Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowy JJ- ładny egzemplarz, koperta wymieniona na stalową czy mosiężna, w moim koronka jest z literą "a"?

 

 

A to mój Worldmaster, wprost ze spa:

 

 

 

261i9g3.jpg

 

 

27ybjw9.jpg

 

 

o8wgeh.jpg

 

 

2r7nf9l.jpg

 

 

 

W poście nr 1178- str 59 zdjęcia sprzed chromowania koperty.

 

Koperta stalowa.Twój też cudeńko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy JJ - właściwsza byłaby koronka z "a" - cyrkiel to późniejsze logo. Pokaż kopertę z boków i od strony dekla.

 

Tak się zastanawiam - czy ktoś widział nowe mosiężne koperty do Originala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mosiężną kopertę pytałem w sensie czy od dawcy. Zegarmistrz proponował mi wymianę oryginalnej koperty na stalową, ale nie zgodziłem się na to, chwilę później zegarmistrz sam wycofał się z propozycji, po tym jak okazało się że w środku jest Unitas- powiedział że w tym przypadku nie będzie w stanie dopasować koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy JJ - właściwsza byłaby koronka z "a" - cyrkiel to późniejsze logo. Pokaż kopertę z boków i od strony dekla.

 

Tak się zastanawiam - czy ktoś widział nowe mosiężne koperty do Originala?

Mam też właśnie koronkę z "a" tylko powiedziano mi że to chińskie podróby.post-64108-0-06601900-1377541468_thumb.jpgpost-64108-0-13009700-1377541483_thumb.jpgpost-64108-0-09936900-1377541502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mosiężną kopertę pytałem w sensie czy od dawcy. Zegarmistrz proponował mi wymianę oryginalnej koperty na stalową, ale nie zgodziłem się na to, chwilę później zegarmistrz sam wycofał się z propozycji, po tym jak okazało się że w środku jest Unitas- powiedział że w tym przypadku nie będzie w stanie dopasować koperty.

Kiedy go kupowałem miał mosiężną tylko był sporo wżerów zegarmistrz zaproponował stalową ponoć nie bedzie tak podatna na zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie Originale posiadały koperty mosiężne i aby zegarek był kompletny i zachował stan oryginalny należałoby taką zastosować. Pomijając podejście purystyczne zastosowanie koperty stalowej (nie domniemując jej pochodzenia) zasadne jest  w  sytuacji bezpowrotnego zniszczenia oryginalnej lub gdy zegarek ma być użytkowany codziennie i oryginalną kopertę w trosce o jej stan magazynuje się w szkatule. Pomijając fakt, iż zegarek w nowej kopercie wygląda estetyczniej należy pamiętać, iż dostępne na rynku koperty stalowe nie mają tak ostrych krawędzi jakie miały fabrycznie stosowane mosiężne - prawdopodobnie jest to produkcja chałupnicza lub małoseryjna i producent nie jest w stanie ogarnąć tego technologicznie.

 

widziałem stalówki pasujące do unitasa - mają nieco "chudsze" uszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy JJ- ładny egzemplarz, koperta wymieniona na stalową czy mosiężna, w moim koronka jest z literą "a"?

 

 

A to mój Worldmaster, wprost ze spa

 

Pięknie odnowiony. Aż przypomniały mi się czasy młodości mojego Worlmastera. Kto to robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała zamiana koperty na stalową? jeśli to nie tajemnica.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała zamiana koperty na stalową? jeśli to nie tajemnica.

wymiana była w cenie koperty 110zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Piękny. Stan też super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tarcza oryginalna? Czy malowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie jest to malowanka


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak panowie nie malowanka w 100% oryginał i na idealnym chodzie troszkę  wskazówki zniszczył czas ale trzeba sie dobrze przyjrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to oryginał, to aż się prosi by zamieścić więcej i lepszej jakości zdjęć jako materiał do porównań z innymi "oryginałami".

Koperta stalowa? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniels36 - będę przekorny -  skąd pewność że 100% oryginał skoro nie jesteś jego pierwszym właścicielem?

 

Zdecydowanie fotografie marnej jakości (wybacz, prosimy o lepsze z dobrą rozdzielczością no i jak najwięcej zegarka a jak najmniej tła) i stąd wątpliwości xyloga, ale i moje - tarcza może nie malowanka, ale podejrzewam, iż coś przy niej było robione. Może była intensywnie myta i konieczna była korekta napisów (bez urazy, ale albo to zdjęcie jest tak kiepskie, albo napisy u dołu są krzywe) . Zastanawia mnie również brak nazwy modelu, lecz nie jestem pewien jego każdorazowego występowania. Oczywiście wypełnienie wskazówek jest nowe jednak ten typ wskazówek pojawia się w modelu 37mm natomiast w tym wskazówki występowały z wąskim paskiem na wypełnienie (takie widuję w egzemplarzach nie budzących przynajmniej moich wątpliwości). To wszystko sugestie, które sądzę warto przedyskutować.

Oczywiście koperta sprawia bardzo dobre wrażenie (zasadas, w tych modelach były chromowane) choć brakuje fotki od strony dekla, watro również sfotografować mechanizm. W bardzo dobrym stanie ring z równomierną patynką na indeksach oraz idealna wręcz podziałka sekundowa - daje to sądzić, iż tarcza jest dobrze umyta (co akurat nie byłoby w tym przypadku zarzutem). Koronka w świetnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że koperty chromowane miały też otwory pod teleskopy na przelot.

pozdrawiam, jak zwykle słuszne wątpliwości. Jeśli to oryginał jak pisałem to w super stanie,...jeśli.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza wiedza opiera się głównie na obserwacji i jest budowana poprzez rozwiewanie wątpliwości, zatem jeśli się pojawiają warto o nich wspólnie rozmawiać aby wspólnie zyskiwać nowe doświadczenia.

 

Zasadas, oczywiście pewności nie ma, ale byłbym zaskoczony gdyby to okazała się koperta stalowa, dlatego prosiłem o fotkę dekla (zakładając, iż dekiel i koperta to rodzina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad wskazówkami, które oczywiście są oryginalne (czyli od Atlantica) - jak wiadomo stary Atlantic to często zagadka - zastanowiłem się teraz głębiej nad tymi przelotkami i może właśnie w tym modelu takie wskazówki zastosowano, ale może pierwsza myśl była właściwsza; w każdym razie byłbym zdziwiony gdyby koperta nie była chromowana; cóż potrzebne lepsze fotografie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak panowie zgadzam sie z wami w 100% moje stwierdzenie ze to oryginał jest oparte tylko na słowach zegarmistrza i człowieka od którego go kupiłem z tego co z nim rozmawiałem powiedział ze zegarek był dziadka który zmarł 4 lata temu i watpi zeby dawał go do renowacji bo raczej niemiał o takim czyms pojecia a człowiek który mi go sprzedał zarzekał sie ze on nigdy nawet nie był u zegarmistrza z nim i  na miljon procent nigdzie go nie dawał do zadnej renowacji ale zeby rozwiac moje i wasze watpliwosci wieczorkiem zrobie fotki i pokarze jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

daniels, nie karaj nas, za co? :) pokarze

 

A ja nie pokażę nic nowego....

 

A poza tym DUŻE LITERY - litera + SHIFT

Są też takie znaki przestankowe: "." i "',"

 

Łatwiej się wtedy czyta, można skupic się na treści, a nie na formie

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog - co sądzisz o wskazówkach? Oczywiste, że od Atlantic'a i to z tego okresu, ale czy w tej kopercie?

 

Sposób wykonania fotografii do prezentacji ma kluczowe znaczenie dla późniejszych opinii i żal, często, ładnych zegarków narażać na wykonanie kiepskich wizualizacji. Będzie to z pożytkiem zarówno dla poszukujących materiału porównawczego jak i opiniujących, ale również sam właściciel nie musi wówczas tłumaczyć się w kwestiach, które mogą nie mieć przełożenia w rzeczywistości. Dlatego też  daniels36 (ale nie tylko) - odradzam wykonywanie fotografii w kiepskim oświetleniu oraz późną porą, gdy konieczne jest zastosowanie sztucznego oświetlenia, bo jeśli nie dysponujesz dobrą optyką oraz dobrym doświetleniem to efekt może być nieprzewidywalny. Proponuję wykonywać zdjęcia przy ciepłym późnopopołudniowym naturalnym oświetleniu, jednakże nie padającym bezpośrednio na obiekt. Dobre fotografie będą z pożytkiem dla wszystkich a i sam zegarek zaprezentuje swe atuty a my się pozachwycamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniels36 - byłbym bardzo ostrożny w dawaniu wiary we wszystkie historyjki na All, tym bardziej jeśli człowieka nie znasz osobiście i sam chcesz wierzyć, że trafiłeś w totka. Oczywiście nie generalizuję, ale rozsądek nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, racja  sam juz zaczynam watpic .co do zdjec na dzien dzisiejszy nic lepszego nie zrobie , koperta nie jest stalowa próbowałem nawet delikatnym magnesikiem przy odkreconym dekielku i dekielek nie łapał

post-59322-0-40662200-1377786284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.