Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Marcin99

Motocykle

Recommended Posts

Piękny plan i do tego faktycznie Challenger idealnie się nadaje. Powodzenia.

A ja w sobotę wybrałem się na track day 2,5h na tor Łódź, bardzo fajny tor, jak dla mnie to dosyć szybki bo do tej pory jeździłem tylko w Radomiu, ale jakie było moje zdziwienie że track day 2,5h to w rzeczywistości 3 x 13 min... jak już się rozjeździłem to trzeba bylo jechać do domu
To ja już wole ten radom gdzoe za pół ceny mogę jeździć przez 4 godziny kiedy zapragnę, a frajda z jazdy w sumie to taka sama
Pozdrawiam motocholików :)ee7de028486b8fd457937e3406a0f304.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

dobrze usłyszeć relację od kogoś kto był 

tor w Radomiu to masz na myśli Tor Jastrząb? Jeżeli tak to aż dziwne bo to też bardzo fajny obiekt

Temat znalazłem przypadkiem, więc niejako przy okazji witam się i pozdrawiam Kolegów.

VTX.thumb.png.51cf1046b9d412e774ca221eafdfe1a6.png

Edited by rads

Ja dzisiaj zrobiłem małą rundkę dookoła komina co by akumulator się podładował ;) 

Pozdrawiam,

Janek

A ja dzisiaj wywietrzyłem mojego 63 latka.😀

01.jpg

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Fajny Awok... Jeździłeś może kiedyś IFA BK ?

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Dzięki, chciałbym by przejął go syn, a odziedziczył wnuk. Byłoby fajnie, ale nie mam jeszcze wnuka.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

A ja znowu zacząłem jeździć do pracy na moto. Rano droga zajmuje mi połowe tego co autem, za to po pracy jakoś dziwnym trafem dwa razy tyle
1cfb17c592b7b083217ba979ff4189a6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Hello,

a u mnie niedawno taka sytuacja...

Dziś moto umyte, zatankowane, wcześniej zrobiłem mały przegląd i jutro ruszam na Chorzów...🙃 Po roku przerwy związanej z układem w robocie znów jadę w zabezpieczeniu Tour de Pologne... Trochę nie wiem, jak to będzie przez obecną sytuację, no ale nic... Trzeba się pilnować i zachować rozsądek, będzie OK.

Pozdrawiam

taka_sytuacja_01.jpg

taka_sytuacja_02.jpg

Edited by Sebaa_75

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Kilometr trzy minuty pokonywałeś? ...jak Ty chcesz za peletonem się utrzymać 😉

Edited by desmo

Hello,

no może nie do końca, bo stań, wyciągnij telefon, zdejm rękawice, zrób zdjęcie, schowaj telefon, włóż rękawice, jedź kilometr i pilnuj się, żeby nie pojechać za daleko i od nowa stań, wyjmij telefon itp... I godzinę zobacz, zaspany byłem...:D:D

Swoją drogą czasem przez peleton ciężko się przebić...😛

Pozdrawiam

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Seba to co który to Ty? Żal tego Holendra z końcówki :(

43b93da6fd3c6d699e0749675d427965.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Guest maritimeeng

Panowie, pytanko odnośnie kasku. Mój pierwszy jednoślad - skuter 125 cm3.

co kupić? Jazda 80% po mieście, od czasu do czasu poza miastem jakieś 100 km/h. Co polecacie? Otwarty, zamknięty, coś innego, jaka firma itd...

Edited by maritimeeng
Literówki

To zawsze jest wybór między stylem ( otwarty) a bezpieczeństwem ( zamknięty). No jest może jeden model który jakoś łączy te dwa światy. Pytanie pomocnicze - w jakim przedziale temperatur będziesz jeździł?

1 godzinę temu, maritimeeng napisał:

Panowie, pytanko odnośnie kasku. Mój pierwszy jednoślad - skuter 125 cm3.

co kupić? Jazda 80% po mieście, od czasu do czasu poza miastem jakieś 100 km/h. Co polecacie? Otwarty, zamknięty, coś innego, jaka firma itd...

Ja z doświadczenia polecam zamknięty 😖, jakby nie ten typ kasku to już bym ni e miał twarzy. 

Mój pierwszy kask był otwarty 🤪

Beware the fury of a patient man.

jak na skuter to bym kupował jakiś z uchylną szczęką taki jak np. LS2 FF399 VALIANT żeby szczękę można było odchylić do tyłu poza zasięg wzroku, a nie tylko do góry

Guest maritimeeng
9 godzin temu, desmo napisał:

To zawsze jest wybór między stylem ( otwarty) a bezpieczeństwem ( zamknięty). No jest może jeden model który jakoś łączy te dwa światy. Pytanie pomocnicze - w jakim przedziale temperatur będziesz jeździł?

Temperatury - jeszcze nie mam pojęcia. Dopiero zaczynam. 
Generalnie jazda po mieście.

Bierz kask zamknięty , najlepszy i najdroższy na jaki cię stać. Akurat na tym się nie oszczędza

Ja polecam szczękowy. Dużo wygodniej się zakłada i ściąga, na stacji benzynowej też można szczękę podnieść zamiast ściągać kask (teraz i tak nie trzeba ;) ), plus w ciepłe dni można zawsze podnieść szczękę. Tylko wtedy sprawdź czy kask ma homologację do jazdy z podniesioną szczęką.

Fajne są takie kaski jak pechagto pokazał, że szczęka idzie na tył a nie tylko do góry wydaje mi się, że na skuter super.

Zwróć też uwagę, żeby kask miał blendę przeciwsłoneczną.

Na koniec najważniejsze przymierz kilka kasków i zobacz jak Ci siedzą, bo nie każdy kask pasuje do każdej głowy ;)

Pozdrawiam,

Janek

Guest maritimeeng

BTW - czekam na taki właśnie sedes (jak to mówi moj kolega co ma Hondę Valkyrię)

95E0F24E-4771-4770-A898-71D262B22506.jpeg

81FDC8CA-D605-4E20-985D-D289266118EB.jpeg

Godzinę temu, vvv napisał:

Ja polecam szczękowy. Dużo wygodniej się zakłada i ściąga, na stacji benzynowej też można szczękę podnieść zamiast ściągać kask (teraz i tak nie trzeba ;) ), plus w ciepłe dni można zawsze podnieść szczękę. Tylko wtedy sprawdź czy kask ma homologację do jazdy z podniesioną szczęką.

Fajne są takie kaski jak pechagto pokazał, że szczęka idzie na tył a nie tylko do góry wydaje mi się, że na skuter super.

Zwróć też uwagę, żeby kask miał blendę przeciwsłoneczną.

Na koniec najważniejsze przymierz kilka kasków i zobacz jak Ci siedzą, bo nie każdy kask pasuje do każdej głowy ;)

Najciekawszą opcją ze szczękowych wg mnie to Roof Boxer V8 albo jakiś inny model tej firmy - wizualnie strzał w dziesiątkę

No na tego „kloca” miżesz spokojnie brać integralny. Bezpiecznie a styl i tak już nie ma znaczenia 😉 Choć to i tak najbardziej stylowy Japończyk.

Blenda się przydaje jak zapomnisz okularów ale zawsze to jedna warstwa więcej ( minus do stylu) lub mniej ( minus do ochrony ) . Kaski uchylne z jednej strony mają pragmatyczne zalety z drugiej strony są głośniejsze, większe i mniej bezpieczne od klasycznych integrali. Coś za coś. Poza dopasowaniem ( musi siedzieć nieruchomo przy gwałtownych ruchach głową ) zwróć uwagę na ciężar. 

Guest maritimeeng
2 minuty temu, desmo napisał:

No na tego „kloca” miżesz spokojnie brać integralny. Bezpiecznie a styl i tak już nie ma znaczenia 😉 Choć to i tak najbardziej stylowy Japończyk.

Blenda się przydaje jak zapomnisz okularów ale zawsze to jedna warstwa więcej ( minus do stylu) lub mniej ( minus do ochrony ) . Kaski uchylne z jednej strony mają pragmatyczne zalety z drugiej strony są głośniejsze, większe i mniej bezpieczne od klasycznych integrali. Coś za coś. Poza dopasowaniem ( musi siedzieć nieruchomo przy gwałtownych ruchach głową ) zwróć uwagę na ciężar. 

Dzięki. Stylówa ma drugorzędne znaczenie. Bezpieczeństwo, wygoda, głośność - tak bym pozycjonowały priorytety.

A co kupić 8-latce???