Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobilem treningowe czyszczenie kieszonkowej Moliny - no i udalo sie, zegarek ladnie chodzi i nie lepi sie od smaru :rolleyes: , teraz bedzie kolej na Walthama pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Bunn - świetny mechanizm!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój frances Rubie wygląda jak zegarek!

 

usa_frances_rubie_0_9.JPG

 

 

Przycisk jest za duży, ale póki co musi zostać. No i szkiełko...

Ale oólnie - kapitalny i rzadki zegarek z tego wyszedł!

A najlepsze jest to, ze właśnie wygrałem... drugą sztukę! Nie wiem, czy jest ktoś, kto ma dwa Grade 23, ale ja od dzisiaj mam, o ile mi Poczta nie zje ;).

Z tej drugiej chyba zrobie pasówkę do noszenia - to jest naprawdę piękny mechanizm!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek, a gdzie zdjecia mechanizmu? w koncu to interesuje najbardziej :D Mnie tam zawsze ciekawi co jest w srodku, wyglad jakos mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... parę postów wyzej :) To ten Frances Rubie, którego niedawno pokazywałem:

 

usa_frances_rubie_0_1.JPG

 

usa_frances_rubie_0_3.JPG

 

usa_frances_rubie_0_8.JPG


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naręczne Rockfordy to rzadkość, bo firma w czasie, gdy tego typu zegarki stawały się dopiero popularne, właśnie kończyła swoją działalność... Trafił mi sie ostatnio włąśnie naręczny Rockford. Takie cudeńko :)

 

usa_rockford_0_0.JPG

 

usa_rockford_0_3.JPG

 

usa_rockford_0_4.JPG

 

usa_rockford_0_6.JPG

 

więcej tu:

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches/usa_rockford_0.html


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ładny ,takiego to bym chętnie nosił,jaka to wielkość?33-35mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie - maleństwo ;). Pasek ma 19mm, wiec zegarek chyba ledwo do 30 dobija ;) na moim chudzieńkim nadgarstku to jeszcze jakoś nawet wygląda, nie powiem :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny, najfajniejsze jest to ze mechanizm to miniaturka kieszonkowego, lacznie ze zdobieniami, to wlasnie mi sie podoba najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ma prześliczny. Wykończenia są kapitalne, ale strasznie odbijają swiatło i źle się go fotografuje...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ma prześliczny. Wykończenia są kapitalne, ale strasznie odbijają swiatło i źle się go fotografuje...

 

Faktycznie piękny mechanizm. Gratulacje, Pawle :)

Jaki to "grade"?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można takie cudeńko dorwać :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem na angielskim ebayu. Mechanizm to grade 150 o ile baza danych się nie myli. Ale reszta parametrów się zgadza, wiec to pewnie też :) Mechanizmy rozmiaru 0 były robione w wersji 15 i 17 kamieniowej, więc mam chyba wersję full-wypas :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten Rockford. Piękny to on cały jest. Z przyjemnością się takie cacka ogląda, trudno oko od niego oderwać. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden Rockfordzik, przyszedł dizsiaj. KOperta - taniocha, ale kupiłem dla mechanizmu, bo klasowy jest :)

 

kopiadsc07540.jpg

 

kopiadsc07530.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klasa :) a na koperte to nie narzekaj ,super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly full plate, koperta nie oryginalna raczej ale jak pisal mechanik nie ma co narzekac, jest w przyzwoitym stanie. Moze bedziemy podawac wiecej szczegolow zegarka, mniej wiecej tyle co jest w bazach danych, te najwazniejsze chociazby - rok. model etc.? Chyba fajny pomysl, terazy tylko obrazki ogladamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie - kłopot. Baza danych ma w tym miejscu ogromną dziurę i wiem tylko, że to model 3 z około 1885 roku. Niby wg numerów miałby to być 1882, ale breguetowski włos to była wówczas rzadkość, a ma też włos przykręcany do mostka, wiec przypuszczam, że został wykończony nieco później.

 

Zadałem pytanie na NAWCC, ale póki co tez głucha cisza.

 

Tak przy okazji, to za niewielkie piniążki trafiło mi się jeszcze takie coś:

 

kopiadsc07525.jpg

 

kopiadsc07529.jpg

 

bez koperty i takie niby nic, ale to Lady Elgin z pierwszej wyprodukowanej serii elginowskich mechanizmów rozmiaru 10 (1000szt od 40.000). Śliczności :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolekcja rosnie w zastraszajcym tepie..., jeszcze tylko ladne opakowanie i bedzie zgrabne malenstwo :) btw. czym czyscisz tarcze? mam kilka do wyczyszczenia i zastanawiam sie jak. Na razie probuje odrdzewic wskazowki, zakupilem evapo-rust w wersji europejskiej, zobaczymy jak pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas piękne Rockfordziki !Tylko gratulować. Lady Elgin jak zrobisz czyszczenie mechanizmu to odzyska dawny blask.

Masz rękę do ciekawych zegarków. Gratuluje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tarcze porcelanowe generalnie można po prostu umyć mydłem. Co do usuwania brudu z mikropęknięć, to tu jest fajny artykuł:

 

http://daveswatchparts.com/Info/CleaningEnamelDials.pdf

 

Tylko niestety nie wiem, co to za preparaty i jaki mają odpowiednik w Polsce...

 

A moja kolekcja chwilowo rośnie tak szybko, bo kilka rozłożonych w czasie zakupów nagle zjeżdża się razem...

Będzie jeszcze jeden i na razie na dłuższy czas raczej koniec, bo po prostu nie mam już kasy :) . W zeszłym miesiącu zużyłem budżet na dwa miesiące i w maju jest bida z nędzą... Ale za to mam sie czym cieszyć. Zeby tylko nic zarąbistego się nie pojawiło, bo bedzie problem niejaki...

 

A co do Lady Elgin - najpewniej zostanie jako mechanizm. Znalezienie oryginalnej koperty graniczy z cudem - nadmiar mechanizmów jest ogromny, a typowych destruktów, takich jak mi się ostatnio trafił - jak na lekarstwo. Koperty były w większości złote i zostały przetopione, a marnowanie dobrego, oryginalnego zegarka celem pozyskania koperty jest nieetyczne. Dlatego też muszę sobie jakąś estetyczna skrzynkę założyć i kolekcjonować tak zegarki, jak i same mechanizmy. Tak tez się da :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za artykol. O obu srodkach czytalem ale to w stanach do dostania. Polident to zdaje sie do protez zebowych, u nas powinno cos tez byc do tego celu dostepne :) a jak nie to trzeba sprowadzic (evapo rast udalo sie wiec moze z tym tez da rade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to moj najnowszy nabytek:

W sumie to zdecydowalem sie zbierac wylacznie South Bend, niestety nie moge miec wszystkich ktore bym chcial i musialem sie zdecydowac na cos konkretnego :)

post-44644-0-32844200-1368347441.jpg

Edytowane przez RAF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny! South Bend to klasowy producent. Szkoda, ze padł dość wcześnie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racje, funkcjonowali tylko kilkanaście lat, zegarek na obrazku jest dość rzadki, w dodatku prawdopodobnie oryginalny - nie wszystkie miały Panama case, za to wszystkie były montowane w fabryce, w dodatku South Bend 12s tak naprawdę jest 14s... wiec nie wszystkie koperty 12s będą pasować. Btw. to grade 429 - zapomniałem podać, adjusted to temperatury i 4 pozycje, złote oprawy kamieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.