszy w obcowaniu. 

No i tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz wygodny i praktyczny motocykl, czy fajny ;)

Powitoł

Nie jestem przekonany, że fajność motocykla tkwi w jego wadach ;) Lubię swoją 40-letnią SRkę nie dla a mimo jej przypadłości, wtedy bym ją kochał :) a nawet 250cm3 potrafiło nieźle golenie przygrzać.

Fakt niezaprzeczalny: różnie ludzie fajność definiują i dobrze :D

Poza tym - nie fajny bo chłodzony cieczą?

scout-bobber-lg.jpg

Rurki, fakt, do wymiany :D

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

29 minut temu, porcelanowy napisał:

Powitoł

Nie jestem przekonany, że fajność motocykla tkwi w jego wadach ;) Lubię swoją 40-letnią SRkę nie dla a mimo jej przypadłości, wtedy bym ją kochał :) a nawet 250cm3 potrafiło nieźle golenie przygrzać.

Fakt niezaprzeczalny: różnie ludzie fajność definiują i dobrze :D

Poza tym - nie fajny bo chłodzony cieczą?

Rurki, fakt, do wymiany :D

Oczywiście, że "fajność" nie tkwi w wadach, ale dla mnie narzędziem do poruszania się, do do praktycznego wykorzystania jest samochód, a motocykl to tylko i wyłącznie hobby. Dlatego ważniejsze dla mnie jest jak wygląda, brzmi, ect. niż względy praktyczne. Gdyby to był sprzęt do przemieszczania się, to najprawdopodobniej kupiłbym jakiegoś turystyka. Pokazany przez Ciebie Scaut jest bardzo fajny, ma styl, ale praktyczność też nie nadzwyczajną, chociaż silnik chłodzony cieczą. Mi najbardziej podpasował Chief Vintage właśnie przez klasyczny styl, brzmienie i charakter z odrobiną nowoczesnej technologii ;) 

Posted (edited)
12 godzin temu, rmak napisał:

No i tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz wygodny i praktyczny motocykl, czy fajny ;)

To akurat jest proste, chce fajny z charakterem, drugi praktyczny i wygodny może mieć tego charakteru troszkie mniej 😁

20200818_101907.jpg

Ranna przejażdżka w normalnej temp. Było extra 

Edited by irekm

Tak sobie jeździmy 

Screenshot_20200822-204615_WhatsApp.jpg

To ja mam taki bez wad, bo chłodzony cieczą 😉😁. Ps - moim zdaniem przy 36°C nie wiele to zmienia jak cylindry i kolektory są nieosłonięte przy udach. A dziś było zdecydowanie przyjemniej niż wczoraj. Ultimate_HDR_Camera_20200823_220258_copy_1664x1248.thumb.jpg.27008c8f47a004e158ac1094d072fe45.jpg

A ja zrobiłem sobie wieczorny spacer:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Mój 11-sto letni syn  chce zacząć przygodę z motorem. Co byście polecili do jeżdżenia po drogach polnych?

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Posted (edited)

Rower 😁 

Jazda w terenie jest zdecydowanie trudniejsza więc, jeżeli jesteś zdecydowany kupić dla niego jakiś motorek, to im mniejsza pojemność tym lepiej

Nie liczyłbym na jego rozsądek więc minimum mocy a do kompletu zestaw ochraniaczy plus porządne buty

Edited by artooro

Posted (edited)

Dzięki @goral_ Moim zdaniem armatura wszelaka z takiej perspektywy wyglądają najatrakcyjniej 

Ultimate_HDR_Camera_20200825_230442.jpg

@bobwoj jazda w terenie jest bardzo wymagająca i dość często bywa kontuzyjna. Najlepiej, żeby młody miał możliwość "wystartować" pod okiem kogoś doświadczonego, kto powie i pokaże mu co i jak, bo nauka na własnych błędach w tym wypadku bywa dość bolesna - gleba jest w zasadzie czymś nieuniknionym nawet dla doświadczonego jeźdźca. Nie, żebym straszył lub odradzał, (bo dla mnie osobiście jazda w terenie daje dużo więcej fanu niż po asfalcie), ale trzeba mieć tego świadomość. Jeśli chodzi o moto, to są różne rodzaje o pojemności do 50 - małe lub duże koła, wszystko zależy od wzrostu. Moja córka jeździ na Peugeot XP 6, który wysokość siodła i koła (21i 18 cali) ma standardowej wielkości, ale zaczęła w wieku 14 lat, więc pewnie była wyższa. 

Edited by ICE