Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny, na takiego " choruję " od czasu wypuszczenia tej serii, gratulacje.

 

Nie Ty jeden cierpisz na tą przewlekłą chorobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ;] mijałem go raz na wystawcę i nie tylko moje oko przyciągał ale ja tak hojnej połówki nie mam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy warto wydać około 1700 zł na atlantica, za ta cenę jest kilka innych do wyboru : nowe certina ds1, tissot visodate czy jakies second handy longinesa ?

 

 

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie podoba, to jasne ze warto :)

 

Znam siebie, po zakupie Worldmaster trafiłby do pudełka i dalej chodzilbym bez czasomierza, ale używanego chętnie bym przygarnął.

 

 

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki uprzejmości Wojtka Kutermankiewicza, za którą jestem bardzo wdzięczny, zidentyfikowany jako  Atlantic Olympia :D

katalog z 1956 roku

 

s3kt.jpg

 

r0vx.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snner świetne te twoje chrono,jeszcze takiego w realu nie widziałem ale chętnie bym go przygarną do swojej kolekcji  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek pozyskany drogą wymiany...... a miałem już nie kolekcjonować Worldmasterów    :D

 

SAM_5516.JPG

SAM_5507.JPG

SAM_5504.JPG


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Gratuluję, piękny nabytek. Niech mi ktoś podpowie, czy producent montował szkła z ramką czy bez?

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo ładny, i to jeszcze na Incabloc'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękny nabytek. Niech mi ktoś podpowie, czy producent montował szkła z ramką czy bez?

 

Nie jestem ekspertem, ale trochę tego przeleciało przez moje ręce, za każdym razem zegarmistrz ma problem, czy ring nie przykryje po montażu indeksów. Czasem trzeba założyć po prostu zwykłą pleksi bez zbrojenia.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje kopert w Worldmasterach . Jedne maja podtoczenia gdzie powinna sie znajdować plexi  ,zwykłe szkiełko  , w póżniejszych modelach tego już nie ma i podtoczenie jest pod kątem prostym  i  powinno sie znajdować szkiełko zbrojone ( zazwyczaj są to nowsze modele tzw hamburczyki , białe mechanizmy  ) Po tym też można rozpoznac z jakich lat są  koperty i czy czasem nie sa przełożone . Zwykłe szkiełko można założyć do koperty z podtoczeniem  przystosowanym do zbrojonego szkiełka ale po czasie zacznie sie rozwarstwiać. Wszystko ma swoje miejsce... . Kiedy założymy szkiełko zbrojone do koperty gdzie powinna być zwykła plexi, wtedy mamy przerwę pomiedzy tarczą a ramką zbrojoną .... taka to filozofia .

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek pozyskany drogą wymiany...... a miałem już nie kolekcjonować Worldmasterów    :D,

 

SAM_5504.JPG

 

:wub:

Gdybyś go kiedyś sprzedawał, to pamiętaj o mnie, na pewno się dogadamy :);)

Czuję, że mnie wciągają stare zegarki.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Są dwa rodzaje kopert w Worldmasterach . Jedne maja podtoczenia gdzie powinna sie znajdować plexi  ,zwykłe szkiełko  , w póżniejszych modelach tego już nie ma i podtoczenie jest pod kątem prostym  i  powinno sie znajdować szkiełko zbrojone ( zazwyczaj są to nowsze modele tzw hamburczyki , białe mechanizmy  ) Po tym też można rozpoznac z jakich lat są  koperty i czy czasem nie sa przełożone . Zwykłe szkiełko można założyć do koperty z podtoczeniem  przystosowanym do zbrojonego szkiełka ale po czasie zacznie sie rozwarstwiać. Wszystko ma swoje miejsce... . Kiedy założymy szkiełko zbrojone do koperty gdzie powinna być zwykła plexi, wtedy mamy przerwę pomiedzy tarczą a ramką zbrojoną .... taka to filozofia .

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wub:

Gdybyś go kiedyś sprzedawał, to pamiętaj o mnie, na pewno się dogadamy :);)

Czuję, że mnie wciągają stare zegarki.

 

Kto wie, nie znasz dnia ani godziny gdy będę potrzebował pilnie gotówki na nowe zdobycze..... ;)


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takiego samego worldmastera tyle ze jeden zegarmistrz juz go naprawial i jakieś części podmienił. Potem przestał działać a drugi stwierdził ze tamten na nieorginalnych to zrobił i naprawa nie opłacalna. Jaka prawda i jaki koszt byłby ? Najlepiej dobry z okolic wieluń wieruszów lub wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę czasu to obfocę oryginała.

 Zgodnie z obietnicą, specjalnie dla szanownych forumowiczów zdjęcia tarczy Worldmastera  ;)

 

 

SAM_5611.JPG

SAM_5605.JPG

SAM_5606.JPG

SAM_5608.JPG

SAM_5601.JPG


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ostatnio nabyty ,jakoś nigdy nie potrafię przejść koło tego modelu obojętnie i tak kupiłem tego , co raz trudniej nabyć jej w przyzwoitej cenie ale mój na szczęście wygląda całkiem dobrze :D

 

3ns1.jpg
vpdh.jpg

 

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ładnym stanie, Gratulacje. Rzeczywiście trudno się oprzeć zegarkowi w takim stanie, o ile cena jest przyzwoita.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity cyrkielek, :)

Można nim niezłe kółka kreślić

na sylwestrowej zabawie. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ostatnio nabyty ,jakoś nigdy nie potrafię przejść koło tego modelu obojętnie i tak kupiłem tego , co raz trudniej nabyć jej w przyzwoitej cenie ale mój na szczęście wygląda całkiem dobrze :D

 

 

Te modele mają w sobie coś takiego, że trudno się z nimi rozstać. Szczególnie, gdy jest w takim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.