Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna ta Twoja Prima. Super gilosz. :)

Ja mogę się jedynie pochwalić taką:

 

a0a2a4907d3aa0e82fd6d085eebc5228.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echę.

Malowanka niestety...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładne są skubańce i warto poszukać do kolekcji :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wrzucam dzisiaj mojego nowego Atlantica jednocześnie  mam prośbę.

Może ktoś powiedzieć jak powinna wyglądać tarcza w oryginalnym stanie  i jakie powinny być napisy na niej ?
Koperta stalowa średnica 37,8mm

2.jpg?1445069789
1.jpg?1445069789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta Twoja Prima. Super gilosz. :)

Ja mogę się jedynie pochwalić taką:

 

Choruję na takiego. Gratuluję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się taki rodzynek... i nie napiszę za ile bo niektórych może trafić szlag jaśnisty :D

W prawdzie szkło do wymiany oraz koronka i niestety koperta w fatalnym stanie i nad nią będę musiał się mocno zastanowić, ale...

 

mb244_IMGP4230.JPG

 

 

...tarcza i wskazówki oryginalne i w ładnym stanie:

 

wa723_IMGP4267.JPG

 

an95_IMGP4268.JPG

 

 

A rodzynkowatość jego polega na mechanizmie:

 

ia575_IMGP4264.JPG

 

Bardzo rzadki MSR T7  :)

 

Właściwie całość (poza koronką) w stanie oryginalnym. Oryginalny pierścień dociskowy, oryginalna koperta z nieco szerszymi uszami, oryginalny dekiel:

 

zn993_IMGP4270.JPG

 

cq557_IMGP4271.JPG

 

mu996_IMGP4273.JPG

 

xb275_IMGP4276.JPG

 

xh492_IMGP4278.JPG

 

 

Teraz poradźcie co zrobić z kopertą...

Na zakup takowej w zadowalającym stanie raczej nie liczę, wymienić na inną np unitasową :unsure:  Chyba raczej nie. Oddać do chromowania? Sam nie wiem.

John Time chyba taką pokazywał swego czasu. Mógłbyś pokazać jego koronkę?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do trzymania w pudełku bo oryginał to zostaw jak jest , ale jak chcesz Arek ponosić to bym dał do chromowania 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie rodzynek. Na przestrzeni lat widziałem ich może z pięć. Swojego szukałem bardzo długo a trafił się całkiem nieoczekiwanie i przypadkiem. Patrząc na zdjęcia uważam, że Twój jest kompletny. Koronka powinna być standardowa z okresu, czyli stożkowa z małym "a".

Jak już pewnie zauważyłeś koperta jest odmienna od Unitasowych i zapewniam, że praktycznie nie do pozyskania. Niestety stan Twojej jaki jest każdy widzi, ale chromowanie tu nie pomoże, bo w procesie przygotowania koperta zostanie oszlifowana i pozbawiona swej odmienności. Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy liczy się błysk czy lepiej zachować jej wartość kolekcjonerską.

 

tu mój egzemplarz: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45030-poka%C5%BCmy-swoje-worldmastery/page-146?do=findComment&comment=1456338

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też się trafił całkiem przypadkowo, i to, jak pisałem wcześniej, za bardzo symboliczną kwotę :D

I w momencie kupna byłem pewien, że to "zwykły" unitasowy Atlantic. :)

A tu niespodzianka!

 

Cały czas bije się z myślami, co z tą kopertą. W sumie bardzo podobają mi się te klasyczne Atlantic'i i lubię je od czasu, do czasu ponosić...

Ale chyba jednak pójdę za Waszą radą i tego zostawię... w sumie do noszenia mam jeszcze jakieś tam Originale ;) Wymienię tylko szkło i koronkę.

W zasadzie do tego zegarka bardziej pasowałaby koronka nieco już poużywana niż nowa. Co wy na to?

Ma ktoś może do odstąpienia takową?

 

Dziękuję bardzo kolegom za porady ;)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Gratuluję nabytku.

Ja nie mam takiego rodzynka.

Ale przyznam, że mam przesyt widoku ORIGINALa, nawet im się nie przyglądam, więc pewnie nieprędko będę miał okazję nabyć takiego dziwaka.

Tym bardziej zazdraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSR to kolekcjonerska zajawka i nie często się spotyka,a co do koperty to trafisz taki egzemplarz w ładnym stanie i sobie zrobisz przekładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-79147-0-64637600-1446307258_thumb.jpgA oto stan około menniczy,bez rys,bez wpisu bod deklem,żadnych rys na deklu.Mechanizm lustro 1100.koronka A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSR to kolekcjonerska zajawka i nie często się spotyka,a co do koperty to trafisz taki egzemplarz w ładnym stanie i sobie zrobisz przekładkę.

 

Ta .... , a gdzie to leżą luzem koperty do MSRT7? Przyznam, że mimo, iż moja jest w dobrym stanie to odrobinkę przeszkadzały mi wżerki od spodu i przez kilka lat, bezskutecznie, szukałem drugiej. Nadmienią jedynie, że koperta do MSRT7 jest jednak nieco odmienna od Unitasowej. Druga sprawa - po co podmieniać kopertę z lepszego egzemplarza - chyba wygodniej całego zachować :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta .... , a gdzie to leżą luzem koperty do MSRT7? Przyznam, że mimo, iż moja jest w dobrym stanie to odrobinkę przeszkadzały mi wżerki od spodu i przez kilka lat, bezskutecznie, szukałem drugiej. Nadmienią jedynie, że koperta do MSRT7 jest jednak nieco odmienna od Unitasowej. Druga sprawa - po co podmieniać kopertę z lepszego egzemplarza - chyba wygodniej całego zachować :D :D .

święte słowa :D

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronkę też masz oryginalną w tym EXTRA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.